ELYAF & İPLİK

Loepfe’den ‘Dijital’ Atak

Hızla değişen ve dönüşen dünyaya uyum sağlamak yolunda web sitesini baştan ayağa yenileyen Loepfe, buna ek olarak bundan böyle ana iletişim kanalları ile sosyal ağlara öncelik tanıyacak.

Perlon AntiStat: Nonwoven İşlem Kuşaklarının Özelliklerini Artıran Elektrostatik İletken Polyester İplik

QualiFil® markası altında teknik uygulamalar için tek flament (kesiksiz lif > monofilament) üreticisi olan PerlonNextrusio, AntiStat adında, elektrostatik iletken özelliklere sahip polyester esaslı bir tek filament geliştirdi.

Uster Toplam Test Merkezi: Nihai Düzgünsüzlük Testi ve Fazlası!

Çığır açan yeni USTER® TESTER 6, lansmanının üzerinden henüz sadece iki yıl geçmiş olmasına karşın, muazzam bir etki yarattı!

Rieter’dan ilk IoT Adımı: İplikhane Performansını ‘Gerçek Zamanlı’ Görüntüleme

İplik işletmelerinde gelişmelere en kısa sürede tepki vermek ve gerçek verilere dayalı önlemler almak, makinaların verimliliğini artırmak açısından büyük önem taşıyor. Rieter üretim, kalite ve enerji konusunda gerçek zamanlı önemli veriler sağlayan Rieter Alert and Cockpit Module uygulamasını akıllı telefonlar için kullanıma sundu. Uygulama, iplikhane performansını 7/24 her yerden izlemeyi sağlayıp, tepki süresini kısaltarak masraflı bekleme sürelerinin önüne geçiyor.

E³ özellikli Autoconer 6.: Ölçülebilir şekilde daha verimli ve daha tasarruflu

Klasik ring iplik eğirme sürecine bakıldığında, sarım makineleri enerji tüketiminin (basınçlı hava ve elektrik enerjisi) sadece yakl. %10 - 15`inden sorumlu olsa da, bu iki kriter makinenin performansının değerlendirilmesinde önemli bir rol oynar.

Saurer, yenilikçi Allma TechnoCorder TC2`yi lastik kablo pazarına sokuyor

Lastik Teknolojileri Fuarı 2018, 20-22 Şubat 2018 tarihlerinde Hannover`de gerçekleşecek. Ziyaretçilere, lastik üretim sürecinin tüm yelpazesini kapsayan ekipman ve materyal sergileyen dünyanın önde gelen teknoloji sergilerini sunacak.

SSM, Yeni Tekstil Makinelerini ShanghaiTex’te Sergiledi

Boyama, dokuma ve dikiş ipliği hazırlama alanlarında hassas sarım makinelerinin lider tedarikçisi olan İsviçre merkezli SSM, yeni tekstil makinelerini Şangay’da düzenlenen ShanghaiTex’te sergiledi.

Trützschler, Toyota’dan Tüm Sorumluluğu Devraldı

Truetzschler, 1 Kasım 2017 tarihi itibarı ile ortak geliştirdikleri TCO 12 penye makinesi işinin mühendislikten satış, servis ve yedek parçalara kadar tüm sorumluluğu Toyota’dan devraldı.

Savio, Shanghaitex 2017’de ‘Polar Yeniliğini’ Tanıttı

İtalya, Çin, Hindistan ve Çek Cumhuriyeti’ndeki üretim tesisleriyle dünyanın önde gelen sarım, büküm ve rotor eğirme makineleri tedarikçilerinden olan Savio, Shanghai 2017 Fuarı’nda, son nesil, yüksek performanslı, enerji tasarruflu ve daha az emek-yoğun bir ürün olan Polar Evolution bobin makinesini sergiledi.

Saurer Yeni Teknolojilerini Tanıttı:İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Felsefesi

Shanghaitex 2017’deki yerini alan Saurer Grup, fuarda, bünyesinde bulunan makine (Schlafhorst, Zinser, Allma, Volkmann, Saurer Embroidery) ve komponent markaları (Accotex, Daytex, Fibrevision, Temco, Texparts) markalarının hammaddeden çok sayıda iplik çeşidine kadar çeşitli elyaf işlemlerine yönelik tüm yeni teknolojilerini tanıttı.

