ELYAF & İPLİK

Saurer invests in Arbon – new technology centre following in the footsteps of the pioneering founders

The Saurer Group announced today that it is to establish a technology centre in Arbon, Switzerland. The research and development centre at the home of the Saurer textiles group will combine Saurer’s leading expertise in sensor technology and automation with the latest innovations of Industry 4.0.

Traditional values, innovative spirit: Inman Mills and USTER share a vision of progress

Uster, Switzerland, 19th April, 2018 – Textile manufacturers and their technology suppliers face many challenges in common, in an increasingly competitive and quality-conscious business. That’s why it’s important that they share a vision of excellence, which fosters both individual success and technological progress. Well-known North American textile producer Inman Mills is a prime example, in its relationship with USTER. Both companies have a proud heritage, founded on ‘traditional’ values – and a strong commitment to innovation.

FADIS, İTALYAN “ŞAMPİYON”

1960 yılında kurulan Fadis, İtalya’nın önde gelen 500 şirketi arasında yer aldı. Üretiminin % 93`ünü 70 farklı ülkeye ihraç eden şirket, müşterilerine satış sonrası desteği de sunuyor. Fadis’in bir çok ülkede temsilcilikler ve çeşitli satış sonrası destek büroları da mevcut.

Loepfe Yeni YarnMaster Zenit +Modelini ITM’de Tanıtacak

Loepfe ITM 2018 Fuarı’nda Offcolor özelliği olan yeni YarnMaster Zenit + modelini tanıtacak. Loepfe ziyaretçilerini 2. salonda 220 numaralı stantta ve 3.salonda 314 numaralı standında ağırlayacak.

İNTA Son Teknolojik Yenilikleri ile Yine ITM’de

Inta standı, son yıllarda olduğu gibi Salon 3`ün girişinde 510m2`lik bir alanda olacak. Temsil ettiği tüm markaları tek bir çatı altında toplayıp iplik ve dokuma alanındaki çeşitli ürünleriyle fuara katılacak olan Inta, her zaman olduğu gibi yeni teknolojileri ve yeniliklerini ITM`de sergileyecek.

Saurer Spinning Solutions ITM 2018’de bir ilki sunuyor: Autoconer X6 makinesine di-rekt bağlantılı Zinser 72XL

Zinser ve Schlafhorst, İstanbul’da düzenlenen ITM 2018’de ring iplik eğirme ile ilgili yenilikçi bileşik çözümlerini dünya kamuoyuna ilk kez tanıtıyor. Saurer Spinning Solutions, Salon 3’te, stant 311B’de makineleri ile hizmetlerini ve stant 303B’de ise bileşenlerini tanıtıyor.

USTER, Yenilikçi Teknolojiye Yatırım Yapıyor

Uster, 70 yıldan fazla bir süredir en iyi elyaf, iplik ve kumaşların üretiminde uzmanlaşmış test ve izleme çözümlerinde uzmanlığa sahip dünyanın lider üreticilerinden biri. Elbit Vision Systems Ltd’yi almak için anlaşma imzalayan firma, teknolojik ürünler geliştirmeye devam edecek.

SSM, ITM 2018`de İstanbul`da

SSM Schärer Schweiter Mettler AG, Türkiye`de düzenlenen ITM`de en son uygulamalarını görücüye çıkaracak. Fuar, 14 - 17 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul`da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi`nde düzenlenecek. SSM; salon 3, stant 301A ve 313A`daki yerinde ziyaretçileri ağırlayacak.

Tekstil Servis, Bünyesinde Bulunan Tüm Firmalarla ITM 2018’e Hazır

Her ITM Fuarında olduğu gibi ITM 2018 Fuarı’nda da yerini alan Tekstil Servis Koll. Şti, Türkiye mümessilliğini yaptığı dünyaca tanınmış iplik, teknik tekstiller ve nonwoven teknolojileri geliştiren firma ürünlerinin tanıtımını yapacak.

Graf + Cie at ITM 2018

Graf will present the wide portfolio of solutions for clothings for short staple cards, roller cards and combs for combing machines at ITM 2018 in hall 3, booth 313A and together with the Turkish partner, Sarteks Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş, in hall 3, booth 313B. The exhibition is held in Istanbul from April 14 to 17, 2018 at the Tüyap Fair Convention and Congress.

