Türkiye Ticaret Merkezleri İhracata İvme Kazandıracak

Geride bıraktığımız Eylül ayında Türk ekonomisi için iki önemli adım atıldı. Bunlardan ilki ‘Yeni Ekonomi Programı’nın açıklanmasıydı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak`ın açıkladığı ekonomi programında en çok vurgu yapılan konu ihracat oldu. Özellikle ihracat için desteklerin yeniden yapılandırılması, yeni pazar, yeni ürün ve yeni ihracatçı hedefleri konulması önümüzdeki yıllarda ihracatın artacağının sinyallerini verdi. ... devamı >
  

ELYAF & İPLİK

Lenzing Grup’tan Sürdürülebilirlik Paneli

Doğaya saygılı üretim süreçleriyle yenilenebilir ağaç kaynaklarından botanik kökenli selüloz elyaf elde eden Lenzing Grubu, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul (MBFWI) kapsamında Sürdürülebilirlik Paneli düzenledi.

Oerlikon Suni Elyaf Bölümü, Başarı Çizgisini Sürdürüyor

Yapay elyaf endüstrisinn lider teknoloji geliştiricisi ve tedarikçisi Oerlikon, ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı. Suni elyaf bölümü, ikinci çeyrekte siparişlerini ve satışlarını önemli ölçüde hızlandırarak başarı çizgisini sürdürdü.

Rieter Yeni Platformu Digital Spinning Suite ile ITMA Asia’da

Rieter’in yeni platformu Digital Spinning Suite’i ve open-end eğirme sistemini ITMA Asia’da sergileyecek; 2019’da bu çözüm aynı zamanda ring, kompakt ve havalı eğirme sistemleri için de mevcut olacak. Rieter’in sunduğu birçok avantaj, ITMA Asia’da Salon 1, D01 numaralı stantta sergilenecek.

Uster’den Kapsamlı Kontrol Ve Ekonomik Faydalar

USTER® ROVİNG STOP ürününün eklenmesi ekonomik avantajları daha da artırdı, fitil beslemesini durdurarak atık miktarını azalttı. USTER® ROVİNG STOP`LU USTER® SENTİNEL, ITMA Asia + Citme 2018`de Salon 1’de D36 numaralı stantta ilk kez sergilenecek.

Trützschler Mevcut ve Yeni Ürünlerini ITMA Asia’da Sergileyecek

Trützschler, tüm departmanları ile mevcut ve yeni ürünlerini Şanghay`da toplam 600 m²`lik bir alanda sergileyecek. ITMA Asia’da, artırılmış yoğunluk ve son derece modern bir ayarlama sistemine sahip olan ve bu sayede, kontrol dinamiklerinde önemli bir artış ve şerit kalitesinde iyileşme sağlayan yeni cer makinesi TD 10`un lansmanı gerçekleşecek.

Suessen En Yeni Uygulamalarını ITMA Asia’da Gösterecek

Suessen, en yeni uygulamalarını ITMA Asia`da gösterecek. Fuar 15-19 Ekim tarihleri arasında Şanghay’daki Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilecek. Suessen, Salon 1, stand D01`de ziyaretçilerini ağırlayacak.

ITMA Asia 2018`de SSM Makinelerinin Avantajlarını Keşfedin

SSM Schärer Schweiter Mettler AG, ITMA Asia`da en yeni uygulamalarını tanıtacak. Fuar 15- 19 Ekim 2018 tarihleri arasında Şanghay Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi`nde düzenlenecek. SSM firması 1. salon, D01 numaralı standında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Saurer Eğirme Çözümleri ile ITMA Asia’da

Balyadan ipliğe kesikli elyaf işleme uzmanı Saurer Spinning Solutions, son teknolojiye sahip yeni tarak, yeni iplik eğirme makineleri ve bobin makinelerine kadar son teknolojiyi yaratan çok sayıda yenilikçi sergileyecek.

Novibra, İğ Teknolojisindeki Son Yeniliklerini ITMA Asia’da Sunacak

Novibra, ITMA Asia’da iğ teknolojisindeki en son yenilikleri sunacak. Novibra, ziyaretçilerini 1. salon, D01 numaralı standında ağırlayacak.

