Muratec İplik Teknolojilerindeki Son Yeniliklerini ITM 2022’de Sergileyecek

Muratec Bobin Makinesi Ürün Müdürü Yoshimasa Kitai, “Türkiye'den Avrupa pazarına tekstil ürünleri ihracatı da artıyor ve bu eğilim devam edecek. Bu nedenle, Türkiye pazarının tekstil alanındaki öneminin ve varlığının daha da güçleneceğinden eminiz.” dedi.

Muratec İplik Teknolojilerindeki Son Yeniliklerini ITM 2022’de Sergileyecek

Japon firması Muratec, air jet iplik eğirme makinelerinin lider üreticileri arasında yer alıyor. Tekstil konusundaki bilgi birikimi ve tecrübesi dolayısıyla Türkiye her zaman Muratec firmasının önem verdiği bir Pazar. Muratec Bobin Makinesi Ürün Müdürü Yoshimasa Kitai, “Makinelerin istikrarlı çalışması, uygun satış sonrası servis hizmeti ve müşterilerimizin bize duydukları yüksek güven sayesinde Türkiye’de kurulu makine sayısı her geçen gün artıyor.”

Yoshimasa Kitai, Türkiye pazarı ve ITM 2022’de sergileyecekleri ürünler ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. “2020’nin başında, Türkiye’de pandeminin başlaması ve yayılması nedeniyle piyasa büyük ölçüde kötüye gidiyordu. Ancak 2020 yılının 2. yarısından bugüne kadar devam eden süreçte, salgına rağmen Türkiye pazarından gelen talepler oldukça güçlü oldu. Türkiye’den Avrupa pazarına tekstil ürünleri ihracatı da artıyor ve bu eğilim devam edecek. Bu nedenle, Türkiye pazarının tekstil alanındaki öneminin ve varlığının daha da güçleneceğinden eminiz.”

Yoshimasa Kitai, Muratec Bobin Makinesi Ürün Müdürü

Yoshimasa Kitai, Muratec firması olarak ITM 2022 Fuarı’nda Otomatik Bobin Makinesi – QPRO EX / FPRO EX ve İplik Makinesi VORTEX Spinning 870 EX’i sergileyeceklerini söyledi.

Kitai, “Türkiye pazarında, her iki ürün için de, makinelerin istikrarlı çalışması, uygun satış sonrası servis hizmeti ve müşterilerimizin bize duydukları yüksek güven sayesinde kurulu makine sayısı her geçen gün artıyor. ITM 2022’nin müşterilerimizle daha güçlü ilişkiler kurmamız ve ürünlerimizi gerçek müşterilerden aldığımız geri dönüşler ile daha da geliştirmemiz için iyi bir fırsat olacağına eminiz.” diye konuştu.

Muratec Firmasının ITM 2022 Fuarı’nda Sergileyeceği Ürünler Şunlar:

Otomatik Sarıcı:

QPRO EX/FPRO EX ünitemiz, iplik eğirme sürecinin sarma işlemi için önemli bir makine olarak biliniyor, ancak Bobin Boyama işlemi (Konik Bobinden Konik Bobine tipi) ve Dokuma işlemi (Sargı Magazin tipi) için de makine türlerimiz mevcuttur. Bu seneki ITM 2022 fuarında, FPRO EX Cone to Cone Model-II ve Model-SR’yi sergileyeceğiz.

FPRO EX, normal tambur dönüşü değil, SERVO motor tahrikli ve esnek kollu sarım traversi türüdür. Model-II, bir adet yedek bobin ile otomasyon işlemi üzerine uzmanlaştı. Model-SR, bağlayıcı ve iplik temizleyici olmadan geri sarma yapan basit bir ünitedir.

Core Spandex Yarn ile birlikte çalışacak yeni bağlayıcı S.A.S (Stretch Air Splicer- Streç Hava Düğümleyici) da yeni teknolojilerimizdendir. Spandeks özlü ipliklerin birleştirilmesi, spandeks çekirdeğin ekleme noktası içinde kalmasını gerektirir, ancak bu, Air Splicer (havalı düğümleyici) ile kolay değildir, çünkü spandeks özü, iplik kesildikten hemen sonra küçülür. S.A.S, ekleme noktasının içinde gömülü olarak kalabilir. Bu işlem, tekstil endüstrisinde büyük bir yeniliktir.

VORTEX Eğirme:

VORTEX artık tüm dünyada herkesçe bilinen bir eğirme sistemidir ve giyim markalarının VORTEX iplik veya kumaş talepleri de her geçen gün artıyor. Ancak bu yöntemin uygulandığı ana kumaşlar şimdiye kadar viskon ve viskon karışımlarıydı. Firma olarak ITM 2022 Fuarını fırsat bilerek diğer uygulamaları da tanıtmak istiyoruz.

Örneklerden biri olarak Türkiye’de Akrilik elyaf üretimi yapan AKSA Akrilik ile çalışıyoruz. Bu işbirliği ile VORTEX için özel Akrilik elyaf kullanan yeni uygulamalar geliştiriliyor. Yakın gelecekte başka yeni uygulamaların da geliştirileceğinden ve yeni pazar taleplerini teşvik edeceğinden eminiz. VORTEX eğirme sistemi ile Türkiye’de yeni trendleri başlatacak olan hizmetleri sağlamaya hazırız.

Muratec Akıllı Teknik Destek:

Muratec IoT sistemi olan Muratec Smart Support sistemini (MSS) geliştirdik. Müşterilerimiz Muratec Merkez ofisine bağlanarak her hafta ve her ay makine performanslarının analiz raporlarını alabilirler.

MSS sayesinde, müşteri ziyareti yapmadan bile mevcut makine durumlarını ve problemlerin nedenlerini analiz edebiliyor ve ardından uzaktan danışman desteği sağlayabiliyoruz.

Müşterilerimiz ayrıca online sistem üzerinden performans verileri, İş listesi, Bakım programı, Sorun Giderme gibi verileri de alabiliyorlar. Makine üreticilerinin fabrika yönetimine olan talebinin giderek güçleneceğine inanıyoruz. MSS’nin gelecekteki müşteri destek sisteminin bir parçası olacağından eminiz.

Röportaj: Dilek Hayırlı 

 

COMMENTS