DOKUMA ÖRME

IRO AB: ITM Fuarı Yeni Müşteriler Kazanmak İçin Kaçırılmayacak Bir Fırsat

Dünyanın önde iplik besleyicileri üreticilerinden biri olan İsveç menşeli IRO AB firması kapılarını Tekstil Teknoloji Dergisi’ne açtı. İsveç, İtalya ve Çin’de üretim tesisleri olan ve dünya genelinde 190’dan fazla distribütörü ile hizmet veren firmanın yetkilileri son teknolojik yenilikleri ve Türkiye pazarıyla ilgili bilgiler verdi.

Picanol Türkiye Pazarındaki Liderliğini Sürdürüyor

Dünyanın önde gelen dokuma makinesi üreticilerinden Picanol, Denizli Havlu Günleri kapsamında düzenlenen etkinlikte TerryMax-i adlı makinesini Türk firmalara tanıttı. Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde çalıştırılan makineye havlu üreticileri yoğun ilgi gösterdi. Bizde Tekstil Teknoloji Dergisi olarak etkinliği yerinde takip ettik.

Groz-Beckert, ITM 2018’de çözümlerini sergileyecek

Groz-Beckert, 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında, İstanbul`da düzenlenecek Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı`na (ITM) katılıyor. Dünyanın önde gelen endüstriyel makine iğneleri tedarikçisi, 7 numaralı salonda 710 / B numaralı standında Örgü, Dokuma, Keçe ve Taraklama segmentleri için ürün ve hizmetlerini sergileyecek.

SMIT, YENİ SMIT SERİSİ - GS980’İ TANITMAKTAN MEMNUNİYET DUYAR

Pazardaki en hızlı serbest hareketli rapierli dokuma tezgahı | SALON 2 215A

Van de Wiele, yeni el dokuma görünümlü halıyı görücüye çıkarıyor

Bugün imkânsız olan şey gerçek oluyor: Van de Wiele, dokuma tarak sıklığı 1500 d/m olan HCiX2`yi piyasaya sürdü. Şaşırtıcı ve yüksek yoğunlukta halı dokuma makinesi, metrekare başına yaklaşık 5 milyon bağlantı içeren el dokuma görünümüne sahip halılar üretiyor.

MEI, HAVA JETLİ MAKİNENİN LANSMANINI ITM 2018’DE YAPACAK

Türkiye`nin tekstil alanındaki en önemli fuarı yaklaşıyor. Etiket endüstrisi için seçtiği yenilikleri standında sergileyecek olan MEI, Dreamline hava jetli makinenin lansmanını, ITM 2018’de yapacak.

Büyüdük Ve Yeni Tesise Taşındık

Örme ve iğne makineleri satışıyla dikkat çeken Birteks, büyümeye başlayınca daha büyük bir tesise taşındı. Firma, yeni merkezinde hem ürünlerini daha kolay yerleştiriyor hem de müşterilerine lojistik açıdan daha iyi hizmet veriyor.

Dokuma kumaş üretimi: Tasarım ve işlevde olağanüstü derecede çok yönlü

DORNIER ITM’de Türkiye ve Orta Asya pazarına yönelik giyim, ev ve teknik tekstil için dokuma makinesi çözümlerini gösterecek

Terrot yuvarlak örgüde yeniliklerini ITM 2018’de tanıtacak

Terrot 155 yıldır, değişen pazar ve müşteri ihtiyaçlarını karşılayan modern ve yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi alanında uzmandır. Terrot, 7. salonda 708 A numaralı stantında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Stäubli, En Yeni Dokuma ve Örme Makinelerini ITM 2018’de Tanıtacak

Tekstil teknolojileri için ITM 2018 Fuarı Nisan ayı ortasında İstanbul`da kapılarını açacak. Stäubli, salon 2 Stand 217`de, dokuma ve örme endüstrisi için en yeni makine çözümlerini sunacak. Stäubli ekibi müşterileri ve diğer ilgili tüm tarafları standına bekliyor.

As the meeting point for the sector, KARL MAYER invites you to visit its stand at the ITM exhibition

Running from 14.-17.04.2018 in the Tüyap Fair Convention and Congress Center in Istanbul, hall 7, stand 709

Stäubli, Safir S40 Otomatik Tahar Makinesi ITM 2018`de

Dokuma ve örme sektöründe yeni teknolojiler geliştiren Stäubli, SAFIR S40 otomatik tahar makinesini Türkiye’de ilk kez ITM 2018’de çalışır şekilde sergileyecek. Stäubli, salon 2 Stand 217`de, dokuma ve örme endüstrisi için en yeni makine çözümlerini sunacak. Stäubli ekibi müşterileri ve diğer ilgili tüm tarafları standına bekliyor.