Neuenhauser Şirketler Grubu Şanghay`da ITMA Asia 2018 Fuarı’nda

Şanghay`daki ITMA Asia 2018 Fuarı’nda, Neuenhauser Tekstil Bölümü iki ortak stantta temsil ediliyor. Bunlardan biri; Sohler-Neuenhauser, Neuenhauser Automation ve Neuenhauser Rosink’in katıldığı Örme Tekstil salonunda (H1D37), diğeri ise, dokuma salonunda (H3C20) bulunan ikinci ortak stantta Neuenhauser Winding Technology, Scholze ve Genkinger tarafından temsil ediliyor.

Mayer & Cie. ITMA Asia’da 3 Elektronik Makinesini Sergileyecek

Mayer & Cie, ITMA Asia Fuarında tamamen elektronik makineleri olan Spinit 3.0 E, OVJA 1.6 EE 3/2 WT ve OVJA 2.4 EC`yi sergileyecek.

Loepfe, ITMA Asia`da Kapsamlı Kalite Kontrol Çözümleri Portföyü Sunacak

Loepfe, ITMA Asia`da tekstil endüstrisi için kapsamlı kalite kontrol çözümleri portföyü sunacak. Firma ayrıca bobin yapma için en iyi bilinen YarnMaster ZENIT + `yı ve ileri teknoloji malzemelerin kalite kontrolü için tasarlanan WeftMaster FALCON-i tanıtacak. Loepfe, salon 1’deki C24 numaralı standında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Graf Geniş Çözüm Portföyünü ITMA Asia’da Sunacak

Graf, geniş çözüm portföyünü ITMA Asia’da sunacak. Fuar 15-19 Ekim tarihleri arasında Şanghay’daki Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Graf + Cie AG ziyaretçilerini 1. salon, D01 numaralı standında ağırlayacak.

Fadis’den Sincro Plus: Dünyayı Değiştiren Yeni Bir Elektronik İplik Kontrollü Sarıcı

Fadis, 58 yıldan fazla bir süredir dünya tekstil sanayine ileri düzey tüm iplik türleri için aktarma makineleri, yumuşak sarıcılar, katlama, çile bobin sarıcılar, çile makineleri, bobin makineleri ve puntolama sistemleri sunuyor.

Bräcker, En Son Uygulamalarını ITMA Asia’da Gösterecek

Ring iplik eğirme makinelerine aksesuar üreten önde gelen üreticilerden biri olan İsviçre merkezli Bräcker, fuarda tanınmış, yüksek kaliteli ürünlerini sergileyecek ve en son yenilikleri sunacak.

İplik Fabrikalarının Kalbi Olmak Alın yazısı

Ünlü USTER® Tester, bu yıl 70`inci yıldönümünü kutluyor ve dünya çapında tekstil kalitesinin bir taşıyıcısı olarak gösterdiği benzersiz itibar her zamankinden daha güçlü. En eski versiyonunda bile, bu olağanüstü cihazlar iplik kalitesine yeni bir odaklanma getirerek iplik işletmelerinde büyük bir başarıya ulaştı.

Saurer Yeni Kontrol Merkezi ‘Senses’ İle ITMA Asia’da

Tekstil makineleri üreticisi Saurer, Çin’in en büyük tekstil makineleri fuarı ITMA Asia Citme 2018’de yeni ‘Senses’ (Duyular) adlı kontrol merkezini sunacak.

RUAG, 3D Baskılı Uzay Bileşenlerinin Seri Üretimi İçin Oerlikon ile İşbirliğini Derinleştiriyor

İleri teknoloji ve mühendislik grubu Oerlikon (SIX: OERL) ve teknoloji grubu RUAG’ın bir bölümü olan RUAG Space, bugün 3D baskılı uzay bileşenlerinin seri üretimini nitelikli hale getirmek ve hızlandırmak için Farnborough Airshow sırasında bir Mutabakat Anlaşması imzaladı.

Loepfe’den İsviçre’deki Genel Merkezi’ne Yatırım

Loepfe Brothers Ltd., İsviçre`nin Wetzikon kentindeki genel merkezinin genişletilmesi konusunda önemli bir yatırım yaptığını açıkladı. İki ek kat eklenecek mevcut üretim binasının inşaatı Temmuz ayının ilk haftalarında başladı.

