GÜNDEM

  

GÜNDEM

Itema En Yeni Eğitim Tesisini Pakistan’da Açtı

İleri teknoloji dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre servisleri ile lider gelişmiş dokuma çözümleri üreticilerinden olan Itema, son teknolojiyle donattığı, en yeni eğitim merkezi olan ItemaKampüs’ü Pakistan’ın Lahor kentinde, geçtiğimiz ay düzenlediği törenle açtı.

Archroma REACH’e Hazırlanıyor!

Archroma, REACH Tüzüğü’nün 3. ve 4. fazlarına yönelik kayıtları sürdürüyor.

Hohenstein’dan Organik Pamuk İzlenebilirlik Testi

Organik pamuk dünya pazarında yüksek talep görüyor. Üretilen pamuğun gerçekten organik olup olmadığının garantisi laboratuvar testlerini gerektirir. Pamuk ve pamuk bazlı nihai ürünlerin genetik modifikasyonlar içerip içermedikleri bu sayede güvenilir bir şekilde doğrulanabilir.

İtalyan Tekstil Makineleri Pazarında Yükseliş Sürüyor

ACIMIT tarafından yayımlanan rapora göre, İtalyan tekstil makineleri pazarındaki olumlu gidişat üçüncü çeyrekte de devam etti.

Asteks, Günümüzün En Büyük ve En Prestijli Tekstil Yatırımının ‘Yıldızlar Takımı’nda!

Tayteks tarafından Cezayir’de yürütülen, Afrika ve Doğu Akdeniz bölgesinin en büyük ve en prestijli tekstil yatırımı olan Tekstilkent Projesi hızla ilerliyor. Yatırım kapsamında küresel çapta lider makine ve hizmet sağlayıcılarla anlaşan firmanın, manşon rektefiye çözümlerindeki ortağı ise Asteks oldu.

Rieter Ödülleri 2017: Geleceğin Tekstil Uzmanları Ödüllendirildi

Rieter’ın bu yıl ödüllendirdiği öğrencilerden birisi de, yenilikçi iplik projesi ile başarıya ulaşan Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden yeni mezun Doğukan Vanlıoğlu oldu.

Santex Rimar, Yeni Girişimci Şirketleri Ödüllendirdi

Santex Rimar Grup, beş yeni girişimci şirketi ödüllendirdi. Indigo AI firması ise şirketler ve müşteriler arasındaki özelleştirilmiş deneyimleri otomatikleştirmek için sohbet robotları ve makine öğrenimini kullanan ilk yapay zekâ platformu olarak seçildi.

Mayer & Cie. ‘Kaynak Verimliliği’ Ödülü Kazandı

Yuvarlak örme makinelerinin önde gelen uluslararası üreticilerinden Mayer & Cie. yapı hizmetlerinin yenilenmesindeki verimli enerji kullanımından ötürü, Baden-Württemberg eyaleti tarafından ‘kaynak verimliliği’ ödülü kazandı.

Tekspart’tan Geleceğin Tekstil Profesyonellerine Büyük Destek

Eğitime verdiği destekle adından sıkça söz ettiren Türk tekstil pazarının önemli isimlerinden Tekspart Tekstil, geleceğin tekstil profesyonellerini yetiştirmeye yönelik ektiği tohumlara bir yenisini daha ekledi.

Tekstil İhracat Verileri Açıklandı

2017 yılının, Ocak ile Ekim arasında geçen ilk 10 aylık dönemi kapsayan, toplam tekstil ve hammaddeleri ihracat rakamları yayınlandı.

Kordsa Yurtdışından Ödülleri Toplamayı Sürdürüyor

‘Hayatı güçlendirme’ misyonu doğrultusunda, Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar geniş bir alanda faaliyet gösteren Sabancı Holding iştiraki Kordsa, küresel çaptaki başarısını, kazandığı yeni ödüllerle taçlandırıyor.

ITM 2018 Mobil’e Yoğun İlgi!

Alanında bölgesinin bir numaralı organizasyonu olan ITM 2018 Tekstil Makineleri Fuarı’nın mobil uygulaması büyük talep görüyor.

Konica Minolta, Printtek 2017’de Yepyeni Bir Vizyon Sundu!