Suessen’den Shanghaitex 2017 Çıkarması

Özellikle kompakt ring iplik eğirme ve rotor eğirme teknolojileri ile eğirme pazarındaki en önemli isimlerden biri olan Suessen, ring ve rotor eğirme işlemlerinde doğal ve yapay elyafların idare ve işlenmesindeki uzmanlığını göstermek için ShanghaiTex 2017’de en yeni ürünlerini sergiledi.

‘Türk İplik Üreticileri Güçlü bir Kalite Zihniyetine Sahip’

ITM 2018’in önemli katılımcıları arasında yer alan, tekstil dünyasının küresel çapta en önde gelen test ve kalite kontrol uzmanlarından Uster’in, EMEA & BDT Bölgesi Satış & Servis Bölümü Genel Müdürü Andreas Tanner ile Uster’in gelecek planlarını ve Türkiye’ye ilişkin yol haritasını konuştuk.

Ağteks’ten Yeni Büküm Makineleri

Öncü teknolojilerle donattığı büküm makineleri ile Türkiye’nin önde gelen tekstil makineleri üreticilerinden olan Ağteks, ürün gamına DirecTwist Multi Serisi altında konumlandırdığı yeni büküm makinelerini ekledi. Kullanıcıların her bir iği bağımsız biçimde yönetmesine olanak sağlayan bobin-bobin tipi, çok fonksiyonlu makine, bu sayede hem esnekliği hem de kapasiteyi artırıyor.

USTER® TESTER 6 Sensor FA Test Altında

İplik ticareti ve iplik süreçlerindeki en kritik kalite parametresinden birisi düzgünlük ve iplik numarasındaki doğruluktur. İplik numarasındaki en ufak değişiklikler bile farklı renk tonunda band ve yüzey bozukluğu gibi ciddi kumaş kusurlarına neden olabilir. Manuel kontrol metotlarından farklı olarak iplik numaralarının ve varyasyonlarının Sensor FA ve USTER® TESTER 6 ile otomatik ölçümü çok daha hızlı, güvenilir ve kolay sonuç verir.

Oerlikon 2017 3. Çeyrek: Tüm İş Kollarında Büyüme Sürüyor

Yüzey çözümleri, gelişmiş materyaller ve malzeme işleme alanlarında dünyanın en önde gelen üreticilerinden birisi olan Oerlikon, çeyreklik mali raporunu yayımladı. Eylül ayı sonu itibarı ile geride bıraktığımız 2017 yılının üçüncü çeyreğini kapsayan rapora baktığımızda tüm iş bölümlerinde büyüme ve karlılıkta artış olduğunu görüyoruz.

Marzoli’den Eğirme Sürecinin Kontrol ve Optimizasyonuna Yönelik Yenilikler

Avrupa eğirme pazarının bir numaralı ismi Marzoli, ITM 2018 Fuarı’nda, eğirme sürecinin kontrol ve optimizasyonuna yönelik yazılım platformlarının da arasında olduğu en son yeniliklerini sergileyecek.

Uster® LVI Ailesini Güncelledi: Her Kalite İhtiyacı Için Özel Bir Çözüm

Yeniden lansmanı gerçekleştirilen LVI® cihazları artık yenilenmiş elektroniklere ve güncellenmiş bir tasarıma sahip.

Rusvata, Truetzschler’den Aldığı Yeni Spunlace Hattını Açtı

120 yılı aşkın geçmişi ile hidrofil pamuk ve gazlı bez pazarının en kıdemli üreticilerinden birisi olan Rus menşeli Rusvata, basınçlı su gücüne dayalı nonwoven’ların üretimine yönelik yeni Truetzschler hattının açılışını kutlamak için Rjasan’da bulunan merkez ofisinde bir davet düzenledi.

Andritz Nonwoven, Since 2017’de En Son Nesil Teknolojilerini Sergileyecek

Uluslararası teknoloji Grubu Andritz’in bir parçası olan Andritz Nonwoven, Asya pazarlarına yönelik geliştirdiği, son teknoloji nonwoven üretim çözümlerini Çin’in Şangay şehrinde düzenlenecek Since 2017 etkinliğinde sergileyecek.