Radici Group 2017 için Satış Sonuçlarını Açıkladı: Şirket için Güçlü Bir Büyüme Yılı

RadiciGroup’un 2017 satışları bir milyar Euro’yu önemli ölçüde aştı: 3.000`den fazla çalışanı, 16 ülkedeki şirketleri, kimyasal, plastik ve sentetik elyafla uğraşan 33 satış ve üretim birimi ile 1.147 milyon Euro konsolide satış geliri olan grup, bir önceki yıla göre % 20 artış sağladı.

Loepfe Yönetimi Daha Yeşil Bir Gelecek İçin Kararlı

Loepfe Brothers Ltd.`in yönetimi, şirketin çevresel sürdürülebilirlik konusundaki çabalarını artırmaya karar verdi. Satış ve Pazarlama Müdürü Silvano Auciello, “Kaynak tasarrufu yapmak, süreçlerimizin ve ürünlerimizin enerji verimliliğini artırmak ve genel olarak çevresel etkiyi azaltmak için söz veriyoruz.” dedi.

Elyaf Endüstrisinin Temsilcileri Dornbirn-GFC’de Buluşacak

57. Dornbirn Global Fiber Kongre’si (Dornbirn-GFC) 12 – 14 Eylül 2018 tarihleri arasında Avusturya’da gerçekleşecek. Kongreye katılacak ziyaretçilerin hedefi öğrenme, ilerleme, geleceğe bakma ve geniş perspektifler oluşturma olacak.

Uster, EVS’yi Satın Almayı İşlemlerini Tamamladı

Uster Technologies AG, tekstil endüstrisinde otomatik gözlemleme kontrolü için dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Elbit Vision Systems Ltd’nin (EVS) satın alınmasının başarılı bir şekilde tamamlandığını açıkladı.

Geleneksel Değerlere ve Yenilikçi Ruha Sahip İki Marka: Inman Mills and USTER

Tanınmış Kuzey Amerika tekstil üreticisi Inman Mills, USTER® ile olan ilişkisinde birinci sınıf bir örnek teşkil ediyor. Her iki şirket de geleneksel değerler üzerine kurulu gururlu bir mirasa ve inovasyona dair güçlü bir bağlılığa sahip.

Autocoro 9, Vakumlu Telef Uzaklaştırma Daha Kârlı

Schlafhorst’un yeni Vakumlu Telef Uzaklaştırma (Vacuum Trash Cleaner), Autocoro 9 için yenilikçi bir birimdir. Rotor iplik eğirme makinesinin otomatik temizliğini geliştiriyor ve böylece karlılığını artırıyor.

Kelheim Fibers, 4 Milyon Ton Viskoz Elyafını Kutluyor

9 Nisan Pazartesi günü özel elyaf üreticisi Kelheim Fibers, 4 milyon tona ulaşan viskoz elyafını üretti.

Saurer, Arbon`da Yeni Teknoloji Merkezini Kurdu

Saurer Grubu, İsviçre’nin Arbon şehrinde bir teknoloji merkezi kurulacağını duyurdu. Saurer tekstil grubunun yeni araştırma ve geliştirme merkezi, Saurer’in sensör teknolojisi ve otomasyon alanlarındaki öncü uzmanlığını, Endüstri 4.0`ın en son yenilikleri ile bir araya getirecek.

Loepfe Amerika’daki Techtextil’a Başarıyla Katıldı

Amerika’nın Georgia eyaletine bağlı Atlanta şehrinde Mayıs ayı sonunda düzenlenen Techtextil fuarında, Loepfe iplik kontrol çözümü WeftMaster FALCON-i için çok güçlü talepler geldi.

Yarn strength measurement and protection against quality claims

Uster’den Ştapel ve Filament İplikler İçin Yeni Test Cihazı

İster ştapel, isterse filament olsun, her iplik türü için önemli bir gereklilik vardır: İplik, üretimin durmasına neden olmadan ve kesinti süreçlerinin zorluklarıyla başa çıkacak kadar güçlü olmalıdır. Yeni USTER® TENSORAPID 5, iplik üreticilerinin güvenebileceği doğru ve etkin germe testi performansı sağlar.

