Fespa Eurasia 2018 Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Serigrafi, tekstil ve dijital geniş format baskı için bölgenin önde gelen etkinliği Fespa Eurasia 2018, 6-9 Aralık 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Fespa Eurasia 2018 Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Altıncısı düzenlenecek olan Fespa Eurasia 2018 fuarı, 2013 yılındaki ilk etkinliğinden bu yana ziyaretçi kitlesini %25 oranında artırarak gücüne güç kattı. 2017 yılında gerçekleşen son Fespa Eurasia, 8.761 ziyaretçi ağırladı. Fespa Fuarları Direktörü Roz Guarnori; “2013 yılında Fespa Eurasia’nın lansmanından bu yana, her yıl hem yeni hem de önceki katılımcıları bir araya getirerek ziyaretçi portföyümüzü geliştirdik. Daha fazla ziyaretçinin fuarda bir günden uzun süre kalması, fuara bağlılığı ve piyasa için bu fuarın önemini gösteriyor. Bu ayrıca, ziyaretçilerin %82’sinden fazlasının sahip olduğu; ‘Fespa Eurasia’nın bölgedeki işler sebebiyle katılmaları gereken en önemli fuar olduğu’ düşüncesine de yansıyor.” yorumunda bulundu.

Fespa Eurasia 2017 ziyaretçi verileri, etkinliğe gelen ziyaretçilerin kalitesini gösteriyor; fuara gelen ziyaretçilerin %93’ü karar vericilerden veya karar verme sürecine dâhil olan yetkililerden oluşuyor. Veriler, ayrıca, ziyaretçi başına ortalama bütçenin 134,678 Euro olduğunu ve ziyaretçilerin %80’inin fuarda veya fuarı takip eden 12 ay içerisinde satın alma planları olduğunu da gösteriyor.

Fuar katılımcısı FPI Tekstil’den Abdul Moghith Alkhawam, ziyaretçilerin uluslararası niteliğine ve ziyaretçilerin kalitesine dair şunları söyledi; “Fespa Eurasia 2017’den son derece memnun kaldık. Fuar bize; Türkiye, Avrupa ve Kuzey Afrika’dan pazar liderleri ve karar alıcılarla tanışma fırsatı verdi. Fespa, işimizi büyütmek için doğru yer olduğunu bir kez daha kanıtladı.”

Bu yılki etkinlik, yeni mekanı olan İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) gerçekleşecek ve 9., 10. Salonlar olmak üzere iki salon kullanılacak. İFM, şehir merkezine yakın ve çok sayıda ulaşım bağlantısına sahip. Bu da Türkiye’den veya daha uzaktan gelen katılımcıların ulaşımını kolaylaştırıyor. 2018 fuarı için yeni alana taşınılması, Fespa’nın katılımcılara %40’a varan tasarrufla daha uygun fiyatlar sunmasını sağladı.

Fespa Eurasia, Fespa’nın Türkiye üye derneği ARED ortaklığı ile düzenleniyor. Bu da etkinliğin bölgesel Avrasya pazarının ihtiyaçlarını etkili bir şekilde yansıtacağı anlamına geliyor. Roz Guarnori, “Ulusal Dernekler Federasyonu olmak benzersiz satış noktalarımızdan biridir. Etkinliklerimizin yerel kitlenin ihtiyaçlarına göre uyarlanmasını sağlamak için üye derneklerimiz ile yakın bir şekilde çalışıyoruz. ARED, fuarı, Avrasya’daki bugünün baskı servis sağlayıcıları ile bağlantılı olarak yürütüyor.

Fespa’nın geniş format baskı fuarlarındaki global uzmanlığı, Fespa Eurasia 2018’in yerel ve daha uzak bölgelerdeki özel baskıcılar için önemli bir etkinlik olmasını ve bu bölgedeki en önemli etkinliği olarak konumunu sürdürmesini sağlayacaktır.” dedi.

Önde gelen yerel üreticilerle tanışmak, ağ oluşturmak ve ücretsiz eğitim özelliklerine erişim olanağıyla Fespa Eurasia, 2018 yılında Avrasya bölgesindeki uzman baskı katılımcıları ve baskı hizmeti sağlayıcıları için en etkili iş etkinliğidir.

 

COMMENTS