Türkiye Ticaret Merkezleri İhracata İvme Kazandıracak

Geride bıraktığımız Eylül ayında Türk ekonomisi için iki önemli adım atıldı. Bunlardan ilki ‘Yeni Ekonomi Programı’nın açıklanmasıydı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak`ın açıkladığı ekonomi programında en çok vurgu yapılan konu ihracat oldu. Özellikle ihracat için desteklerin yeniden yapılandırılması, yeni pazar, yeni ürün ve yeni ihracatçı hedefleri konulması önümüzdeki yıllarda ihracatın artacağının sinyallerini verdi. ... devamı >
  

BOYA BASKI TERBİYE

Mouvent, Hindistan Pazarı’nda TX 801 Makinesi İle Büyük İlgi Gördü

Yenilikçi TX801 dijital tekstil inkjet baskı makinesi, kalabalıkları Gartex 2018 Mouvent standına çekti. Mouvent, yeni baskı makinesi TX 801’i ilk kez Hindistan’da tanıtıldı.

Mimaki Eurasia Dijital Baskı ve Kesme Çözümleriyle İlgi Çekti

Dijital baskı alanındaki kapsamlı çözümleriyle Sign İstanbul 2018’e katılan Mimaki Eurasia, ziyaretçilerine Mimaki deneyimi yaşattı. Fuar boyunca birçok endüstriye hitap eden dijital baskı ve kesme çözümleri ziyaretçileri kendisine çekti.

Mahlo CAITME Fuarı’nda Yeni Teknolojilerini Sergiledi

Orta Asya Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı Caitme Fuarı, 5-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Atkı düzleştirici teknolojisi alanında dünya liderlerinden biri olan Mahlo GmbH + Co. KG, B40 numaralı standında tekstil endüstrisi için geniş çözüm portföyünü sergiledi.

Monna Lisa Evo Tre 8+8 Çifte Kalite

Monna Lisa serisi, tekstil baskı dünyasına yenilik getiren dijital yazıcı Monna Lisa Evo Tre 8+8 ile genişletildi. Yeni yazıcı, günümüzün baskı şirketleri için bir gereklilik olan maksimum esneklik için eş zamanlı olarak iki farklı mürekkep türünün kullanımına olanak tanıyor.

Enmos, Yılların Tecrübesini ITMA Asia’da Yansıtacak

Geleceğin Tekstil Boyahane Otomasyonlarını tasarlayarak müşterilerine sunan ve seri üretime geçen Enmos, 2004 yılından beri kendini geliştirmeye ve Dünya’ya ilham veren AR-GE projeleri yapmaya devam ediyor. Enmos ITMA Asia Fuarı’nda Salon 6B, D11 standında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Tekstil Baskısında (D)evrim Başlatan Yeni Mimaki Baskı Makinesi

TS55-1800, düşük işletme maliyetleri, endüstriye yön veren verimlilik ve güvenilirlik gibi yüksek kalite özelliklerini herkesin kullanımına sunuyor.

Setex ve Halo’dan Startejik Ortaklık Duyurusu

Mengerskirchen-Almanya merkezli tekstil boya ve terbiye pazarı için otomasyon çözümleri tasarlama, üretme ve uygulama konularında pazar lideri olan Setex Schermuly Textile Computer GmbH, ERP tedarikçisi ve elyaftan nihai ürüne kişiselleştirilmiş çözümler konusunda uzman olan Halo firması ile stratejik bir ortaklığa adım attı.

Sedo Treepoint, En Son Teknolojilerini ITMA Asia`da Gösterecek

Tekstil terbiye otomasyonu ve yazılım sistemleri için dijital sistemler alanında 40 yılı aşkın deneyime sahip olan Sedo Treepoint, otomasyonun tamamlanması için mevcut en iyi teknolojiyi sunar. Sedo Treepoint tüm son teknolojilerini Salon 6, A17 numaralı standında ilgili müşterilerine sunacak.

Monforts En Yeni Qualitex 800 Kontrol Sistemini Sunacak

Bu yılki ITMA Asia + Citme Fuarı’nda ziyaretçilere, Web-UI uygulaması ile birlikte Monforts teknolojilerinin uzaktan görselleştirilmesine olanak tanınacak. Akıllı telefonlar ve tablet cihazlar aracılığıyla şirketin en yeni Qualitex 800 kontrol sistemi yakından gösterilecek.