K 46 Sayesinde Türkiye`nin En Büyük Kompakt İplik Üreticisi Oldu

Rieter`in müşterileri arasında yer alan Melike Group, büyüyen kompakt iplik pazarına dâhil olmak istiyordu. Şirket kompakt iplik makinası K 46`lara yatırım yaparak Türkiye`nin en büyük kompakt iplik üreticisi haline geldi.

Saurer invests in Arbon – new technology centre following in the footsteps of the pioneering founders

The Saurer Group announced today that it is to establish a technology centre in Arbon, Switzerland. The research and development centre at the home of the Saurer textiles group will combine Saurer’s leading expertise in sensor technology and automation with the latest innovations of Industry 4.0.

Traditional values, innovative spirit: Inman Mills and USTER share a vision of progress

Uster, Switzerland, 19th April, 2018 – Textile manufacturers and their technology suppliers face many challenges in common, in an increasingly competitive and quality-conscious business. That’s why it’s important that they share a vision of excellence, which fosters both individual success and technological progress. Well-known North American textile producer Inman Mills is a prime example, in its relationship with USTER. Both companies have a proud heritage, founded on ‘traditional’ values – and a strong commitment to innovation.

FADIS, İTALYAN “ŞAMPİYON”

1960 yılında kurulan Fadis, İtalya’nın önde gelen 500 şirketi arasında yer aldı. Üretiminin % 93`ünü 70 farklı ülkeye ihraç eden şirket, müşterilerine satış sonrası desteği de sunuyor. Fadis’in bir çok ülkede temsilcilikler ve çeşitli satış sonrası destek büroları da mevcut.

Loepfe Yeni YarnMaster Zenit +Modelini ITM’de Tanıtacak

Loepfe ITM 2018 Fuarı’nda Offcolor özelliği olan yeni YarnMaster Zenit + modelini tanıtacak. Loepfe ziyaretçilerini 2. salonda 220 numaralı stantta ve 3.salonda 314 numaralı standında ağırlayacak.

İNTA Son Teknolojik Yenilikleri ile Yine ITM’de

Inta standı, son yıllarda olduğu gibi Salon 3`ün girişinde 510m2`lik bir alanda olacak. Temsil ettiği tüm markaları tek bir çatı altında toplayıp iplik ve dokuma alanındaki çeşitli ürünleriyle fuara katılacak olan Inta, her zaman olduğu gibi yeni teknolojileri ve yeniliklerini ITM`de sergileyecek.

Saurer Spinning Solutions ITM 2018’de bir ilki sunuyor: Autoconer X6 makinesine di-rekt bağlantılı Zinser 72XL

Zinser ve Schlafhorst, İstanbul’da düzenlenen ITM 2018’de ring iplik eğirme ile ilgili yenilikçi bileşik çözümlerini dünya kamuoyuna ilk kez tanıtıyor. Saurer Spinning Solutions, Salon 3’te, stant 311B’de makineleri ile hizmetlerini ve stant 303B’de ise bileşenlerini tanıtıyor.

USTER, Yenilikçi Teknolojiye Yatırım Yapıyor

Uster, 70 yıldan fazla bir süredir en iyi elyaf, iplik ve kumaşların üretiminde uzmanlaşmış test ve izleme çözümlerinde uzmanlığa sahip dünyanın lider üreticilerinden biri. Elbit Vision Systems Ltd’yi almak için anlaşma imzalayan firma, teknolojik ürünler geliştirmeye devam edecek.

SSM, ITM 2018`de İstanbul`da

SSM Schärer Schweiter Mettler AG, Türkiye`de düzenlenen ITM`de en son uygulamalarını görücüye çıkaracak. Fuar, 14 - 17 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul`da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi`nde düzenlenecek. SSM; salon 3, stant 301A ve 313A`daki yerinde ziyaretçileri ağırlayacak.

Tekstil Servis, Bünyesinde Bulunan Tüm Firmalarla ITM 2018’e Hazır

Her ITM Fuarında olduğu gibi ITM 2018 Fuarı’nda da yerini alan Tekstil Servis Koll. Şti, Türkiye mümessilliğini yaptığı dünyaca tanınmış iplik, teknik tekstiller ve nonwoven teknolojileri geliştiren firma ürünlerinin tanıtımını yapacak.

