Tekstil Dünyasından Modern Yaşam İçin Yenilikler

Karl Mayer, ITMA 2019'da Çözgü Örme, Çözgü Hazırlama ve Teknik Tekstiller için en son teknolojik yeniliklerini ve en iyi tekstil çözümlerini sunacak.

Tekstil Dünyasından Modern Yaşam İçin Yenilikler

Karl Mayer, 20 – 26 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ITMA’da ziyaretçilerini yarının tekstil dünyasında keşif yolculuğuna çıkaracak. Tüm bunlar için buluşma noktası Barselona’daki fuar alanındaki salon 8.0 / B107 numaralı stant olacak. Burada ziyaretçiler, rakipleri karşısında uzun vadede üstünlük sağlayacak üretimleri için son derece verimli ve eksiksiz çözümler ile buluşabilecek.

Fuarda mükemmel maliyetlere sahip esnek ve trend belirleyici makineler bulunuyor: Çözgü örme kullanımında fayda oranları, çözgü örnekleme ve çözgü hazırlama sektörü için doğrudan çözgü ile ilgili inovasyonlar, kompozit malzemeler için tamamen yeni bir makine ve endüstrinin yazılımda trend belirleyicisi olan yeni ürünler, KM.ON gibi yenilikler bunlardan bazıları.

“Tekstilde Gelecek” konusu aynı zamanda modern yaşam için iyi düşünülmüş tekstil çözümlerini sergileyecek ve zamanımızın en önemli eğilimlerini vurgulayacak: Dijitalleşme ve sürdürülebilirlik. Karl Mayer yüksek kaliteli ipliklerin işlenmesi için yenilikçi çözgü hazırlama teknolojisi ve heyecan verici kumaşların gösterimi ile sunumunu tamamlayacak.

Karl Mayer CEO’su Arno Gärtner, “Bu yenilikçi şov, sektöre ilham vermek için tasarlandı. ITMA’da göstermeyi planladığımız yeniliklerle, makine imalatından uygulamalara, tekstillere ve ipliklere dijitalleşme dünyasına bir bağlantı kuruyoruz. Bütünsel yaklaşımımızla, zamanımızdaki büyük değişikliklerin taleplerini karşılıyoruz. Üretimin doğası, kaynakların ve yeni teknolojinin kullanımı, yeni kumaşların ve tekstil malzemelerinin gelişimi kökten değişiyor. Bu kapsamlı değişiklikler birçok soruyu atıyor. Şirketimizin teklifleriyle, müşterilerimize cevaplar vermek ve geleceklerinin başarılı olacağından emin olmalarını sağlamak istiyoruz.” dedi.

Gelişmiş fiyat-performans oranına ve yeni tekstil ürünlerine sahip çözgü örme makineleri

Raşel makineleri alanında ITMA’da yeni bir RSJ 4/1 EL piyasaya sürülecek. Bir önceki modele kıyasla aynı hızda % 50 daha fazla çalışma genişliği sunan bu makine oldukça üretken ve benzersiz bir esnekliğe sahip. EL teknolojisi sayesinde hızlı bir desen değişimi sağlıyor ve bu makineyle uzun tekrarları olan desenler üretmek mümkün. Yeni ürünlerin geliştirilmesi için yenilikçi model, KM.ON eco sistemine entegrasyondan tam anlamıyla yararlanıyor. Bu makine, günümüzde yaygın olarak kullanılan sanal tekstil gelişimi için optimum destek sağlayan k.novovation ürün kategorisindeki ilk temsilcidir.

Karl Mayer 2016’da Lace. Express markası altında piyasaya sunduğu OJ serisi, hazır giyim pazarının özel ihtiyaçlarına göre uyarlandı. ITMA 2019’da, bu üretici şimdi özel sektör için kendine yeten, eksiksiz bir 134 ” makine platformu tanıtacak. Şirket, modellerin her biri için bir B- (Arka) sürümü ve bir F-Jakarlı (Ön) sürümü sunacak. Barselona’da bir OJ91/1 B modeli sergilenecek.

Çift raşel teknolojisi olduğunda, Karl Mayer daha önce bilinmeyen bir ürün dünyasını açmak için yeni bir RDPJ 6/2 EL makinesinin nasıl kullanılabileceğini gösterecek. Göz alıcı 4D-Knit.Solutions ürünleri ‘Tekstillerin Geleceği’ alanına görülebilir. RDPJ 6/2 EL, 138ʺ, E 24 de dâhil olmak üzere bir canlı makine gösterimi yapılacak.

Karl Mayer, triko makineleri alanında yenilik olarak, ilk üç barlı HKS 3-M-ON modelini elektronik kılavuz bar kontrolü ile sergileyecek.

Tüm çözgü hazırlama sektörü için yenilikler

Karl Mayer, numune ve kısa üretim çözgüleri üretmek için yeni Multi-Matic® 32’yi sergileyecek. Bbu yeni makine, mükemmel fiyat-performans oranı ile etkileyici ve Kamcos® 2 platformunun tüm avantajlarını sunuyor. Özellikle entegre OPC UA arayüzü sayesinde, makine dijital olarak ağa bağlanabiliyor ve çalışma verileri gerçek zamanlı olarak toplanabiliyor.

Ayrıca, Karl Mayer prototip olarak yeni stop motion Multiguard’ı gösterecek. Cağlık çıkışına konumlandırılmış olan bu yeni ürün, tüm ipliklerin iplik gerginlik değerlerini sürekli olarak belirliyor, böylece herhangi bir iplik kopmalarını ve gerginlik piklerini de control ediyor.

Ziyaretçiler Karl Mayer’in Almanya’nın Hausen şehrindeki tesisine canlı bağlantı yaparak yeni nesil konik çözgü makinelerini deneyimleyebilecek. Prowarp®  yeni özelliklerini ve yeteneklerini gösterecek.

Ayrıca, Prodye-S indigo makinesi ve Pprosize haşıl makinesindeki ürünlerin otomatik düğümlenmesi için yeni Link-Matic® sistemi de gösterilecek. Bu yenilik sayesinde, yeniden doldurma sürelerini birkaç dakikaya indirmek mümkün.

Kompozit bir makinenin prömiyeri ve yenilikçi teknik uygulamalar

ITMA’da sadece yeni makine değil, aynı zamanda otomobil sektörü için yapısal bir bileşen üretme dizileriyle birlikte üretilen ürünlerden biri de sunulacak.

‘Tekstillerin Geleceği’ alanında ziyaretçiler, Karl Mayer Technische Textilien tarafından üretilen makinelerde üretilen tekstiller için umut verici uygulamalar görme fıratı bulacaklar.

COMMENTS