Karl Mayer ITMA Asia’da ‘Dijital eşme ve Sürdürülebilirlik Temalarını Ön Plana Çıkaracak

Karl Mayer, en önemli temaları ‘dijitalleşme ve sürdürülebilirlik’ ile en son yeniliklerini ITMA Asia + Citme 2018 Fuarı’nda Salon 4, stant B11’de sergileyecek. Bu global şirket, günümüzde dünyada meydana gelen değişikliklere yönelik olarak son gelişmelerini sunuyor.

Dos&Dye® Boyahane Verimliliğini Artırıyor

Dos&Dye®, robotlu boyama makinesini ITMA Asia’da sunacak. Dos&Dye® ziyaretçilerini 6. salon, C19 numaralı standında ağırlayacak.

Mimaki to slash the price of TS300P-1800 in an EMEA-wide campaign

End-of-summer campaign will feature price reduction and last until the end of the year

Sımvol Leverages Mımakı Technology For 2018 Fıfa World Cup Flags And Banners

Textile-based signage massively contributes to look and feel of the biggest football event of the year

TECPRO, Sign İstanbul Fuarın’a Epson’un Zengin Ürün Çeşidiyle Katılıyor

Epson’un Tekstil yazıcılarda Türkiye tek distribütörü Tecpro Bilgi Teknolojileri 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Sign İstanbul 2018 fuarına katılacak. Firma tekstil ve hazır giyim sektörüne dönük çözümlerin yanı sıra farklı zemin ve malzemelere yapılmış baskıları ziyaretçileriyle paylaşacak. Firmanın fuarda odak noktasını süblimasyon tekstil baskısı oluşturacak.

Homer ile Tekstil Baskıda Verimliliğinizi En Üst Seviyeye Çıkarın

PİMMS Group güvencesiyle Türkiye tekstil pazarına sunulan Homer süblimasyon ve direkt tekstil baskı makineleri, sektörün ihtiyaç duyduğu hız ve üstün baskı kalitesi özelliklerini uygun yatırım maliyetleri ile sunuyor.

Mimaki Eurasia: Türkiye’de Tekstil Sektöründe En Yüksek Satış Payına Sahibiz

Dijital baskı endüstrisinin en önemli teknoloji tedarikçi markası olan Mimaki Eurasia ekibi, 2018 yılının ilk 6 ayıyla ilgili değerlendirmelerde bulunmak ve yeni projelerini paylaşmak üzere bir basın toplantısı düzenledi.

Phoinix Rotary 4.0 Müşterilerine İnanılmaz Yenilikler Sunuyor

MBK’nın son inovasyonu olan, yeni Phoinix Rotary 4.0 rotasyon baskı makinesi, Dilmenler ve MBK tarafından ortaklaşa üretilmiş olup ilk kez ITM 2018 Fuarı`nda tanıtıldı. Büyük ilgi gören Phoinix Rotary 4.0’a, kişisel bilgisayarlarda yapılabilen her şey uygulanabiliyor.

T-Shirt&Sons Dijital Baskıyı Hızlandırmak İçin İkinci Kornit Vulcan Siparişini Verdi

Dijital tekstil baskı yeniliklerinde küresel bir sektör lideri olan Kornit Digital, T-Shirt&Sons`ın (Westbury, İngiltere) birkaç hafta içinde yüksek verimlilik ve düşük baskı maliyeti sunan Kornit Vulcan sistemi için ikinci bir sipariş verdiğini duyurdu.

Brückner Sustains Position as Market Leader in the Field of Machines for Electronic Glass

The rapid developments in the field of electronics lead to an ever increasing demand for so-called electronic glass. As a consequence almost all well-known producers of electronic glass have a Brückner glass fabric finishing line in their plants.

Automation Partners, Terbiye İşletmeleri İçin Yeni Araçlar Temin Ediyor

Automation Partners A.Ş., terbiye aşamasında verimi arttırmaya ve en yüksek kalitede kumaş sunmaya yardımcı olmak için, 1990 yılından beri yani yaklaşık 28 yıldır yeni sistemler temin ediyor.

Plamac Markası Pigment Reklam Güvencesiyle Türkiye Pazarında

Kalite ve hızdan vazgeçmeden daha uygun bir bütçe ile UV ve UV LED baskı makinesi almak isteyenler için geliştirilen Plamac modelleri, Pigment Reklam ile Türk baskı pazarına geldi. Plamac modelleri teknik donanımları ile rakiplerini oldukça geride bırakıyor.

