Özdilek Yatırımlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

Yılsonu hedefi yüzde 20 büyümeyle 3.1 milyar lira ciroya ulaşmak olan Özdilek, son 8 yıl boyunca hizmet, sanayi ve tarım sektörlerinde 500 milyon dolarlık yatırım yaptı. Firma, sağladığı 3 bin kişilik ek istihdamla toplam çalışan sayısını 8 bine yükseltti.

Özdilek Yatırımlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

Son 8 yıl boyunca her yıl 60 milyon dolarlık yatırım ortalamasıyla büyüdüklerini söyleyen Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, toplam çalışan sayısında 8 bin kişiye ulaştıklarını sözlerine ekledi.

Hüseyin Özdilek, “Hedefimiz yıl sonunda 3 milyar 100 milyon lira ciro elde etmek. Geçen yıla göre yüzde 20 büyüme hedefliyoruz. Enflasyon farkının yanı sıra bunun içinde yüzde 5’lik bir müşteri artışı da olacak” dedi.

2021 yılında ise Bursa- İstanbul Yolu üzerindeki havlu üretim tesislerini Bursa Tekstil Boyahaneleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne taşıyacaklarını duyuran Hüseyin Özdilek, kentsel dönüşüm kapsamında olan mevcut alanı ise AVM ve konut yatırımı olarak değerlendireceklerini açıkladı.

Hüseyin Özdilek, gayrimenkul, tekstil ve alışveriş merkezlerinin grup içerisinde yüzde 33’er pay aldığını belirterek bundan sonraki süreçte perakendede büyüyeceklerini dile getirdi. AVM’ler ve sanayi tesisleri olmak üzere toplam alanlarının 1 milyon metre kareye ulaştığını söyleyen Özdilek, her yıl 35 milyon dolarlık tekstil ihracatı yaptıklarını ifade etti.

COMMENTS