Pandemic World Expo İstanbul’da Düzenlenecek

Salgın hastalıklardan korunma ve mücadelede kullanılan tıbbi ve hijyenik ürünler ile teknolojilerin üreticileri, 18-20 Şubat 2021 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Pandemic World Expo’da bir araya gelecek.

Pandemic World Expo İstanbul’da Düzenlenecek

Salgın hastalıklardan korunma ve mücadelede kullanılan tıbbi ve hijyenik ürünler ile teknolojilerin üreticileri, 18-20 Şubat 2021 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Pandemic World Expo’da bir araya gelecek.

Türkiye, 2012 yılında ilk kez düzenlenecek olan Pandemic World Expo Salgın Hastalıklardan Korunma ve Mücadelede Gerekli Tıbbi ve Hijyenik Ürünler, Teknolojiler, Hizmet ve Aksesuarlar Fuarı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 18-20 Şubat 2021 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan fuar, salgın hastalıklardan korunma ve mücadelede kullanılan tıbbi ve hijyenik ürünler ile teknolojilerin üreticilerini İstanbul’da bir araya getirecek. Pandemic World Expo, tüm dünyada başarısıyla büyük yankı uyandıran ve Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ortaklığıyla gerçekleştirilen ITM (Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı) ve HIGHTEX (Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı) fuarlarının organizatörü Teknik Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek.

İnsanlık tarihi boyunca yaşanan; veba, kolera, çiçek hastalığı, İspanyol gribi, kuş gribi, domuz gribi, Sars, Mers gibi salgın hastalıklar medeniyetleri olumsuz etkiledi. Örneğin; 1918-1920 yılları arasında yaşanan İspanyol Gribi, o günün şartlarında tıbbın sunduğu imkânlar ve koruyucu önlemler ile ekipmanlar yeterli olmadığından 50 milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Dünya, 2003 yılında SARS, 2012 yılında ise MERS virüsü ile tanıştı. Ölümcül bu iki hastalıktan korunmak için aşı ya da tedavi yöntemi henüz bulunamadı, ancak gelişen teknolojiyle birlikte üretilen koruyucu ekipmanlar sayesinde bu salgınların önüne geçildi. Son olarak geçen Aralık ayında ortaya çıkan koronavirüs salgını milyonlarca insanın hastalanmasına, 1,5 milyona yakın insanın hayatını kaybetmesine yol açtı. Koronavirüs salgını nedeniyle bugüne kadar belki de sadece sağlık çalışanlarının kullandığı ve ihtiyaç duyduğu cerrahi maske, koruyucu elbise, siperlik, hijyenik eldiven, dezenfektan, ateş ölçer gibi malzemeler hayatımızın ayrılmaz birer parçası oldu.

Alanında Dünyadaki ve Türkiye’deki İlk ve Tek Fuar

Bilim adamlarının SARS-MERS- Ebola, Koronavirüs gibi salgınların bundan sonra da devam edeceği yönündeki açıklamaları, virüslerden korunmanın ve mücadelenin önemini ortaya koyuyor. Gelişen teknolojiyle birlikte binlerce çeşidi üretilen maske, koruyucu giysi ile hijyen endüstrisindeki ürünler; virüsler ve bakterilerle mücadelede artık insanlığın en büyük koruyucusu haline gelecek.

İşte Pandemic World Expo Fuarı, salgın hastalıklarla mücadelede kullanılan tüm tıbbi ürün ve teknolojilerin sergileneceği Dünyadaki ve Türkiye’deki ilk ve tek fuar olacak. Yüzlerce yerli ve yabancı firma salgın hastalıklardan korunma ve mücadelede kullanılan en yeni ürünlerini, cihazlarını ve teknolojilerini Pandemic World Expo Fuarı’nda sergileyecek.

Binlerce kişinin ziyaret edeceği Pandemic World Expo Fuarı’na katılacak olan firmalar; alım gücü yüksek müşterilere ulaşabilecek, yurt içi ve yurt dışı müşteri ağlarını genişletebilecek.

Sektörün tüm paydaşlarıyla yeni temaslar kuracak olan ziyaretçiler, mevcut iş ortakları ile görüşmenin yanı sıra, iş çevrelerini ve ilişkilerini güçlendirecek, yeni iş ortakları bulacak.

Siz de Türkiye’nin ilk ve tek Salgın Hastalıklardan Korunma ve Mücadelede Gerekli Tıbbi ve Hijyenik Ürünler, Teknolojiler, Hizmet ve Aksesuarlar Fuarı; Pandemic World Expo’da yerinizi almak istiyorsanız info@pandemicworldexpo.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

COMMENTS