Novibra at ITM 2018 in Istanbul

Novibra Boskovice s.r.o., a leading company in spindle technology and the biggest exporter of spindles worldwide, will exhibit the latest innovations for the reduction of spindle energy consumption and maintenance costs at ITM in Turkey. The exhibition is held in Istanbul from April 14 to 17, 2018 at the Tüyap Fair Convention and Congress Center. Novibra welcomes the interested visitors in hall 3, booth 313A.

Suessen at ITM 2018 in Istanbul

Suessen will show the latest applications at ITM in Turkey. The exhibition will be held in Istanbul from April 14 to 17, 2018, at the Tüyap Fair Convention and Congress Center. Suessen welcomes the interested visitors in hall 3, booth 313A.

Bräcker at ITM 2018 in Istanbul

Bräcker (booth 313A in hall 3) will exhibit the high quality products and present the latest innovations at the ITM 2018 Exhibition. Bräcker’s products enable spinning mills to increase the production output at an efficient price-performance ratio.

Savio’nun EcoPulsarS Sarma Makinesi: Yüksek Performans ve Enerji Tasarrufu Sağlayan Bir Ürün

Savio, İstanbul’da düzenlenecek olan ITM 2018 Fuarı’nda (Salon: 3 - Stant No: 311A), yüksek performanslı, enerji ve emek tasarrufu özelliklerini sunan ürünü, EcoPulsarS sarma makinesini tanıtacak. Eco PulsarS, sürdürülebilir çevre dostu avantajları, geliştirilmiş üretim performansı, yüksek kalitede paketleme ve en üst düzeydeki otomatik çözümleri ile birlikte, enerji tasarrufuna yönelik pazar talebine cevap veriyor.

Meera: En Yeni İplik Eğirme Çözümlerini Sunacak

Meera Endüstri Ltd, Tüyap’ta düzenlenecek ITM 2018`de (Salon No:3, Stant No:318B), 1000’in üzerinde bir yelpazeyi içeren en yeni iplik eğirme çözümlerini sergileyecek.

Erhardt+Leimer Yeni Kamera Uygulamasını Tanıtacak

Alman otomasyon ve kontrol uzmanı Erhardt+Leimer, 14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan ITM 2018 Fuarı’nda, bir tekstil ağının ön ve arka bölümlerinin algılanması için yeni kamera uygulamasını tanıtacak. Firma, 14.salonda 05A numaralı stantta ITEKS ile birlikte yer alacak.

USTER Uzmanları Düzgünlük Testini Sunacaklar

Tekstil test süreçleri ve kalite kontrol konusunda dünya çapında bir marka olan Uster Technologies, USTER® TESTER 6 modelini ITM 2018 Fuarı’nda iplik sektöründeki tüm gruplara tanıtacak. Ayrıca, USTER uzmanları; çok sayıda avantaj sağlayan düzgünlük testini sunmak için fuarda hazır bulunacak.

Mesdan: İki ayrı salonda ITM 2018 Fuarı’nda

Düğümsüz iplik bağlama için iplik bağlayıcı ve tekstil laboratuvarları, kalite kontrol ekipmanları üretimiyle ünlü İtalyan markası Mesdan, Türkiye’nin en önemli tekstil makineleri sergisi olan ve 14-17 Nisan tarihlerinde düzenlenecek ITM 2018 Fuarı’na katılacak.

İplik Üretiminde Asteks’in Sunduğu Avantajları ITM 2018’de Keşfedin

Bir iplikhanenin olmazsa olmazı manşon, apron ve rektefiye makinelerinin yerli ve lider üreticisi Asteks, ITM 2018 fuarında, tekstil profesyonellerine çözümlerinin avantajlarını gösterecek. Tekstil sektörü profesyonelleri kalite, verimlilik ve maliyet tasarrufu için Asteks standında zengin bir ürün çeşidi bulabilecekler.