Graf + Cie at ITM 2018

Graf will present the wide portfolio of solutions for clothings for short staple cards, roller cards and combs for combing machines at ITM 2018 in hall 3, booth 313A and together with the Turkish partner, Sarteks Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş, in hall 3, booth 313B. The exhibition is held in Istanbul from April 14 to 17, 2018 at the Tüyap Fair Convention and Congress.

Novibra at ITM 2018 in Istanbul

Novibra Boskovice s.r.o., a leading company in spindle technology and the biggest exporter of spindles worldwide, will exhibit the latest innovations for the reduction of spindle energy consumption and maintenance costs at ITM in Turkey. The exhibition is held in Istanbul from April 14 to 17, 2018 at the Tüyap Fair Convention and Congress Center. Novibra welcomes the interested visitors in hall 3, booth 313A.

Suessen at ITM 2018 in Istanbul

Suessen will show the latest applications at ITM in Turkey. The exhibition will be held in Istanbul from April 14 to 17, 2018, at the Tüyap Fair Convention and Congress Center. Suessen welcomes the interested visitors in hall 3, booth 313A.

Bräcker at ITM 2018 in Istanbul

Bräcker (booth 313A in hall 3) will exhibit the high quality products and present the latest innovations at the ITM 2018 Exhibition. Bräcker’s products enable spinning mills to increase the production output at an efficient price-performance ratio.

Savio’nun EcoPulsarS Sarma Makinesi: Yüksek Performans ve Enerji Tasarrufu Sağlayan Bir Ürün

Savio, İstanbul’da düzenlenecek olan ITM 2018 Fuarı’nda (Salon: 3 - Stant No: 311A), yüksek performanslı, enerji ve emek tasarrufu özelliklerini sunan ürünü, EcoPulsarS sarma makinesini tanıtacak. Eco PulsarS, sürdürülebilir çevre dostu avantajları, geliştirilmiş üretim performansı, yüksek kalitede paketleme ve en üst düzeydeki otomatik çözümleri ile birlikte, enerji tasarrufuna yönelik pazar talebine cevap veriyor.

Meera: En Yeni İplik Eğirme Çözümlerini Sunacak

Meera Endüstri Ltd, Tüyap’ta düzenlenecek ITM 2018`de (Salon No:3, Stant No:318B), 1000’in üzerinde bir yelpazeyi içeren en yeni iplik eğirme çözümlerini sergileyecek.

Erhardt+Leimer Yeni Kamera Uygulamasını Tanıtacak

Alman otomasyon ve kontrol uzmanı Erhardt+Leimer, 14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan ITM 2018 Fuarı’nda, bir tekstil ağının ön ve arka bölümlerinin algılanması için yeni kamera uygulamasını tanıtacak. Firma, 14.salonda 05A numaralı stantta ITEKS ile birlikte yer alacak.

USTER Uzmanları Düzgünlük Testini Sunacaklar

Tekstil test süreçleri ve kalite kontrol konusunda dünya çapında bir marka olan Uster Technologies, USTER® TESTER 6 modelini ITM 2018 Fuarı’nda iplik sektöründeki tüm gruplara tanıtacak. Ayrıca, USTER uzmanları; çok sayıda avantaj sağlayan düzgünlük testini sunmak için fuarda hazır bulunacak.

Mesdan: İki ayrı salonda ITM 2018 Fuarı’nda

Düğümsüz iplik bağlama için iplik bağlayıcı ve tekstil laboratuvarları, kalite kontrol ekipmanları üretimiyle ünlü İtalyan markası Mesdan, Türkiye’nin en önemli tekstil makineleri sergisi olan ve 14-17 Nisan tarihlerinde düzenlenecek ITM 2018 Fuarı’na katılacak.

İplik Üretiminde Asteks’in Sunduğu Avantajları ITM 2018’de Keşfedin

Bir iplikhanenin olmazsa olmazı manşon, apron ve rektefiye makinelerinin yerli ve lider üreticisi Asteks, ITM 2018 fuarında, tekstil profesyonellerine çözümlerinin avantajlarını gösterecek. Tekstil sektörü profesyonelleri kalite, verimlilik ve maliyet tasarrufu için Asteks standında zengin bir ürün çeşidi bulabilecekler.

