BOYA BASKI TERBİYE

Unitop Acqucare: Kostik Geri Kazanım Tesislerinde Lider

Proje mühendisliği, kimyasal ve diğer projelerin anahtar teslim yürütülmesi üzerine çalışmalar yürüten Unitop Aquacare, 1974 yılında bugüne bu alanda faaliyet yürütmekte olan Elite Engineers`in yan kuruluşu. Grup; Thane ve Surat SEZ`de imalat yapan modern bir mühendislik ofisinin imkânlarından faydalanıyor.

Mouvent TX801, İlk Küresel Etkinliğinde Tam Puan Aldı!

27-30 Kasım tarihleri arasında Çin’de düzenlenen ShanghaiTex 2017 fuarında, çığır açıcı dijital baskı makinesi TX801’i ilk olarak dünya çapında görücüye çıkaran Mouvent, önemli bir kilometre taşını da geride bırakmış oldu.

Kornit Digital, Yeni Neon Mürekkeplerini ve Allegro & Cut Konseptini Sergiledi

Kornit Digital Avrupa, Kornit Allegro roll-to-roll sistemi ile pigment baskı olanaklarını öğrenmek isteyen tekstil baskı profesyonellerine yönelik bir Open House etkinliği gerçekleştirdi.

‘Tek bir Epson ile İşinizi Kurun!’

7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen Fespa Eurasia’ya ana distribütörlerinden Tecpro ile katılan Epson, en son nesil geniş format yazıcı modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Line Tropic Knits; Yepyeni bir Brückner Hattıyla Yola Çıkıyor!

CDL artık öncekine kıyasla elektrik ve termal enerjinin yaklaşık %40 oranından tasarruf sağlıyor. En büyük tasarrufsa işlem süresindeki muazzam düşüşte: Aynı verimliliği elde etmek için daha önce 90 saat gerekirken şu an bu süre 20 saat!

EFI, Reggiani VOGUE Baskı Makinesini Tanıttı

EFI; 27-30 Kasım tarihleri arasında Şangay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen ShanghaiTex 2017’de en ileri endüstriyel tekstil baskı makinesinin sunumunu yaptı.

Arioli, ArioPrint-16 ile Ezber Bozuyor!

Metal işleme şirketi Arioli S.p.A., Brazzoli S.p.A. ve Avusturya MHM GmbH’nin birleşmesiyle 2012 yılında kurulan Arioli Grubu portföyüne her marka için (Arioli,Brazzoli ve MHM) yeni ürünler eklerken, mevcutlara yönelik de iyileştirmeler gerçekleştirdi.

DyStar®; Cadira® Denim’i Tanıttı

DyStar® Group; Yeni Kaynak Verimliliği Programı’nın altıncı konsepti olan Cadira Denim’i tanıtıyor.

Qualitex 800 artık Monforst’un Tüm Terbiye Makinelerinde Kullanılabilir

Yeni Qualitex 800 görüntüleme sistemi, Montex 8500 ram makinesine yönelik piyasaya sürülmesinden bu yana, sezgisel ve kolay kullanımıyla dünya genelindeki tekstil makine operatörleri ve fabrika yöneticileri tarafından yüksek düzeyde kabul görüp, takdir kazandı. Qualitex 800 görüntüleme sistemi artık Monforts’un tüm tekstil terbiye makineleri portföyü için kullanılabilir durumda.

‘Üretmek Artık Sadece Ekonomik Değil, Stratejik Bir Değer!’

Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Canpolat ile ülkemizdeki tekstil terbiye sanayisine yönelik oldukça detaylı ve bilgilendirici bir röportaj gerçekleştirdik.

Archroma, Yeni Renk Atlasıyla Première Vision 2017’de

Archroma; Paris’te düzenlenen Première Vision 2017 Fuarı’nda, yeni renk atlası kütüphanesini ve sürdürülebilirliği etkin kılan yeniliklerini tanıttı.

Mouvent: Bobst Ve Radex’ten Yeni Bir Ortak Girişim

‘Dijital baskının geleceği…’

Monforts: Sürdürülebilir Apre İşlemi İçin Tek Tedarikçi

Enerji maliyetleri yükselmeye devam ederken; Monforts Başkan Yardımcısı Klaus Heinrichs, Monforts kaynaklı çözümlerin apre uygulamaları için nasıl sürdürülebilir enerji tasarrufları ile ‘trende ivme kazandırdığını’ anlatıyor.

EATIT, Brückner ile Yükselişte

Geçmişi 1984 yılına kadar giden ve şimdiye dek çok sayıda yeniden yapılanma geçiren Cezayir menşeli EPE-EATIT-SPA grubu, bugün yedi yerleşkeye sahip ve hazır giyimden, ev tekstiline, mesleki giysi ve teknik tekstillere kadar çok çeşitli tekstil ürünlerini bünyesinde toplamış durumda.

İsviçreli Şirketler Schoeller ve Textilcolor Devrimci Polyester Boyama İşlemini Geliştirdi

Tekstil üreticisi Schoeller ve bağlı şirketleri ile Textilcolor’daki boya uzmanları arasındaki bir İsviçreli işbirliğinin sonucunda ortaya çıkan heyecan verici bir yenilik.

Archroma’nın Başarısının Sırrı İnovasyon

Archroma, özel yatırım firması SK Capital Partners tarafından Clariant’ın tekstil, kağıt ve emülsiyon işletmelerinin satın alındığı tarih olan 2013 yılında dünyaya geldi. Bu tarihten itibaren bazı dikkat çekici satın alımlarla büyümeye devam etti.

Havlı Kumaş Apreleme Alanında Mükemmeliyet

Tekstil apreleme makineleri üretimi alanında deneyime sahip olan ve bu yıl kuruluşunun altmışıncı yılını kutlayan Biancalani, dünyanın en büyük havlu kumaş üreticilerinden biri olan Hindistanlı Trident Ltd. şirketine iki havlı kumaş apreleme hattını desteklemek üzere 5 adet AIRO24 kontinü çalışan tamburlu kurutcuları Tandem ve Triplexkonfigürasyonlu olarak tedarik etti.

Baskı Profesyonellerinin Seçimi Roland DG Fespa 2017’de

Roland DG, Fespa 2017 ziyaretçilerini kendi standını ziyaret etmeye ve neden dünya genelinde pek çok baskı profesyonelinin işletmelerine güç kazandırmak için Roland teknolojisini seçtiklerini keşfetmeye davet ediyor.

SPGPrints Duvar Kaplamaları İçin Rotasyon Şablon Teknolojisinin Kalitesini Sunuyor

SPGPrints duvar kağıdı tasarım stüdyosu M-Design’ın (Beverungen, Almanya) yanı sıra çeşitli malzeme ve kimyasal tedarikçilerinin de katılımıyla en son baskı teknolojileri kullanılarak üretilebilen yaratıcı tasarım olanaklarının sergilendiği bir sunum yapacak.

Rüstik Denim Görünüşü İçin Üstün Teknoloji

Karl Mayer halat boyama sürecine yönelik özel bir boyama makinesi olan PORDYE-R makinesini piyasaya sürdü.