Türkiye Ticaret Merkezleri İhracata İvme Kazandıracak

Geride bıraktığımız Eylül ayında Türk ekonomisi için iki önemli adım atıldı. Bunlardan ilki ‘Yeni Ekonomi Programı’nın açıklanmasıydı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak`ın açıkladığı ekonomi programında en çok vurgu yapılan konu ihracat oldu. Özellikle ihracat için desteklerin yeniden yapılandırılması, yeni pazar, yeni ürün ve yeni ihracatçı hedefleri konulması önümüzdeki yıllarda ihracatın artacağının sinyallerini verdi. ... devamı >
  

NONWOVEN

Huntsman, High IQ Sun Protect`i Tanıttı

Huntsman Textile Effects, fabrikalar, markalar ve perakendecilerin dahili güneş koruması ile giysi ve aksesuarlara yönelik tüketici talebini karşılamalarına yardımcı olmak için High IQ performans güvence programını genişletti.

Andritz, En Yeni Çözümlerini ITMA Asia + Citme 2018`de Sergiliyor

Uluslararası teknoloji grubu Andritz, 15-19 Ekim tarihleri arasında Çin/Şanghay`da düzenlenecek ITMA Asia + Citme 2018 fuarında (Salon H2, stand A24) Asya pazarları için yenilikçi nonwoven ve tekstil terbiye teknolojilerini tanıtacak.

Groz Beckert, CINTE`de Keçe ve Taraklama Ürünlerini Sunacak

Dünya çapında önde gelen endüstriyel makine iğneleri tedarikçisi Groz-Beckert, Cinte Fuarı’nda , salon N1’deki D01 numaralı standında geniş ürün portföyü, keçe ve taraklama alanlarında sunduğu hizmetleri tanıtacak.

DiloGroup ürünlerini CINTE`de Sunacak

Asya, iğneli nonwoven kumaşlar için en önemli pazarlardan biridir. Bu nedenle, iğneleme ile oluşan keçe üretim hatları için lider tedarikçi olan Dilo, bu yıl ki CINTE Techtextile’da Salon N1’deki D08 numaralı standında ürünlerini ve gelişmelerini sunacak.

Andritz En Son Teknolojik Yeniliklerini CINTE 2018`de Öne Plana Çıkaracak

Uluslararası teknoloji grubu Andritz, 4-5 Eylül 2018 tarihleri arasında Şanghay New International Expo Center’da düzenlenecek olan CINTE 2018`de Salon N1’deki C02 numaralı standında yenilikçi nonwoven üretim süreçlerini ve tekstil terbiye teknolojilerini sunacak.

Lider Nonwoven ve Dokuma Makineleri Markaları Cinte Techtextile’a Kaydoldu

Tüm teknik tekstiller ve nonwoven sektörü için iki yılda bir düzenlenen Asya’nın en büyük etkinliği, endüstrinin en büyük denizaşırı makine markalarını buluşturacak. Bu yıl 4 - 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuarda, yaklaşık 20 ülkeden ve bölgeden gelen 500`den fazla katılımcı yer alacak.

ANDRITZ, Diatec’i Satın Aldı

Uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ, İtalya`nın Pescara bölgesinde bulunan Collecorvino`da hijyen ve gıda ambalajlama endüstrileri için dönüştürme makinesi üreticisi olan Diatec S.R.L.`nin % 70 hissesini satın aldı. Kalan % 30’luk hisse, mevcut iki hissedar ailenin elinde kalacak.

Lenzing, Yeni VEOCEL™ Markası ile Sürdürülebilirlik Diyaloğuna Öncülük Ediyor

VEOCEL™, Lenzing‘in nonwoven pazarı için geliştirdiği, temiz, güvenli, doğada çözünür, botanik kökenli ve çevre dostu bir üretim süreciyle üretildiği kanıtlanmış elyafları için yeni özel markasıdır.

Clariant, Chinaplas 2018`de AddWorks®`in Tanıtımını Yaptı

Özel kimyasal malzemelerde dünya lideri Clariant, Chinaplas 2018`de plastik malzemelere yönelik yeni katkı maddeleri çözümlerinin tanıtımını yaptı.

Andritz, Nonwoven Endüstrisinde Lider Teknoloji Tedarikçisi

ANDRITZ Nonwoven, nonwoven ve tekstil terbiye endüstrisi için dünyanın önde gelen teknoloji tedarikçilerinden biri. Temel yetkinlikleri; drylaid (kuru serme hatları), wetlaid (ıslak serme hatları), spunbond, spunlace, iğneleme ve tekstil kalenderleme teknolojileridir.