Loepfe’den ‘Dijital’ Atak

Hızla değişen ve dönüşen dünyaya uyum sağlamak yolunda web sitesini baştan ayağa yenileyen Loepfe, buna ek olarak bundan böyle ana iletişim kanalları ile sosyal ağlara öncelik tanıyacak.

Perlon AntiStat: Nonwoven İşlem Kuşaklarının Özelliklerini Artıran Elektrostatik İletken Polyester İplik

QualiFil® markası altında teknik uygulamalar için tek flament (kesiksiz lif > monofilament) üreticisi olan PerlonNextrusio, AntiStat adında, elektrostatik iletken özelliklere sahip polyester esaslı bir tek filament geliştirdi.

Uster Toplam Test Merkezi: Nihai Düzgünsüzlük Testi ve Fazlası!

Çığır açan yeni USTER® TESTER 6, lansmanının üzerinden henüz sadece iki yıl geçmiş olmasına karşın, muazzam bir etki yarattı!

Rieter’dan ilk IoT Adımı: İplikhane Performansını ‘Gerçek Zamanlı’ Görüntüleme

İplik işletmelerinde gelişmelere en kısa sürede tepki vermek ve gerçek verilere dayalı önlemler almak, makinaların verimliliğini artırmak açısından büyük önem taşıyor. Rieter üretim, kalite ve enerji konusunda gerçek zamanlı önemli veriler sağlayan Rieter Alert and Cockpit Module uygulamasını akıllı telefonlar için kullanıma sundu. Uygulama, iplikhane performansını 7/24 her yerden izlemeyi sağlayıp, tepki süresini kısaltarak masraflı bekleme sürelerinin önüne geçiyor.

E³ özellikli Autoconer 6.: Ölçülebilir şekilde daha verimli ve daha tasarruflu

Klasik ring iplik eğirme sürecine bakıldığında, sarım makineleri enerji tüketiminin (basınçlı hava ve elektrik enerjisi) sadece yakl. %10 - 15`inden sorumlu olsa da, bu iki kriter makinenin performansının değerlendirilmesinde önemli bir rol oynar.

Saurer, yenilikçi Allma TechnoCorder TC2`yi lastik kablo pazarına sokuyor

Lastik Teknolojileri Fuarı 2018, 20-22 Şubat 2018 tarihlerinde Hannover`de gerçekleşecek. Ziyaretçilere, lastik üretim sürecinin tüm yelpazesini kapsayan ekipman ve materyal sergileyen dünyanın önde gelen teknoloji sergilerini sunacak.

SSM, Yeni Tekstil Makinelerini ShanghaiTex’te Sergiledi

Boyama, dokuma ve dikiş ipliği hazırlama alanlarında hassas sarım makinelerinin lider tedarikçisi olan İsviçre merkezli SSM, yeni tekstil makinelerini Şangay’da düzenlenen ShanghaiTex’te sergiledi.

Trützschler, Toyota’dan Tüm Sorumluluğu Devraldı

Truetzschler, 1 Kasım 2017 tarihi itibarı ile ortak geliştirdikleri TCO 12 penye makinesi işinin mühendislikten satış, servis ve yedek parçalara kadar tüm sorumluluğu Toyota’dan devraldı.

Savio, Shanghaitex 2017’de ‘Polar Yeniliğini’ Tanıttı

İtalya, Çin, Hindistan ve Çek Cumhuriyeti’ndeki üretim tesisleriyle dünyanın önde gelen sarım, büküm ve rotor eğirme makineleri tedarikçilerinden olan Savio, Shanghai 2017 Fuarı’nda, son nesil, yüksek performanslı, enerji tasarruflu ve daha az emek-yoğun bir ürün olan Polar Evolution bobin makinesini sergiledi.

Saurer Yeni Teknolojilerini Tanıttı:İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Felsefesi

Shanghaitex 2017’deki yerini alan Saurer Grup, fuarda, bünyesinde bulunan makine (Schlafhorst, Zinser, Allma, Volkmann, Saurer Embroidery) ve komponent markaları (Accotex, Daytex, Fibrevision, Temco, Texparts) markalarının hammaddeden çok sayıda iplik çeşidine kadar çeşitli elyaf işlemlerine yönelik tüm yeni teknolojilerini tanıttı.