Konica Minolta, Printtek 2017’de Yepyeni Bir Vizyon Sundu!

‘Teknoloji Epson’dan, Güvence Bizden!’

Sign İstanbul 2017 Fuarı’nda Epson firmasının hem dağıtım hem de servis sağlayıcısı olan Tecpro’yu ziyaret ettik. Firmanın Genel Müdürü İbrahim İlhan kendisiyle yaptığımız röportajda hem Tecpro hem de Epson ile Tecpro arasındaki iş ortaklığı hakkında bilgiler verdi.

Aleph, LaForte®Paper ile Sgia Expo 2017’de

Dijital baskı pazarının, uluslararası çapta önde gelen isimlerinden olan İtalyan menşeli Aleph firması, New Orleans’ta düzenlenen Sgia Expo 2017 Fuarı’nda tekstil ve etiket pazarına yönelik geliştirdiği yeni endüstriyel geniş format dijital baskı makinesi LaForte® Paper’ı tanıttı.

SPGPrints Deneyim Merkezi: Dijital Tekstil Endüstrisi Yenilik Merkezi

Hollanda/Boxmeer’deki genel merkezinde yer alan 700 m2 büyüklüğündeki sunum ve eğitim tesisi Deneyim Merkezi’nin kurdelesini kesen SPGPrints, dijital tekstil baskı teknolojisinin benimsenmesi ve gelişmesi yönündeki adımlarına bir yenisini daha ekledi.

Itema En Yeni Eğitim Tesisini Pakistan’da Açtı

İleri teknoloji dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre servisleri ile lider gelişmiş dokuma çözümleri üreticilerinden olan Itema, son teknolojiyle donattığı, en yeni eğitim merkezi olan ItemaKampüs’ü Pakistan’ın Lahor kentinde, geçtiğimiz ay düzenlediği törenle açtı.

İran ve Özbekistan`a ITM İmzası!

Teknik Fuarcılık ve Tüyap ortaklığı, TEMSAD (Tekstil Makine ve Aksesuar SanayicileriDerneği) işbirliğiyle düzenlenen, tekstil makineleri sektörüne yön veren ve alanında bölgesinin en büyük etkinliği olan ITM 2018 Fuarına yönelik hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ITM 2018 Fuarı’nın, tanıtım ve ziyaretçi çalışmaları kapsamında Eylül ayındaki durakları sırasıyla İran ve Özbekistan oldu.

İstanbul İplik Fuarı, 2018 Yılı İçin Hazırlıklarına Devam Ediyor

İplik sektörünün en büyük üreticilerinin, yüksek performanslı ve üstün kaliteli ürünlerini sergileyeceği Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 15. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 14- 17 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar; 250’nin üzerinde katılımcı ve binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapacak.

Prodigital Yurtdışındaki İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor

30 yıla yaklaşan geçmişi ile Dijital Baskı Sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olan Prodigital, katılımcısı olduğu uluslararası fuarlar dâhilinde, yurtdışı pazarlardaki etkinliğini artırmaya ve bayi ağını büyütmeye devam ediyor.

Stäubli: Kalite ve Inovasyonun Öncülüğünde 125 Yıl

1892’de küçük bir atölye ile yola çıkan ve bugün artık yüksek kalite mekatronik çözümler ve teknolojiler sektörünün önde gelen oyuncularından birisi olan Stäubli 125 yaşını devirdi.

EFI’den 2. Çeyrekte Rekor Gelir!

Müşteri odaklı dijital baskı inovasyonunda dünya liderlerinden olan EFI, 2017 yılının ikinci çeyreğine ilişkin sonuçlarını açıkladı.

İtalyan Tekstil Makinecileri Etiyopya Yolunda

İtalyan menşeli tekstil makineleri üreticilerinden oluşan bir heyet, 3-6 Ekim 2017 tarihleri arasında Addis Ababa’da (Etiyopya) düzenlenecek olan African Sourcing & Fashion Week (ASFW) etkinliğine katılacak.

Sign İstanbul Başlıyor!

İfo Fuarcılık tarafından düzenlenen 19. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı Sign İstanbul, 4 – 8 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.

Thies, 125. Yaşını Kutluyor!

