GÜNDEMTürkiye Ticaret Merkezleri İhracata İvme Kazandıracak

Geride bıraktığımız Eylül ayında Türk ekonomisi için iki önemli adım atıldı. Bunlardan ilki ‘Yeni Ekonomi Programı’nın açıklanmasıydı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak`ın açıkladığı ekonomi programında en çok vurgu yapılan konu ihracat oldu. Özellikle ihracat için desteklerin yeniden yapılandırılması, yeni pazar, yeni ürün ve yeni ihracatçı hedefleri konulması önümüzdeki yıllarda ihracatın artacağının sinyallerini verdi. ... devamı >
  

GÜNDEM

Teknik Tekstiller ve Nonwoven Sektörünün Temsilcileri Cinte Techtextil’da Buluştu

Teknik Tekstiller ve Nonwoven sektörü, iki yılda bir düzenlenen ve Asya’nın en önemli etkinliklerinden biri olan Cinte Techtextil 2018 Fuarı’nda bir araya geldi. 4-6 Eylül tarihleri arasında Çin’in Şanghay şehrindeki New International Expo Centre’da düzenlenen fuara 20 ülkeden 500’den fazla firma katıldı.

“Tükenmeyen Güç Teknolojisi” ile Sürdürülebilir Denim Üretimi...

VAV Teknoloji, denim sektöründe kullanılmak üzere “Bitmeyen Güç Lazer Tüp Teknolojisinin” geliştirilmesi için İtalyan El.En firması ile yeni bir işbirliğine başladı. İki firmanın ortaklığında geliştirilen lazer tüpler, denim sektörünün ihtiyaçlarına tam olarak cevap veriyor.

Original technology makes the difference

ITMA ASIA + CITME 2018, Asia’s foremost trade fair dedicated to textile machinery, is once again marked by a significant presence of German companies both in their number and in the quality of their technology.

Özbekistan Tekstil Endüstrisine Yeni Bir Çözüm Ortağı: Platinum Makine

İplikten kalite kontrol proseslerine kadar, makine ve yedek parçaları alanında müşterilerine hizmet verme amacı ile 2017 yılının Eylül ayında kurulan Platinum Makine firması, Özbekistan ve Türkiye`de faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Hazır Giyim Üreticileri, Konfeksiyon Makineleri 2018 Fuarı’nda Buluştu

Konfeksiyon Makineleri 2018 Fuarı, 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında tüm dünyadan gelen ziyaretçi ve katılımcılarını ağırladı. Fuar, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 9 Salon ve 98.000 m2 net sergi alanında gerçekleşti. Bu yıl 26. kez sektör devlerini bir araya getiren fuar, katılımcı ve ziyaretçilerin ticari bağlantı kurmasına olanak sağladı.

Fespa Eurasıa 2018 İçin Çalışmalar Hız Kazandı

Serigrafi, tekstil ve dijital geniş format baskı için bölgenin önde gelen etkinliği FESPA Eurasia 2018, 6-9 Aralık 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Orta Asya`nın Nabzını `Caitme`de Tuttuk

Bu yıl 12.si düzenlenen Caitme 2018 – Uluslararası Orta Asya Tekstil Makineleri Fuarı 5 Eylül 2018 tarihinde Taşken’te kapılarını açtı. Caitme ile eş zamanlı olarak ‘Textile Expo Uzbekistan-2018 Moda ve Tekstil Fuarı’da gerçekleştirildi.

ITM 2020 Dünya Tekstil Sektörünün Buluşma Noktası Olmaya Devam Edecek

Tekstil teknoloji lideri markaların, ürünlerinin dünya lansmanı için tercih ettiği ITM 2018’in büyük başarısının ardından, ITM 2020 heyecanla beklenmeye başlandı.

Konfeksiyon Makinesi Fuarı 2018 Yılında Ziyaretçi Sayısıyla Rekor Kırdı

1986 yılından bu yana dünya hazır giyim üreticilerini bir araya getiren Konfeksiyon Makinesi Fuarı bu yıl 23 ülkeden 410 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla açıldı.

SIGN İstanbul 2018’deki canlılık, 2019 için sektöre umut verdi!

Tarsus Turkey / İFO Fuarcılık tarafından Tüyap Beylikdüzü’nde 20.’si gerçekleştirilen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul’a 27 ülkeden 300’ün üzerinde firma katıldı. Alanında Avrasya’nın en büyüğü olan fuarı, bu yıl 2.825’i yurt dışından olmak üzere toplam 21 bin 731 profesyonel ziyaret etti.

Tekstil Ve Hammaddeleri Sektöründe En Yüksek İhracat Rekoruna Ulaşacağız

Tekstil sektöründe son 12 ay içerisinde gerçekleşen 10,6 milyar dolarlık ihracat ile son 4 yılın rekoru kırıldı. İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, “2018 yılının sonuna kadar ihracatımız bu seviyede artmaya devam ederse Cumhuriyet tarihinin tekstil ve hammaddeleri sektöründe en yüksek ihracat rekoruna ulaşacağız.” dedi.

Fransız Teknolojisi ITMA ASIA + CITME Fuarı’nda

ITMA ASYA + CITME, Asya ve özellikle de Çinli tekstil endüstrisinin Fransız tekstil makineleri üreticileri ile buluşması için olağanüstü bir fırsat. Fransız Tekstil Makineleri Birliği Genel Sekreteri Evelyne Cholet şunları söylüyor: “Üyelerimizin Çin`de kendi iştirakleri, servis merkezleri ve yerel temsilcileri ile sundukları hizmetler gerçekten zirvede. ”

Stäubli, En Yeni Çözümleriyle ITMA ASIA+CITME’ye Katılacak

Stäubli, makine serisini ve en yeni çözümlerini bu yılki ITMA ASIA`da iki stantta sunacak. Salon 3`teki E01 numaralı standında, dokumacılar, dokuma hazırlıklarındaki yenilikler hakkında bilgi edinecek ve her türlü dokuma uygulamaları için yüksek hızlı ağızlık açma çözümlerini görecekler. Salon 4`teki D14 numaralı standında ise, örmeciler Stäubli örgü uzmanları ile buluşacak ve çorap örme işlemini büyük ölçüde kısaltan en son otomasyon cihazını çalışır durumda inceleyecek.

Monforts En Son Teknolojileri ile ITMA ASIA+ CITME’de

Monforts bu yılki ITMA Asia + CITME`de, Salon 6’daki H6 / D05 numaralı standında ziyaretçilerini ağırlayacak. Ziyaretçiler şirketin en yeni Qualitex 800 kontrol sistemi ile birlikte akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla Monforts teknolojilerinin uzaktan görselleştirilmesine olanak tanıyan Web-UI uygulamasını öğrenebilecekler.

Mesdan CONTEST® ve Lodo ile ITMA ASIA’ya Katılacak

Düğümsüz iplik bağlama için iplik bağlayıcı ve tekstil laboratuvarları, kalite kontrol ekipmanları üretimiyle ünlü İtalyan markası Mesdan, 15-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek ITMA ASIA+CITME Fuarı’na katılacak. Firma, Contest® ve Lodo ürünlerini sergileyecek.

Karl Mayer, ITMA ASIA`da İnovasyon Şovu Yapacak

Karl Mayer’siz bir ITMA düşünülemez! 15-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Şanghay`daki Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi`nde düzenlenecek olan ITMA ASIA + CITME fuarında, dünya pazar lideri Salon 4’teki B 11 standında inovasyon gösterisi ile yer alacak. Firma, zamanımızın eğilimleri, inovasyon, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik gibi önemli konuların nasıl uygulanabileceğini gösterecek.

Şanghay, ITMA ASIA’ya Hazırlanıyor

6. kez birlikte gerçekleştirilen ITMA ASIA + CITME Fuarı, Şanghay’da düzenlenecek büyük etkinlik için hazırlanıyor. Etkinliğin dünyanın dört bir yanından yaklaşık 100.000 ticari ziyaretçi çekmesi bekleniyor.

ITMA 2023’e İtalya Ev Sahipliği Yapacak

Avrupa Tekstil Makineleri Üreticileri Komitesi CEMATEX, ITMA’nın 19.sunun İtalya’nın Milano kentinde yapılacağını açıkladı. ITMA 2023, 8 – 14 Haziran 2023 tarihleri arasında Fiera Milano Rho Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Fadis: Elastik İpliklerde Gelişim ve Devrim

Kurulmuş olduğu 1960 yılından bugüne hiç el değiştirmeden, aynı aile tarafından yönetilen Fadis, hassas sarım makinelerinin üretiminde lider şirketlerden biridir. Fadis bu yıl da ITMA ASIA+ CITME’nin önemli katılımcılarından biri olacak.

BMSvision ITMA ASIA 2018’de Endüstr 4.0’a Odaklanacak

Tekstil ve plastik endüstrisine odaklanan BMSvision, farklı imalathaneler için Üretim Yürütme Sistemlerinin (MES) lider tedarikçisi konumundadır. BMSvision, Şanghay`daki ITMA ASIA 2018 fuarında, Endüstri 4.0 ve akıllı tekstil üretimine odaklanacak. BMSvision, ziyaretçilerini H3 dokuma salonundaki C16 standında ağırlayacak.

ITM 2018’in Global Başarısının Ardından, ITM 2020’ye Katılım İçin Yoğun İlgi

Dünya tekstil sektörünün lider markalarını buluşturan ITM Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, gerek katılımcı ve ziyaretçi sayısı gerekse ülke çeşitliliği ile bir ‘Dünya Markası’ olduğunu tescilledi. 94 ülkeden 58.942 ziyaretçisiyle rekor kıran ITM 2018 Fuarı’nda yakalanan global başarının sinerjisiyle başlatılan ITM 2020 Fuarı’nın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Dünya tekstil teknoloji liderleri ITM 2020 Fuarına katılmak için yoğun ilgi gösteriyor. ITM 2020 Fuarı, 2-6 Haziran tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin İlk ve Tek TURBO Kompresör Üreticisi “IHI DALGAKIRAN” Ekim’de Açılışa Hazırlanıyor

Temelleri 1853 yılında atılan IHI Holding köprü inşası ve altyapı sistemleri üretimi, enerji santralleri, uzay ve havacılık ekipmanları, gemi inşa, kompresör ve araç turboları üretiminde dünyanın önde gelen teknoloji devi kuruluşlarından biridir. Ocak 2017’de kurulan IHI DALGAKIRAN Makine, 11 Ekim’de resmi açılışını gerçekleştirecek.

Tekstilde Dövizle Test Dönemi Bitiyor

Hem sektörün test harcamalarını azaltmak hem de tekstil firmalarını dışa bağımlılıktan kurtarmak üzere ‘ISO 17025 Laboratuvar Akreditasyonu’na sahip olan Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi Bursa`da faaliyetini sürdürüyor.

Archroma, Otomotiv Boyaları Uzmanı M.Dohmen`i Satın Aldı

Sürdürülebilir çözümlere yönelik renk ve özel kimyasallar alanında dünya lideri olan Archroma, otomotiv, halı ve konfeksiyon sektörleri için tekstil boyaları ve kimyasalları üretiminde uzmanlaşmış uluslararası bir grup olan M. Dohmen S.A.`da kalan tüm azınlık hisselerini satın aldığını açıkladı.

ACIMIT: Tektil Makinelerinde 2. Çeyrekte Sipariş Alımı Düştü

İtalyan Tekstil Makineleri İmalatçıları Birliği ACIMIT tarafından derlenen Nisan-Haziran 2018 dönemi Tekstil Makineleri Sipariş Alım Endeksi, 2017 yılının aynı dönemine göre %15 oranında düştü. Endeks değeri 103.4 baz puan olarak gerçekleşti.

Terrot’dan Son Moda Ayakkabı Yüzü

Küresel triko pazarında ve özellikle spor giyimde örme kumaşlara olan talep sürekli artıyor. Bu sebeple Terrot, örme ayakkabı ve spor giyim pazarındaki son pazar taleplerini karşılamak için yakın zamanda birkaç güncelleme başlattı.

Tekstil Kimyasalları Sektöründe 2017 Pazar Hâkimi Asya Pasifik Ülkeleri

Tekstil Kimyasalları alanında faaliyet gösteren şirketler ve sektöre girmeye hedefleyen oyuncular için hazırlanan Pazar Araştırması raporları Asya Pasifik’in 2017 yılında pazar hâkimi olduğunu gösteriyor. Tekstil kimyasalları pazarı 2016 yılında 21.80 milyar ABD Doları değerindeydi, 2025 yılına kadar bu oranın 30.23 milyar ABD Doları`na ulaşması bekleniyor.

ITMA 2019 İçin Sergi Alanları Tamamen Rezerve Edildi

Dünyanın önde gelen tekstil ve hazır giyim teknolojisi fuarı ITMA 2019, en yeni trendler, teknolojiler ve materyallerden oluşan canlı bir sergi için hazırlanıyor. Sergi alanı son başvuru tarihi itibariyle tamamen rezerve edildi.

CAITME 2018 ve UzTextile Expo 2018 Fuarları 5-7 Eylül`de Eş Zamanlı Gerçekleşecek

Nisan 2018`de uluslararası fuarcılık şirketi Iteca Exhibitions (ITE Uzbekistan®) ile yakın tarihte kurulan Özbekistan Tekstil ve Konfeksiyon Endüstrileri Derneği arasında, 5-7 Eylül 2018 tarihlerinde Taşkent`te ortaklaşa düzenlenecek 1. Uluslararası Özbek Tekstil ve Moda Endüstrileri Fuarı - UzTextile Expo için bir mutabakat anlaşması imzalandı.

Archroma’dan Carlin İle Ortaklık Anlaşması

Renk ve özel kimyasallar alanında global bir lider olan Archroma, kısa bir süre önce 1947 yılında kurulan ve dünyanın ilk trend tahmin ajansı Carlin ile ortaklık anlaşması imzaladı. İki şirket, Fransa`daki moda tasarımcıları ve stilistlerine Archroma`nın özel renk ilham araçlarının kullanımını teşvik etmeyi amaçlıyor.

ACIMIT: Tekstil Endüstrisinde Dijitalleşme Süreci Kaçınılmaz

İtalyan tekstil makineleri üreticilerini temsil eden birlik olan ACIMIT`in genel toplantısında ‘inovasyon’ bir kez daha ön planda yer aldı.

Karl Mayer HKS 3-M’yi Febratex’de Gösterecek

Brezilya Tekstil Endüstrisi Fuarı Febratex, 21-24 Ağustos 2018 tarihleri arasında 16. kez gerçekleşecek. Önde gelen tekstil makineleri, Blumenau’daki (SC) Alman Köy Parkı’nda ziyaretçilere açık olacak ve tüm küresel üretim zincirinde yenilikler sergilenecek. Karl Mayer dâhil olmak üzere 2.400’den fazla ulusal ve uluslararası şirket tekstil makinelerini sergileyecek.

ITM 2018’de Yeni Potansiyel Müşterilerle Tanıştık

1973 yılında Modena`da kurulan Trascar U.T.I.T firması, sektörün önemli Otomatik Lojistik Sistemleri tedarikçilerinden biri. Firma, ITM 2018’de fitil bobin taşıma sistemini ziyaretçilerine tanıttı.

HIGHTEX Sayesinde Çevre Ülkelerden Gelen Ziyaretçilerle Temas Kurduk

Texpin, tekstil makineleri için çivili silindirler, çivili lameller, çivili hasırlar, konveyor bantları, kesme makinesi bıçakları gibi yedek parçalar üretiyor.

ITM 2018 Geleceği Planlamamız İçin Oldukça Önemli Bir Fuar

Türkiyenin en eski mümessillik firmalarından olan Somteks Pazarlama Ticaret A.Ş. tekstil sektöründe dünyaca tanınmış makine üreticilerinin mümessilliğini yapıyor.

Siebfabrik, HIGHTEX ile Yeni Müşterilere Ulaştı

50 yılı aşkın süredir tarama teknolojisinde uzmanlaşan Siebfabrik, ITM 2018`in önde gelen firmalarından biri.

ITM Fuarı Boyunca Pek Çok Yeni İşbirliğine İmza Attık

İplik üretim sürecine ilişkin sahip olduğu derinlemesine bilgi birikimini teknolojik yenilikleri ile harmanlayan Rimtex, ITM 2018 Fuarı’ndaki standında yeniliklerini tanıttı.

ITM 2018 Fuarı İhracat Oranını Daha da Arttırıyor

Silindir ve silindir makineleri üretiminde oldukça başarılı olan Polteks, aynı zamanda makine fabrikasında %100 yerli kalender, Pad Batch Boya, Sıkma Fuları, Laminasyon Fuları, Gofraj, Jigger ve Tüp Baskı makineleri üretiyor.

ITM Sadece Türkiye’de Değil Bölgede Çok Popüler Bir Fuar

Markalara, tasarımcılara ve üreticilere; amaçlanan sonuçlara cesurca ulaştıran yenilikçi kumaş teknolojilerini geliştirmeye yardımcı olmaya yönelik örme makinelerini üreten Pailung; en yeni makinelerini ITM 2018’de sundu.

ITM 2018 Nit Örme’nin Beklentilerini Fazlasıyla Karşıladı

Bu sene ITM 2018 Fuarı’na katılan ve adını özellikle kalitesi ile duyuran Nit Örme, 1995 yılından bu yıla kadar düz örme makineleri için yedek parçalar üretiyor.

Uluslararası Bir Fuar Olan ITM, Bizim İçin Çok Önemli

Tekstil makineleri üreticileri ve ihracatçıları arasında küresel liderlerden biri olarak bilinen Monforts, 1884 yılından beri tekstil sektöründe hizmet veriyor. Tekstil terbiyesinde sayısız patent ve öncü başarılar elde eden firma, ITM 2018’e katılarak son teknolojik yeniliklerini ziyaretçilere tanıttı.

ITM, Uluslararası Bir Fuar Haline Dönüştü

ITM 2018 Fuarı’na temsilciliğini yaptığı firmalarla katılan MOM Tekstil, boya terbiye sektöründe dünyada öncü olan firmaların ürünlerini standında tanıttı.

ITM Fuarının Etkileri Satışlarımıza Pozitif Olarak Yansıdı

Tekstil sektöründe alanlarında güvenilir ve kalitelerinden ödün vermeyen firmaların mümessili olan Miren Tekstil, ITM 2018 Fuarı’nda 2006’dan bu yana Türkiye temsilciliğini yaptıkları Kohl Textil Technik firmasının ürünlerini sergiledi.

Firmalar İçin ITM’e Katılmak Çok Önemli

1963 yılında kurulan MCS, kumaş boyama, yıkama, merserize ve yaş zımpara makineleri üretiyor. Sektörünün lider üreticilerinden biri olan MCS, 2000 yılında boyahane otomasyonu üreten Termoelettronica firmasını da bünyesine katarak büyümesini sürdürdü.

LGL, ITM 2018’de İplik Besleme Çözümleriyle Yoğun İlgi Gördü

İtalya’nın önde gelen iplik besleme teknolojileri üreticisi LGL, dünya genelinde 200’den fazla uluslararası patente sahip bir firmadır. Yüksek enerji tasarrufu ve çevreye duyarlılığı ile ‘Yeşil Etiket’ sahibi olan firmanın mümessilliğini Agent Tekstil yapıyor.

Tekstil Sektörünün Büyüyerek Devam Edeceğine İnanıyorum

Türkiye mümessilliğini yaptığı Kusters Calico ile ITM 2018 Fuarı’nda yer alan NKY Tekstil, ağırlıklı olarak merserize, yıkama, kasar olmak üzere yaş terbiye teknolojileri alanında faaliyet gösteriyor.

ITM Fuarı’ndan Memnun Ayrıldık

Seksen yılı aşkın bir süredir Klüber Lubrication tekstil sektöründe özel yağlama maddeleri geliştiriyor ve üretiyor. Firma, bu sene ITM 2018 yer alarak müşterilerine en yeni ürünlerini tanıttı.

ITM Fuarlarına Katılmaya Devam Edeceğiz

Dünyanın önde gelen kompresör ve basınçlı hava ekipmanı üreticilerinden Kaeser’in ürünleri tüm dünyada endüstrinin her alanında küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerde kullanılıyor.

ITM Dünya Çapındaki Bilinirliğini Artırdı

2002 yılında kurulan Feteks; Tekstil boyahanelerinde kullanılan makineleri üreten ve dünyaca üne sahip firmaların Türkiye temsilciliğini yapıyor. Firma; makine satış ve pazarlamanın dışında, yedek parça ve satış sonrası servislerde sağlıyor.

ITM, Türkiye’nin En İyi Organize Edilmiş Fuarı

2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Cosmo Kimya tekstil sektörüne çok geniş bir ürün gamıyla ve başarılı teknik servisiyle hizmet veriyor.

ITM 2018’de Kaliteli Müşterilerle Tanıştık

Ağırlıklı olarak Tekstil Boya ve Terbiye sektöründe kullanılmak üzere ürünler tasarlayan Corino Macchine SPA, inovasyon ve kaliteli makineleri sayesinde, yıllar boyunca pazar payını arttırdı. Alanında lider konumunda olan firma, ITM 2018 Fuarından mutlu ayrıldı.

BTSR, Yeniliklerini ITM 2018’de Tanıttı

25 seneyi aşkın süredir BTSR şirketi, iplik hazırlama sürecinden başlayarak tüm üretim aşamalarında, tekstil iplik sektöründe faaliyet gösteren en büyük firmalarının uluslararası düzeyde Referans Ortağı oldu.

ITM, Dünyanın En İyi Fuarlarından Biri

Tekstil terbiye, teknik tekstil endüstrisi ve nonwoven kumaş endüstrisi için ileri teknoloji makineler üreten Bianco®, son yenilikleri ile ITM 2018 Fuarı’na katıldı.

ITM Ürünlerimizi Tanıtmak İçin Önemli Bir Organizasyon

Bu yıl ITM 2018’e katılarak en yeni ürünlerini sergileyen Balkan Tekstil Makine, 1960 yılından bu yana tekstil ve çırçır makineleri alanında faaliyet gösteriyor.

Aşarteks ITM 2018’de Yeni Mümessilikleriyle Dikkat Çekti

Ağırlıklı olarak örme ve dokuma kumaş terbiye konusunda uzmanlaşan Aşarteks, Tekstil, dünyanın farklı bölgelerindeki firmaların mümessilliklerini yapıyor.

ITM Fuarlarında Süreklilik Hedefimiz

Tüm mümessillikleriyle geçmiş ITM fuarlarına katılarak Türkiye tekstil sektörünün büyümesine tanık olan ALESTA, bu yıl ITM 2018’de iki ayrı salonda yer aldı.

Ağteks, Teknik Tekstilde Gelişmeyi Amaçlıyor

İleri teknoloji ve patentli tekstil makineleri üreticilerinden biri olan Ağteks, ITM 2018’de son teknolojik yeniliklerini sundu. Bazı ürünleri havacılık, uzay ve savunma sanayinde kullanılan Ağteks, dünyanın en hızlı lineer motorunu da tasarlayan bir firmadır.

Tekstil Makinesi Sevkiyatlarında 2017 Yılında Dünya Çapında Artış Yaşandı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF) 2017 raporunu açıkladı. Raporda, tekstil makinelerindeki 6 alan olan; eğirme, çekme tekstüre, dokuma, geniş yuvarlak örme, düz örme ve terbiye işlemlerine yer verildi. Rapora göre; 2017 yılında yeni tekstil makine satışlarında dünya çapında artış yaşandı.

CAITME 2018 ve UzTextile Expo 2018 Fuarları 5-7 Eylül`de Eş Zamanlı Gerçekleşecek

Nisan 2018`de uluslararası fuarcılık şirketi Iteca Exhibitions (ITE Uzbekistan®) ile yakın tarihte kurulan Özbekistan Tekstil ve Konfeksiyon Endüstrileri Derneği arasında, 5-7 Eylül 2018 tarihlerinde Taşkent`te ortaklaşa düzenlenecek 1. Uluslararası Özbek Tekstil ve Moda Endüstrileri Fuarı - UzTextile Expo için bir mutabakat anlaşması imzalandı.

Archroma ve WWF Pakistan’dan Sürdürülebilir Su Koruma Çözümleri İçin İşbirliği

Renkte ve özel kimyasallar alanında dünya lideri olan Archroma, Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF Pakistan) ile bir Mutabakat Anlaşması (MoU) imzaladığını açıkladı. MoU, Pakistan`da bulunan iki kurum arasındaki resmi işbirliklerinin önünü açarak tekstil endüstrisinde su koruma ile ilgili projelere yön verecek.

5 Güne Uzatılan ITM 2020 Fuarı`nın Tarihleri 2-6 Haziran

Bu yıl büyük bir başarıya imza atan ITM 2018 Fuarı, yeniliklerini sürdürmeye devam ediyor. ITM 2020 Fuarı’nın süresi katılımcı ve ziyaretçilerden gelen yoğun talep üzerine beş güne çıkarıldı. Dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçilere ev sahipliği yapacak olan ITM 2020 Fuarı, dünya lansmanlarının adresi olacak.

ANDRITZ NeXline İğneleme Hattını Autoneum Fabrikası’na Başarıyla Kurdu

ANDRITZ, Autoneum adlı firmanın Meksika’nın San Luis Potosí eyaletindeki fabrikasında, otomotiv pazarına yönelik iğne delikli velur keçe üretimi için komple bir neXline iğneleme (needlepunch) hattını başarıyla kurdu.

Tekstilde ‘Temiz Üretim’ Zamanı

Büyük Menderes Nehri’nde kritik seviyelere ulaştığı tespit edilen kirliliğin önüne geçmeyi hedefleyen, ‘Tekstil Sektöründe Temiz Üretim’ in Yaygınlaşması’ hareketi Denizli’de yapılan lansman toplantısıyla tanıtıldı.

Silikonlu Yumuşatıcı Uzmanı: Transfar Chemicals

2017 yılında yapmış olduğu anlaşma ile distribütörlüğü SPOT Kimya A.Ş. tarafından yürütülmekte olan Transfar Chemicals, Transfar Group’un bir parçasıdır. 1986 yılında kurulan Transfar Group, kimyasal, lojistik, tarım, teknolojik şehir ve yatırımları farklı sektörlerde faaliyet gösteren özel bir girişim kuruluşudur.

ITM 2018 Zimmer İçin Çok Verimli Geçti

Tekstil baskı endüstrisinde güvenilir yüksek sınıf makineler için bir referans noktası olan Zimmer, ITM 2018’de Colaris’i vitrine çıkardı.

ITM Beklentilerimizi Fazlasıyla Karşıladı

Örme sanayiine yönelik çeşitli makinelerin, yedek parçaların ve endüstriyel yağların satış ve pazarlamasını başarıyla yürüten Tekspart Tekstil, ITM 2018 standında ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturdu.

Teksel, ITM 2018’de Müşteri Portföyünü Genişletti

Tekstil sektöründeki yeni teknolojileri Türkiye pazarına sunmak ve teknik servisini sağlamak amacıyla 1987 yılında İstanbul’da kurulan Teksel, şu an uluslararası birçok firmanın temsilciliğini yapıyor.

ITM Fuarına Bu Sene Daha Büyük İlgi Oldu

ITM 2018 Fuarı’nda rotasyon baskı şablon çözümlerini sergileyen SPG Prints, standında kumaş baskı uygulamaları için geliştirilen Archer teknolojisini kullanan rotasyon baskı çözümlerini ve JAVELIN baskı makinesinin 1850mm’lik versiyonunu sergiledi.

ITM, Farklı Ülkeler İçin Buluşma Noktası

Savio, ITM 2018 Fuarı’nda yüksek performanslı, enerji ve emek tasarrufu özelliklerini sunan ürünü, EcoPulsarS sarma makinesini tanıttı.

ITM Fuarları, Başarı Çıtasını Yükseltti

Kurulduğu günden beri alanlarında öncü tekstil makinesi ve sarf malzemesi üreticileriyle çalışan Sarteks A.Ş., Türkiye temsilciliğini yaptığı firmaların ürünlerini ITM 2018’de sergiledi.

Ozon Denim Üretimleriyle Doğayı Korumaya Devam Ediyor

Yurtiçi ve yurtdışına hazır giyim (denim tekstil) sektörüne ozon teknolojisini, uygulama işlemlerini ve sistemlerini sunan Ozon Denim, ITM 2018 Fuarı’nda sürdürülebilir yıkama konusunda yeni geliştirdikleri teknolojiyi tanıttı.

ITM, Uluslararası ve Büyük Bir Fuar

Endüstriyel ısıtma sistemleri konusunda hizmet veren Nam Isı, sektördeki 20 yıllık tecrübesini üretime dönüştürerek NAM BURNER markasını oluşturdu. Bu marka ile Avrupa standartlarında (CE) ürettiği brülörler ile sektörün üretici firmaları arasındaki yerini almayı başardı.

ITM Dünyanın En Önemli Fuarlarından Biri

Mesdan, farklı türdeki iplikleri birleştirmek için her tür tekstil makinelerine uygun, hem otomatik hem de manuel kesici ve düğümleme cihazı üreten lider konumdaki firmalardan biridir.

ITM 2018, Memminger–Iro İçin Büyük Kazanımlar Sağladı

Dünyanın önde gelen örme makineleri iplik besleme ve kontrol sistemleri üreticisi Memminger Iro, ITM 2018 Fuarı’nda ziyaretçilerini ağırladı.

Çok Sayıda Uluslararası Müşteri İle Tanışma İmkânı Bulduk

Hindistanlı bir firma olan Meera, iplik eğirme alanında müşterilerine özel çözümler sunuyor. ITM 2016’ya ziyaretçi olarak gelen Meera ITM 2018’de ise katılımcı olarak yer aldı.

Türkiye, Tekstil Makineleri İçin En Büyük Pazarlardan Biri

167 yıllık bir tarihe sahip olan Marzoli, Latin Amerika, Asya ve Avrupa ülkeleri ile Türkiye pazarına ihracat gerçekleştiriyor. Marzoli, en son teknolojilerle donatılmış ürünlerini tanıtmak üzere ITM 2018 Fuarı’nda yerini aldı.

Müşteri Profilimizi Genişletmek İçin ITM Çok İyi Bir Fırsat

Hindistan menşeli Lohia Group, Polipropilen (PP) ve Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE) dokuma kumaş makineleri için uçtan uca çözümler sunan küresel bir ana tedarikçi konumunda bulunuyor.

ITM 2018 Sayesinde Yeni Pazarlara Açılma Şansı Yakaladık

İsviçre merkezli Habasit, güç transmisyon kayışları ve konveyör bantları alanında faaliyet gösteriyor. Firma ITM 2018 Fuarı’nda tekstil, iplik, boya baskı makinelerinde kullanılmakta olan transbiston kayışları ve baskı blanketlerini tanıttı.

Folpa, Her Zaman Bir Adım Öne Geçmeyi Hedefliyor

Reklam ve tekstil baskı alanlarında makine ve baskı sarf malzemesi tedarik eden Bursa merkezli Folpa, başta Mutoh olmak üzere uluslararası markaların distribütörlüğünü alarak sektörde büyümeyi sürdürüyor.

ITM Fuarları Sayesinde Türk Tekstil Sektörünü Daha Yakından Tanıyoruz

Fadis 57 yılı aşkın tecrübesiyle, tekstil makineleri üretiminde lider firmalardan biri olarak tanınıyor.

HIGHTEX 2018 Fuarı’ndan Büyük Memnuniyet Duyduk

Bu yıl HIGHTEX 2018’e fabrikalarında üretimini gerçekleştirdiği polyester kesik elyaflarla katılan Eurofiber, Recycle ürünlerin imalatını gerçekleştirerek rejenere ve pet şişe atıklarıyla polyester olan her türlü ürünün geri dönüşümünü yapıyor.

Asteks Zengin Rektefiye Çözümleriyle ITM 2018’in Yıldızı Oldu

Tekstil endüstrisinin değişen ihtiyaçlarına dönük; manşon, apron ve rektefiye makineleri çözümleri ITM 2018 fuarında tanıtan Asteks, AGV otomatik yönlendirme aracının lansmanı ile fark yarattı.

Tekstil Sektörü Bizim İçin Lokomotif Bir Sektör

Asil Makina, otuz yılı aşan bilgi birikimi, tecrübesi, gelişmiş makine parkuru ve kesinlikle ödün vermediği kalitesi ile iplik makineleri yedek parça üretimi yapıyor.

ITM 2018’de Güçlü İşbirlikleri Kurduk

Birikimini AR-GE çalışmaları ile harmanlayarak ilk endüstriyel ürünlerini piyasaya süren Alindair son teknolojik yeniliklerini ITM 2018 Fuarı’nda tanıttı.

ITM 2020’yi Sabırsızlıkla Bekliyoruz

İtalyan Tekstil Üretim Sanayi’nin kalbinde 1999 yılında kurulan Aleph, günümüzde baskı makineleri üretiminde ve destekleyici yazılımların geliştirilmesi konusunda sağlam bir know-how’a sahip. Aleph, dijital baskı teknolojisini Türk müşterileri için bir sonraki seviyeye getirmek için inovasyona odaklandı.

Türk Girişimcilerin Yatırımlarını Büyütmesini Hayretle İzliyoruz

Kuruluşundan bu yana Toyota, çoğunluk olarak Japonya dışındaki müşterilere tedarik edilen tekstil makineleri geliştiriyor. Firma, iplik makineleri ve dokuma makineleri olmak üzere iki ana tekstil makinesi kategorisi altında üretim yapıyor.

ITM, Tedarikçiler ile Müşterileri Buluşturuyor

Bu yıl ITM 2018 Fuarı’nda yepyeni tekstil teknoloji ürünleriyle yer alan Tetaş, fuarla ilgili beklentilerini fazlasıyla yakaladı. Hem yurt içi hem yurt dışından müşterilerin Tetaş makinelerine olan yoğun ilgisi firma yetkililerinin yüzünü güldürdü.

PİMMS Group ITM 2018’de Tekstildeki Gücünü Ortaya Koydu

PİMMS Group, ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’nda tekstil baskı sektöründeki deneyimini ve uzmanlığını gözler önüne serdi. PİMMS Group standında sergilenen altı ayrı tekstil baskı makinesi, sektörün dijital baskı ihtiyaçlarına yönelik sunduğu gelişmiş ve yüksek performanslı teknolojisiyle fuarda fark yarattı.

ITM Başarılı ve Çok İyi Organize Edilmiş Bir Fuar

Picanol, müşteri odaklı ürün geliştirme, üretim ve dokuma makinesi satışında uzmanlaşmış uluslararası bir grup. Firma, yüksek teknolojili rapierli dokuma makinelerinin üretiminde olağanüstü bir geçmişe sahip. Döküm ve siparişe özel kontrol üniteleri konusunda uzmanlaşan Picanol, ITM 2018’de dokuma makinelerini sergiledi.

ITM, Ürünlerimizi Tanıtmak İçin Harika Bir Platform

Türkiye, Karl Mayer’in en önemli pazarlarından biri. Bu nedenle fuara en iyi şekilde hazırlanan şirket, alanında ülkenin en iyi organizasyonu olan ITM’e katıldı. Pazar lideri, yeni tasarlanan standında, pazar talebini tam olarak karşılayan ürünleriyle İstanbul`da kendini gösterdi.

ITM 2018 Fuarı’nda, İki Günde Dört Günlük Bir Performansla Karşılaştık

Tekstil Kumaş Boyama ve Terbiye Makineleri üretimine başlamalarının üzerinden henüz çok geçmemesine rağmen büyük bir atılım gerçekleştiren ZTM, bu yıl ITM 2018 Fuarı’nda Boya-Terbiye Makineleri Salonu’nda yer aldı.

YingYang, Türkiye’deki Pazar Payını Artırmayı Planlıyor

Çin’in önde gelen tam kapsamlı nonwoven imalat hattı üreticisi YingYang Nonwoven Machinery, Türkiye’deki pazar payını artırmayı planlıyor. Hightex fuarına 6. kez katılan YingYang’ın üretimleri arasında; jeotekstiller, filtre malzemeleri, nonwoven halılar, suni deri substratlar ve otomotiv iç mekânlar, büküm hatları bulunuyor. YingYang, 2009`dan 2016`ya kadar Türkiye Hightex`te dikkat çeken başarısının ardından, dünya çapındaki erişimini önemli ölçüde genişletti. Firma yetkilileri, Hightex 2018 Fuarı süresince çok sayıda mevcut ve potansiyel müşterilerle görüşmeler gerçekleştirmekten son derece memnun oldu. Firma, Türkiye`de büyük konseptler üzerinde işbirliği yapmak isteyen müşterilerle görüşmeler gerçekleştirdi. YingYang Satış Müdürü Isabella, şirketin dünyadaki en büyük nonwoven makine üreticilerinden biri olduğunu, Hightex fuarına altıncı kez katıldıklarını ve pazar payını artırmayı planladıkları, Türkiye’de çalışmaktan gurur duyduklarını belirtti. Isabella, Hightex 2018’den beklentilerinin yeni müşterilerle buluşmak ve mevcut müşterilerle iyi bir ortaklıklar geliştirmek olduğunu söyleyerek, “Organizasyondan memnun kaldık. Gerçekten büyük bir etkinlikti.” dedi. 2017 yılında şirket, elyaf balya açma işleminden iğnelere ve temperlenmiş- bağlı bitmiş kumaşa kadar 200`e yakın nonwoven üretim hattı üreterek ve tedarik ederek ününü Çin`in ötesine taşıdı.

ITM’deki Katılımcı Sayısı Piyasa İçin İyiye İşaret

Teknik kumaşlar ile halı ve kadife alanlarında dokuma makineleri geliştiren Van de Wiele; dünyanın ilk 3 metrelik düz ve jakar kadife makinesi Velvet Smart Innovator VSi’yi ITM 2018’de tanıttı.

ITM, Müşterilerle Buluşmak İçin Doğru Adres

Trützschler, elyaf hazırlama işlemlerinde 1888 yılından beri üretimlerini sürdürüyor. Pamuk iplik eğirme hazırlık ve yapay elyaf sektöründe teknoloji pazar lideri olan Trützschler Spinning, ITM 2018’deki öncü şirketler arasında yer aldı.

Panter, Eşsiz Özellikteki Makinelerini ITM 2018’de Sergiledi

Rapier dokuma makineleri üreticisi İtalyan menşeli Panter, sergilediği makinelerle ITM 2018’de ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Yaklaşık 50 yıllık tekstil tecrübesine sahip olan Nello Pezzoli tarafından 1992 yılında İtalya’da kurulan Panter Srl, kısa sürede ününü dünyaya duyurmayı başardı.

ITM Dünyadaki İlk Üç Fuar Etkinliğinden Biri

Havacılık, otomotiv, genel sanayiler, hazır giyim, endüstriyel tekstil ve tarım sektörleri için yenilikçi endüstriyel çözümler üreten Oerlikon, en yeni teknolojiler sunan küresel bir teknoloji grubudur. Bulut ve Endüstri 4.0 çözümleri ile müşterine hizmet sunan Oerlikon, ITM 2018 Fuarı’nda şirket stratejisiyle uyumlu olan hololens aktivitesini sergiledi.

ITM Fuarlarına Katılmaya Devam Ederek Bölgesel Gücümüzü Arttıracağız

ITM 2018 Fuarı’nda dijital tekstil baskı salonunun önemli markaları arasında yer alan MS Printing Solutions, ziyaretçilerine dijital tekstil baskı teknolojilerindeki gelişmeleri sundu.

Uluslararası Bir Fuar Olan ITM, Bizim İçin Çok Önemli

Tekstil makineleri üreticileri ve ihracatçıları arasında küresel liderlerden biri olarak bilinen Monforts, 1884 yılından beri tekstil sektöründe hizmet veriyor. Tekstil terbiyesinde sayısız patent ve öncü başarılar elde eden firma, ITM 2018’e katılarak son teknolojik yeniliklerini ziyaretçilere tanıttı.

Memnun Makine, Hizmette Süreklilik İlkesini Korumaya Devam Ediyor

ITM Fuarlarının en önemli katılımcıları arasında yer alan Memnun Makine, ITM 2018’de Şardon, Fırça Zımpara ve HT Jigger Boyama makinelerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Tekstil boya ve terbiye makineleriyle Türkiye’nin küresel çapta önde gelen sektör temsilcilerinden biri olan firma 1979’dan beri dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapıyor.

Almanya’nın Tekstil Yenilikleri Amerika’da

Alman tekstil, tekstil-makine ve konfeksiyon teknolojisi sektöründe faaliyet gösteren 66 şirket, 22-24 Mayıs 2018 tarihleri arasında Atlanta`da düzenlenen Techtextil North Amerika ve Texprocess Americas fuarları çerçevesinde “Almanya`dan High-Tex” fuarında ürünlerini sunacak.

Yeni Pazarlara Hizmet Vermeye Devam Edeceğiz

Faaliyetlerini yeniliklere dayandıran dinamik ve teknolojik anlamda gelişmiş bir İtalyan şirketi olan MEI International, 43 yıllık deneyimiyle tekstil sektöründe faaliyet göstermeye devam ediyor. MEI, ITM 2018’de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi uyandıran etiket dokuma makinesini sergiledi.

ITM Katma Değeri Yüksek Bir Organizasyon

Türkiye’de dünyaca ünlü Alman markaları Stoll ve Mayer & Cie.’nin temsilciliğini yapan Mayer Mümessillik Tekstil Ticaret Ltd. Şti.; makine satışı, danışmanlık, satış sonrası teknik servis ve yedek parça satış hizmetlerini, tekstil piyasasında başarı ile sürdürüyor.

Baskı Endüstrisinin Lider Platformu FESPA Eurasia 2018 İçin Satışlar Başladı

Sektörün tek yerli sermayeli fuarı FESPA Eurasia, 2018 fuarı için stand satışlarını başlattığını duyurdu. Erken satın alma avantajlarından yararlanmak isteyen firmaları sürprizler bekliyor. İlk kez İFM’de düzenlenecek olan fuar, katılımcılara daha uygun bir fuar bütçesi oluşturma şansı sunuyor.

ITM Eksiksiz Ve Çok İyi Organize Edilen Bir Fuar

1962 yılında kurulan Lakshmi Makine İşleri Limited Şirketi (LMW) bugün, tekstil sektöründe küresel oyuncular arasında iplik üretici firma olarak bulunuyor. Son teknolojiyle üretilen yüksek kaliteli makineleriyle dünya çapında bir üne kavuşmuş olan LMW, Hindistan pazarında %70`lik bir pazar payına sahip.

ITM Tekstil Sektörü İçin Önemli Bir Organizasyon

ITM 2018 Uluslararası Tekstil Fuarı’na katılan Konica Minolta, yüksek hızlı ve yüksek çözünürlüklü inkjet tekstil yazıcısı NASSENGER 10’u sergiledi.

ITM Beklentilerimizi Fazlasıyla Karşıladı

ITM 2018 Fuarı’nda bir air-jetli ve üç kancalı olmak üzere yeni makineleriyle öne çıkan ITEMA, sektörel yeniliklerde hiç görülmemiş özellikleri olan, ikinci nesil Itema 9500 Denim makinesinin lansmanını yaptı.

Bu Başarılı Organizasyonun Bir Parçası Olduğumuz İçin Çok Mutluyuz

Dünyanın önde iplik besleyicileri üreticilerinden biri olan İsveç menşeli IRO AB firmasının; İsveç, İtalya ve Çin’de üretim tesisleri bulunuyor. Dünya genelinde 190’dan fazla distribütörü ile hizmet veren firma son teknolojik yenilikleri ile ITM 2018 Fuarı’ndaydı.

Messe Frankfurt İngiltere`de Şube Açtı

Messe Frankfurt, uluslararası ağını daha da genişletiyor: Forest Exhibitions Ltd`in satın alınmasıyla birlikte, grubun artık Birleşik Krallık`ta kendi yan kuruluşu var.

Vortex’le ITM 2018’de İlgi Odağı Olmayı Başardı

Türkiye’de iplik fabrikalarının büyük çoğunluğunda İnta’nın mümessili olduğu Murata Bobin makineleri kullanılıyor. ITM 2018 Fuarı’nda da İnta, Murata Vortex III 870 modeli ile müşterilerinin karşısına çıktı.

ITM, Tekstil Sektöründeki Yatırımları Canlı Tutuyor 

Dünyanın önde gelen endüstriyel makine iğneleri tedarikçisi Groz-Beckert ITM 2018 Fuarı’nda; örgü, dokuma, keçe ve taraklama segmentleri için ürün ve hizmetlerini sergiledi.

Çok Verimli İş Birliklerinin Temelleri ITM 2018 Fuarı’nda Atıldı

2000 yılında İstanbul’da kurulmuş olan PSC Tekstil Ltd. Şti. 2003 yılından itibaren dijital tekstil alanında Future Digital markasıyla hizmet vermeye başladı. 15 yıllık tecrübesi ile dijital tekstil baskı alanında sektördeki yerini alan firma, ITM 2018 Fuarı’nda yeni ürünlerini müşterilerine tanıttı.

ITM Uluslararası Bir Fuar Oldu

Epson ve bünyesinde bulundurduğu markaları For.Tex. ve Fratelli Robustelli, ürünlerini ITM 2018’de görücüye çıkardı. Epson’ın tanıttığı son modeli Monna Lisa Evo Tre, fuar boyunca yoğun ilgi gördü.

ITM, Türkiye’nin Tekstil Sektöründeki En Büyük Fuarı

Tekstil terbiye ve kurutma teknolojileri alanında faaliyet gösteren Elteksmak Makine, ITM 2018 Fuarı’nda en son yeniliklerinin tanıtımını yaptı.

EFI Reggiani Dijital Baskı Makinesinin Lansmanını ITM 2018’de Yaptı

Tekstil dünyasındaki entegre çözümlerde, sürdürülebilir ve çevre dostu gelişmelere önem veren EFI Reggiani; dijital ve geleneksel baskı ile ön ve ardıl işleme makineleri üretiminde öncü firmalardan biri konumunda bulunuyor.

ITM, Artık Bir Dünya Markası

ITM 2018’de yeni geliştirdiği makinenin lansmanını gerçekleştiren Effe Endüstri Otomasyon A.Ş., Açık En Sanfor makinesinin kısa sürede Türkiye ve dünya tekstil pazarlarında fark yaratacağına inanıyor.

ITM Fuarları, Tekstil Sektörü Alanında Bir Numaraya Ulaştı

Bu yıl ITM 2018 Fuarı’nda iki ayrı salonda yer alan Dilmenler, boya terbiye makineleri ile baskı teknolojilerini ziyaretçilerine sundu. 1982 yılından beri aktif olarak üretimlerini sürdüren firma, ITM 2018’de en son geliştirdiği iki makinesini tanıttı.

Danitech ve Sintec ITM 2018’de İlgileri Üzerine Topladı

ITM 2018 Fuarına, Türkiye mümessilleri Koloni Reklam ile katılan Danitech ve Sintec firması, en yeni teknolojik makinelerini müşterileriyle buluşturdu. Danitech firması fuar boyunca, 750 kg kapasiteli Daniflow HT Boya makinesi ile10 kg kapasiteli numune boya makinesini tanıttı.

Birteks, 2018’i ‘İğne Yılı’ Olarak Adlandırıyor

Örme makineleri ve sarf malzemeleri alanında faaliyet gösteren Birteks, ITM 2018 Fuarı’nda; Shibata, Tolon, King Tanso ve Chuangda, Creora gibi uluslararası markaların son teknolojik ürünlerini sergiledi.

ITM’de Sektör Temsilcilerine Yeni Ürünlerimizi Tanıttık

1988 yılında faaliyetine başlayan Beneks, kumaş boyahanelerinde kullanılan apre ve kumaş hazırlama makineleri konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Bir mühendislik firması olan ve kurucu heyetinin tamamı mühendislerden oluşan Beneks, ITM 2018’de ‘Rekabet fiyatta değil kalitedir’ ilkesiyle ürünlerini sergiledi.

Continuity in the partnership between BRÜCKNER and TVOE in the Russian market

The “Russky trikotazh” Holding was established in 2002 by Mr. Igor Yushkevich and had at that time four production plants. Their products are today sold under the label “TVOE”, a registered trade mark. The Holding developed actively a retail store chain named “TVOE” comprising today more than 500 stores in Russia, Belarus, Armenia, Kazakhstan and Kyrgystan. TVOE stands for cheerful, fashionable brand name clothing for people full of energy and happiness.

EFI Reports Record First Quarter Revenue for Q1 2018

Industrial Inkjet Increases by 15%; Productivity Software Grows by 25%

Memminger Iro’dan İki Yeni Kontrol Sistemi

Dünyanın önde gelen örme makineleri iplik besleme ve kontrol sistemleri üreticisi Memminger Iro iki yeni kontrol sistemiyle adından sıkça söz ettiriyor. Networker İzleme Sistemi, makine parametrelerinin üretimini ve programlanmasını kontrol ediyor. MNC 2 İğne Kontrolör Sistemi ise hasarlı iğneyi hızlı, etkili ve güvenilir bir şekilde tespit ediyor.

Iot Hazır Veri Toplama Donanımı, Makineleri Dijital Buluta Bağlıyor

Belçika İzleme Sistemleri (BMS); uzun yıllardan beri tekstil ve plastik endüstrisi için eksiksiz bir sitem olan MES çözümlerinin lider tedarikçisi. Son nesil veri toplama donanımı (veri birimleri); herhangi bir uzak konumdan veya harici IT uygulamalarından gerçek zamanlı bilgiye doğrudan erişim sağlayan bir IoT broker/aracı içeriyor.

Konica Minolta, Sürdürülebilirlik Alanında "RobecoSAM Gold Class" Ödülüne Layık Görüldü

Konica Minolta, Kurumsal Sürdürülebilirlik alanında RobecoSAM Gold Class 2018 ödülüne layık görüldü. Konica Minolta 2018`de, Bilgisayar & Donanımları ve Ofis Elektroniği sektöründe ‘Gold’ sınıflandırmasına giren tek şirket oldu.

Kalender Makinelerinin İki Güçlü Markası Aynı Çatı Altında Birleşti

Dünyaca ünlü kalender makineleri Ramisch’in kurucusu Rolf Ramisch ve ANDRITZ Küsters Bölge Satış Müdürü Christoph Brauers, tekstil uygulamaları için ANDRITZ Küsters’in Türkiye temsilcisi İnter Tekstil’in davetlisi olarak İstanbul’a geldi. Ramisch ve Brauers kalender makinelerinin gelişimini ve son teknolojilerini anlattı.

iNTA Müşterilerine Japonya’daki Murata Tesislerini Gezdirdi

iNTA ve Murata, uzun zamandır birlikte çalıştığı Türkiye’nin doğu bölgesinden müşterileri ve aynı zamanda yeni ve potansiyel Vortex müşterileri için bir gezi organize etti. Geziye toplam 25 ayrı firmadan temsilciler katıldı. Japonya’nın Kyoto şehrindeki tesisler dışında Kaga ve Inuyama şehirlerindeki iki üretim merkezine de ziyaret gerçekleştirildi.

94 ÜLKEDEN 59 BİN ZİYARETÇİSİYLE GLOBAL BİR TEKSTİL ŞOVU: ITM 2018

Tekstil sektörünün iki yıldır büyük bir merakla beklediği ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı 14-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kapılarını açtığı andan itibaren dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiye’den sektör mensuplarının akın ettiği ITM 2018 Fuarı, dört gün boyunca yoğun ziyaretçisiyle göz doldurdu.

Ahmet Öksüz, İTHİB’in Yeni Başkanı Seçildi

Ahmet Öksüz, İTHİB`in yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Yeni dönem boyunca Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek olan İsmail Gülle bundan sonra da sektörün neferi olarak çalışmalarını sürdüreceğini söyledi. Ahmet Öksüz, Genel Kurul’da bir konuşma yaparak ortak sorunları ortak akılla çözeceklerini dile getirdi.

Eton Systems : ITM 2018 Bizim İçin Hayati Öneme Sahip

İsveç’in dünyaya açılan yüzü olan Eton Systems, dünya üzerinde 4000’in üzerinde kurulu sisteme sahip. 60’ı aşkın ülkede müşterilerine destek sunan firmanın 40’ın üzerinde ülkede de yerel temsilcilikleri var. ITM 2018 Fuarı’nın da katılımcıları arasında yer alan Eton Systems’i Teknik Fuarcılık ve Tekstil Teknoloji dergisi olarak İsveç’teki merkezlerinde ziyaret ettik.

ITM 2018, Egy Stitch & Tex Fuarı’nda Yıldız Gibi Parladı

8. Egy Stitch & Tex Fuarı, Mısır’ın Mena Bölgesi’nde bulunan Kahire Uluslararası Konferans Merkezi’nde düzenlendi. Bizler de, Teknik Fuarcılık A.Ş. ekibi olarak katılım gösterdiğimiz Egy Stitch & Tex Fuarı’nda, ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’mızın tanıtımını yaptık.

Mayer & Cie. yenilik ödülüne layık görüldü

Albstadt merkezli yuvarlak örme makinesi üreticisi Mayer & Cie, bir IKU ödülü aldı. Bu KOBİ, İklim ve Çevre İnovasyon Ödülünü (IKU) spinitsystems eğirme ve örme teknolojisi ile kazandı. Federal Çevre Bakanlığı (BMUB) ve Alman Sanayi Federasyonu (BDI), IKU ödüllerini her yıl; “iklim ve çevre korumasında yeniliklere işaret eden inovasyonlara veriyor.”

TÜRKİYE EV TEKSTİLİNDE RAKİPLERİNE FARK ATIYOR

Günümüzde, ev tekstili denildiğinde dünya pazarlarında akla ilk gelen ülkeler arasında Türkiye bulunuyor. Türkiye; rakiplerine göre daha kaliteli ve daha farklı, yeniliklere dayalı ürünlerle rekabet gücünü, gün geçtikçe arttırmaya devam ediyor.

Çek Cumhuriyeti Ve HIGHTEX Arasında Nanoteknoloji İşbirliği

Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği ve Teknik Fuarcılık, HIGHTEX 2018 Fuarı’nda Nanoteknoloji ve Nonwoven alanında konferans düzenlemek için işbirliğine imza attı. Yapılan ikili görüşmelerde Çek Cumhuriyeti Ticari Ataşesi Sayın Jan Ondrejka en az 20 kişiden oluşan bir alım heyetinin HIGHTEX ve ITM 2018 Fuarı’nı ziyaret edeceği müjdesini verdi.

Panama İlk Kez ITM 2018’e Katılacak

Tekstil dünyasının kalbinin atacağı ve sektör liderlerinin son teknolojik ürünlerini tanıtacağı ITM 2018 Fuarı’na bu yıl sürpriz bir ülke daha katıldı. Dünyanın en büyük 2. Serbest Bölgesi olan Panama Colon Serbest Bölgesi ITM’de standıyla yer alacak.

Tekstil Dünyası 3 Büyük Fuarda Buluşuyor

Bu yıl 14-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, Tüyap ve Teknik Fuarcılık A.Ş. ortaklığı, TEMSAD (Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği) işbirliği ile gerçekleştirilecek. ITM 2018’le eş zamanlı olarak düzenlenen 15.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, HIGHTEX 2018 Uluslararası Teknik Tekstiller & Nonwoven Fuarı ile 8. Uluslararası Tekstil Konferansı aynı çatı altında buluşacak.

ITM 2018 Pakistanlı Tekstilcileri Büyüledi

ITM 2018 Fuarı’nın tanıtım çalışmaları kapsamında katıldığımız Gtex 2018’de gerçekleştirdiğimiz temaslar sayesinde Pakistanlı katılımcı ve ziyaretçilerimizden olumlu geri dönüşler almaya devam ediyoruz. Pakistan’dan, ITM 2018’e yüksek oranda; tekstil sektörü mensupları, yatırımcılar ve ziyaretçiler bekliyoruz.

Bangladeş’te ITM 2018’e Yoğun İlgi

ITM 2018 Fuarı’nın tanıtım çalışmaları kapsamında katıldığımız bir başka etkinlikte 15. Dakka Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı (DTG) oldu. ITM 2018 fuarımızın el broşürlerini dağıttığımız ve yayınlarımızla tanıtımını yaptığımız standımıza Bangladeşli katılımcıların ilgisi yoğun oldu.

İran’daki Gala Yemeğinin Bereketi, ITM 2018’e Yansıyacak

ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’nın geleneksel gala yemeği, 27 Şubat 2018 Salı günü İran-Tahran’da yapıldı. Yoğun katılım ile gerçekleşen yemekte, ITM 2018 Fuarı hakkında bilgiler verilerek İran’dan fuara yüksek oranda ziyaretçi ve katılımcı beklenildiği vurgulandı.

Teknolojik Yenilikler Ve Dünya Lansmanlarının Adresi: ITM 2018

İstanbul, 14-17 Nisan tarihleri arasında ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Yerli ve yabancı pek çok firmanın en yeni ürünlerini ziyaretçilerle ilk kez buluşturacağı fuarda, sektör liderleri de dünya lansmanlarını gerçekleştirecek. Tüm salonların % 100 doluluk oranına ulaştığı ITM 2018 Fuarı hem katılımcı hem de ziyaretçi sayısında yeni rekorlara imza atacak.

Kohl Textil Technik, ITM 2018’le Satış Grafiğini Yükseltecek

Miren Tekstil, ITM 2018 Fuarı’nda 2006’dan bu yana Türkiye Mümessilliğini yaptığı Kohl Textil Technik firmasının ürünlerini sergileyecek. Firma, dokuma işletmeleri için üretmekte olduğu transport taşıma sistemlerini Salon 2, 212 B standında tanıtacak.

Mahlo ve Monfongs, Shantou’da sempozyum düzenledi

Alman kökenli makine üreticisi Mahlo GmbH + Co. KG ve Çin orijinli Monforts Fong Tekstil Makinaları Ltd (Monfongs), Çin`in Guangdong bölgesinin doğu kıyısındaki Shantou şehrinde tekstil üreticileri için bir sempozyum düzenledi. Sempozyuma başta bölgeden olmak üzere yaklaşık 200 müşteri davete katıldı.

Establishing contacts and showing presence

KARL MAYER’s successful participation in DTG Bangladesh, 08.-11.02.2018 in Dhaka

The Indian Minister of State for Textile visited KARL MAYER

Indian government representatives got information about the state-of-the-art textile machinery building company in Obertshausen, 09.02.2018

TEMSAD: 20. Senemizi ITM 2018 İle Kutlayacağız

Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği (TEMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Nalbant, 14-15 Nisan’ın TEMSAD’ın kuruluşunun 20. yılı olduğunu hatırlatarak “Kuruluşumuzu ITM ile eşzamanlı olarak kutlayacak hem TEMSAD `a hem de ITM 2018 Fuarına yakışır güzel bir etkinlik düzenleyeceğiz.” dedi.

ETT 2018 Konferansı Tüm Teknik Tekstil Gelişmelerinden Haberdar Edecek

Teknik Tekstillerin Evrimi (ETT 2018) konferansı “Geleneksel Tekstil, Teknik Tekstil ve Konfeksiyon Alanlarında Yenilikler ve Girişimlerdeki Güncel ve Gelecek Gelişmeler” teması ile İstanbul’da gerçekleşecek. Akademisyen ve uzmanların katılacağı konferansta tekstil sektörü tartışılacak.

Türkiye Tekstil Sektöründe Ustalık Dönemini Yaşıyor

Türkiye’de ihracat şampiyonlarının başında gelen tekstil sektörü ekonomiye en büyük katma değeri sağlamakla beraber cari açığı kapamaya devam ediyor. Geçtiğimiz 2017 yılına dair değerlendirmelerde bulunan İTHİB Başkanı İsmail Gülle, “Türkiye tekstil sektörü, dakikada 74 bin değerinde ihracat yaptı.” dedi.

KOSGEB’den ITM 2018 Fuarı Katılımcılarına Tam Destek

ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Yurtiçi Fuar Desteği listesinde yerini aldı.

Ekonomi Bakanlığı’ndan ITM 2018’e 15 Ülkeden Alım Heyeti Desteği

T.C. Ekonomi Bakanlığı 2018 Yılı Alım Heyeti Destekleri Listesini açıkladı. Listede 14-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek ve tekstil sektörünün adeta kalbinin atacağı ITM 2018 Fuarı da yer alıyor.

Textile innovations from Germany presented in the USA

‘High-Tex from Germany’ presents technical textiles, textile machines and textile processing machines at Techtextil North America and Texprocess Americas from 22 to 24 May 2018 66 companies from the German textile, textile-machinery and garmenttechnology industries will make presentations at the ‘High-Tex from Germany’ exhibition within the framework of the Techtextil North America and Texprocess Americas trade fairs in Atlanta from 22 to 24 May 2018.

EPSON: Esneklik, kalite ve üretkenliğin adresi

Epson ve bünyesinde bulundurduğu markaları For.Tex. ve Fratelli Robustelli, ürünlerini 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul`da düzenlenecek olan ITM 2018`de görücüye çıkaracak. Epson, en son model yazıcısı Monna Lisa Evo Tre’yi tanıtacak.

Karl Mayer’den Dijital Çözümlere Yönelik Yeni bir Şirket

Çözgülü örme makineleri pazarının lider isimlerinden Karl Mayer; önemli bir başarı faktörü olarak dijitalleşmeye odaklanmayı sürdürüyor. Firma bu doğrultuda ana ofisini Frankfurt / Main`de açtığı Karl Mayer Digital Factory GmbH isimli yeni bir şirket kurdu.

Stahl, Bluesign Sistem Ortağı Oldu

Tekstil ürünlerini, iş ortaklarla birlikte gerçekleştirdiği çalışmalarla, en sürdürülebilir şekilde üretme taahhüdünün altını çizen Stahl, bluesign sistem ortağı statüsünü elde etti.

SPGPrints, En Yeni Çözümlerini Heimtextil 2018`de Vitrine Çıkardı

Mefruşat ve iç dekorasyon pazarlarının büyümesini destekleyen SPGPrints; tekstil ve laminat baskılardan duvar kaplamalarına kadar geniş bir uygulama alanına yönelik dijital ve rotasyon film çözümlerini Heimtextil 2018`de sergiledi.

Afrika’nın En Büyük Tekstil Tesisi Taypa’dan

Cezayir hükümeti ile Türk Tay Group şirketlerinden Taypa’nın ortaklığıyla kurulan Afrika’nın en büyük tekstil tesisi açıldı.

Mimaki, Dijital Baskının Güzelliklerini Gösterdi

Mimaki, 9-12 Ocak 2018 tarihleri arasında Frankfurt`ta düzenlenen Heimtextil 2018`de hem direkt tekstil hem de süblimasyon transfer baskı makinelerini ve farklı basılı tekstilleri vitrine çıkardı.

Heimtextil 2018 Büyümesini Sürdürdü

9-12 Ocak tarihleri arasında Franfurt’ta düzenlenen Heimtextil 2018 Ev Tekstilleri Fuarı, 135 ülkeden yaklaşık 70 bin ziyaretçiye ve 2975 uluslararası katılımcıya ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da bir öncekine kıyasla büyümeyi başaran organizasyonun en önemli konusu; mimarlık ve otel endüstrisi bağlamında kentsel tasarımdı.

BOYTEKS, FONGS Makineleriyle Kalitesini Koruyor

İplik ve kumaş boyama makinelerinde Fongs teknolojilerini tercih eden Boyteks, yatak ve döşemelik kumaşlarındaki kalitesiyle ihracat şampiyonu ve dünya lideri özelliğini sürdürüyor.

Kordsa’ya ‘Tekstil Ar-Ge Lideri’ Ödülü

Sabancı Holding iştiraki Kordsa, 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi kapsamında gerçekleşen ödül töreninde tekstil kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe İhracat Atağı

Türk Hazır Giyim ve Konfeksiyon sektöründe 2018 yılı Ocak ayı ihracat rakamları açıklandı. Türk Hazır Giyim ve Konfeksiyon sektöründe ihracat geçen yılın Ocak ayına kıyasla %15,1 oranında arttı. 2018 yılının Ocak ayında 1,4 milyar dolar değerinde ihracat gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Tekstil İhracatı 2018’e Yükselişle Başladı

2018 yılı Ocak ayında Türkiye’nin genel ihracatı %16,3 oranında artarak 12 milyar dolar oldu. Türkiye’nin toplam tekstil ve hammaddeleri sektörü ihracatı, 2018 yılının Ocak ayında %13,4 oranında artış ile yaklaşık 862 milyon dolar değerinde gerçekleşti.

KDV İadesi İhracatta Yeni Rekorları Getirebilir

İTHİB Başkanı Gülle, “2018 yılının ilk çeyreğinde KDV iadelerinin sağlanması halinde ihracatta yeni rekorlar kırabiliriz.” dedi.

Rotex Fabrics, Brückner ile Yükseliyor

Güney Afrika kökenli Rotex Fabrics, Brückner germe kurutma makineleri ile korkunç bir yangının ardından süratli bir şekilde kendine geldi ve şimdi her zamankinden daha güçlü.

The Woolmark Company ve Adidas, Woolmark Performans Yarışması’nı sunar

The Woolmark Company ve öncü spor markası Adidas güçlerini birleştirerek performans endüstrisini hedefleyen inovasyon tekniklerini güçlendirme yarışması düzenliyorlar.

Tekstil Teknoloji Liderlerinin Buluştuğu ITM 2018, Dünya Lansmanlarına Ev Sahipliği Yapacak

Her biri kendi alanında öncü teknolojiler geliştiren yüzlerce üreticinin katılımı ve küresel çapta sektör yatırımcıları ve ticari heyetlerin ziyareti ile adeta bir tekstil şovuna dönüşecek.

Çorap Sektörünün Kalbi ‘Lycra® Moves Istanbul IV’ Semineri’nde Attı

Başta naylon, elastan ve polyester uygulamaları olmak üzere, dünyanın en büyük entegre polimer ve elyaf üreticilerinden olan Invista, ‘Lycra® Moves İstanbul IV’ semineri dahilinde, çorap sektörünün öncü firmalarına, 2018-2019 yılı trendleri ile ilgili bilgi verdi.

Konica Minolta, ‘İklim A’ Listesi’nin Zirvesindeki Yerini Koruyor!

Sürdürülebilir bir ekonomi gerçekleştirmek için faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen uluslararası kuruluş CDP, İklim A Listesi’nde son iki yılı üst üste olmak üzere dördüncü kez Konica Minolta’yı küresel lider seçti.

İsmail Gülle: 2017 Rekorların Yılıydı, 2018 daha da İyi Olacak!

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, 2018 yılı Türkiye tekstil sektörüne ilişkin değerlendirmesinde oldukça iyimser açıklamalarda bulundu.

Güncel Pamuk İpliği Fiyatları

Linexpo Tekstil Fuarı

Türkiye, özellikle İstanbul, yüz yıldan uzun bir süredir tekstil üretiminin ve ticaretinin merkezindeki konumunu korumaktadır. Türkiye’ye ithal edilen büyük miktarda kumaş, işlenerek tekstil üretimi için kullanılmaktadır.Bu sebeple ülkemizde birçok tekstil fuarı gerçekleştirilir.

Renk Değiştiren Kıyafetler

Pamukkale Üniversitesi`nde "bukalemun malzeme" olarak adlandırılan iletken polimer üzerinde yapılan çalışmayla, renk değiştirebilen ürün geliştirildi.

Kordsa, Yatırımlarına Kapasite Artırımı ile Hız Kesmeden Devam Ediyor!

‘Hayatı güçlendirme’ misyonuyla lastik, inşaat güçlendirme ve kompozit teknolojileri alanlarında Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar geniş bir coğrafyada faaliyetlerini sürdüren Kordsa, İzmit’teki fabrikasında polyester iplik kapasitesini 7 bin ton artıracak ek bir hattın temelini attı. Kordsa, bu yeni polyester yatırımının yanı sıra, inşaat güçlendirme alanında ‘polipropilen monofilament’ hattının da temelini attı.

Önce İtalya Ardından Almanya

İTKİB, 2017 yılı Ocak – Ekim dönemi, Türkiye tekstil ve hammaddeleri ihracat verilerini açıkladı. Yayımlanan rapora göre en önemli ilk üç pazarımız sırasıyla İtalya, Almanya ve Bulgaristan.

TGSD’nin Yeni Başkanı Hadi Karasu

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği 21. Olağan Genel Kurulu’nda, mevcut başkan Şeref Fayat bayrağı halefi Hadi Karasu’ya devretti.

Türkiye’de ve Dünyada 2017 Yılı Tekstil Sektörü Değerlendirmesi

Dünya Ticaret Örgütü (WTO), 2017 yılının Ocak-Kasım ayları arasını kapsayan, Dünya Ticaret İstatistik İncelemesi 2017 raporunu yayımladı.

Hikmet Tanrıverdi: Her Türlü Zorluğa Rağmen Yine de Büyüyoruz

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, 2017 yılı değerlendirmesinde tüm olumsuzluklara karşın hem ülke hem de sektör olarak büyümeyi başardıklarını ifade ettiği açıklamasında, 2018 yılına ilişkin olumlu bir tablo çizdi.

İsmail Gülle: 2017 Rekorların Yılıydı, 2018 daha da İyi Olacak!

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, 2018 yılı Türkiye tekstil sektörüne ilişkin değerlendirmesinde oldukça iyimser açıklamalarda bulundu.

ETT 2018 ‘Teknik Tekstillerin Evrimi’: ITM & HIGHTEX Fuarları ile Eşzamanlı Düzenleniyor

Marmara Üniversitesi tarafından organize edilen, bu yıl sekizincisi düzenlenecek ETT 2018 Uluslararası İstanbul Tekstil Konferansı, 14-16 Nisan 2018 tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Küresel çapta pek çok akademisyen ve sektör uzmanının sunumlarıyla zenginleşecek olan konferans, ITM & HIGHTEX Fuarları ile de büyük bir sinerji oluşturacak.

EFI: Türkiye Pazarına Güvenimiz Tam!

Son teknoloji geniş formatlı inkjet yazıcıları, ambalaj, tekstil ve seramik sektörlerine yönelik dijital baskı sistemleri ve mürekkepleri ile dijital baskı pazarının önde gelen liderlerinden olan EFI, Türkiye pazarına büyük güven duyuyor.

Türkiye’nin Tekstil Baskı Pazarındaki Büyümesi Sürecek

Tekstilin önde gelen üreticilerinden biri olan Türkiye, buna paralel oldukça aktif bir tekstil baskı pazarına sahip. Geleneksel serigrafi ve rotasyon baskı hakim süreçler olsa da, toplu üretimden kişiselleştirmeye geçiş nedeniyle, dijital tekstil baskı da hızla büyüyor.

Alman Teknolojisi ABD ve Meksika Tekstil Profesyonelleri ile Buluştu

VDMA Tekstil Makineleri Birliği, ABD ve Meksika’daki tekstil endüstrilerine yönelik başarılı etkinlikler gerçekleştirdi. Etkinlik, VDMA Tekstil Makineleri Derneği’nin en başarılı organizasyonlarından biriydi.

Sign İstanbul 2017 Sonuç Raporu

İfo Fuarcılık tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı destekleriyle 4-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı Sign İstanbul’un sonuç raporu yayınlandı.

Mouvent TX801: Ezber Bozan 8 Renkli Dijital Baskı Makinesi

Dijital baskı sektörünün geleceğini belirlemek amacıyla BOBST ile Radex firmalarının ortak teşebbüsüyle kurulan Mouvent, üst seviye dijital baskı makinesi TX801’in tanıtımını gerçekleştirdi.

Güney Amerika Pazarında Weko’nun 10 Başarılı Yılı

Üretim sürecinde temassız minimum uygulama sistemlerinin seçimi ve entegrasyonu ile dünya çapında destek sunan Weko, Brezilya’daki América Latina şubesi ile Güney Amerika pazarındaki varlığını on yıldır sürdürüyor.

SPGPrints, Dijital Tekstil Baskısı için Archer® Teknolojisi ve Mürekkepleri

ShanghaiTex 2017 Fuarı’nda dijital tekstil baskısına yönelik geliştirdiği güçlü Archer® teknolojisini, Javelin® mürekkep püskürtmeli baskı makinesi üzerinde çalışır haldeyken sergileyen, tekstil, etiket ve endüstriyel baskı pazarlarının lider firmalardan SPGPrints yine fuar dâhilinde geniş bir mürekkep serisini de tanıttı.

‘Hedefimiz Ürün Yaratmak Değil, Müşteri Kazanmak’

Tekstil terbiye sektörüne yönelik sunduğu endüstriyel otomasyon çözümleriyle, alanının önde gelen Ar-Ge firmalarından olan Enmos’un Satış ve Pazarlama Müdürü Meral Doğan ile oldukça kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisi bize hem Enmos’u tanıttı hem de sektöre yönelik genel değerlendirmelerini paylaştı.

Konica Minolta’dan Türkiye’de Bir İlk: ‘Dijital Doktor’ Servisi

Konica Minolta, ofis çalışmalarında adeta bir devrim yaratmayı hedefleyen ‘Dijital Doktor’ hizmeti ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor.

İnter Tekstil, Andritz Küsters’in Türkiye Temsilcisi Oldu

Tekstil sanayi, boya-baskı-terbiye ve teknik tekstiller sektörlerinde alanlarında dünyanın önde gelen imalatçılarının Türkiye temsilciliğini yapan İnter Tekstil’in anlaştığı son isim Andritz Küsters oldu. İş ortaklığı dâhilinde, Andritz Küsters artık Türkiye’de Inter Tekstil tarafından temsil edilecek.

Epson Monna Lisa Evo Tre: Farklı İhtiyaçlar için Tek Bir Çözüm

Dijital tekstil baskı teknolojisinin öncülerinden Epson ile artık Epson Grup iştiraklerinden olan FOR.TEX ve F.lli Robustelli firmaları, 20-21 Kasım tarihleri arasında İtalya’nın Como kentinde düzenledikleri etkinlikte, en son dijital baskı makinesi olan Monna Lisa Evo Tre’yi sergiledi. Biz de, Epson’un özel davetlisi olarak oradaydık.

Microban, Tanatex Chemicals ile Yeni Distribütörlük Anlaşması İmzaladı

Anlaşma ile birlikte, tekstil ürün gamını ilk kez tam gam olarak Avrupa’da pazarlayacak olan Microban böylece hem Avrupa hem de küresel pazardaki etkinliğini güçlendirecek.

Pimms Group Yeni Markalar ile Gücüne Güç Katıyor

Eylül ayından bu yana gerçekleşen yeni yapılanması çerçevesinde, sektörün ihtiyaç duyduğu daha endüstriyel ve daha hızlı çözümleri portföyüne ekleyerek kulvarını bir üst seviyeye taşıyan Pimms Group, yakın zamanda bünyesine eklediği yeni markalar ile gücünü katlıyor.

Itema En Yeni Eğitim Tesisini Pakistan’da Açtı

İleri teknoloji dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre servisleri ile lider gelişmiş dokuma çözümleri üreticilerinden olan Itema, son teknolojiyle donattığı, en yeni eğitim merkezi olan ItemaKampüs’ü Pakistan’ın Lahor kentinde, geçtiğimiz ay düzenlediği törenle açtı.

Archroma REACH’e Hazırlanıyor!

Archroma, REACH Tüzüğü’nün 3. ve 4. fazlarına yönelik kayıtları sürdürüyor.

Hohenstein’dan Organik Pamuk İzlenebilirlik Testi

Organik pamuk dünya pazarında yüksek talep görüyor. Üretilen pamuğun gerçekten organik olup olmadığının garantisi laboratuvar testlerini gerektirir. Pamuk ve pamuk bazlı nihai ürünlerin genetik modifikasyonlar içerip içermedikleri bu sayede güvenilir bir şekilde doğrulanabilir.

İtalyan Tekstil Makineleri Pazarında Yükseliş Sürüyor

ACIMIT tarafından yayımlanan rapora göre, İtalyan tekstil makineleri pazarındaki olumlu gidişat üçüncü çeyrekte de devam etti.

Asteks, Günümüzün En Büyük ve En Prestijli Tekstil Yatırımının ‘Yıldızlar Takımı’nda!

Tayteks tarafından Cezayir’de yürütülen, Afrika ve Doğu Akdeniz bölgesinin en büyük ve en prestijli tekstil yatırımı olan Tekstilkent Projesi hızla ilerliyor. Yatırım kapsamında küresel çapta lider makine ve hizmet sağlayıcılarla anlaşan firmanın, manşon rektefiye çözümlerindeki ortağı ise Asteks oldu.

Rieter Ödülleri 2017: Geleceğin Tekstil Uzmanları Ödüllendirildi

Rieter’ın bu yıl ödüllendirdiği öğrencilerden birisi de, yenilikçi iplik projesi ile başarıya ulaşan Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden yeni mezun Doğukan Vanlıoğlu oldu.

Santex Rimar, Yeni Girişimci Şirketleri Ödüllendirdi

Santex Rimar Grup, beş yeni girişimci şirketi ödüllendirdi. Indigo AI firması ise şirketler ve müşteriler arasındaki özelleştirilmiş deneyimleri otomatikleştirmek için sohbet robotları ve makine öğrenimini kullanan ilk yapay zekâ platformu olarak seçildi.

Mayer & Cie. ‘Kaynak Verimliliği’ Ödülü Kazandı

Yuvarlak örme makinelerinin önde gelen uluslararası üreticilerinden Mayer & Cie. yapı hizmetlerinin yenilenmesindeki verimli enerji kullanımından ötürü, Baden-Württemberg eyaleti tarafından ‘kaynak verimliliği’ ödülü kazandı.

Tekspart’tan Geleceğin Tekstil Profesyonellerine Büyük Destek

Eğitime verdiği destekle adından sıkça söz ettiren Türk tekstil pazarının önemli isimlerinden Tekspart Tekstil, geleceğin tekstil profesyonellerini yetiştirmeye yönelik ektiği tohumlara bir yenisini daha ekledi.

Tekstil İhracat Verileri Açıklandı

2017 yılının, Ocak ile Ekim arasında geçen ilk 10 aylık dönemi kapsayan, toplam tekstil ve hammaddeleri ihracat rakamları yayınlandı.

Kordsa Yurtdışından Ödülleri Toplamayı Sürdürüyor

‘Hayatı güçlendirme’ misyonu doğrultusunda, Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar geniş bir alanda faaliyet gösteren Sabancı Holding iştiraki Kordsa, küresel çaptaki başarısını, kazandığı yeni ödüllerle taçlandırıyor.

ITM 2018 Mobil’e Yoğun İlgi!

Alanında bölgesinin bir numaralı organizasyonu olan ITM 2018 Tekstil Makineleri Fuarı’nın mobil uygulaması büyük talep görüyor.

Konica Minolta, Printtek 2017’de Yepyeni Bir Vizyon Sundu!

Konica Minolta, Printtek 2017’de Yepyeni Bir Vizyon Sundu!

‘Teknoloji Epson’dan, Güvence Bizden!’

Sign İstanbul 2017 Fuarı’nda Epson firmasının hem dağıtım hem de servis sağlayıcısı olan Tecpro’yu ziyaret ettik. Firmanın Genel Müdürü İbrahim İlhan kendisiyle yaptığımız röportajda hem Tecpro hem de Epson ile Tecpro arasındaki iş ortaklığı hakkında bilgiler verdi.

Aleph, LaForte®Paper ile Sgia Expo 2017’de

Dijital baskı pazarının, uluslararası çapta önde gelen isimlerinden olan İtalyan menşeli Aleph firması, New Orleans’ta düzenlenen Sgia Expo 2017 Fuarı’nda tekstil ve etiket pazarına yönelik geliştirdiği yeni endüstriyel geniş format dijital baskı makinesi LaForte® Paper’ı tanıttı.

SPGPrints Deneyim Merkezi: Dijital Tekstil Endüstrisi Yenilik Merkezi

Hollanda/Boxmeer’deki genel merkezinde yer alan 700 m2 büyüklüğündeki sunum ve eğitim tesisi Deneyim Merkezi’nin kurdelesini kesen SPGPrints, dijital tekstil baskı teknolojisinin benimsenmesi ve gelişmesi yönündeki adımlarına bir yenisini daha ekledi.

