BOYA BASKI TERBİYE

Lion Usulü Sıfır Hata: Monforts Montex 8500 Stenter

Son model Monforts Montex 8500 germe makinesi, ipek terbiyesindeki uzmanlığı ile tanınan lüks Fransız markaların kumaş tedarikçisi Hugotag’a önemli avantajlar sağlıyor.

Tekboy Tekstil ve Boyama, Üretimlerinde Goller Makinelerinin Farkını Yansıtıyor

Kontinü Kasar makinelerinde tercihini Goller markası yönünde kullanan Tekboy Tekstil ve Boyama A.Ş., bugün dünyaca ünlü markalara hizmet vermesinin yanı sıra, tekstil sektöründeki trendleri takip ederek hazırlamış olduğu baskılı ve boyalı kumaş ile boyalı iplikten oluşan koleksiyonlarını yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine sunuyor.

Canapa Kağıt Teknolojileri Tekstil Sektöründen Tam Not Aldı

ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’nda tekstil sektörü ile buluşan Canapa Kağıt Teknolojileri, dijitalleşen tekstil sektörünün süblimasyon baskı gereksinimlerine yönelik sunduğu geniş yelpazede transfer kağıtlarını sergiledi.

Has Group, ITM 2018’de Son Yenilikleri ile Kendine Hayran Bırakacak

Türkiye’nin en büyük Tekstil finisaj makineleri üreticilerinden biri olan Has Group, ITM 2018’de sergileyeceği son teknolojiyle geliştirdiği ürünlerini ziyaretçilerinin karşısına çıkarmaya hazırlanıyor. Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’nda büyük yankı uyandıracak olan Has Group 14-17 Nisan 2018 tarihlerini büyük bir sabırsızlıkla bekliyor.

Aleph brings textile digital printing to next level HALL 6 – STAND 605

Ready for the new edition of ITM Istanbul, the international textile machinery exhibition, Aleph is focusing on innovation to bring the digital printing technology to next level for Turkish customers.

Hohenstein, Yeni Kompresyon Hazır Giyim Test Cihazı Geliştirdi

Hohenstein Grup; çeşitli fonksiyonlar için tekstillerin kompresyonu ile alakalı daha fazla doğruluğa sahip bilgiyi artırmak amacıyla geleceğin kompresyon test cihazı olan HOSYcan’ı geliştirdi.

Shelton WebSPECTOR: Yüksek Hızlı Tekstil Denetleme Sistemi

Shelton Vision, oldukça gelişmiş ve koordineli dört ana aksamdan oluşan tekstil denetleme sistemine dayanan kapsamlı ve güçlü bir makine vizyonu sunuyor. Bu dört bileşen, tekstil üreticileri ve terbiyecileri için en verimli denetim ve çıkış sarımını sağlıyor.

DIGITAL PIGMENT PRINTING FROM ZIMMER AUSTRIA

With their pigment printing solution, ZIMMER AUSTRIA completes the portfolio of its available ink classes. „This gives our customers every opportunity to achieve good fastnesses even in the home textiles market, for curtains, fabric bags or decorative articles. At the same time, outdoor applications are possible, from sun protection to tarpaulins“, explains Josef Osl (Sales Manager at ZIMMER AUSTRIA). “With our pigment inks (4 or 6 colours) together with the COLARIS we deliver reliable printing results with brilliant colours, as well as excellent light, friction and wash resistance”.

BRAZZOLİ: YENİLENEN ECOLOGIC PLUS İLE ITM 2018’DE

Boyama makinelerinin en önemli temsilcilerinden biri olan Brazzoli, hafif ve ağır ip lifi boyası için tasarladığı yeni Ecologic Plus ile ITM 2018’de mümessiliğini yapan Feteks’in standında yerini alacak. Yeni Ecologic PLUS, ip boyama teknolojisinin hâlihazırdaki en modern halini temsil ediyor.

Color Service: Otomatik Tartım Sisteminde Öncü Marka

Color Service, tekstil boyahane boyası ve kimyasal dağıtım otomasyonuyla üretime başladı. Tam otomatik tartım sistemi, hassas tartım ile üretildiği yıldan bu yana pazarda rakipsiz firmalardan biri. Color Service, ITM 2018’de mümessilliğini yapan Feteks’in stantında laboratuvar çözümleri için dağıtıcı modeli SMP 80/120’i sergileyecek.