Basınçlı kazanlar başta olmak üzere, bugün tekstil dünyasında kullanılan çok sayıda tekniğin altına imzasını atan Thies, 125 yılı geride bıraktı…

Santex Rimar Grup, İpek Yolu’nun İzinde

Santex Rimar Grup, tekstil endüstrisinin geliştirilmesine olan bağlılığını vurgulama yolunda, ikinci Future Textile Road etkinliğini gerçekleştirdi.

Güney Kore Ve Almanya’dan ‘Akıllı Tekstronik Merkezi’ Ortaklığı

Gelecek kapıda: Elektronik fonksiyonlara sahip giyilebilir tekstil ürünleri, entegre elektronik bileşenlere sahip tekstil ürünleri, akıllı tekstiller, elektronik elyaflar vs.

Van, Doğu Anadolu’nun Yeni ‘Cazibe Merkezi’

Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) Cazibe Merkezleri Tanıtım Programı’nın ikinci ayağı Van’da gerçekleşti.

Caitme 2017: Orta Asya’nın Nabzını ‘Yerinde’ Tuttuk!

ITM 2018’e yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İran’ın hemen ertesindeki durağımız Özbekistan oldu.

ITM 2018 İran’a Damgasını Vurdu!

ITM 2018 Fuarı’nın tanıtım ve ziyaretçi çalışmaları kapsamında katıldığımız Irantex 2017’deki çalışma ve temaslarımız meyvesini verdi. İran’dan ITM 2018’e gelecek sektör mensuplarının, yatırımcıların ve ziyaretçilerin sayısında dikkat çekici bir artış bekliyoruz.

Effe ‘Pasha’ Model Ram ile Başarılarını Artırıyor

Effe tarafından geliştirilen ve ITM 2016 Fuarında lansmanı gerçekleştirilen Pasha model ram makinesi, ilk yıl satış hedeflerini aşarak büyük bir başarıya imza attı.

Mayer & Cie. Yuvarlak Örme Ayakkabı Trendini Belirliyor

Yuvarlak örme makinesi üreticisi Mayer & Cie. (MCT) geniş portföyünde ayakkabı üstü materyalinin üretimi için uygun olan birçok makineye sahip. Uzun zamandır pazarda yer alan Mayer & Cie’nin yeni OVJA 1.6 EE - 3 WT / 2WT maknieleri de şirketin ürün yelpazesindeki bu amaca özel olarak tasarlanan ilk makine.

Polteks Tekstil Makineleri, İhracatta Hedeflerini Aştı

Polteks, Kalender, Kaplama Ezici Kalender, Gofre, Laminasyon, Fular Makineleri, Boya grubuna Cold Path Batch ve Jiger Boya makineleriyle Her gün daha kaliteli üretimi hedefleyen firma Asya, Avrupa ve Güney Amerika ülkeleri başta olmak üzere yaklaşık 18-20 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Milhan Makine İplik Aktarma Makinelerini Geliştiriyor

Alanında Türkiye’nin öncü firmaları arasında yer alan Milhan Makine, iplik aktarma makinelerini son teknolojiler doğrultusunda geliştiriyor. Son geliştirmelerle birlikte enerji ve yer tasarrufu sağlayan yeni makinelerin sarım hızları artıp, kapasitesi yükselirken, otomasyonlar da son teknolojiyle yenilendi.

Stäubli’den Dokuma Fabrikalarını Yarışta Öne Taşıyacak Teknoloji

Stäubli,13-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Özbekistan Taşkent’te düzenlenecek olan Caitme Fuarı’nda ürün yelpazesini sergileyecek.

Devsan Prusa 36 Konik Çözgü Hazırlama Makinesi: Yüksek Kalite, Düşük Maliyet!

20 yılı aşkın tecrübesi ile çözgü hazırlama makineleri pazarının en önemli oyuncularından birisi olan Devsan yeni modeliyle iddiasını sürdürüyor.

İhracat Şampiyonu Dilmenler’den Özbekistan Atağı!

Asya’dan Avrupa’ya, Uzakdoğu’dan Amerika’ya kadar dünyanın dört bir köşesine ihracat yapan tekstil makineleri sektöründeki milli gururlarımızdan Dilmenler Makine atılımlarını ara vermeksizin sürdürüyor.