Loepfe’den ‘Dijital’ Atak

Hızla değişen ve dönüşen dünyaya uyum sağlamak yolunda web sitesini baştan ayağa yenileyen Loepfe, buna ek olarak bundan böyle ana iletişim kanalları ile sosyal ağlara öncelik tanıyacak.

Perlon AntiStat: Nonwoven İşlem Kuşaklarının Özelliklerini Artıran Elektrostatik İletken Polyester İplik

QualiFil® markası altında teknik uygulamalar için tek flament (kesiksiz lif > monofilament) üreticisi olan PerlonNextrusio, AntiStat adında, elektrostatik iletken özelliklere sahip polyester esaslı bir tek filament geliştirdi.

Uster Toplam Test Merkezi: Nihai Düzgünsüzlük Testi ve Fazlası!

Çığır açan yeni USTER® TESTER 6, lansmanının üzerinden henüz sadece iki yıl geçmiş olmasına karşın, muazzam bir etki yarattı!

Rieter’dan ilk IoT Adımı: İplikhane Performansını ‘Gerçek Zamanlı’ Görüntüleme

İplik işletmelerinde gelişmelere en kısa sürede tepki vermek ve gerçek verilere dayalı önlemler almak, makinaların verimliliğini artırmak açısından büyük önem taşıyor. Rieter üretim, kalite ve enerji konusunda gerçek zamanlı önemli veriler sağlayan Rieter Alert and Cockpit Module uygulamasını akıllı telefonlar için kullanıma sundu. Uygulama, iplikhane performansını 7/24 her yerden izlemeyi sağlayıp, tepki süresini kısaltarak masraflı bekleme sürelerinin önüne geçiyor.

E³ özellikli Autoconer 6.: Ölçülebilir şekilde daha verimli ve daha tasarruflu

Klasik ring iplik eğirme sürecine bakıldığında, sarım makineleri enerji tüketiminin (basınçlı hava ve elektrik enerjisi) sadece yakl. %10 - 15`inden sorumlu olsa da, bu iki kriter makinenin performansının değerlendirilmesinde önemli bir rol oynar.

Saurer, yenilikçi Allma TechnoCorder TC2`yi lastik kablo pazarına sokuyor

Lastik Teknolojileri Fuarı 2018, 20-22 Şubat 2018 tarihlerinde Hannover`de gerçekleşecek. Ziyaretçilere, lastik üretim sürecinin tüm yelpazesini kapsayan ekipman ve materyal sergileyen dünyanın önde gelen teknoloji sergilerini sunacak.

SSM, Yeni Tekstil Makinelerini ShanghaiTex’te Sergiledi

Boyama, dokuma ve dikiş ipliği hazırlama alanlarında hassas sarım makinelerinin lider tedarikçisi olan İsviçre merkezli SSM, yeni tekstil makinelerini Şangay’da düzenlenen ShanghaiTex’te sergiledi.

Trützschler, Toyota’dan Tüm Sorumluluğu Devraldı

Truetzschler, 1 Kasım 2017 tarihi itibarı ile ortak geliştirdikleri TCO 12 penye makinesi işinin mühendislikten satış, servis ve yedek parçalara kadar tüm sorumluluğu Toyota’dan devraldı.

Savio, Shanghaitex 2017’de ‘Polar Yeniliğini’ Tanıttı

İtalya, Çin, Hindistan ve Çek Cumhuriyeti’ndeki üretim tesisleriyle dünyanın önde gelen sarım, büküm ve rotor eğirme makineleri tedarikçilerinden olan Savio, Shanghai 2017 Fuarı’nda, son nesil, yüksek performanslı, enerji tasarruflu ve daha az emek-yoğun bir ürün olan Polar Evolution bobin makinesini sergiledi.

Saurer Yeni Teknolojilerini Tanıttı:İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Felsefesi

Shanghaitex 2017’deki yerini alan Saurer Grup, fuarda, bünyesinde bulunan makine (Schlafhorst, Zinser, Allma, Volkmann, Saurer Embroidery) ve komponent markaları (Accotex, Daytex, Fibrevision, Temco, Texparts) markalarının hammaddeden çok sayıda iplik çeşidine kadar çeşitli elyaf işlemlerine yönelik tüm yeni teknolojilerini tanıttı.

Suessen’den Shanghaitex 2017 Çıkarması

Özellikle kompakt ring iplik eğirme ve rotor eğirme teknolojileri ile eğirme pazarındaki en önemli isimlerden biri olan Suessen, ring ve rotor eğirme işlemlerinde doğal ve yapay elyafların idare ve işlenmesindeki uzmanlığını göstermek için ShanghaiTex 2017’de en yeni ürünlerini sergiledi.

‘Türk İplik Üreticileri Güçlü bir Kalite Zihniyetine Sahip’

ITM 2018’in önemli katılımcıları arasında yer alan, tekstil dünyasının küresel çapta en önde gelen test ve kalite kontrol uzmanlarından Uster’in, EMEA & BDT Bölgesi Satış & Servis Bölümü Genel Müdürü Andreas Tanner ile Uster’in gelecek planlarını ve Türkiye’ye ilişkin yol haritasını konuştuk.

Ağteks’ten Yeni Büküm Makineleri

Öncü teknolojilerle donattığı büküm makineleri ile Türkiye’nin önde gelen tekstil makineleri üreticilerinden olan Ağteks, ürün gamına DirecTwist Multi Serisi altında konumlandırdığı yeni büküm makinelerini ekledi. Kullanıcıların her bir iği bağımsız biçimde yönetmesine olanak sağlayan bobin-bobin tipi, çok fonksiyonlu makine, bu sayede hem esnekliği hem de kapasiteyi artırıyor.

USTER® TESTER 6 Sensor FA Test Altında

İplik ticareti ve iplik süreçlerindeki en kritik kalite parametresinden birisi düzgünlük ve iplik numarasındaki doğruluktur. İplik numarasındaki en ufak değişiklikler bile farklı renk tonunda band ve yüzey bozukluğu gibi ciddi kumaş kusurlarına neden olabilir. Manuel kontrol metotlarından farklı olarak iplik numaralarının ve varyasyonlarının Sensor FA ve USTER® TESTER 6 ile otomatik ölçümü çok daha hızlı, güvenilir ve kolay sonuç verir.

Oerlikon 2017 3. Çeyrek: Tüm İş Kollarında Büyüme Sürüyor

Yüzey çözümleri, gelişmiş materyaller ve malzeme işleme alanlarında dünyanın en önde gelen üreticilerinden birisi olan Oerlikon, çeyreklik mali raporunu yayımladı. Eylül ayı sonu itibarı ile geride bıraktığımız 2017 yılının üçüncü çeyreğini kapsayan rapora baktığımızda tüm iş bölümlerinde büyüme ve karlılıkta artış olduğunu görüyoruz.

Marzoli’den Eğirme Sürecinin Kontrol ve Optimizasyonuna Yönelik Yenilikler

Avrupa eğirme pazarının bir numaralı ismi Marzoli, ITM 2018 Fuarı’nda, eğirme sürecinin kontrol ve optimizasyonuna yönelik yazılım platformlarının da arasında olduğu en son yeniliklerini sergileyecek.

Uster® LVI Ailesini Güncelledi: Her Kalite İhtiyacı Için Özel Bir Çözüm

Yeniden lansmanı gerçekleştirilen LVI® cihazları artık yenilenmiş elektroniklere ve güncellenmiş bir tasarıma sahip.

Rusvata, Truetzschler’den Aldığı Yeni Spunlace Hattını Açtı

120 yılı aşkın geçmişi ile hidrofil pamuk ve gazlı bez pazarının en kıdemli üreticilerinden birisi olan Rus menşeli Rusvata, basınçlı su gücüne dayalı nonwoven’ların üretimine yönelik yeni Truetzschler hattının açılışını kutlamak için Rjasan’da bulunan merkez ofisinde bir davet düzenledi.