FERRARO son teknolojik yeniliği Rotoclean’ı tanıtacak

Avupa’dan Asya’ya, Kuzey ve Güney Amerika’dan Afrika’ya 50’den fazla ülkeye terbiye makineleri ihracatı yapan Ferraro, bu yıl ITM 2018 Fuarı’nda mümessilliğini yapan Feteks’in standında son teknolojik yeniliği olan ROTOCLEAN makinelerinin tanıtımını yapacak.

Danitech Ve Sintec yeni teknolojileriyle ITM 2018

Koloni Reklam, ITM 2018 fuarında mümessili olduğu Danitech ve Sintec firmalarının ürünlerini tanıtacak. Danitech firması 750 kg kapasiteli Daniflow HT Boya makinesini ve 10 kg kapasiteli numune boya makinesini 12. Salon 1235 A numaralı standından sergileyecek.

Onur Tekstil Yenilikçi Ve Dinamik Yapısıyla ITM 2018 Fuarı’nda

Tekstil sektöründe, 30 yıldır kalitesinden taviz vermeden hizmet veren Onur Tekstil firması bu sene 14-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan ITM 2018 Fuarı’na (Salon 5, Stant 505B) katılacak. Fuarda, mümessilliklerini yaptığı firmaların son teknolojik ürünlerini tanıtacak.

Eliar, Sektöre Yön Veren Teknolojileriyle ITM 2018’de

Eliar, elektronik, mekatronik ve yazılım üçgenindeki geniş ürün yelpazesi ve Endüstri 4.0 hedefi ile dikkatleri üzerine çekiyor. ITM 2018 Fuarına büyük bir alan ile güçlü bir şekilde katılım sağlayacak olan Eliar, sektöre yön veren teknolojilerini ve Ar-Ge altyapısını fuarda sergilemeye hazırlanıyor.

Baskı Endüstrisinin Lider Platformu FESPA Eurasia 2018 İçin Satışlar Başladı

Sektörün tek yerli sermayeli fuarı FESPA Eurasia, 2018 fuarı için stand satışlarını başlattığını duyurdu. Erken satın alma avantajlarından yararlanmak isteyen firmaları sürprizler bekliyor. İlk kez İFM’de düzenlenecek olan fuar, katılımcılara daha uygun bir fuar bütçesi oluşturma şansı sunuyor.

Epson’dan Tekstil Baskısında Yeni Amiral Gemi: SureColor SC-F9300

Epson, geniş format tekstil yazıcısı ailesine yeni bir model daha ekledi. SureColor SC-F9300 tüm tekstil materyallerinin yanı sıra yumuşak tabelalar ve farklı promosyon ürünlerine de baskı sunuyor. Süblime, hızlı ve yüksek hacimli baskı için tasarlanan yeni SureColor SC-F9300 kaliteyi ve güvenliği maksimize ediyor.

Monforts için istikamet İstanbul

Avrupa ve Asya arasında köprü olan Türkiye, tekstil imalat sanayii için merkezi bir yer olmaya devam ediyor. Firma, İstanbul’daki Salon 12`deki 1207A standında, Türkiye`nin önde gelen tekstil üreticilerine oldukça başarılı olduğunu ispatlayan gelişmiş Montex ramlarına dair son gelişmeleri sunacak.

KONICA MINOLTA: ITM 2018 Fuarı’nı Heyecanla Bekliyoruz

Konica Minolta, 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi`ndeki ITM 2018 Fuarı’na katılacak. Konica Minolta, Salon 5’te, 510B no’lu standında, yüksek hızlı ve yüksek çözünürlüklü inkjet tekstil yazıcısı Nassenger 10`u sergileyecek.

İnter Tekstil Bütün Firmaları İle ITM 2018’de

İnter Tekstil, (İTEKS) 35 yıllık bir geçmişi ve birikimi ile Türkiye’nin köklü temsilcilik firmalarından biri. Boya, baskı ve terbiye alanında dünyanın en kaliteli makinelerini üreten firmaların Türkiye temsilciliğini yapan İteks, ITM 2018 fuarında, 14. holde 1405 numaralı standında ziyaretçilerini ağırlayacak.

