RÖPORTAJTürkiye Ticaret Merkezleri İhracata İvme Kazandıracak

Geride bıraktığımız Eylül ayında Türk ekonomisi için iki önemli adım atıldı. Bunlardan ilki ‘Yeni Ekonomi Programı’nın açıklanmasıydı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak`ın açıkladığı ekonomi programında en çok vurgu yapılan konu ihracat oldu. Özellikle ihracat için desteklerin yeniden yapılandırılması, yeni pazar, yeni ürün ve yeni ihracatçı hedefleri konulması önümüzdeki yıllarda ihracatın artacağının sinyallerini verdi. ... devamı >
  

RÖPORTAJ

Texco, Fong’s Ürünleriyle Kalitesini Bir Adım Daha Öne Çıkarıyor

Tekstil sektöründeki üretimine 2010 yılında Bursa’da FBN Tekstil İthalat İhracat Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini kurarak başlayan Necati Muğ, aynı zamanda 2013 yılında kurduğu Er & Ez Grup’un da Genel Müdürlüğünü yapıyor. Er & Ez Grup’un altında bulunan markalardan Texco firmasının da ortağı olan Muğ, boyahane üretimlerini burada gerçekleştiriyor.

Eğitimi Her Şeyden Önde Gören Nit Örme, Tekstil Sektörüne Işık Tutmaya Devam Ediyor

Elektronik Mühendisi İrfan Yolcular tarafından 1995 yılında kurulan Nit Örme, düz örme makinelerine; yedek parça imalatı, teknik servis, elektronik kart tamiri, desen tasarımı ve iplik imalatı bölümleriyle hizmet veriyor.

SPGPrints, Dijital Baskı Alanında İlkleri Sunmaya Devam Ediyor

“Global hizmet ağımızla nerede olursanız olun en yüksek düzeyde destek sağlıyoruz.” anlayışıyla hareket eden SPGPrints’in genel merkezi Hollanda’nın Boxmeer kentinde bulunuyor. Firma, global varlığı sayesinde yerel piyasaların kendilerine özgü ihtiyaçlarını anlıyor, 100`ün üzerinde ülkede uluslararası global üretim tesisleri ve dağıtım ağının da desteğiyle müşterilerine en iyi hizmeti sağlıyor.

MS Printing Solutions Güçlü Bir Yapılanmayla Yoluna Devam Ediyor

Dijital tekstil baskı makinelerinin öncü üreticilerinden biri olan MS Printing Solutions, Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor. MS Printing Solutions, yıllık 7 milyar doları aşan cirosu ve dünya çapında 29.000’i aşkın çalışanıyla dijital baskı makineleri sektörünün liderlerinden Dover Corporation bünyesinde yoluna devam ediyor.

BUSI GIOVANNI : Tıbbi Çorap Sektöründe Kalitenin Adresi

BUSI GIOVANNI Srl, 1958 yılından beri yüksek kaliteli çoraplar ve taytların üretimi için kapaktan iğneli tek silindir çorap makinelerinin tasarımı ve imalatı konusunda uzman. BUSI, klasik, desenli, spor, teknik-çorapların yanı sıra tıbbi çorap pazarında erkek, bayan ve çocuk yün ve pamuk çorap ve taytları üreten en önemli imalatçılara basınçlı kompresyon için özel çözümler sunarak tedarik hizmeti veriyor.

Kalitesiyle Adını Dünyaya Duyuran Firma: Memnun Makina

Yaklaşık 40 yıl boyunca tekstil boya ve terbiye makineleri sektöründe sunmuş olduğu ürünler ile kendini dünya pazarında kanıtlayan Memnun Makina, güvenilir ve tecrübeli çalışma kadrosuyla sürekli üretim gücünü elinde tutuyor.

IHI DALGAKIRAN: Türkiye’nin İlk Ve Tek Turbo Kompresör Üreticisi

Japonya’nın önde gelen teknoloji şirketlerinden Japon IHI Corporation ile Dalgakıran Makine ortaklığıyla 2017 yılında kurulan IHI DALGAKIRAN Makine, Dilovası/Kocaeli üretim tesislerinde büyük bir yapılanmayla üretime başlıyor.

Denge Kimya: Tekstil Kimyasallarında Çevre Dostu Üretimlerin Adresi

Tekstil sektöründe inovatif çözümler sunan Denge Kimya ve Tekstil San. Tic. A.Ş., faaliyet gösterdiği alanlar açısından Türkiye`nin ilk üç firması arasında yer alıyor. Bir kimya firması olan Denge Kimya; yenilikçi, rekabetçi ürünlerle iş birliklerini güçlendirerek yurt içi ve yurt dışında büyümeye devam ediyor.