Savio Eco PulsarS Tüm Beklentileri Karşıladı

Savio’nun ilk kez ITMA Milano’da görücüye çıkan ve ardından sırasıyla ITM 2016, ITMA Asia ve Hindistan ITME Fuar’larında sergilenen bobinleme makinesi Eco PulsarS firmanın beklentilerini karşılayarak, oldukça büyük bir ilgi gördü.

Türk Hazır Giyimcilerden Amerika’da Gövde Gösterisi!

İHKİB öncülüğünde ABD’nin en büyük hazır giyim fuarı Magic Show’a katılan Türk firmalarının stantları ziyaretçi akınına uğradı. Türkiye’den 35 firmanın katıldığı Las Vegas’taki fuarda özellikle denim, ayakkabı, çorap ve deri konfeksiyon firmaları büyük ilgi gördü.

Daha İyi Bir Gelecek İçin: Makineler ve Tekstil

VDMA, kuruluşunun 125. yıldönümü vesilesi ile bir dizi multimedya raporu hazırladı. https://humans-machines-progress.com sitesinde yayımlanan raporların ana teması ‘makinelerin, makine mühendisliği endüstrisinde, kendi başlarına bir amaç olmamaları.’

Archrome ve Mintmoda’dan Çok ‘Renkli’ Bir Ortaklık

Trendleri belirleyen Mintmoda ile renk lideri Archrome, rengin moda üzerindeki etkisini geliştirmeyi hedefleyen yeni bir ortaklığa imza attılar.

ShanghaiTex 2017: Dijital Baskı Uygulamalarını Keşfedin!

Dijital baskı; yüksek hassasiyet, esneklik ve enerji verimliliği ile çeşitli endüstri oyuncularının ilgisini çekmeyi başardı.

KARL MAYER 80 Yaşını Kutladı!

Çözgülü örme pazarının bir numaralı ismi olan, tekstil devi KARL MAYER geçtiğimiz günlerde 80. yıldönümünü kutladı.

Beneks, İnovasyona Verdiği Önemle Kalıcılığını Sağlıyor

2000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında faaliyetlerini sürdüren Beneks, inovasyonlarıyla 30 yıllık bir geçmişe sahip. Bu sürede katlanarak büyüyen Beneks’in başarısının sırrı, doğru yatırımları zamanında yapmada saklı.

SASA’ya 12.8 Milyar TL’lik Dev Yatırım: Hedef, Küresel Polyester Devi Olmak!

Dünyanın bir numaralı parça makine halı üreticisi olan, Türkiye’nin küresel çaptaki medar-ı iftiharlarından Erdemoğlu Holding, şimdi de dünya polyester üretiminin %3’ünü tek başına karşılamak için kolları sıvadı ve bir diğer milli gururumuz olan SASA’ya 12.8 milyar liralık dev bir yatırım başlattı.

SPGPrints Dijital Boya Üretim Kapasitesini Arttırıyor

Dijital tekstil baskı alanındaki liderlik stratejisi kapsamında dijital boya üretim kapasitesini arttırma kararı alan SPGPrints, Hollanda’nın Boxmeer şehrinde bulunan genel merkezindeki dijital boya üretim tesisini iki yılda ikinci kez iki katına çıkarmak için düğmeye bastı.

Mayer & Cie, 2017 Alman Markası ‘Özel Mansiyon’ Ödülünü Kazandı

Alman marka peyzajının en iyilerinden birisi olan, yuvarlak örgü makinesi üreticisi Mayer & Cie, bu yılki Alman Marka Ödülleri’nde marka yönetimi ile ‘Özel Mansiyon’ ödülüne layık görüldü.

Rieter SSM’i Satın Aldı

Türkiye pazarı ile olan ilişkileri giderek güçlenen Rieter, hassas sarım makineleri pazarının bir numaralı ismi SSM’i satın aldı.

Yeni ACIMIT Başkanı Alessandro Zucchi

Tekstil Endüstrisi İtalyan Makine Üreticileri Birliği ACIMIT’in tepe yönetiminde nöbet değişimi yaşandı. 27 Haziran tarihinde üyeler meclisi tarafından yapılan seçimle Raffaella Carabelli’nin yerini alan Alessandro Zucchi yeni başkan olarak dümenin başına geçti.