SPGPrints: Rotasyon Baskı Şablon Çözümleri ile ITM 2018 Fuarı’nda

SPGPrints`in, kumaş baskı uygulamaları için geliştirilen Archer® teknolojisi ITM 2018’de 6.salonda 606B numaralı stantta ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

ZTM: ITM 2018’de Yenilikleriyle Dikkat Çekecek

Tekstil Kumaş Boyama ve Terbiye Makineleri üretimine başlamalarının üzerinden henüz çok geçmemesine rağmen büyük bir atılım gerçekleştiren ZTM, bu yıl ITM 2018 Fuarı’nda Boya-Terbiye Makineleri Salonu olan 14. Salonda yer alan standında yeniliklerini tanıtacak.

Mouvent’ın Çığır Açan 8-Renk Dijital Tekstil Baskı Makinesi, TX801, ITM 2018’in Yıldızı Olmaya Aday

Mouvent, TX801’I -ustalıklı yeni dijital baskı makinelerini- ITM 2018 Fuarı’nda sergileyecek. Bu, firmanın çok yüksek baskı hızlarında, 2000dpi optik çözünürlüğe kadar tekstil üzerine en yüksek baskı kalitesinde üretim yapan 8-renk multi-pass dijital tekstil baskı makinesi TX801’i sergiledikleri ilk uluslararası fuarlarından biri olacak.

Unitop Acqucare: Kostik Geri Kazanım Tesislerinde Lider

Proje mühendisliği, kimyasal ve diğer projelerin anahtar teslim yürütülmesi üzerine çalışmalar yürüten Unitop Aquacare, 1974 yılında bugüne bu alanda faaliyet yürütmekte olan Elite Engineers`in yan kuruluşu. Grup; Thane ve Surat SEZ`de imalat yapan modern bir mühendislik ofisinin imkânlarından faydalanıyor.

Mouvent TX801, İlk Küresel Etkinliğinde Tam Puan Aldı!

27-30 Kasım tarihleri arasında Çin’de düzenlenen ShanghaiTex 2017 fuarında, çığır açıcı dijital baskı makinesi TX801’i ilk olarak dünya çapında görücüye çıkaran Mouvent, önemli bir kilometre taşını da geride bırakmış oldu.

Kornit Digital, Yeni Neon Mürekkeplerini ve Allegro & Cut Konseptini Sergiledi

Kornit Digital Avrupa, Kornit Allegro roll-to-roll sistemi ile pigment baskı olanaklarını öğrenmek isteyen tekstil baskı profesyonellerine yönelik bir Open House etkinliği gerçekleştirdi.

‘Tek bir Epson ile İşinizi Kurun!’

7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen Fespa Eurasia’ya ana distribütörlerinden Tecpro ile katılan Epson, en son nesil geniş format yazıcı modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Line Tropic Knits; Yepyeni bir Brückner Hattıyla Yola Çıkıyor!

CDL artık öncekine kıyasla elektrik ve termal enerjinin yaklaşık %40 oranından tasarruf sağlıyor. En büyük tasarrufsa işlem süresindeki muazzam düşüşte: Aynı verimliliği elde etmek için daha önce 90 saat gerekirken şu an bu süre 20 saat!

EFI, Reggiani VOGUE Baskı Makinesini Tanıttı

EFI; 27-30 Kasım tarihleri arasında Şangay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen ShanghaiTex 2017’de en ileri endüstriyel tekstil baskı makinesinin sunumunu yaptı.

Arioli, ArioPrint-16 ile Ezber Bozuyor!

Metal işleme şirketi Arioli S.p.A., Brazzoli S.p.A. ve Avusturya MHM GmbH’nin birleşmesiyle 2012 yılında kurulan Arioli Grubu portföyüne her marka için (Arioli,Brazzoli ve MHM) yeni ürünler eklerken, mevcutlara yönelik de iyileştirmeler gerçekleştirdi.

DyStar®; Cadira® Denim’i Tanıttı

DyStar® Group; Yeni Kaynak Verimliliği Programı’nın altıncı konsepti olan Cadira Denim’i tanıtıyor.