Picanol, yenilikçi rapier ve airjet ürünlerini ITM 2018`de tanıtacak

ITM 2018 Fuarı, 14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul`daki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilecek. Türkiye pazarının önemini belirten Picanol ekibi, Salon 2, Stand 216`da iki rapier ve iki airjet dokuma makinesini sergileyecek.

Karl Mayer Tricot Teknolojisinin Dünya Lansmanını ITM’de Yapacak

Karl Mayer, bu yıl ITM Fuarı’nda (salon:7, stant:709), dikiş ipliği ve çözgü hazırlama sektörlerinde, yenilikçi bir ortak olarak önde gelen markalara yeni fikir ve kavramlar sunacak olan triko teknolojilerini sergileyecek.

Mayer & Cie. Geniş Bir Makine Yelpazesini ITM`de Görücüye Çıkaracak

Albstadt merkezli yuvarlak örgü makinesi üreticisi Mayer & Cie. (MCT); bu sene 14 - 17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan ITM Uluslararası Tekstil Makineleri fuarında ürettiği üç makineyi sergileyecek. Firmanın amacı; ürünlerini ve kurumsal felsefesini ikna edici bir sergi ile vurgulamak.

ALTUG İlk Kez ITM 2018 Fuarı’nda

Altuğ Mümessillik bu yıl ilk kez ITM Fuarı’na katılacak. Firma, 8. Salon, 817 A numaralı stantta links makineleri ile ev tekstiline yönelik ürünlerini Türkiye’de görücüye çıkaracak. Yenilikleri ve farklılıklarıyla dikkat çekecek olan firma, fuarın odak noktası olmaya hazırlanıyor.

SMIT : ITM 2018’de, GS900 Serisinin En Son Modelini Sunmaktan Gurur Duyuyoruz

Dokuma makinesi üretiminin önde gelen firmalarından SMIT’in CEO’su Simone Rancan ITM 2018 Fuarı ile ilgili sorularımızı cevaplandırdı. Rancan, “Standımızda (Salon 2 - Stand 215 A), denim, perde ve meşhur yüksek kalite dokuma havlularımızı tanıtacağız.” dedi.

İnta Son Teknolojik Yenilikleri İle Yine ITM’de

Inta standı, son yıllarda olduğu gibi Salon 3`ün girişinde 510m2`lik bir alanda olacak. Temsil ettiği tüm markaları tek bir çatı altında toplayıp iplik ve dokuma alanındaki çeşitli ürünleriyle fuara katılacak olan Inta, her zaman olduğu gibi yeni teknolojileri ve yeniliklerini ITM`de sergileyecek.

Alesta, Türk Tekstil Sektörüyle Birlikte Büyüyor

Geçtiğimiz yıl 10. yaşını kutlayan ALESTA, ITM fuarına bu sene beşinci kez katılacak. Tüm mümessillikleriyle geçmiş ITM fuarlarına katılarak, Türkiye Tekstil sektörünün büyümesine tanık olan firma, bu yıl iki ayrı salonda yer alacak.

Jakob Müller MFR FC: Terbiye ve Tek Taraflı Kaplama İçin İdeal

Jacop Müller’in tek taraftan kaplamalı dar kumaşlara yönelik geliştirdiği yeni boyama ve apre sistemi MFR FC aynı zamanda son derece kompakt, hızlı ve ekonomik.

Dhakatex 2018: Stäubli Uzmanlığını Sergiliyor

8 - 11 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Dhaka Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı’na oldukça aktif bir katılım gerçekleştirecek olan Stäubli, bilgi birikimini ve uzmanlığını mümessili Spintex Technology vasıtasıyla sergileyecek.

Relanit Ailesinin En Yeni Üyesi:Mayer & Cie Relanit 3.2 SC

Önde gelen Alman yuvarlak örme makinesi üreticisi Mayer & Cie., yeni Relanit modeli olan Relanit 3.2 SC’yi Shanghaitex 2017’de görücüye çıkardı. Mayer & Cie’nin standında şirketin yeni eğirme ve örme teknolojisi olan Spinitsystems hakkında bir bilgi standı da yer aldı.

Itema, Itmach Hindistan’da Son Teknolojilerini Sundu

Itema, 7-10 Aralık tarihleri arasında Gujarat Gandhinagar Fuar Merkezi’nde düzenlenen Itmach 2017’de sınıfının en iyisi airjet dokuma makinesi A9500p’yi sergiledi.