Monforts’dan Denim için Sürekli Gelişim

Hem Asya hem de Güney Amerika`daki sektörün önde gelen üreticilerinden birçoğu dünya çapında denim endüstrisinin bir numaralı terbiye tedarikçisi olan Monforts`un en yeni ürünü Monforts Eco Line’ın avantajlarının keyfini sürüyor.

Endüstri 4.0’a Bir Adım: Profix SW

Profix FW Tam Otomatik toz boya sistemini tekstil boyahaneleri ile buluşturan Enmos, serisine yeni bir ürün ekledi: Profix SW. 1-50 gr arasındaki eser miktarları tartabilen bu ürün, Endüstri 4.0 taleplerini fazlasıyla karşılıyor.

Mimaki Eurasia İlk Deneyim Merkezi’ni Ankara’da Açtı

Mimaki Eurasia ve yetkili bayisi Procolor, reklamcılık alanında hızla gelişen İç Anadolu Bölgesi’ne erişimi kolaylaştırmak için Mimaki Ankara Deneyim Merkezi’ni açtı.

Mimaki Eurasia 2018’in İlk Yarısında Pazar Beklentilerini Realize Etti

2018 yılının ilk yarısında pazarda hedeflediği başarı grafiğini elde eden Mimaki Eurasia, endüstriyel reklam sektöründeki büyümeye paralel bir pazar gücü yakaladı. Realize olan büyüme oranları endüstriyel reklam, grafik ve tekstil baskı alanlarında kendisini gösterdi.

Brückner Tittmoning`deki Yeni Üretim Tesisini Açtı

Tekstil ve teknik tekstiller için kuru terbiye makinelerinde dünya lideri olan Brückner’in yeni üretim tesisi Bavyera Tittmoning’de açıldı. Siyasiler, kilise, banka ve endüstri temsilcilerinin yanı sıra yaklaşık 800 misafirin katıldığı açılışta, Regina Brückner, yeni ve cömertçe boyutlandırılmış üretim tesisini, eski Ulaştırma Bakanı Dr. Peter Ramsauer ile birlikte açtı.

Epson’dan Tekstil Baskısında Yeni Amiral Gemi: SureColor SC-F9300

Epson, geniş format tekstil yazıcısı ailesine yeni bir model daha ekledi. SureColor SC-F9300 tüm tekstil materyallerinin yanı sıra yumuşak tabelalar ve farklı promosyon ürünlerine de baskı sunuyor. Süblime, hızlı ve yüksek hacimli baskı için tasarlanan yeni SureColor SC-F9300 kaliteyi ve güvenliği maksimize ediyor.

En İyisini İsteyenler Mimaki’yi Tercih Ediyor

Kullanıcı deneyimleri Mimaki’nin nasıl pazar lideri olduğunun sırrını açıklıyor. En iyi makineyi, en iyi teknik servisle almak isteyen kullanıcılar, Mimaki ile aralarındaki ilişkinin sürekli güçlenmesinden memnuniyetlerinin altını çiziyor.

Kornit Dijital FESPA’da Yeni Direk Konfeksiyona Baskı Ürünlerini Açıkladı

Kornit Digital FESPA 2018’de, yeni direk konfeksiyona baskı ürünlerini açıkladı ve uçtan uca dijital tekstil üretimini gösterdi. Yılın en büyük baskı şovu aynı zamanda Allegro Neon mürekkeplerinin ve Kornit için ColorGATE Tekstil Üretim Sunucusunun resmi kullanılabilirliğinin de başlangıcı oldu.

Mimaki Tiger-1800B Endüstriyel Tekstil Baskı Makinesi İle ‘Sınırlarını Sen Belirle’

Mimaki Tiger-1800B endüstriyel tekstil baskı makinesi bugüne kadar ancak analog baskı ile gerçekleştirilebilen yüksek hacmi dijital baskıda mümkün kılarken, bu alana kişiselleştirme ve yüksek kaliteyi getiriyor. Kullanıcılar, onlara farklı bir kimlik kazandıran Tiger çizgileri ile sınırlarını genişletiyor.

Kornit Digital, Avalanche HD6 İçin Milyon Dolarlık Sipariş Aldı

Dijital tekstil baskı yeniliklerinde küresel bir pazar lideri olan Kornit Digital, yeni piyasaya sürülen Avalanche HD6 ürünüyle ilgili önemli satış başarılarını duyurdu. Şirket, toplamda 5 milyon dolar üzerinde sistem ve yükseltme için sipariş aldığını açıkladı.

