Getzner AG’de Isı Geri Kazanımı ve Egzoz Havası Kirliliği Kontrolü

Getzner AG’nin yeni ram makinelerinin egzoz havası arıtması, çok kademeli Brückner Eco-Heat ve Eco-Air sistemi ile gerçekleştiriliyor. Egzoz havasındaki kirleticiler, Eco-Air egzoz havası temizleyicisinde yoğunlaştırılıyor ve ayrılıyor. Egzoz havası fanının arkasındaki susturucu, egzoz sesini en aza indiriyor.

Getzner AG’de Isı Geri Kazanımı ve Egzoz Havası Kirliliği Kontrolü

Son iki yüzyılın muhtemelen en güçlü sanayi dalı olan tekstil endüstrisi, Avustralya’nın Vorarlberg bölgesindeki üstünlüğünü kaybetti. Ancak, tekstil hâlâ belirgin bir şekilde burada temsil ediliyor. Vorarlberg’deki en büyük 20 endüstriyel şirketten biri tekstil sektörüne ait: Bludenz’deki Getzner AG.

200 yıl önce kurulan Getzner AG, bugün Afrika şam kumaşlarının üretimi ve önde gelen gömlek moda kumaş üreticilerinden biri. Getzner AG’nin Bludenz’deki ana fabrikasındaki yeni üretim salonlarında, kumaşlar hazır giyim için dokunuyor ve terbiye ediliyor. Kumaşlar özellikle yeni Brückner ram makinesi üzerine özel işlemlerle hazırlanıyor. Tekstil terbiye işlemleri sırasında maddeler kumaşta buharlaştığı sırada, ram makinelerinin süpürülmesi ve bu işlemlerde aynı zamanda egzoz havasının çevreye yayılmadan önce temizlenmesi gerekiyor.

Getzner AG’nin yeni ram makinelerinin egzoz havası arıtması, çok kademeli Brückner Eco-Heat ve EcoAir sistemi ile gerçekleştiriliyor. İlk olarak Eco-Heat ısı geri kazanım sisteminde, kurutma işlemi için ısıtılmış temiz hava üretiliyor ve bu da enerji tüketimini gözle görülür biçimde azaltıyor. İkinci olarak Eco-Heat ısı geri kazanım sisteminde, şirketin dâhili ısıtma sistemi için su ısıtılıyor ve böylece ısıtma ihtiyacına bağlı olarak, harcanan ısı enerjisinin % 85’ine kadarı geri kazanılıyor. Egzoz havasındaki kirleticiler, Eco-Air egzoz havası temizleyicisinde yoğunlaştırılıyor ve ayrılıyor. Egzoz havası fanının arkasındaki susturucu, egzoz sesini en aza indiriyor.

Kanıtlanmış Eco-Heat bileşenleri yüksek ısı transfer verimi garanti ediyor ve özellikle sağlam ve bakım dostu bir tasarım sağlıyor. Isı dönüştürücülerinin, tam performans sağlamak için kaçınılmaz tortulardan düzenli aralıklarla temizlenmesi gerektiğinden, çıkarılmaları kolaydır. Isı dönüştürücüleri verilen temizlik odasında düzenli olarak kaynatılıyor. Getzner AG’nin yedek ısı dönüştürücü modülleri stokta bulunduğundan, ısı dönüştürücüleri zaman baskısı olmadan temizleniyor.

Bu modern çok aşamalı egzoz havası sistemi ile Getzner AG yüksek bir enerji verimliliği sağlıyor, çünkü egzoz havası ısısının çoğu Brückner Eco-Heat sistemlerinde geri kazanılıyor.  Ek olarak, Brückner Eco-Air egzoz havası temizleme sistemi sayesinde canlı ortam, üretim sürecindeki duman, gürültü ve kokularla kirlenmez.

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT