22. Yılımızda Geleceğe Umutla Bakıyoruz

Haber 282 kez okundu.

22. Yılımızda Geleceğe Umutla Bakıyoruz

Teknik Fuarcılık olarak 22. yılımıza coşku ile giriyoruz. Bu uzun zaman diliminde Türk tekstil sektörünün gözü kulağı olduk. Ülkemiz adına yaptığımız yayıncılık ve fuarcılık faaliyetlerimizin dünya ile rekabet edebilir hale gelmesi gurur kaynağımız oldu. Uluslararası yayınlarımız ve fuarcılarımız ile dünyanın sayılı organizasyonları arasına girdik. Bu coşku bitmeyecek ve daha nice başarılı yılları hep birlikte yaşayacağız.

İlk yarısını geride bırakmaya hazırlandığımız 2017 senesi, bir önceki yıla oranla çok daha iyi rakamlara ulaşacağımız bir yıl olarak kayda geçiyor. Zira piyasanın nabzını tuttuğumuz röportaj ve ziyaretlerimizde hep yatırım haberleri ve artan ihracat rakamlarıyla karşılaşıyoruz. Hem senenin bir değerlendirmesi hem de piyasada karşılaştığımız istatistikleri konuşmak üzere İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği İTHİB Başkanı İsmail Gülle’ye mikrofonumuzu uzattık. Çok çarpıcı tespitlerle ve tekstil sektörünün yarınlara umutla bakmasını sağlayacak açıklamalarda bulunan Gülle, ITM Fuarlarının da, sektörümüzün dünya ile entegrasyonunun sağlanması noktasında en önemli araçlardan birisi olduğunu söyledi.

Bir güzel gelişme de İpek Yolu’na ‘Kervan Projesi’ hazırlığı ile ilgili. 2013 yılında temelleri atılan ve dünyanın ekonomik, bilgi ve kültürel zenginliğine katkıda bulunacak olan Modern İpek Yolu’nun Projesi’nde, Tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan bütün ülkeler arasında ticari bir sinerji oluşturacak. Çin, bu proje için 2014 yılında İpek Yolu Ekonomik Kuşağı Fonu’nu kurdu ve bu fona 40 milyar dolar kaynak ayırdı. Projeye destek için de Kasım 2014’te 100 milyar dolar yatırımla Asya Altyapı Yatırım Bankası’nı kurdu. Türkiye de bu bankada kurucu üye olarak yer aldı.

Keyifli okumalar...