Itema En Yeni Eğitim Tesisini Pakistan’da Açtı

İleri teknoloji dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre servisleri ile lider gelişmiş dokuma çözümleri üreticilerinden olan Itema, son teknolojiyle donattığı, en yeni eğitim merkezi olan ItemaKampüs’ü Pakistan’ın Lahor kentinde, geçtiğimiz ay düzenlediği törenle açtı.

İran ve Özbekistan`a ITM İmzası!

Teknik Fuarcılık ve Tüyap ortaklığı, TEMSAD (Tekstil Makine ve Aksesuar SanayicileriDerneği) işbirliğiyle düzenlenen, tekstil makineleri sektörüne yön veren ve alanında bölgesinin en büyük etkinliği olan ITM 2018 Fuarına yönelik hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ITM 2018 Fuarı’nın, tanıtım ve ziyaretçi çalışmaları kapsamında Eylül ayındaki durakları sırasıyla İran ve Özbekistan oldu.

İstanbul İplik Fuarı, 2018 Yılı İçin Hazırlıklarına Devam Ediyor

İplik sektörünün en büyük üreticilerinin, yüksek performanslı ve üstün kaliteli ürünlerini sergileyeceği Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 15. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 14- 17 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar; 250’nin üzerinde katılımcı ve binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapacak.

Prodigital Yurtdışındaki İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor

30 yıla yaklaşan geçmişi ile Dijital Baskı Sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olan Prodigital, katılımcısı olduğu uluslararası fuarlar dâhilinde, yurtdışı pazarlardaki etkinliğini artırmaya ve bayi ağını büyütmeye devam ediyor.

Stäubli: Kalite ve Inovasyonun Öncülüğünde 125 Yıl

1892’de küçük bir atölye ile yola çıkan ve bugün artık yüksek kalite mekatronik çözümler ve teknolojiler sektörünün önde gelen oyuncularından birisi olan Stäubli 125 yaşını devirdi.

EFI’den 2. Çeyrekte Rekor Gelir!

Müşteri odaklı dijital baskı inovasyonunda dünya liderlerinden olan EFI, 2017 yılının ikinci çeyreğine ilişkin sonuçlarını açıkladı.

İtalyan Tekstil Makinecileri Etiyopya Yolunda

İtalyan menşeli tekstil makineleri üreticilerinden oluşan bir heyet, 3-6 Ekim 2017 tarihleri arasında Addis Ababa’da (Etiyopya) düzenlenecek olan African Sourcing & Fashion Week (ASFW) etkinliğine katılacak.

Sign İstanbul Başlıyor!

İfo Fuarcılık tarafından düzenlenen 19. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı Sign İstanbul, 4 – 8 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.

Thies, 125. Yaşını Kutluyor!

Basınçlı kazanlar başta olmak üzere, bugün tekstil dünyasında kullanılan çok sayıda tekniğin altına imzasını atan Thies, 125 yılı geride bıraktı…

Santex Rimar Grup, İpek Yolu’nun İzinde

Santex Rimar Grup, tekstil endüstrisinin geliştirilmesine olan bağlılığını vurgulama yolunda, ikinci Future Textile Road etkinliğini gerçekleştirdi.

Güney Kore Ve Almanya’dan ‘Akıllı Tekstronik Merkezi’ Ortaklığı

Gelecek kapıda: Elektronik fonksiyonlara sahip giyilebilir tekstil ürünleri, entegre elektronik bileşenlere sahip tekstil ürünleri, akıllı tekstiller, elektronik elyaflar vs.

Van, Doğu Anadolu’nun Yeni ‘Cazibe Merkezi’

Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) Cazibe Merkezleri Tanıtım Programı’nın ikinci ayağı Van’da gerçekleşti.

Caitme 2017: Orta Asya’nın Nabzını ‘Yerinde’ Tuttuk!

ITM 2018’e yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İran’ın hemen ertesindeki durağımız Özbekistan oldu.

ITM 2018 İran’a Damgasını Vurdu!

ITM 2018 Fuarı’nın tanıtım ve ziyaretçi çalışmaları kapsamında katıldığımız Irantex 2017’deki çalışma ve temaslarımız meyvesini verdi. İran’dan ITM 2018’e gelecek sektör mensuplarının, yatırımcıların ve ziyaretçilerin sayısında dikkat çekici bir artış bekliyoruz.

Effe ‘Pasha’ Model Ram ile Başarılarını Artırıyor

Effe tarafından geliştirilen ve ITM 2016 Fuarında lansmanı gerçekleştirilen Pasha model ram makinesi, ilk yıl satış hedeflerini aşarak büyük bir başarıya imza attı.

Mayer & Cie. Yuvarlak Örme Ayakkabı Trendini Belirliyor

Yuvarlak örme makinesi üreticisi Mayer & Cie. (MCT) geniş portföyünde ayakkabı üstü materyalinin üretimi için uygun olan birçok makineye sahip. Uzun zamandır pazarda yer alan Mayer & Cie’nin yeni OVJA 1.6 EE - 3 WT / 2WT maknieleri de şirketin ürün yelpazesindeki bu amaca özel olarak tasarlanan ilk makine.

Polteks Tekstil Makineleri, İhracatta Hedeflerini Aştı

Polteks, Kalender, Kaplama Ezici Kalender, Gofre, Laminasyon, Fular Makineleri, Boya grubuna Cold Path Batch ve Jiger Boya makineleriyle Her gün daha kaliteli üretimi hedefleyen firma Asya, Avrupa ve Güney Amerika ülkeleri başta olmak üzere yaklaşık 18-20 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Milhan Makine İplik Aktarma Makinelerini Geliştiriyor

Alanında Türkiye’nin öncü firmaları arasında yer alan Milhan Makine, iplik aktarma makinelerini son teknolojiler doğrultusunda geliştiriyor. Son geliştirmelerle birlikte enerji ve yer tasarrufu sağlayan yeni makinelerin sarım hızları artıp, kapasitesi yükselirken, otomasyonlar da son teknolojiyle yenilendi.

Stäubli’den Dokuma Fabrikalarını Yarışta Öne Taşıyacak Teknoloji

Stäubli,13-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Özbekistan Taşkent’te düzenlenecek olan Caitme Fuarı’nda ürün yelpazesini sergileyecek.

Devsan Prusa 36 Konik Çözgü Hazırlama Makinesi: Yüksek Kalite, Düşük Maliyet!

20 yılı aşkın tecrübesi ile çözgü hazırlama makineleri pazarının en önemli oyuncularından birisi olan Devsan yeni modeliyle iddiasını sürdürüyor.

İhracat Şampiyonu Dilmenler’den Özbekistan Atağı!

Asya’dan Avrupa’ya, Uzakdoğu’dan Amerika’ya kadar dünyanın dört bir köşesine ihracat yapan tekstil makineleri sektöründeki milli gururlarımızdan Dilmenler Makine atılımlarını ara vermeksizin sürdürüyor.

Savio Eco PulsarS Tüm Beklentileri Karşıladı

Savio’nun ilk kez ITMA Milano’da görücüye çıkan ve ardından sırasıyla ITM 2016, ITMA Asia ve Hindistan ITME Fuar’larında sergilenen bobinleme makinesi Eco PulsarS firmanın beklentilerini karşılayarak, oldukça büyük bir ilgi gördü.

Türk Hazır Giyimcilerden Amerika’da Gövde Gösterisi!

İHKİB öncülüğünde ABD’nin en büyük hazır giyim fuarı Magic Show’a katılan Türk firmalarının stantları ziyaretçi akınına uğradı. Türkiye’den 35 firmanın katıldığı Las Vegas’taki fuarda özellikle denim, ayakkabı, çorap ve deri konfeksiyon firmaları büyük ilgi gördü.

Daha İyi Bir Gelecek İçin: Makineler ve Tekstil

VDMA, kuruluşunun 125. yıldönümü vesilesi ile bir dizi multimedya raporu hazırladı. https://humans-machines-progress.com sitesinde yayımlanan raporların ana teması ‘makinelerin, makine mühendisliği endüstrisinde, kendi başlarına bir amaç olmamaları.’

Archrome ve Mintmoda’dan Çok ‘Renkli’ Bir Ortaklık

Trendleri belirleyen Mintmoda ile renk lideri Archrome, rengin moda üzerindeki etkisini geliştirmeyi hedefleyen yeni bir ortaklığa imza attılar.

ShanghaiTex 2017: Dijital Baskı Uygulamalarını Keşfedin!

Dijital baskı; yüksek hassasiyet, esneklik ve enerji verimliliği ile çeşitli endüstri oyuncularının ilgisini çekmeyi başardı.

KARL MAYER 80 Yaşını Kutladı!

Çözgülü örme pazarının bir numaralı ismi olan, tekstil devi KARL MAYER geçtiğimiz günlerde 80. yıldönümünü kutladı.

Beneks, İnovasyona Verdiği Önemle Kalıcılığını Sağlıyor

2000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında faaliyetlerini sürdüren Beneks, inovasyonlarıyla 30 yıllık bir geçmişe sahip. Bu sürede katlanarak büyüyen Beneks’in başarısının sırrı, doğru yatırımları zamanında yapmada saklı.

SASA’ya 12.8 Milyar TL’lik Dev Yatırım: Hedef, Küresel Polyester Devi Olmak!

Dünyanın bir numaralı parça makine halı üreticisi olan, Türkiye’nin küresel çaptaki medar-ı iftiharlarından Erdemoğlu Holding, şimdi de dünya polyester üretiminin %3’ünü tek başına karşılamak için kolları sıvadı ve bir diğer milli gururumuz olan SASA’ya 12.8 milyar liralık dev bir yatırım başlattı.

SPGPrints Dijital Boya Üretim Kapasitesini Arttırıyor

Dijital tekstil baskı alanındaki liderlik stratejisi kapsamında dijital boya üretim kapasitesini arttırma kararı alan SPGPrints, Hollanda’nın Boxmeer şehrinde bulunan genel merkezindeki dijital boya üretim tesisini iki yılda ikinci kez iki katına çıkarmak için düğmeye bastı.

Mayer & Cie, 2017 Alman Markası ‘Özel Mansiyon’ Ödülünü Kazandı

Alman marka peyzajının en iyilerinden birisi olan, yuvarlak örgü makinesi üreticisi Mayer & Cie, bu yılki Alman Marka Ödülleri’nde marka yönetimi ile ‘Özel Mansiyon’ ödülüne layık görüldü.

Rieter SSM’i Satın Aldı

Türkiye pazarı ile olan ilişkileri giderek güçlenen Rieter, hassas sarım makineleri pazarının bir numaralı ismi SSM’i satın aldı.

Yeni ACIMIT Başkanı Alessandro Zucchi

Tekstil Endüstrisi İtalyan Makine Üreticileri Birliği ACIMIT’in tepe yönetiminde nöbet değişimi yaşandı. 27 Haziran tarihinde üyeler meclisi tarafından yapılan seçimle Raffaella Carabelli’nin yerini alan Alessandro Zucchi yeni başkan olarak dümenin başına geçti.

DiloGroup’tan Türkiye Satış Başarısı

DiloGroup, Frankfurt’taki Techtextil fuarında, Türkiye’ye iki makine teslimatı için iki anlaşma imzalandı.

ADVANSA Elyaflarına ‘Ürün Güvenliği’ Ödülü

FDA, nonwoven duvar kâğıdı endüstrisi alanında ana tedarikçilerden biri olan ADVANSA’ın tüketim sonrası kaynaklardan elde edilen geri dönüşümlü elyaflarının ürün güvenliğini resmi olarak onayladı.

Dijital Baskı Teknolojilerinde Yepyeni Bir İsim: Mouvent

BOBST ve Radex’ın ortak girişimi olarak kurulan Mouvent’in tanıtımı gerçekleştirildi. Sahip olduğu ileri dijital teknoloji birikimini dijital baskıya odaklayarak endüstriye adta bir kuantum sıçraması yaşatmayı hedefleyen Mouvent’ın 6 Temmuz 2017 tarihindevWetzikon/ İsviçre’de düzenlenen basın lansmanına, Türkiye’den katılan tek yayın Tekstil Teknoloji Dergisi oldu.

Bir Milyonluk Hedefe Doğru...

USTER® QUANTUM 3 Yıl Dönümü Sürümü temizleyici satışlarında erken patlamaya yol açtı

Sign İstanbul 2017’ye Katılımlar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Kendi sektöründe, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteklediği tek uluslararası fuar olan Sign İstanbul 2017, 4-8 Ekim tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek.

Denim, ShanghaiTex 2017’de Yeşile Bürünecek

Denim üretimi; boyama ve apre işleminde büyük su tüketimini ve atık su boşaltımını gerektirir. Bu nedenle denim üreticileri için bu yeşil dönüşümü başarmak için yeni teknolojiler, ekipmanlar ve yardımcılar ortaya koymak daha da önem kazanmaktadır.

Epson Türkiye’de Geniş Format Yazıcılardan Ersel Şamiloğlu Sorumlu

Epson Türkiye’de, geniş format yazıcı tarafına yeni bir isim atandı. Pro-Grafik Kanal Müdürü unvanıyla göreve Ersel Şamiloğlu geldi.

Yüksek Teknoloji Endüstrisi İçin En Üstün Genç Yetenekler

VDMA Tekstil Makineleri’nin bir vakfı olan Walter Reiners-Stiftung; Mayıs ayının başında Frankfurt’ta gerçekleşen Techtextile ticaret fuarında beş genç mühendisi onurlandırmaya layık gördü. En iyi doktora tezi ve en iyi yüksek lisans tezi için iki teşvik ödülüne ek olarak en zeki lisans mezunu ve seminer sunumu için de üç yaratıcılık ödülü layık görüldü. Vakfın başkanı ve Lindauer DORNIER Yönetim Kurulu Başkanı Peter D. Dornier, genç mühendisleri kabul edip ödüllerini verdi.

