Cobble, Tafting Teknolojisinin Üretiminde Bir Dünya Lideri

Halı endüstrisinde meydana gelen büyük ilerlemelerin çoğuna öncülük ettiği kabul edilen Cobble Van De Wiele, tafting teknolojisinin tasarımı ve üretiminde bir dünya lideri. Firmanın merkezi İngiltere Blackburn, Lancashire'da bulunuyor.

Cobble, Tafting Teknolojisinin Üretiminde Bir Dünya Lideri

Cobble Van De Wiele, endüstri gerekliliklerini ve trendlerini öngörerek tanımlayarak ve buna yönelik üretimler yaparak teknolojinin ön saflarında yer alıyor.

Sürekli kendini yenileyen Cobble Van De Wiele, halı üreticileri için gerekli tüm tafting ekipmanlarında artan talepleri karşılıyor. Hem ST serisi hem de Pantera makineleri yüksek esneklik ve doğruluk sunuyor ve sofistike kalıp ekleriyle birlikte, müşterilerin kendilerini piyasadan ayırabilecekleri yaratıcı nihai ürünler elde etmelerini sağlıyor. Gelişmiş kontrol sistemleri, halı üreticilerine çok yönlü verimlilik için gelişmiş izleme ve kontrol imkânı veriyor.

Cobble Van de Wiele, müşterinin ihtiyaçlarına yönelik tafting pazarında rakipsiz makine özellikleri kombinasyonu sunuyor. Düz kesim veya ilmekli halılar ile kesme ve ilmekli halı kombinasyonları, 2, 4 ve 5 metre eninde değişken hav yüksekliklerine sahip tafting makineleri ile yapılabiliyor.

Tüm makine ve halı parametreleri dokunmatik ekran HMI’de hızlıca seçilebiliyor. Halı ve kadife dokuma makinelerinde olduğu gibi, tafting makineleri, üstün makine kontrolü ve azaltılmış kablolama için entegre modülleri ve Quad Drive sistemlerini kullanarak şirket içi geliştirilmiş ve üretilmiş bir elektronik platform (MLC Modüler Loom Kontrolü) ile donatıldı.

Ayrıca, bir Energy Bus sistemi, olası halı kalitesi kusurlarını ve güç kesintilerinden kaynaklanan makine hasarlarını önlüyor. Ek olarak, Enerji Veriyolu sistemi elektrik enerjisini verimli bir şekilde değiştirerek güç tüketimini minimumda tutuyor.

ÖRNEKLEME ALANI

Cobble, hem makine örnekleme yeteneği hem de alanın estetik çekiciliği açısından büyük değişikliklere yol açan Örnekleme Merkezi’ni geliştirdi. Mevcut tafting teknolojisinin yanı sıra en son gelişmelerin kalıcı bir görüntüsünü etkin bir şekilde sergilemek için tasarlanan merkez, tam makine gösteri imkânı sağlıyor ve halı örnekleme ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

COMMENTS