Lenzing, TENCELTM Luxe için Yeni Kapasitelere Yatırım Yapacak

Yenilenebilir hammadde ağaçtan üretilen son derece yüksek kaliteli ürünler konusunda uzman olan Lenzing Group, yeni bir dönüm noktası için adım atıyor. Lenzing, birkaç ay önce dünya lansmanını yaparak piyasaya sürdüğü TENCELTM Luxe filament ipliğine olan güçlü talep nedeniyle kapasitelerini önemli ölçüde genişletecek.

ITM Ziyaretçileri Autefa Solution’un Ekonomik ve Teknik Avantajlarını Tecrübe Edecekler

Nonwoven sektörünün önemli tedarikçilerinden biri olan Autefa Solutions, ITM 2018 Fuarı’nda 3. salonda 311A ve 312 stantlarında ziyaretçilerini ağırlayacak. Ziyaretçiler ITM süresince, taranmış çapraz serme iğneleme hatları ve ısıl bağlı hatları için komple bir hat tedarikçisi olan Autefa Solutions’un ekonomik ve teknik avantajlarını tecrübe edecekler.

YingYang 6.kez Hightex Fuarı’na katılacak

Çin’in önde gelen nonwoven üreticisi olan YingYang Nonwoven Machinery, Çin’in önde gelen nonwoven üreticisi olan YingYang Nonwoven Machinery, HIGHTEX 2018’de Türkiye’deki müşterilerle işbirliği için görüşmeler yapmayı dört gözle bekliyor. Firma, 9. salonda 908A numaralı stantta ziyaretçilerini ağırlayacak.

Teknoloji lideri, en ileri çözümlerini sunacak

Andritz, 14-17 Nisan tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Hightex 2018 Fuarı’nda Türkiye pazarına yönelik yenilikçi nonwoven ürünler için çözümler ve tekstil terbiye teknolojilerini tanıtacak. Andritz, ziyaretçilerini 9. salonda A901 numaralı stantta ağırlayacak.

Sandler AG to exhibit at Techtextil North America Nonwoven innovations at High-Tex from Germany

At this year‘s Techtextil North America, German exhibitors will present themselves in a special forum. Entitled, High-Tex from Germany“, it will represent the German textile industry’s capability for innovation. Sandler AG is one of the exhibitors, showcasing new developments for transportation, filtration, construction, and interior acoustics.

Dilo Özel Nonwoven Üretim Hatlarını Hightex 2018’de Tanıtacak

DiloGroup, ITM ve Hightex 2018`de uluslararası müşterilerle yapılan görüşmelerde DILO standart ve özel nonwoven üretim hatlarının özelliklerini açıklayacak. Şirket ziyaretçilerini 9. salonda 905A numaralı stantta ağırlayacak.

Baldwin, ITM Fuarında Çığır Açan TexCoat G3’ü Sergiliyor

Baldwin Technology Company Inc., ITM fuarında TexCoat G3’ü Türkiye’de ilk kez sergilemenin mutluluğunu yaşıyor. 12. salon 1213 numaralı stantta sergilenecek bu çığır açan Hassas Uygulama Teknoloji ürünü, düşük enerji tüketimi, daha az su ve kimyasal atık, zamandan ve maliyetlerden tasarruflarla sürdürülebilir bir tekstil ve dokunmamış apreleme işlemi sağlamaktadır.

ETT 2018 8. Uluslararası İstanbul Tekstil Konferansı: Teknik Tekstillerin Evrimi

Marmara Üniversitesi, Tekstil Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen ETT2018 konferansı, Teknik Fuarcılık A.Ş. ve Tüyap Tüm Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen ITM 2018 ve HIGHTEX 2018 fuarları ile birlikte 14-16 Nisan 2018 tarihinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde eşzamanlı olarak yapılacaktır.

EDANA, INDEX™17 Ödülünü Kazananları Açıkladı

Nonwoven sektöründe ve ilgili sektörlerde mükemmeliyeti yakalayan firmaların ürettikleri ve ödül kazanan ürünler fuarda sergilendi. Berry Plastics, GDM, Glatfelter, Hassan Group, Magic & Suominen ödüle layık görüldü.

Oerlikon Neumag ve Teknoweb Güçlerini Birleştirdiler

Oerlikon, Pazarda Yüksek Büyüme Trendi gösteren Tek Kullanımlık Nonwovenlar ile ilgili olarak Stratejik Ortaklık kuruyor.

Brückner Techtextil 2017’de Yeni Ürünler, Verimli Makineler ve Akıllı Çözümler Sunacak

Brückner makinelerinde tamamlanan teknik kumaşlar, üretim ve özellikle kaynakların verimli kullanımında sürdürülebilir gelişimi temsil ediyorlar.