Epson ve For.Tex, Pigment Baskı Ön İşlemede Yeniliklere İmza Atıyor

Dijital tekstil baskısında öncü Epson ile boya, kalınlaştırıcılar ve tekstil öncesi/sonrası ürünlerin önde gelen üreticisi For.Tex, dijital pigment baskılı kumaşlarda benzersiz parlaklık ve renk yoğunluğunun yanı sıra 4. derece sürtünme haslığı sağlayan yenilikçi tekstil ön işleme formülü Pregen PCC`yi hizmete sunuyor.

Lion Usulü Sıfır Hata: Monforts Montex 8500 Stenter

Son model Monforts Montex 8500 germe makinesi, ipek terbiyesindeki uzmanlığı ile tanınan lüks Fransız markaların kumaş tedarikçisi Hugotag’a önemli avantajlar sağlıyor.

Tekboy Tekstil ve Boyama, Üretimlerinde Goller Makinelerinin Farkını Yansıtıyor

Kontinü Kasar makinelerinde tercihini Goller markası yönünde kullanan Tekboy Tekstil ve Boyama A.Ş., bugün dünyaca ünlü markalara hizmet vermesinin yanı sıra, tekstil sektöründeki trendleri takip ederek hazırlamış olduğu baskılı ve boyalı kumaş ile boyalı iplikten oluşan koleksiyonlarını yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine sunuyor.

Canapa Kağıt Teknolojileri Tekstil Sektöründen Tam Not Aldı

ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’nda tekstil sektörü ile buluşan Canapa Kağıt Teknolojileri, dijitalleşen tekstil sektörünün süblimasyon baskı gereksinimlerine yönelik sunduğu geniş yelpazede transfer kağıtlarını sergiledi.

Has Group, ITM 2018’de Son Yenilikleri ile Kendine Hayran Bırakacak

Türkiye’nin en büyük Tekstil finisaj makineleri üreticilerinden biri olan Has Group, ITM 2018’de sergileyeceği son teknolojiyle geliştirdiği ürünlerini ziyaretçilerinin karşısına çıkarmaya hazırlanıyor. Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’nda büyük yankı uyandıracak olan Has Group 14-17 Nisan 2018 tarihlerini büyük bir sabırsızlıkla bekliyor.

Aleph brings textile digital printing to next level HALL 6 – STAND 605

Ready for the new edition of ITM Istanbul, the international textile machinery exhibition, Aleph is focusing on innovation to bring the digital printing technology to next level for Turkish customers.

Hohenstein, Yeni Kompresyon Hazır Giyim Test Cihazı Geliştirdi

Hohenstein Grup; çeşitli fonksiyonlar için tekstillerin kompresyonu ile alakalı daha fazla doğruluğa sahip bilgiyi artırmak amacıyla geleceğin kompresyon test cihazı olan HOSYcan’ı geliştirdi.

Shelton WebSPECTOR: Yüksek Hızlı Tekstil Denetleme Sistemi

Shelton Vision, oldukça gelişmiş ve koordineli dört ana aksamdan oluşan tekstil denetleme sistemine dayanan kapsamlı ve güçlü bir makine vizyonu sunuyor. Bu dört bileşen, tekstil üreticileri ve terbiyecileri için en verimli denetim ve çıkış sarımını sağlıyor.

DIGITAL PIGMENT PRINTING FROM ZIMMER AUSTRIA

With their pigment printing solution, ZIMMER AUSTRIA completes the portfolio of its available ink classes. „This gives our customers every opportunity to achieve good fastnesses even in the home textiles market, for curtains, fabric bags or decorative articles. At the same time, outdoor applications are possible, from sun protection to tarpaulins“, explains Josef Osl (Sales Manager at ZIMMER AUSTRIA). “With our pigment inks (4 or 6 colours) together with the COLARIS we deliver reliable printing results with brilliant colours, as well as excellent light, friction and wash resistance”.

BRAZZOLİ: YENİLENEN ECOLOGIC PLUS İLE ITM 2018’DE

Boyama makinelerinin en önemli temsilcilerinden biri olan Brazzoli, hafif ve ağır ip lifi boyası için tasarladığı yeni Ecologic Plus ile ITM 2018’de mümessiliğini yapan Feteks’in standında yerini alacak. Yeni Ecologic PLUS, ip boyama teknolojisinin hâlihazırdaki en modern halini temsil ediyor.