Qualitex 800 artık Monforst’un Tüm Terbiye Makinelerinde Kullanılabilir

Yeni Qualitex 800 görüntüleme sistemi, Montex 8500 ram makinesine yönelik piyasaya sürülmesinden bu yana, sezgisel ve kolay kullanımıyla dünya genelindeki tekstil makine operatörleri ve fabrika yöneticileri tarafından yüksek düzeyde kabul görüp, takdir kazandı. Qualitex 800 görüntüleme sistemi artık Monforts’un tüm tekstil terbiye makineleri portföyü için kullanılabilir durumda.

‘Üretmek Artık Sadece Ekonomik Değil, Stratejik Bir Değer!’

Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Canpolat ile ülkemizdeki tekstil terbiye sanayisine yönelik oldukça detaylı ve bilgilendirici bir röportaj gerçekleştirdik.

Archroma, Yeni Renk Atlasıyla Première Vision 2017’de

Archroma; Paris’te düzenlenen Première Vision 2017 Fuarı’nda, yeni renk atlası kütüphanesini ve sürdürülebilirliği etkin kılan yeniliklerini tanıttı.

Mouvent: Bobst Ve Radex’ten Yeni Bir Ortak Girişim

‘Dijital baskının geleceği…’

Monforts: Sürdürülebilir Apre İşlemi İçin Tek Tedarikçi

Enerji maliyetleri yükselmeye devam ederken; Monforts Başkan Yardımcısı Klaus Heinrichs, Monforts kaynaklı çözümlerin apre uygulamaları için nasıl sürdürülebilir enerji tasarrufları ile ‘trende ivme kazandırdığını’ anlatıyor.

EATIT, Brückner ile Yükselişte

Geçmişi 1984 yılına kadar giden ve şimdiye dek çok sayıda yeniden yapılanma geçiren Cezayir menşeli EPE-EATIT-SPA grubu, bugün yedi yerleşkeye sahip ve hazır giyimden, ev tekstiline, mesleki giysi ve teknik tekstillere kadar çok çeşitli tekstil ürünlerini bünyesinde toplamış durumda.

İsviçreli Şirketler Schoeller ve Textilcolor Devrimci Polyester Boyama İşlemini Geliştirdi

Tekstil üreticisi Schoeller ve bağlı şirketleri ile Textilcolor’daki boya uzmanları arasındaki bir İsviçreli işbirliğinin sonucunda ortaya çıkan heyecan verici bir yenilik.

Archroma’nın Başarısının Sırrı İnovasyon

Archroma, özel yatırım firması SK Capital Partners tarafından Clariant’ın tekstil, kağıt ve emülsiyon işletmelerinin satın alındığı tarih olan 2013 yılında dünyaya geldi. Bu tarihten itibaren bazı dikkat çekici satın alımlarla büyümeye devam etti.

Havlı Kumaş Apreleme Alanında Mükemmeliyet

Tekstil apreleme makineleri üretimi alanında deneyime sahip olan ve bu yıl kuruluşunun altmışıncı yılını kutlayan Biancalani, dünyanın en büyük havlu kumaş üreticilerinden biri olan Hindistanlı Trident Ltd. şirketine iki havlı kumaş apreleme hattını desteklemek üzere 5 adet AIRO24 kontinü çalışan tamburlu kurutcuları Tandem ve Triplexkonfigürasyonlu olarak tedarik etti.

Baskı Profesyonellerinin Seçimi Roland DG Fespa 2017’de

Roland DG, Fespa 2017 ziyaretçilerini kendi standını ziyaret etmeye ve neden dünya genelinde pek çok baskı profesyonelinin işletmelerine güç kazandırmak için Roland teknolojisini seçtiklerini keşfetmeye davet ediyor.

SPGPrints Duvar Kaplamaları İçin Rotasyon Şablon Teknolojisinin Kalitesini Sunuyor

SPGPrints duvar kağıdı tasarım stüdyosu M-Design’ın (Beverungen, Almanya) yanı sıra çeşitli malzeme ve kimyasal tedarikçilerinin de katılımıyla en son baskı teknolojileri kullanılarak üretilebilen yaratıcı tasarım olanaklarının sergilendiği bir sunum yapacak.

Rüstik Denim Görünüşü İçin Üstün Teknoloji

Karl Mayer halat boyama sürecine yönelik özel bir boyama makinesi olan PORDYE-R makinesini piyasaya sürdü.