Suessen’den Shanghaitex 2017 Çıkarması

Özellikle kompakt ring iplik eğirme ve rotor eğirme teknolojileri ile eğirme pazarındaki en önemli isimlerden biri olan Suessen, ring ve rotor eğirme işlemlerinde doğal ve yapay elyafların idare ve işlenmesindeki uzmanlığını göstermek için ShanghaiTex 2017’de en yeni ürünlerini sergiledi.

‘Türk İplik Üreticileri Güçlü bir Kalite Zihniyetine Sahip’

ITM 2018’in önemli katılımcıları arasında yer alan, tekstil dünyasının küresel çapta en önde gelen test ve kalite kontrol uzmanlarından Uster’in, EMEA & BDT Bölgesi Satış & Servis Bölümü Genel Müdürü Andreas Tanner ile Uster’in gelecek planlarını ve Türkiye’ye ilişkin yol haritasını konuştuk.

Ağteks’ten Yeni Büküm Makineleri

Öncü teknolojilerle donattığı büküm makineleri ile Türkiye’nin önde gelen tekstil makineleri üreticilerinden olan Ağteks, ürün gamına DirecTwist Multi Serisi altında konumlandırdığı yeni büküm makinelerini ekledi. Kullanıcıların her bir iği bağımsız biçimde yönetmesine olanak sağlayan bobin-bobin tipi, çok fonksiyonlu makine, bu sayede hem esnekliği hem de kapasiteyi artırıyor.

USTER® TESTER 6 Sensor FA Test Altında

İplik ticareti ve iplik süreçlerindeki en kritik kalite parametresinden birisi düzgünlük ve iplik numarasındaki doğruluktur. İplik numarasındaki en ufak değişiklikler bile farklı renk tonunda band ve yüzey bozukluğu gibi ciddi kumaş kusurlarına neden olabilir. Manuel kontrol metotlarından farklı olarak iplik numaralarının ve varyasyonlarının Sensor FA ve USTER® TESTER 6 ile otomatik ölçümü çok daha hızlı, güvenilir ve kolay sonuç verir.

Oerlikon 2017 3. Çeyrek: Tüm İş Kollarında Büyüme Sürüyor

Yüzey çözümleri, gelişmiş materyaller ve malzeme işleme alanlarında dünyanın en önde gelen üreticilerinden birisi olan Oerlikon, çeyreklik mali raporunu yayımladı. Eylül ayı sonu itibarı ile geride bıraktığımız 2017 yılının üçüncü çeyreğini kapsayan rapora baktığımızda tüm iş bölümlerinde büyüme ve karlılıkta artış olduğunu görüyoruz.

Marzoli’den Eğirme Sürecinin Kontrol ve Optimizasyonuna Yönelik Yenilikler

Avrupa eğirme pazarının bir numaralı ismi Marzoli, ITM 2018 Fuarı’nda, eğirme sürecinin kontrol ve optimizasyonuna yönelik yazılım platformlarının da arasında olduğu en son yeniliklerini sergileyecek.

Uster® LVI Ailesini Güncelledi: Her Kalite İhtiyacı Için Özel Bir Çözüm

Yeniden lansmanı gerçekleştirilen LVI® cihazları artık yenilenmiş elektroniklere ve güncellenmiş bir tasarıma sahip.

Rusvata, Truetzschler’den Aldığı Yeni Spunlace Hattını Açtı

120 yılı aşkın geçmişi ile hidrofil pamuk ve gazlı bez pazarının en kıdemli üreticilerinden birisi olan Rus menşeli Rusvata, basınçlı su gücüne dayalı nonwoven’ların üretimine yönelik yeni Truetzschler hattının açılışını kutlamak için Rjasan’da bulunan merkez ofisinde bir davet düzenledi.

Andritz Nonwoven, Since 2017’de En Son Nesil Teknolojilerini Sergileyecek

Uluslararası teknoloji Grubu Andritz’in bir parçası olan Andritz Nonwoven, Asya pazarlarına yönelik geliştirdiği, son teknoloji nonwoven üretim çözümlerini Çin’in Şangay şehrinde düzenlenecek Since 2017 etkinliğinde sergileyecek.