DiloGroup’tan Türkiye Satış Başarısı

DiloGroup, Frankfurt’taki Techtextil fuarında, Türkiye’ye iki makine teslimatı için iki anlaşma imzalandı.

ADVANSA Elyaflarına ‘Ürün Güvenliği’ Ödülü

FDA, nonwoven duvar kâğıdı endüstrisi alanında ana tedarikçilerden biri olan ADVANSA’ın tüketim sonrası kaynaklardan elde edilen geri dönüşümlü elyaflarının ürün güvenliğini resmi olarak onayladı.

Dijital Baskı Teknolojilerinde Yepyeni Bir İsim: Mouvent

BOBST ve Radex’ın ortak girişimi olarak kurulan Mouvent’in tanıtımı gerçekleştirildi. Sahip olduğu ileri dijital teknoloji birikimini dijital baskıya odaklayarak endüstriye adta bir kuantum sıçraması yaşatmayı hedefleyen Mouvent’ın 6 Temmuz 2017 tarihindevWetzikon/ İsviçre’de düzenlenen basın lansmanına, Türkiye’den katılan tek yayın Tekstil Teknoloji Dergisi oldu.

Bir Milyonluk Hedefe Doğru...

USTER® QUANTUM 3 Yıl Dönümü Sürümü temizleyici satışlarında erken patlamaya yol açtı

Sign İstanbul 2017’ye Katılımlar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Kendi sektöründe, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteklediği tek uluslararası fuar olan Sign İstanbul 2017, 4-8 Ekim tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek.

Denim, ShanghaiTex 2017’de Yeşile Bürünecek

Denim üretimi; boyama ve apre işleminde büyük su tüketimini ve atık su boşaltımını gerektirir. Bu nedenle denim üreticileri için bu yeşil dönüşümü başarmak için yeni teknolojiler, ekipmanlar ve yardımcılar ortaya koymak daha da önem kazanmaktadır.

Epson Türkiye’de Geniş Format Yazıcılardan Ersel Şamiloğlu Sorumlu

Epson Türkiye’de, geniş format yazıcı tarafına yeni bir isim atandı. Pro-Grafik Kanal Müdürü unvanıyla göreve Ersel Şamiloğlu geldi.

Yüksek Teknoloji Endüstrisi İçin En Üstün Genç Yetenekler

VDMA Tekstil Makineleri’nin bir vakfı olan Walter Reiners-Stiftung; Mayıs ayının başında Frankfurt’ta gerçekleşen Techtextile ticaret fuarında beş genç mühendisi onurlandırmaya layık gördü. En iyi doktora tezi ve en iyi yüksek lisans tezi için iki teşvik ödülüne ek olarak en zeki lisans mezunu ve seminer sunumu için de üç yaratıcılık ödülü layık görüldü. Vakfın başkanı ve Lindauer DORNIER Yönetim Kurulu Başkanı Peter D. Dornier, genç mühendisleri kabul edip ödüllerini verdi.

İtalya Tekstil Teknolojisi Caitme 2017’de

13 - 15 Eylül 2017 tarihleri arasında Özbekistan’ın Taşkent şehrinde gerçekleştirilecek Caitme’nin gelecek sunumunda, İtalyan tekstil makinesi üreticileri İtalyan Ticaret Teşkilatı ve ACIMIT tarafından kurulacak ortak alanda yer alacaklar.

Aleph, Dijital Baskı Sektöründeki Büyümeyi Hızlandırmak Adına Wise SGR İle Güç Birliği Yapacak

Aleph, – Wisequity IV fonu sayesinde – Wise SGR S.p.A ile bağlayıcı bir anlaşma imzalayacağını duyurdu, böylece Wise SGR S.p.A şirketin çoğunluk hisselerini satın almış olacak.

Fransız Makine İşbirliği Gelişmeleri

UCMTF, yenilikçi tekstil ürünlerini tasarlamak ve geliştirmek için tekstil üreticilerinin teknolojik ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla Fransız Tekstil Makine üreticilerinin müşterileri ile olan ortaklıklarını ifade etmek üzere Mayıs 2017’de Frankfurt’ta yapılan Techtextil fuarı sırasında basını ağırladı.