İtalya Tekstil Teknolojisi Caitme 2017’de

13 - 15 Eylül 2017 tarihleri arasında Özbekistan’ın Taşkent şehrinde gerçekleştirilecek Caitme’nin gelecek sunumunda, İtalyan tekstil makinesi üreticileri İtalyan Ticaret Teşkilatı ve ACIMIT tarafından kurulacak ortak alanda yer alacaklar.

Aleph, Dijital Baskı Sektöründeki Büyümeyi Hızlandırmak Adına Wise SGR İle Güç Birliği Yapacak

Aleph, – Wisequity IV fonu sayesinde – Wise SGR S.p.A ile bağlayıcı bir anlaşma imzalayacağını duyurdu, böylece Wise SGR S.p.A şirketin çoğunluk hisselerini satın almış olacak.

Fransız Makine İşbirliği Gelişmeleri

UCMTF, yenilikçi tekstil ürünlerini tasarlamak ve geliştirmek için tekstil üreticilerinin teknolojik ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla Fransız Tekstil Makine üreticilerinin müşterileri ile olan ortaklıklarını ifade etmek üzere Mayıs 2017’de Frankfurt’ta yapılan Techtextil fuarı sırasında basını ağırladı.

SPGPrints GFT Expo 2017’de Çığır Açıyor

SPGPrints çığır açan dijital boya püskürtme ve rotasyon şablon teknolojilerini GFT Expo 2017 fuarında Taylandlı tekstil baskı üreticilerinin beğenisine sunuyor.

Archroma Tarafından Üretilen Earthcolors Outdoor Industry 2017 Ödülüne Layık Görüldü

Boya ve özel kimyasallar konusunda bugün bir dünya lideri olan Archroma, EarthColors boya serisi ile Sürdürülebilir İnovasyon Kategorisinde OutDoor Industry 2017 Gold Winner ödülünü kazandı.

INVISTA’nın Global Tanıtım Aktiviteleri

INVISTA, “LYCRA® MOVES ISTANBUL III” seminerinde, çorap sektörünün değer zincirindeki iştirakçilerine üçüncü kez ev sahipliği yaptı.

MIMAKI ile Dijital Baskıda Yeni Yollar

PİMMS ve Enriko Aliberti firması tarafından 24-28 Nisan tarihleri arasında İzmir’de organize edilen MIMAKI Buluşması, İzmir ve çevre illerden gelen baskı üreticilerine MIMAKI çözümlerinin üretim esnekliği ve çeşitliliğini gösterdi.

Her İşimizi Keyifle Yapıyoruz

Altug Mümessillik ‘çiçeği burnunda’ bir mümessil firma. Çin menşeli Hengyi Machinery’nin mümessilliğini yapan Altug, ilk yuvarlak örme makinesinin satışını da geçtiğimiz ay gerçekleştirdi.

ITM 2018 Fuarı %90 Doluluk Oranına Ulaştı!

Eylül 2016’da satış ve rezervasyonlarına başlanan ITM 2018, yoğun talepler doğrultusunda kısa bir sürede %90 doluluk oranına ulaştı. Henüz yerinizi almadıysanız başvurunuzu yapmakta geç kalmayınız!

ITM 2018 İran’a Damgasını Vurdu!

ITM 2018 Fuarı’nın tanıtım ve ziyaretçi çalışmaları kapsamında katıldığımız Irantex 2017’deki çalışma ve temaslarımız meyvesini verdi. İran’dan ITM 2018’e gelecek sektör mensuplarının, yatırımcıların ve ziyaretçilerin sayısında dikkat çekici bir artış bekliyoruz.

“En İyi Tekstil Çözümü” SPGPrints JAVELIN®’de

SPGPrints’in JAVELIN® dijital tekstil baskı makinesi, EDP 2017 “En İyi Tekstil Çözümü” Ödülüne layık görüldü.

Saurer Tekstil Müşteri Günleri, Kahramanmaraş’ta Yapıldı

9 Mayıs 2017 tarihinde, Saurer Tekstil Kahramanmaraş ofisi tarafından yapılan etkinliğe, bölgedeki müşterilerinden yoğun katılım oldu. Firma tarafından bir gelenek haline gelerek devamı yapılması planlanan Müşteri Günleri, bilgi alışverişinin sağlandığı ve yeniliklerin aktarıldığı bir ortam oldu.

Saurer Embroidery Epoca 7 Çalışır Vaziyette Sektöre Sunuldu

Saurer Inc. (Embroidery) ve Türkiye mümessilliği Bilol Ltd. işbirliğiyle, Düzce KUP10 Brode Fabrikasında Epoca 7’nin çalışır vaziyette sunumu yapıldı.

Tetaş, Geleneksel Hale Getirdiği Private Show’a 2017’de de Devam Ediyor

Tetaş İç ve Dış Tic. A.Ş.’nin düzenlediği Private Show, 4-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Tetaş İstanbul Merkezi binasındaki Showroom’da gerçekleştirildi. Etkinlik boyunca İstanbul’dan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden birçok müşteri, son yenilikleri yakından incelemek için Tetaş’ın İstanbul Showroom’una akın etti.

Itema, Dijital Baskı Makineleri Üreticisi Noecha’nın Hissedarı Oldu

Radici, Arizzi ve Torri ailelerinin öncülüğünde faaliyet gösteren tekstil makineleri grubu başta yerel işletmeler olmak üzere dünya genelinde gelişmeye devam ediyor.

Dietze+Schell Group Reimotec’le Daha da Büyüdü

Dietze+Schell Group Reimotec’i bünyesine katarak piyasadaki lider pozisyonunu genişletiyor.

Spot Kimya, Tanatex Chemicals ve Transfar International Group’tan Güç Birliği

Tanatex Chemicals’ın stratejik ortağı olan Spot Kimya, Transfar Chemicals ile güçlerini birleştirdi.

Mimaki Süblimasyon Boyalarına Oeko-Tex®’ten Sürdürülebilir Tekstil Kimyasalları İçin Eco Passport Sertifikası

Geniş format baskı ve kesim makinelerinin lider üreticisi Mimaki, “Sb54/310/410” ve “Sb320/420”süblimasyon boya grubu için Oeko-Tex® tarafından verilen “Eco Passport” sertifikasını almaya hak kazandı. Böylelikle bu boyaların tekstil ürünleri için güvenle kullanılabileceği belgelenmiş oldu.

Yapmasaydık Olmazdı

Dört can dostun kafa kafaya verip yola çıktığı bir başarı hikayesi; Pro-SMH… Denim kültürünün 20 yıllık tecrübeyle vücut bulmuş hali… Türkiye’de hatta dünyada ilkleri başarmış ve başarmaya da devam eden bu güzide marka, ürettikleri teknoloji ve makinelerle adından söz ettirmeye devam edecek.

ITM 2018 Fuarı, Türk Tekstil Makineleri Sektörünün Dünyayla Entegrasyonunda Önemli Bir Rol Oynayacaktır

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle son günlerde yaptığı açıklamalarla tekstil sektörünün parlak geleceğine dikkat çekti...

Tekstil Endüstrisi Kendisini Dinamik Ve İleri Teknoloji Özelliği İle Ön Plana Çıkardı

Techtextil ve Texprocess’te ziyaretçi ve katılımcı sayısında rekora ulaşıldı. Özel “Uzayda Yaşam” sergisi kitleleri kendine çekti.

Türk Tekstil Hammadde ve İplik Sanayi

Muhammet UZUN
Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Tekstil Mühendisliği

PA6 Uzmanlıklarına Yönelik Eğilim Devam Ediyor

Dünya çapında 1.6 milyon metre tondan daha fazla BCF halı ipliği, Oerlikon Neumag BCF makineleri kullanılarak üretildi.

Monforts “texCOAT” Kaplama Ürününü Techtextil’17’de Gözler Önüne Serecek

Monforts Textilmaschinen Techtextil Bölümü şirketini Fong’s Europe GmbH ile ortaklaşa kullanacakları ve Salon 3.0 F01 standında yer alacak 100 m2 bir stantta temsil edecek.

Dar Kumaşlar İçin Sistemler ve Çözümlerin Adresi: Jakob Müller AG

1887 yılında İsviçre’de kurulan Jakob Müller AG, örme ve dokuma bantları dokuma hatları, dokuma etiketler ve teknik tekstiller, basılı dar kumaşlar, boya, düzeltme ve sarma makineleri konusunda dünya lideridir.

Çeşitli Teknik Tekstil Uygulamaları İçin Thies Textilmaschinen

Thies Textilmaschinen, en yeni trendleri ve inovasyonları göz önüne çıkaran, Techtextil 2017’ye bir kez daha katılıyor.

Fransız Makineciliğinin Stratejik Ortağı Techtextil’de

Techtextil Frankfurt fuarında Fransız makineleri bir kez daha teknik tekstil üreticileri ile olan stratejik ortaklıklarına vurgu yapacak.

Brückner Techtextil 2017’de Yeni Ürünler, Verimli Makineler ve Akıllı Çözümler Sunacak

Brückner makinelerinde tamamlanan teknik kumaşlar, üretim ve özellikle kaynakların verimli kullanımında sürdürülebilir gelişimi temsil ediyorlar.

Nonwoven Kumaşlar: Kalite En Kritik Unsur Olduğunda

Uster® elyaf temizleme sistemleri hijyenik ve kozmetik uygulamalarda kontaminasyonu engelliyor.

Karl Mayer Geleceği İnşa Ediyor

Karl Meyer’in 9-12 Mayıs 2017 tarihlerinde Frankfurt’ta düzenlenecek Techtextil fuarında stand 3.0 salon E 18’deki teması “Tekstil takviyeli beton” olacak.

ANDRITZ Techtextil 2017’de Teknik Nonwoven ve Tekstillere Yönelik En Yeni Teknolojileri Sergiliyor

ANDRITZ Nonwoven, uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ’in bir parçası olarak, Techtextil’de Salon 3, stand B15’te teknik nonwoven ve tekstil süreçlerini hedef alıyor.

Ev Tekstillerinden Tel Örme Ağ Yapılara

Mayer & Cie. Geniş yelpazede yuvarlak örme teknolojisi kullanımını Techtextil’de sergilemeye hazırlanıyor.

SAFTM İnovasyonları Techtextil’de Görücüye Çıkıyor

SAFTM Super Absorbent Fibre üreticisi Technical Absorbents’in (TAL) takvimindeki bir sonraki fuar Techtextil.

DiloGroup Techtextil’de Benzersiz Ürünler Sergileyecek

DiloGroup makineleri ve kurulumlarına yönelik ortalamanın üstü bir sipariş yoğunluğunun tadını çıkardı ve 2015 ile 2016 yıllarında rekor ciroya ulaştı.

Texprocess ‘Dijital Mikro Tekstil Fabrikası– Digital Textile Micro Factory’ Ürününü İlk Defa Tanıtıyor

Sanayi 4.0’a doğru yol alırken, Texprocess fuarında, ‘Dijital Mikro Tekstil Fabrikası, giyim sanayi için entegre bir üretim zincirinin tanıtımı yapılacak.

Erko Bugünü Değil Yarını Düşünerek Büyüyor

Türkiye’nin en eski mümessillik firmalarından birisi olan Erko, hala ilk günkü heyecan ve ciddi anlayışıyla faaliyetlerine devam ediyor.

Rieter Kahramanmaraş’ta Teknik Servis Şubesi Açıyor

Rieter’in uzun yıllara dayanan uzman bilgi birikimi ile mekanik ve elektronik servis hizmetleri ve de en önemli orijinal yedek parçalar artık çok yakında.

Moda Transfer, Parkurunu TS300P-1800 Süblimasyon Baskı Makinesi ile Yeniledi

Moda Transfer, dijital baskı parkurunu dört adet Mimaki TS300P-1800 süblimasyon baskı makinesi ile yenileyerek üretimlerini hızlandırdı.

EDANA, Index™17 Ödülünü Kazananları Açıkladı

Nonwoven sektöründe ve ilgili sektörlerde mükemmeliyeti yakalayan firmaların ürettikleri ve ödül kazanan ürünler fuarda sergilendi. Berry Plastics, GDM, Glatfelter, Hassan Group, Magic & Suominen ödüle layık görüldü.

Asteks ve Gülle Tekstil İşbirliği ile Türkiye Kazandı

Geçtiğimiz yıl Gülle Tekstil’e ‘201- AF Manşon Rektefiye Makinesi’ satışı gerçekleştiren Asteks, firmanın talebi ve işbirliği ile geliştirdiği ‘UV-302 Manşon UV Makinesi’ ile sektör ve Türkiye için önemli bir katma değer yarattı.

Mimaki’nin Fespa Hamburg 2017 Stantları Göz Kamaştıracak

Mimaki Europe, Fespa 2017 Fuarı’na iki ayrı stant ile katılıyor: Birinde tekstil ürünleri sergilenirken, diğer stantta reklam, endüstriyel ve 3D baskı ürünleri sergilenecek.

Itema Innovation Roadshow Bursa’dan Sonra Denizli’de

Itema Innovation Roadshow, 8-9 Mart tarihlerinde Bursa’da gerçekleşmiş, oldukça ilgi toplamıştı. 21 Mart Denizli Anemon Hotel’de yapılan ikinci buluşma da oldukça yoğun bir ziyarete sahne oldu.

Dünya Tekstil Teknolojilerinin Geleneksel Buluşma Yeri: ITM 2018

14-17 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan ITM 2018 Fuarı’nın satışları tüm hızıyla devam ediyor.