Dünya Çapında Başarı: 2,5 Milyonuncu Autoconer Bobin Makinesi Hizmete Girdi

2017 yılında 2,5 milyonuncu Autoconer bobin makinesi hizmete girdi. Sektörde şimdiye kadar ulaşılmamış olan bu rekor, Schlafhorst şirketinin başarılı tarihinde bir dönüm noktası oluşturmakta ve tekstil sanayisinin, markaya duyduğu güveni ortaya koymakta. Yarım asırdan uzun bir süredir Alman tekstil makineleri üreticisi, Autoconer makineleri ile çapraz bobin sarım alanındaki teknik ve teknolojik gelişmelere yön veriyor.

Uster® Statistics: Tekstil Kalitesinin Ortak Dili

Uster® Statistics 60. yıldönümünde, dünya çapındaki kalite beklentilerinin önemli ölçüde arttığına dikkati çekti.

Trützschler T-BLEND İle Mükemmel Harmanlama

Trützschler’in, T-BLEND ile elyaf harmanlama söz konusu olduğunda harmanlama doğruluğuna ve tekrar edilebilirliğine güveni tam. Kendi kendisini denetleyen izleme sistemi farklı uzunluklarda, inceliklerde ve renklerdeki doğal ve yapay elyafların harmanlanmasındaki esnek uygulaması ile beklentileri tam olarak karşılıyor.

Splayser Streç İplikler - Moistair®

İplik eklemede dünya lideri olan Mesdan; havayı ve suyu birleştiren ve bu alanda mükemmel bir sonuç veren, yeni birleştirme teknolojisini sunar.

Trützschler ve Voith’den Güç Birliği

Trützschler ve Voith, ıslak serim spunlace nonwoven kumaş makineleri için yeni emniyet standardını tanıtıyorlar.

Filament İplikleri İçin Kalite Garantisi

Uster® TESTER 6-C800, en zorlu teknik tekstil uygulamalarına hazır.

Karl Mayer Yıl Dönümünde Geleceği Kutluyor

Karl Mayer’in 80. yılındaki etkinlikte, şirket Temmuz 2017’nin başında Obertshausen’deki merkezinde düzenlenecek kurum içi gösteriye sizi davet ediyor.

LMW, Yeni Cer Makinesi LDF3’ü Lanse Etti

LMW hem tekli hem de çift kafalı seçenekli Cer Makinesi LDF3’ü verimli üretim, gelişmiş ve kalıcı fitil kalitesi, gelişmiş kullanıcı kolaylığı, düşük enerji tüketimi ve yerden tasarruf unsurlarını göz önüne alarak imal etti.

Oerlikon Neumag ve Teknoweb Güçlerini Birleştirdiler

Oerlikon, Pazarda Yüksek Büyüme Trendi gösteren tek kullanımlık nonwovenlar ile ilgili olarak Stratejik Ortaklık kuruyor.

SSM ile Germe, Bölme ve Bobinleme

SSM, 14 – 16 Mart 2017 tarihleri arasında Fransa, Paris’te gerçekleşen dünyanın en büyük kompozit fuarlarından biri olan JEC World 2017 Fuarına katıldı. Karbon germe, bölme ve bobinleme ile ilgili SSM tarafından sunulan en son çözümler, birleştirilmiş ITA standında teşhir edildi.

Tarama Makinesinde Kalite Yönetimi

Tarak ve çekme makinelerinde şerit regülasyonu ve şerit kalitesinin izlenmesi standart uygulamadır. Peki ya tarama makinelerinde neden olmasın?

FT60 ve FT70: Öncü Fitil Makine Teknolojisi

Modern iplik makineleri içerisinde çok azı fitil makinesi kadar önem arz etmektedir. Sağlam ve güvenilir bir fitil makinesi üretmek o kadar da kolay bir iş olmamakla birlikte, bu makine iplik makinelerinin binlerce iğin, üretilecek iplik numarasına bağlı olarak besleyeceğinden oldukça gereklidir.