SPGPrints GFT Expo 2017’de Çığır Açıyor

SPGPrints çığır açan dijital boya püskürtme ve rotasyon şablon teknolojilerini GFT Expo 2017 fuarında Taylandlı tekstil baskı üreticilerinin beğenisine sunuyor.

Archroma Tarafından Üretilen Earthcolors Outdoor Industry 2017 Ödülüne Layık Görüldü

Boya ve özel kimyasallar konusunda bugün bir dünya lideri olan Archroma, EarthColors boya serisi ile Sürdürülebilir İnovasyon Kategorisinde OutDoor Industry 2017 Gold Winner ödülünü kazandı.

INVISTA’nın Global Tanıtım Aktiviteleri

INVISTA, “LYCRA® MOVES ISTANBUL III” seminerinde, çorap sektörünün değer zincirindeki iştirakçilerine üçüncü kez ev sahipliği yaptı.

MIMAKI ile Dijital Baskıda Yeni Yollar

PİMMS ve Enriko Aliberti firması tarafından 24-28 Nisan tarihleri arasında İzmir’de organize edilen MIMAKI Buluşması, İzmir ve çevre illerden gelen baskı üreticilerine MIMAKI çözümlerinin üretim esnekliği ve çeşitliliğini gösterdi.

Her İşimizi Keyifle Yapıyoruz

Altug Mümessillik ‘çiçeği burnunda’ bir mümessil firma. Çin menşeli Hengyi Machinery’nin mümessilliğini yapan Altug, ilk yuvarlak örme makinesinin satışını da geçtiğimiz ay gerçekleştirdi.

ITM 2018 Fuarı %90 Doluluk Oranına Ulaştı!

Eylül 2016’da satış ve rezervasyonlarına başlanan ITM 2018, yoğun talepler doğrultusunda kısa bir sürede %90 doluluk oranına ulaştı. Henüz yerinizi almadıysanız başvurunuzu yapmakta geç kalmayınız!

ITM 2018 İran’a Damgasını Vurdu!

ITM 2018 Fuarı’nın tanıtım ve ziyaretçi çalışmaları kapsamında katıldığımız Irantex 2017’deki çalışma ve temaslarımız meyvesini verdi. İran’dan ITM 2018’e gelecek sektör mensuplarının, yatırımcıların ve ziyaretçilerin sayısında dikkat çekici bir artış bekliyoruz.

“En İyi Tekstil Çözümü” SPGPrints JAVELIN®’de

SPGPrints’in JAVELIN® dijital tekstil baskı makinesi, EDP 2017 “En İyi Tekstil Çözümü” Ödülüne layık görüldü.

Saurer Tekstil Müşteri Günleri, Kahramanmaraş’ta Yapıldı

9 Mayıs 2017 tarihinde, Saurer Tekstil Kahramanmaraş ofisi tarafından yapılan etkinliğe, bölgedeki müşterilerinden yoğun katılım oldu. Firma tarafından bir gelenek haline gelerek devamı yapılması planlanan Müşteri Günleri, bilgi alışverişinin sağlandığı ve yeniliklerin aktarıldığı bir ortam oldu.

Saurer Embroidery Epoca 7 Çalışır Vaziyette Sektöre Sunuldu

Saurer Inc. (Embroidery) ve Türkiye mümessilliği Bilol Ltd. işbirliğiyle, Düzce KUP10 Brode Fabrikasında Epoca 7’nin çalışır vaziyette sunumu yapıldı.

Tetaş, Geleneksel Hale Getirdiği Private Show’a 2017’de de Devam Ediyor

Tetaş İç ve Dış Tic. A.Ş.’nin düzenlediği Private Show, 4-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Tetaş İstanbul Merkezi binasındaki Showroom’da gerçekleştirildi. Etkinlik boyunca İstanbul’dan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden birçok müşteri, son yenilikleri yakından incelemek için Tetaş’ın İstanbul Showroom’una akın etti.

Itema, Dijital Baskı Makineleri Üreticisi Noecha’nın Hissedarı Oldu

Radici, Arizzi ve Torri ailelerinin öncülüğünde faaliyet gösteren tekstil makineleri grubu başta yerel işletmeler olmak üzere dünya genelinde gelişmeye devam ediyor.

