Impact FX pro: Kompakt Ring İplik Eğirmede Yeni Mihenk Taşı

Yeni Impact FX pro ile Saurer, ikinci kompakt ring iplik eğirme sistemini piyasaya sürüyor ve müşterilerine maksimum esneklik sunuyor.

Impact FX pro: Kompakt Ring İplik Eğirmede Yeni Mihenk Taşı

Yeni Impact FX pro ile Saurer, ikinci kompakt ring iplik eğirme sistemini piyasaya sürüyor ve müşterilerine maksimum esneklik sunuyor.
Özellikle orta ve ince iplik numara aralığında gücünü kanıtlayan Impact FX pro, düşük tüylülük ve yüksek mukavemete sahip etkileyici kompakt ring iplikler üretiyor. Denenmiş ve test edilmiş Impact FX, küresel çapta benzersiz kendi kendini temizleme teknolojisi ile öne çıkıyor.

Yeni Impact FX pro ile Saurer, köklü bir kompakt ring iplik eğirme uzmanı olarak statüsünü güçlendiriyor ve sonraki işlem aşamalarına odaklanarak mükemmel kalitede iplikler için standartları belirliyor.
Kompakt iplik eğirmeye yönelik akım, zemin kazanmaya devam etmekte ve kompakt iplikler, tüm ring ipliklerin % 50’sinden fazlasını oluşturmakta. Zorlu ekonomik kazançlar nedeniyle bu pazar payı önümüzdeki yıllarda artmaya devam edecek. Impact FX pro ile bu avantajlardan tamamen yararlanılabilir. Sistem, mükemmel kalitede iplikleri, sabit kompakt gücü, nihai güvenilirliği ve maksimum ekonomik verimliliği bir araya getiriyor.
Eşsiz kompakt iplik kaliteleri için Impact FX pro
Orta ve ince iplik numara aralığındaki mükemmel iplik değerleri Impact FX pro’yu ideal seçim yapıyor. Impact FX ipliğine kıyasla %25’e kadar daha az tüylülük ve 2,5 cN/tex’e kadar daha yüksek mukavemet, kompakt ipliği karakterize ediyor.
Yeni hava kanalı, türbülanssız hava akışıyla kompakt iplik üretimi için olumlu bir etki yaratıyor. Hava iletimi, tül apron ve emiş arasındaki etkileşimin bir sonucu olarak lifler hassas bir şekilde yönlendiriliyor. Eğirme işlemi oldukça randımanlıdır ve elyafı korur.

İplik işletmelerinde en yüksek esneklik

Kompakt ipliklerin karakteri ve yapısı ayrı ayrı belirlenebiliyor ve söz konusu uygulama için optimize edilebiliyor. Hassas bir şekilde ayarlanabilen kompakt emişi ile istenilen tüylülükte ve aynı zamanda konvansiyonel ring eğirme ipliğe göre daha iyi kalite değerlerinde iplikler üretebiliyor.

Ayrı emiş ünitesi sayesinde garantili kompakt güç

Garanti edilen kaliteyi üretmek ve kompakt iplik eğirmenin ekonomik avantajlarından sonuna kadar yararlanmak, ancak tüm eğirme süreci boyunca elyafı yoğunlaştırma bölgesinde bir araya getiren sabit bir hava akışı mevcutsa mümkün olur.
Impact FX pro, pnömofil emiş sisteminden bağımsız olarak çalışan, kendine ait kontrollü bir emiş sistemine sahiptir. Sabit kompakt gücü, yüksek kalitede, sabit kompaktlı iplikler anlamına geliyor.

Hammaddelerin mümkün olan en iyi şekilde kullanılması sayesinde daha düşük eğirme maliyetleri
Impact FX pro, en geniş uygulama aralığına sahiptir ve her ham maddeden en iyi ürünü çıkarıyor. Kompakt emişi ve kompakt bölgesi çekim değeri farklı hammaddelere ve elyafa tam olarak adapte edilebiliyor.
Impact FX pro, ayarlanabilir kompakt sistemi sayesinde ham maddelerin en iyi şekilde kullanılabilmesini sağlıyor. Hammaddenin daha iyi kullanımı sayesinde elinizdeki hammaddelerin eğirme sınırları değiştirilebiliyor. Bireysel olarak adapte edilebilen kompakt ayarıyla ipliğin çalışma özellikleri iyileştiriliyor, standart ipliklere kıyasla daha yüksek bir üretkenlik elde ediliyor. Tarak altı telef oranı azaltılmış ve böylece kısa elyaf oranı artırılmış pamuk kalitelerinde bile iyi iplik değerleri elde ediliyor, üstelik hammaddeden önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Bu sayede, hammadde de değişiklik olsa dâhi Impact FX pro ile her zaman hızlı tepki verilebiliyor.
Sonraki işlemlerde daha fazla verimlilik ve son üründe kalite artışı
Impact FX pro ipliğinin otomatik olarak garanti edilen kalitesinin yanı sıra oldukça azaltılmış tüylülüğü ve yüksek mukavemeti, dokuma işletmelerinde daha yüksek atkı atım hızlarına ulaşılmasını sağlıyor. Örneğin gazeleme gibi ilave işlem adımlarına gerek kalmayabiliyor. Haşıllama ve parafinlemede uygulanacak miktar oldukça azaltılabiliyor. Impact FX pro kompakt ipliklerinin avantajları, kumaş içinde daha fazla parlaklık ve daha keskin renk kontrastıyla kendini gösteriyor. Belirgin renk konturları yanı sıra özellikle azaltılmış boncuklanma eğilimi de örgüdeki önemli artılardır.

Pazar trendlerine ayak uydurma

Impact FX pro ile Saurer, piyasa taleplerinin dinamiklerine bir kez daha proaktif olarak yanıt veriyor. Saurer, dünya tekstil pazarlarını sürekli izleyerek yeni müşteri ihtiyaçlarını ve pazar eğilimlerini hızlı bir şekilde belirleyebiliyor.

COMMENTS