Karl Mayer TMJ 4/1-T: Jakar Çubuklu Triko Makinesi

Havlu kumaş işi, Karl Mayer’ın yenilikçi odak noktası olmayı sürdürüyor. TM 4 TS’nin yenilenmesini takiben, şirket şimdi daha geniş bir desen aralığı üretebilen yeni bir makinenin lansmanını gerçekleştirdi.

Stäubli Domotex 2018’de: Esnek Çözümler & Müşteri Odaklı Zihniyet

Stäubli, Schönherr halı sistemleri ile markası birlikte, 12-15 Ocak 2018 tarihleri arasında Hannover’de düzenlenecek olan Domotex 2018’de bu alandaki en ileri teknolojilerini sergileyecek.

Kern-Liebers İğneleri: Yüksek Kalite, Mükemmel Yüzey Bütünlüğü!

Çorap makineleri pazarının lider isimlerinden Lonati, Kern-Liebers’in çorap iğnelerine yönelik teknik onayını bir kez daha doğruladı.

Shima Seiki, Tetaş’ın Özel Etkinliğindeydi

Dünyanın ileri gelen düz örme makinesi üreticilerinden, Japonya menşeli Shima Seiki, Türkiye’deki satış mümessili Tetaş’ın İstanbul’daki etkinlik merkezinde düzenlediği özel gösterime katıldı.

Karl Mayer Yedek Parça Web Mağazası: Hızlı, Kullanışlı, Hatasız

Karl Mayer müşterileri, standart yedek parça veya özel bileşenler satın almak istedikleri her zaman, firmanın en son teknolojiyle geliştirdiği Yedek Parça Web Mağazası üzerinden kolay ve rahat bir şekilde siparişlerini verebiliyorlar.

Jakob Müller AG’nin En Son Yeniliği: IRO TEC ‘Hassas Atkı İpliği Beslemesi’

Jakob Müller AG, atkı ipliği akümülatörleri için yeni programlanabilir freni IRO TEC’i tanıttı. Yaprak yaylı bir frenle (tek fren) tasarlanan ve çok geniş iplik aralıkları için uygun olan IRO TEC aşınmada belirgin bir azalma sağlarken, mükemmel bir kumaş görünümü temin ediyor.

Karl Mayer, Asya’daki Servis Faaliyetlerini Genişletiyor

Hindistan, Vietnam ve Bangladeş’ten gelen tekstil makinesi taleplerinde yoğun bir artış yaşayan Karl Mayer, Asya’daki hizmet faaliyetlerini genişletiyor.

Itema’dan Sınıfının En İyisi Dokuma Yenilikleri

Dünyanın önde gelen dokuma makinesi, yedek parça ve hizmet üreticilerinden Itema, 13-15 Eylül tarihleri arasında Mumbai’deki Bombay Konferans ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen Techtextil India Fuarı’nda (Salon 6 - C109) son nesil ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Tek Silindirli Çorap Makineleri İçin Kaliteli İğneler

Modern tek silindirli çorap makineleri ile mükemmel kalitede ve yüksek verimli çorap imal ediliyor. Örme ürünün kalitesi daha ziyade kullanılan iğnelerin kalitesi ile doğrudan ilişkilidir.

Dünya Örme Makine Yatırımları

Assoc. Prof. Dr. Metin YÜKSEK Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Tekstil Mühendisliği Bölümü

İsviçreli Şirketler Schoeller ve Textilcolor Devrimci Polyester Boyama İşlemini Geliştirdi

Tekstil üreticisi Schoeller ve bağlı şirketleri ile Textilcolor’daki boya uzmanları arasındaki bir İsviçreli işbirliğinin sonucunda ortaya çıkan heyecan verici bir yenilik.

Karl Mayer ile Yeni Pazarlara Yolculuk

Karl Mayer’in Techtextil 2017 Fuarındaki standı sektör için bir buluşma noktası ve ilham kaynağı oldu.

Karl Mayer Çoklu Eksenli Tekstillere Yelken Açıyor

Birçok katılımcının memnun kaldığı JEC WORLD 2017 inovasyon fuarında Karl Mayer Technische Textilien de başarılı bir fuar geçirdi.

Stäubli’den Yuvarlak Örme Makinesinde Çorap Üretimine İlişkin Otomatik Çözümler

"DEIMO Örme Çözümleri" alanındaki ürünü sayesinde Stäubli, örgü imalathanelerine yönelik kontrol sistemlerinin lider üreticisidir.

Geleceğin Uygulamaları İçin Yenilikçi Dokuma Teknolojisi

Stäubli, yüzyılı aşkın süredir dünyanın lider yüksek hızlı tekstil makinesi üreticileri arasında kabul edilen bir firmadır.