Dietze+Schell Group Reimotec’le Daha da Büyüdü

Dietze+Schell Group Reimotec’i bünyesine katarak piyasadaki lider pozisyonunu genişletiyor.

Spot Kimya, Tanatex Chemicals ve Transfar International Group’tan Güç Birliği

Tanatex Chemicals’ın stratejik ortağı olan Spot Kimya, Transfar Chemicals ile güçlerini birleştirdi.

Mimaki Süblimasyon Boyalarına Oeko-Tex®’ten Sürdürülebilir Tekstil Kimyasalları İçin Eco Passport Sertifikası

Geniş format baskı ve kesim makinelerinin lider üreticisi Mimaki, “Sb54/310/410” ve “Sb320/420”süblimasyon boya grubu için Oeko-Tex® tarafından verilen “Eco Passport” sertifikasını almaya hak kazandı. Böylelikle bu boyaların tekstil ürünleri için güvenle kullanılabileceği belgelenmiş oldu.

Yapmasaydık Olmazdı

Dört can dostun kafa kafaya verip yola çıktığı bir başarı hikayesi; Pro-SMH… Denim kültürünün 20 yıllık tecrübeyle vücut bulmuş hali… Türkiye’de hatta dünyada ilkleri başarmış ve başarmaya da devam eden bu güzide marka, ürettikleri teknoloji ve makinelerle adından söz ettirmeye devam edecek.

ITM 2018 Fuarı, Türk Tekstil Makineleri Sektörünün Dünyayla Entegrasyonunda Önemli Bir Rol Oynayacaktır

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle son günlerde yaptığı açıklamalarla tekstil sektörünün parlak geleceğine dikkat çekti...

Tekstil Endüstrisi Kendisini Dinamik Ve İleri Teknoloji Özelliği İle Ön Plana Çıkardı

Techtextil ve Texprocess’te ziyaretçi ve katılımcı sayısında rekora ulaşıldı. Özel “Uzayda Yaşam” sergisi kitleleri kendine çekti.

Türk Tekstil Hammadde ve İplik Sanayi

Muhammet UZUN
Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Tekstil Mühendisliği

PA6 Uzmanlıklarına Yönelik Eğilim Devam Ediyor

Dünya çapında 1.6 milyon metre tondan daha fazla BCF halı ipliği, Oerlikon Neumag BCF makineleri kullanılarak üretildi.

Monforts “texCOAT” Kaplama Ürününü Techtextil’17’de Gözler Önüne Serecek

Monforts Textilmaschinen Techtextil Bölümü şirketini Fong’s Europe GmbH ile ortaklaşa kullanacakları ve Salon 3.0 F01 standında yer alacak 100 m2 bir stantta temsil edecek.

Dar Kumaşlar İçin Sistemler ve Çözümlerin Adresi: Jakob Müller AG

1887 yılında İsviçre’de kurulan Jakob Müller AG, örme ve dokuma bantları dokuma hatları, dokuma etiketler ve teknik tekstiller, basılı dar kumaşlar, boya, düzeltme ve sarma makineleri konusunda dünya lideridir.

Çeşitli Teknik Tekstil Uygulamaları İçin Thies Textilmaschinen

Thies Textilmaschinen, en yeni trendleri ve inovasyonları göz önüne çıkaran, Techtextil 2017’ye bir kez daha katılıyor.

Fransız Makineciliğinin Stratejik Ortağı Techtextil’de

Techtextil Frankfurt fuarında Fransız makineleri bir kez daha teknik tekstil üreticileri ile olan stratejik ortaklıklarına vurgu yapacak.

Brückner Techtextil 2017’de Yeni Ürünler, Verimli Makineler ve Akıllı Çözümler Sunacak

Brückner makinelerinde tamamlanan teknik kumaşlar, üretim ve özellikle kaynakların verimli kullanımında sürdürülebilir gelişimi temsil ediyorlar.

Nonwoven Kumaşlar: Kalite En Kritik Unsur Olduğunda

Uster® elyaf temizleme sistemleri hijyenik ve kozmetik uygulamalarda kontaminasyonu engelliyor.