Color Service: Otomatik Tartım Sisteminde Öncü Marka

Color Service, tekstil boyahane boyası ve kimyasal dağıtım otomasyonuyla üretime başladı. Tam otomatik tartım sistemi, hassas tartım ile üretildiği yıldan bu yana pazarda rakipsiz firmalardan biri. Color Service, ITM 2018’de mümessilliğini yapan Feteks’in stantında laboratuvar çözümleri için dağıtıcı modeli SMP 80/120’i sergileyecek.

FERRARO son teknolojik yeniliği Rotoclean’ı tanıtacak

Avupa’dan Asya’ya, Kuzey ve Güney Amerika’dan Afrika’ya 50’den fazla ülkeye terbiye makineleri ihracatı yapan Ferraro, bu yıl ITM 2018 Fuarı’nda mümessilliğini yapan Feteks’in standında son teknolojik yeniliği olan ROTOCLEAN makinelerinin tanıtımını yapacak.

Danitech Ve Sintec yeni teknolojileriyle ITM 2018

Koloni Reklam, ITM 2018 fuarında mümessili olduğu Danitech ve Sintec firmalarının ürünlerini tanıtacak. Danitech firması 750 kg kapasiteli Daniflow HT Boya makinesini ve 10 kg kapasiteli numune boya makinesini 12. Salon 1235 A numaralı standından sergileyecek.

Onur Tekstil Yenilikçi Ve Dinamik Yapısıyla ITM 2018 Fuarı’nda

Tekstil sektöründe, 30 yıldır kalitesinden taviz vermeden hizmet veren Onur Tekstil firması bu sene 14-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan ITM 2018 Fuarı’na (Salon 5, Stant 505B) katılacak. Fuarda, mümessilliklerini yaptığı firmaların son teknolojik ürünlerini tanıtacak.

Eliar, Sektöre Yön Veren Teknolojileriyle ITM 2018’de

Eliar, elektronik, mekatronik ve yazılım üçgenindeki geniş ürün yelpazesi ve Endüstri 4.0 hedefi ile dikkatleri üzerine çekiyor. ITM 2018 Fuarına büyük bir alan ile güçlü bir şekilde katılım sağlayacak olan Eliar, sektöre yön veren teknolojilerini ve Ar-Ge altyapısını fuarda sergilemeye hazırlanıyor.

Baskı Endüstrisinin Lider Platformu FESPA Eurasia 2018 İçin Satışlar Başladı

Sektörün tek yerli sermayeli fuarı FESPA Eurasia, 2018 fuarı için stand satışlarını başlattığını duyurdu. Erken satın alma avantajlarından yararlanmak isteyen firmaları sürprizler bekliyor. İlk kez İFM’de düzenlenecek olan fuar, katılımcılara daha uygun bir fuar bütçesi oluşturma şansı sunuyor.

Epson’dan Tekstil Baskısında Yeni Amiral Gemi: SureColor SC-F9300

Epson, geniş format tekstil yazıcısı ailesine yeni bir model daha ekledi. SureColor SC-F9300 tüm tekstil materyallerinin yanı sıra yumuşak tabelalar ve farklı promosyon ürünlerine de baskı sunuyor. Süblime, hızlı ve yüksek hacimli baskı için tasarlanan yeni SureColor SC-F9300 kaliteyi ve güvenliği maksimize ediyor.

Monforts için istikamet İstanbul

Avrupa ve Asya arasında köprü olan Türkiye, tekstil imalat sanayii için merkezi bir yer olmaya devam ediyor. Firma, İstanbul’daki Salon 12`deki 1207A standında, Türkiye`nin önde gelen tekstil üreticilerine oldukça başarılı olduğunu ispatlayan gelişmiş Montex ramlarına dair son gelişmeleri sunacak.

KONICA MINOLTA: ITM 2018 Fuarı’nı Heyecanla Bekliyoruz

Konica Minolta, 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi`ndeki ITM 2018 Fuarı’na katılacak. Konica Minolta, Salon 5’te, 510B no’lu standında, yüksek hızlı ve yüksek çözünürlüklü inkjet tekstil yazıcısı Nassenger 10`u sergileyecek.