Andritz Nonwoven, Since 2017’de En Son Nesil Teknolojilerini Sergileyecek

Uluslararası teknoloji Grubu Andritz’in bir parçası olan Andritz Nonwoven, Asya pazarlarına yönelik geliştirdiği, son teknoloji nonwoven üretim çözümlerini Çin’in Şangay şehrinde düzenlenecek Since 2017 etkinliğinde sergileyecek.

Dünya Çapında Başarı: 2,5 Milyonuncu Autoconer Bobin Makinesi Hizmete Girdi

2017 yılında 2,5 milyonuncu Autoconer bobin makinesi hizmete girdi. Sektörde şimdiye kadar ulaşılmamış olan bu rekor, Schlafhorst şirketinin başarılı tarihinde bir dönüm noktası oluşturmakta ve tekstil sanayisinin, markaya duyduğu güveni ortaya koymakta. Yarım asırdan uzun bir süredir Alman tekstil makineleri üreticisi, Autoconer makineleri ile çapraz bobin sarım alanındaki teknik ve teknolojik gelişmelere yön veriyor.

Uster® Statistics: Tekstil Kalitesinin Ortak Dili

Uster® Statistics 60. yıldönümünde, dünya çapındaki kalite beklentilerinin önemli ölçüde arttığına dikkati çekti.

Trützschler T-BLEND İle Mükemmel Harmanlama

Trützschler’in, T-BLEND ile elyaf harmanlama söz konusu olduğunda harmanlama doğruluğuna ve tekrar edilebilirliğine güveni tam. Kendi kendisini denetleyen izleme sistemi farklı uzunluklarda, inceliklerde ve renklerdeki doğal ve yapay elyafların harmanlanmasındaki esnek uygulaması ile beklentileri tam olarak karşılıyor.

Splayser Streç İplikler - Moistair®

İplik eklemede dünya lideri olan Mesdan; havayı ve suyu birleştiren ve bu alanda mükemmel bir sonuç veren, yeni birleştirme teknolojisini sunar.

Trützschler ve Voith’den Güç Birliği

Trützschler ve Voith, ıslak serim spunlace nonwoven kumaş makineleri için yeni emniyet standardını tanıtıyorlar.

Filament İplikleri İçin Kalite Garantisi

Uster® TESTER 6-C800, en zorlu teknik tekstil uygulamalarına hazır.

Karl Mayer Yıl Dönümünde Geleceği Kutluyor

Karl Mayer’in 80. yılındaki etkinlikte, şirket Temmuz 2017’nin başında Obertshausen’deki merkezinde düzenlenecek kurum içi gösteriye sizi davet ediyor.

LMW, Yeni Cer Makinesi LDF3’ü Lanse Etti

LMW hem tekli hem de çift kafalı seçenekli Cer Makinesi LDF3’ü verimli üretim, gelişmiş ve kalıcı fitil kalitesi, gelişmiş kullanıcı kolaylığı, düşük enerji tüketimi ve yerden tasarruf unsurlarını göz önüne alarak imal etti.

Oerlikon Neumag ve Teknoweb Güçlerini Birleştirdiler

Oerlikon, Pazarda Yüksek Büyüme Trendi gösteren tek kullanımlık nonwovenlar ile ilgili olarak Stratejik Ortaklık kuruyor.

SSM ile Germe, Bölme ve Bobinleme

SSM, 14 – 16 Mart 2017 tarihleri arasında Fransa, Paris’te gerçekleşen dünyanın en büyük kompozit fuarlarından biri olan JEC World 2017 Fuarına katıldı. Karbon germe, bölme ve bobinleme ile ilgili SSM tarafından sunulan en son çözümler, birleştirilmiş ITA standında teşhir edildi.

Tarama Makinesinde Kalite Yönetimi

Tarak ve çekme makinelerinde şerit regülasyonu ve şerit kalitesinin izlenmesi standart uygulamadır. Peki ya tarama makinelerinde neden olmasın?

FT60 ve FT70: Öncü Fitil Makine Teknolojisi

Modern iplik makineleri içerisinde çok azı fitil makinesi kadar önem arz etmektedir. Sağlam ve güvenilir bir fitil makinesi üretmek o kadar da kolay bir iş olmamakla birlikte, bu makine iplik makinelerinin binlerce iğin, üretilecek iplik numarasına bağlı olarak besleyeceğinden oldukça gereklidir.