Karl Mayer Geleceği İnşa Ediyor

Karl Meyer’in 9-12 Mayıs 2017 tarihlerinde Frankfurt’ta düzenlenecek Techtextil fuarında stand 3.0 salon E 18’deki teması “Tekstil takviyeli beton” olacak.

ANDRITZ Techtextil 2017’de Teknik Nonwoven ve Tekstillere Yönelik En Yeni Teknolojileri Sergiliyor

ANDRITZ Nonwoven, uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ’in bir parçası olarak, Techtextil’de Salon 3, stand B15’te teknik nonwoven ve tekstil süreçlerini hedef alıyor.

Ev Tekstillerinden Tel Örme Ağ Yapılara

Mayer & Cie. Geniş yelpazede yuvarlak örme teknolojisi kullanımını Techtextil’de sergilemeye hazırlanıyor.

SAFTM İnovasyonları Techtextil’de Görücüye Çıkıyor

SAFTM Super Absorbent Fibre üreticisi Technical Absorbents’in (TAL) takvimindeki bir sonraki fuar Techtextil.

DiloGroup Techtextil’de Benzersiz Ürünler Sergileyecek

DiloGroup makineleri ve kurulumlarına yönelik ortalamanın üstü bir sipariş yoğunluğunun tadını çıkardı ve 2015 ile 2016 yıllarında rekor ciroya ulaştı.

Texprocess ‘Dijital Mikro Tekstil Fabrikası– Digital Textile Micro Factory’ Ürününü İlk Defa Tanıtıyor

Sanayi 4.0’a doğru yol alırken, Texprocess fuarında, ‘Dijital Mikro Tekstil Fabrikası, giyim sanayi için entegre bir üretim zincirinin tanıtımı yapılacak.

Erko Bugünü Değil Yarını Düşünerek Büyüyor

Türkiye’nin en eski mümessillik firmalarından birisi olan Erko, hala ilk günkü heyecan ve ciddi anlayışıyla faaliyetlerine devam ediyor.

Rieter Kahramanmaraş’ta Teknik Servis Şubesi Açıyor

Rieter’in uzun yıllara dayanan uzman bilgi birikimi ile mekanik ve elektronik servis hizmetleri ve de en önemli orijinal yedek parçalar artık çok yakında.

Moda Transfer, Parkurunu TS300P-1800 Süblimasyon Baskı Makinesi ile Yeniledi

Moda Transfer, dijital baskı parkurunu dört adet Mimaki TS300P-1800 süblimasyon baskı makinesi ile yenileyerek üretimlerini hızlandırdı.

EDANA, Index™17 Ödülünü Kazananları Açıkladı

Nonwoven sektöründe ve ilgili sektörlerde mükemmeliyeti yakalayan firmaların ürettikleri ve ödül kazanan ürünler fuarda sergilendi. Berry Plastics, GDM, Glatfelter, Hassan Group, Magic & Suominen ödüle layık görüldü.

Asteks ve Gülle Tekstil İşbirliği ile Türkiye Kazandı

Geçtiğimiz yıl Gülle Tekstil’e ‘201- AF Manşon Rektefiye Makinesi’ satışı gerçekleştiren Asteks, firmanın talebi ve işbirliği ile geliştirdiği ‘UV-302 Manşon UV Makinesi’ ile sektör ve Türkiye için önemli bir katma değer yarattı.

Mimaki’nin Fespa Hamburg 2017 Stantları Göz Kamaştıracak

Mimaki Europe, Fespa 2017 Fuarı’na iki ayrı stant ile katılıyor: Birinde tekstil ürünleri sergilenirken, diğer stantta reklam, endüstriyel ve 3D baskı ürünleri sergilenecek.

Itema Innovation Roadshow Bursa’dan Sonra Denizli’de

Itema Innovation Roadshow, 8-9 Mart tarihlerinde Bursa’da gerçekleşmiş, oldukça ilgi toplamıştı. 21 Mart Denizli Anemon Hotel’de yapılan ikinci buluşma da oldukça yoğun bir ziyarete sahne oldu.

Dünya Tekstil Teknolojilerinin Geleneksel Buluşma Yeri: ITM 2018

14-17 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan ITM 2018 Fuarı’nın satışları tüm hızıyla devam ediyor.