İnter Tekstil Bütün Firmaları İle ITM 2018’de

İnter Tekstil, (İTEKS) 35 yıllık bir geçmişi ve birikimi ile Türkiye’nin köklü temsilcilik firmalarından biri. Boya, baskı ve terbiye alanında dünyanın en kaliteli makinelerini üreten firmaların Türkiye temsilciliğini yapan İteks, ITM 2018 fuarında, 14. holde 1405 numaralı standında ziyaretçilerini ağırlayacak.

SPGPrints: Rotasyon Baskı Şablon Çözümleri ile ITM 2018 Fuarı’nda

SPGPrints`in, kumaş baskı uygulamaları için geliştirilen Archer® teknolojisi ITM 2018’de 6.salonda 606B numaralı stantta ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

ZTM: ITM 2018’de Yenilikleriyle Dikkat Çekecek

Tekstil Kumaş Boyama ve Terbiye Makineleri üretimine başlamalarının üzerinden henüz çok geçmemesine rağmen büyük bir atılım gerçekleştiren ZTM, bu yıl ITM 2018 Fuarı’nda Boya-Terbiye Makineleri Salonu olan 14. Salonda yer alan standında yeniliklerini tanıtacak.

Mouvent’ın Çığır Açan 8-Renk Dijital Tekstil Baskı Makinesi, TX801, ITM 2018’in Yıldızı Olmaya Aday

Mouvent, TX801’I -ustalıklı yeni dijital baskı makinelerini- ITM 2018 Fuarı’nda sergileyecek. Bu, firmanın çok yüksek baskı hızlarında, 2000dpi optik çözünürlüğe kadar tekstil üzerine en yüksek baskı kalitesinde üretim yapan 8-renk multi-pass dijital tekstil baskı makinesi TX801’i sergiledikleri ilk uluslararası fuarlarından biri olacak.

Unitop Acqucare: Kostik Geri Kazanım Tesislerinde Lider

Proje mühendisliği, kimyasal ve diğer projelerin anahtar teslim yürütülmesi üzerine çalışmalar yürüten Unitop Aquacare, 1974 yılında bugüne bu alanda faaliyet yürütmekte olan Elite Engineers`in yan kuruluşu. Grup; Thane ve Surat SEZ`de imalat yapan modern bir mühendislik ofisinin imkânlarından faydalanıyor.

Mouvent TX801, İlk Küresel Etkinliğinde Tam Puan Aldı!

27-30 Kasım tarihleri arasında Çin’de düzenlenen ShanghaiTex 2017 fuarında, çığır açıcı dijital baskı makinesi TX801’i ilk olarak dünya çapında görücüye çıkaran Mouvent, önemli bir kilometre taşını da geride bırakmış oldu.

Kornit Digital, Yeni Neon Mürekkeplerini ve Allegro & Cut Konseptini Sergiledi

Kornit Digital Avrupa, Kornit Allegro roll-to-roll sistemi ile pigment baskı olanaklarını öğrenmek isteyen tekstil baskı profesyonellerine yönelik bir Open House etkinliği gerçekleştirdi.

‘Tek bir Epson ile İşinizi Kurun!’

7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen Fespa Eurasia’ya ana distribütörlerinden Tecpro ile katılan Epson, en son nesil geniş format yazıcı modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Line Tropic Knits; Yepyeni bir Brückner Hattıyla Yola Çıkıyor!

CDL artık öncekine kıyasla elektrik ve termal enerjinin yaklaşık %40 oranından tasarruf sağlıyor. En büyük tasarrufsa işlem süresindeki muazzam düşüşte: Aynı verimliliği elde etmek için daha önce 90 saat gerekirken şu an bu süre 20 saat!

EFI, Reggiani VOGUE Baskı Makinesini Tanıttı

EFI; 27-30 Kasım tarihleri arasında Şangay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen ShanghaiTex 2017’de en ileri endüstriyel tekstil baskı makinesinin sunumunu yaptı.

Arioli, ArioPrint-16 ile Ezber Bozuyor!

Metal işleme şirketi Arioli S.p.A., Brazzoli S.p.A. ve Avusturya MHM GmbH’nin birleşmesiyle 2012 yılında kurulan Arioli Grubu portföyüne her marka için (Arioli,Brazzoli ve MHM) yeni ürünler eklerken, mevcutlara yönelik de iyileştirmeler gerçekleştirdi.

DyStar®; Cadira® Denim’i Tanıttı

DyStar® Group; Yeni Kaynak Verimliliği Programı’nın altıncı konsepti olan Cadira Denim’i tanıtıyor.

