HeiQ, Korona Virüsü ile Mücadele İçin Viroblock NPJO3’ü Piyasaya Sundu

İsveçli tekstil yenilikçisi HeiQ, global pandemiyle mücadeleye yardımcı olmak üzere ortak çaba sergilemek amacıyla tekstil firmalarına tescilli formülasyon teknolojisi HeiQ Viroblock NPJ03'ü sunduğunu duyurdu.

HeiQ, Korona Virüsü ile Mücadele İçin Viroblock NPJO3’ü Piyasaya Sundu

İsveçli tekstil yenilikçisi HeiQ, global pandemiyle mücadeleye yardımcı olmak üzere ortak çaba sergilemek amacıyla tekstil firmalarına tescilli formülasyon teknolojisi HeiQ Viroblock NPJ03’ü sunduğunu duyurdu.

HeiQ, tekstil ürünlerinde korona virüsüne karşı küresel çapta gerçekleştirilen mücadeleyi desteklemek amacıyla dakikalar içinde virüs infektivetisini yüzde 99,99 seviyesinden daha fazla oranda azalttığı belirtilen ve en az 30 yıkamaya kadar dayanıklı olduğu aktarılan yüz maskesi testlerinde, insanda korona virüsüne karşı etkinliği kanıtlanmış anti-mikrobiyal tekstil işlemi HeiQ Viroblock NPJ03’ü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Ürünün tanıtıldığı günden beri şirketin, dört üretim sahasında günlük 145 tonla tam kapasite çalıştığı bildirildi.

HeiQ Group CEO’su Carlo Centonze, CNN röportajında konu hakkında şöyle konuştu: “HeiQ teknolojisinin paylaşılması da dahil olmak üzere global pandemiyle mücadelede uluslararası tekstil sektörünün etkisinin acilen en üst seviyeye çıkarılması gerekir.” dedi.

HeiQ, üretiminin ve ticarileştirmenin mevzuata uygunluk sağlaması ve performans gerekliliğini karşılaması amacıyla formül ve üretim protokolünün paylaşımına olanak tanıyan ücretsiz bir lisans vasıtasıyla HeiQ Viroblock’u tekstil sektöründeki akranlarıyla paylaşmayı teklif etti. Formülün, üretim protokolünün ve teknik kılavuzun paylaşılması, HeiQ Viroblock NPJ03’ün yasal uyumluluk ve performans gereksinimlerini karşılamak için üretilmesine ve ticarileştirilmesine izin verecek. Lisans sahiplerinden, HeiQ standartlarına göre etkinlik ve kalite sağlamak amacıyla işlem görmüş kumaşlarını lisanslı üçüncü taraf test kuruluşlarında test etmeleri istenecek. ‘HeiQ Viroblock’ ticari markasının kullanımı, güvenilir ve uyumlu talepler sağlamak amacıyla ticari marka yetkilendirmesinin doğrudan HeiQ tarafından yapılmasını gerektirecek.

“Kaybedecek bir an yok. Şimdi harekete geçmeli, hastaneler, patojenik virüslere ve bakterilere karşı direnen sağlık çalışanları için tekstil üretmek amacıyla hızlı hareket etmeliyiz. Uluslararası tekstil endüstrisi bizim gibi üzerine düşeni yapmalı ve tekstille ilgili kirliliği, bulaşma riskini ve hızını azaltmak amacıyla birleşik çaba göstermelidir.” diyen HeiQ Group CEO’su Carlo Centonze, “Bulaşma ve enfeksiyon oranlarını azaltmanın ekonomilerimizi hızlıca yeniden açmanın ve tekstil endüstrisindeki işleri sürdürmenin tek yoludur.” diye ekledi.

CHT Group Tekstil Grup Başkan Yardımcısı Ralf Kattanek, “CHT’nin tekstil uzmanlığını ve üretim kapasitelerini küresel olarak kullanarak ve sektör ortaklarımızla erişimimizi en üst düzeye çıkararak sağlık çalışanları üzerindeki etkinin azaltılmasında kilit bir rol oynayabileceğimize inanıyoruz.” dedi.

Tayvanlı tekstil kimyasalları üreticisi JINTEX Group Başkanı David Juang “Koordine edilmiş bir çabada kararlı bir şekilde harekete geçmede liderlik göstermek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

COMMENTS