Dünya Çapında Başarı: 2,5 Milyonuncu Autoconer Bobin Makinesi Hizmete Girdi

2017 yılında 2,5 milyonuncu Autoconer bobin makinesi hizmete girdi. Sektörde şimdiye kadar ulaşılmamış olan bu rekor, Schlafhorst şirketinin başarılı tarihinde bir dönüm noktası oluşturmakta ve tekstil sanayisinin, markaya duyduğu güveni ortaya koymakta. Yarım asırdan uzun bir süredir Alman tekstil makineleri üreticisi, Autoconer makineleri ile çapraz bobin sarım alanındaki teknik ve teknolojik gelişmelere yön veriyor.

Uster® Statistics: Tekstil Kalitesinin Ortak Dili

Uster® Statistics 60. yıldönümünde, dünya çapındaki kalite beklentilerinin önemli ölçüde arttığına dikkati çekti.

Trützschler T-BLEND İle Mükemmel Harmanlama

Trützschler’in, T-BLEND ile elyaf harmanlama söz konusu olduğunda harmanlama doğruluğuna ve tekrar edilebilirliğine güveni tam. Kendi kendisini denetleyen izleme sistemi farklı uzunluklarda, inceliklerde ve renklerdeki doğal ve yapay elyafların harmanlanmasındaki esnek uygulaması ile beklentileri tam olarak karşılıyor.

Splayser Streç İplikler - Moistair®

İplik eklemede dünya lideri olan Mesdan; havayı ve suyu birleştiren ve bu alanda mükemmel bir sonuç veren, yeni birleştirme teknolojisini sunar.

Trützschler ve Voith’den Güç Birliği

Trützschler ve Voith, ıslak serim spunlace nonwoven kumaş makineleri için yeni emniyet standardını tanıtıyorlar.

Filament İplikleri İçin Kalite Garantisi

Uster® TESTER 6-C800, en zorlu teknik tekstil uygulamalarına hazır.

Karl Mayer Yıl Dönümünde Geleceği Kutluyor

Karl Mayer’in 80. yılındaki etkinlikte, şirket Temmuz 2017’nin başında Obertshausen’deki merkezinde düzenlenecek kurum içi gösteriye sizi davet ediyor.

LMW, Yeni Cer Makinesi LDF3’ü Lanse Etti

LMW hem tekli hem de çift kafalı seçenekli Cer Makinesi LDF3’ü verimli üretim, gelişmiş ve kalıcı fitil kalitesi, gelişmiş kullanıcı kolaylığı, düşük enerji tüketimi ve yerden tasarruf unsurlarını göz önüne alarak imal etti.

Oerlikon Neumag ve Teknoweb Güçlerini Birleştirdiler

Oerlikon, Pazarda Yüksek Büyüme Trendi gösteren tek kullanımlık nonwovenlar ile ilgili olarak Stratejik Ortaklık kuruyor.

SSM ile Germe, Bölme ve Bobinleme

SSM, 14 – 16 Mart 2017 tarihleri arasında Fransa, Paris’te gerçekleşen dünyanın en büyük kompozit fuarlarından biri olan JEC World 2017 Fuarına katıldı. Karbon germe, bölme ve bobinleme ile ilgili SSM tarafından sunulan en son çözümler, birleştirilmiş ITA standında teşhir edildi.

Tarama Makinesinde Kalite Yönetimi

Tarak ve çekme makinelerinde şerit regülasyonu ve şerit kalitesinin izlenmesi standart uygulamadır. Peki ya tarama makinelerinde neden olmasın?

FT60 ve FT70: Öncü Fitil Makine Teknolojisi

Modern iplik makineleri içerisinde çok azı fitil makinesi kadar önem arz etmektedir. Sağlam ve güvenilir bir fitil makinesi üretmek o kadar da kolay bir iş olmamakla birlikte, bu makine iplik makinelerinin binlerce iğin, üretilecek iplik numarasına bağlı olarak besleyeceğinden oldukça gereklidir.