Qualitex 800 artık Monforst’un Tüm Terbiye Makinelerinde Kullanılabilir

Yeni Qualitex 800 görüntüleme sistemi, Montex 8500 ram makinesine yönelik piyasaya sürülmesinden bu yana, sezgisel ve kolay kullanımıyla dünya genelindeki tekstil makine operatörleri ve fabrika yöneticileri tarafından yüksek düzeyde kabul görüp, takdir kazandı. Qualitex 800 görüntüleme sistemi artık Monforts’un tüm tekstil terbiye makineleri portföyü için kullanılabilir durumda.

‘Üretmek Artık Sadece Ekonomik Değil, Stratejik Bir Değer!’

Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Canpolat ile ülkemizdeki tekstil terbiye sanayisine yönelik oldukça detaylı ve bilgilendirici bir röportaj gerçekleştirdik.

Archroma, Yeni Renk Atlasıyla Première Vision 2017’de

Archroma; Paris’te düzenlenen Première Vision 2017 Fuarı’nda, yeni renk atlası kütüphanesini ve sürdürülebilirliği etkin kılan yeniliklerini tanıttı.

Mouvent: Bobst Ve Radex’ten Yeni Bir Ortak Girişim

‘Dijital baskının geleceği…’

Monforts: Sürdürülebilir Apre İşlemi İçin Tek Tedarikçi

Enerji maliyetleri yükselmeye devam ederken; Monforts Başkan Yardımcısı Klaus Heinrichs, Monforts kaynaklı çözümlerin apre uygulamaları için nasıl sürdürülebilir enerji tasarrufları ile ‘trende ivme kazandırdığını’ anlatıyor.

EATIT, Brückner ile Yükselişte

Geçmişi 1984 yılına kadar giden ve şimdiye dek çok sayıda yeniden yapılanma geçiren Cezayir menşeli EPE-EATIT-SPA grubu, bugün yedi yerleşkeye sahip ve hazır giyimden, ev tekstiline, mesleki giysi ve teknik tekstillere kadar çok çeşitli tekstil ürünlerini bünyesinde toplamış durumda.

İsviçreli Şirketler Schoeller ve Textilcolor Devrimci Polyester Boyama İşlemini Geliştirdi

Tekstil üreticisi Schoeller ve bağlı şirketleri ile Textilcolor’daki boya uzmanları arasındaki bir İsviçreli işbirliğinin sonucunda ortaya çıkan heyecan verici bir yenilik.

Archroma’nın Başarısının Sırrı İnovasyon

Archroma, özel yatırım firması SK Capital Partners tarafından Clariant’ın tekstil, kağıt ve emülsiyon işletmelerinin satın alındığı tarih olan 2013 yılında dünyaya geldi. Bu tarihten itibaren bazı dikkat çekici satın alımlarla büyümeye devam etti.

Havlı Kumaş Apreleme Alanında Mükemmeliyet

Tekstil apreleme makineleri üretimi alanında deneyime sahip olan ve bu yıl kuruluşunun altmışıncı yılını kutlayan Biancalani, dünyanın en büyük havlu kumaş üreticilerinden biri olan Hindistanlı Trident Ltd. şirketine iki havlı kumaş apreleme hattını desteklemek üzere 5 adet AIRO24 kontinü çalışan tamburlu kurutcuları Tandem ve Triplexkonfigürasyonlu olarak tedarik etti.

Baskı Profesyonellerinin Seçimi Roland DG Fespa 2017’de

Roland DG, Fespa 2017 ziyaretçilerini kendi standını ziyaret etmeye ve neden dünya genelinde pek çok baskı profesyonelinin işletmelerine güç kazandırmak için Roland teknolojisini seçtiklerini keşfetmeye davet ediyor.

SPGPrints Duvar Kaplamaları İçin Rotasyon Şablon Teknolojisinin Kalitesini Sunuyor

SPGPrints duvar kağıdı tasarım stüdyosu M-Design’ın (Beverungen, Almanya) yanı sıra çeşitli malzeme ve kimyasal tedarikçilerinin de katılımıyla en son baskı teknolojileri kullanılarak üretilebilen yaratıcı tasarım olanaklarının sergilendiği bir sunum yapacak.

Rüstik Denim Görünüşü İçin Üstün Teknoloji

Karl Mayer halat boyama sürecine yönelik özel bir boyama makinesi olan PORDYE-R makinesini piyasaya sürdü.