Has Group, Üretimlerinin; Satış, Pazarlama ve Servis Hizmetleri İçin Ser Mekatronik ile Anlaştı

Dünya çapında altmıştan fazla ülkede çalışan makineleri ile faaliyetine devam eden Has Group Makine ve Endüstri A.Ş. ile güç birliği yapan Ser Mekatronik, yurt içi ve yurt dışı müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi hedefliyor.

Has Group, Üretimlerinin; Satış, Pazarlama ve Servis Hizmetleri İçin Ser Mekatronik ile Anlaştı

Dünya çapında altmıştan fazla ülkede çalışan makineleri ile faaliyetine devam eden Has Group Makine ve Endüstri A.Ş. ile güç birliği yapan Ser Mekatronik, yurt içi ve yurt dışı müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi hedefliyor.

Has Group tarafından üretilen ve dünyanın çeşitli noktalarına satışı yapılmış tüm makinelerinin; bakım, onarım ve yedek parça ihtiyacı, 2019 yılının Eylül ayı itibarı ile Ser Mekatronik tarafından karşılanacak. Ser Mekatronik firması, Ser Innovative Solutions markası ile Has Group bünyesinde bulunan tüm makinelerin satış, pazarlama hizmetini de üstlendi.

2008 yılında kurulan ve tekstil makineleri sektöründe faaliyet gösteren Ser Mekatronik, kalite ve müşteri odaklılık ilkelerine bağlı kalarak marka değerine değer kattı ve Türkiye’de hızla büyümeye devam etti. Ser Mekatronik, kuruluşundan itibaren ikinci el makine revizyonları ve alım-satımı, elektrik pano değişimleri ve yazılım desteği, mekanik parça üretimi ve desteği, elektrik-elektronik parça temini ve kurulum-söküm hizmetleri veriyor.

Has Group ile iş birliğinde Ser Innovative Solutions markası ile makine üretimini üstlenen Ser Mekatronik;

 • SER-RAM-X Örgü, Dokuma, Ev Tekstili, Teknik Tekstil için Ram makineleri ve hatları,
 • SER-DRYER-X Gerdirmesiz Örgü ve Dokuma Kumaş Kurutma Makineleri,
 • SER-FCO Açık en Kompaktör,
 • SER-SHRINK-X Dokuma Kumaş ve Denim  için Sanfor ve Sanfor  Hatları,
 • SER-STM Buharlama,
 • SER-RCM Şardon Makine ve Hatları,
 • SER-SPM Tıraş, Makas Makine ve Hatları,
 • SER-TPS Polrotorlu Tıraş Makineleri,
 • SER-CSM Fırça ve Zımpara Makineleri,
 • SER-CARPET-L Halı Hatları,
 • SER-COAT-X Kaplama, Laminasyon  Makine ve Hatları ile müşterilerine hizmet vermeye devam edecektir.

Bu iş birliği hakkında Ser Mekatronik Genel Müdürü Ahmet Geçikli şunları söyledi:

“2008 yılında kurulan Ser Mekatronik’in uzmanlık alanı, tekstil finisaj makinelerinin mekanik servisi, otomasyon sistemleri ve yazılımlarıdır. Firmamız; şardon, tıraş, fırça makine üretimleriyle beraber, ikinci el otomasyon alanında çalışmalar da yaparak servis hizmetleri veriyor. Müşterilerimizden artan makine talepleri doğrultusunda üretim alanını büyütmemiz gerekiyordu. Böylece Has Group şirketinin yöneticileri Tamer Hasbay ve Emre Hasbay ile yaptığımız görüşmeler sonrasında güç birliğine gitme kararı aldık. Yıllar önce olduğu gibi tekrardan Has Group binasına taşındık. Bundan sonra Has Group’un ürün portföyünde bulunan; ram makinesi, kurutma makinesi, açık en sanfor ve kauçuklu sanfor hatları, buharlama, şardon, tıraş ve fırça makinelerinin tamamı Ser Mekatronik markası adı altında üretilecek ve sevk edilecek. Bunun yanı sıra Has Group da kendi üretimine devam edecek.”

Satışların tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Geçikli, “İki firma olarak üretimlerimizi, gününde çıkarmaya dikkat ediyoruz. Neredeyse her ülkeden çok ciddi oranda makine talebi geliyor. Has Group, çok büyük ve köklü bir marka. Önceden de birlikte çalışmalar yapıyorduk. Tekrarladığımız bu iş birliğinde ekiplerin birbirlerini iyi tanıyor olmalarının da büyük avantajları olacak.” dedi.

Gündem

COMMENTS