ISKO™, Doğa İçin Tasarlanmış R-TWO™50+’ı Piyasaya Sunuyor

Premium denim içerik markası ISKOTM, R-TWOTM50+'ı duyurarak bir kez daha sürdürülebilir modaya öncülük ediyor. Responsible InnovationTM'ın bir parçası olan R-TWOTM50+, doğal dünyaya daha az zarar veren çarpıcı, yüksek kaliteli denim kumaşı dokuyor.

ISKO™, Doğa İçin Tasarlanmış R-TWO™50+’ı Piyasaya Sunuyor

Yeni R-TWOTM nesli, en az %50 oranında geri dönüştürülmüş karışımlı moda kumaşlardan üretildi. ISKO herkesçe bilinen kumaşlarının olağanüstü kalitesini korurken, gezegenle uyum içinde olan inovasyondur.

Bu, farklı bir kumaştan kesilmiş kottur; daha az emisyon yapması, daha az su kullanması, daha az kaynak tüketmesi ve daha az atık üretmesi için tasarlanmıştır.

R-TWOTM50+, karbon emisyonlarını %45’e kadar ve su kullanımını %65’e kadar azaltıyor. ISKO tarafından patentli özel bir iplik eğirme teknolojisi, doğal kaynaklara olan bağımlılığı azaltmak için en az %50 geri dönüştürülmüş malzeme kullanıyor. Daha güçlü ve daha dayanıklı kumaşlar sunuyor. Mükemmel şekil geri kazanımı olan kumaşlar, yumuşak ve %20’ye kadar daha hızlı kuruma özelliğine sahiptir.

Global Recycled Standard (GRS) sertifikasına sahip

İSKO, daha sürdürülebilir bir sektöre giden yolun dürüstlükle başladığının bilincinde. Bu nedenle, yeni geliştirdikleri R-TWOTM50+ kumaşlarının geri dönüştürülmüş malzemeler için standartlaştırılmış doğrulama sağlayan Global Recycled Standard (GRS) sertifikasına sahip olmasından gurur duyuyorlar. Bu, denim severlerin R-TWOTM50+ denim kumaşının daha yeşil bir dünyayı gerçekten destekleyen modaya uygun bir kumaş olduğundan emin olacağı anlamına geliyor.

R-TWOTM50+, uygulamalara en iyi şekilde öncülük etmeyi, şeffaflığı ve sorumluluğu artırmayı, tüm tedarik zincirini güçlendirmeyi ve markaların çevreye duyarlı hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

ISKO aynı zamanda moda pazarında şirketlerin sürdürülebilirliğini ve toplumsal etkisini ölçen bir ESG (Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) puanlamasına ulaşan ilk şirkettir. Bu özelliği, ISKO’nun tam şeffaflık ve hesap verebilirlik yönündeki çabalarının bir kanıtıdır.

ISKO Sürdürülebilirlik Başkanı Ebru Özküçük konu hakkında görüşlerini şu şekilde ifade ediyor: ‘‘R-TWOTM50+ ve Sorumlu İnovasyonTM‘de yeni bir çığır açan gelişmelerimizle son derece gurur duyuyoruz. Vizyonumuz, sadece çevreye duyarlı malzemeler kullanmanın ötesine geçiyor ve ISKO’nun kültür ve işletim sistemlerine uzanıyor. Sürdürülebilirliğe yönelik güvenilir ve kapsamlı bir endüstri yol haritası oluşturmak için, ürünlerin ve aynı zamanda süreçlerin sorumlu bir şekilde yürütüldüğünü ve karbon ayak izinin değerlendirmesi gerektiğine inanıyoruz. Yeşil yıkamayı denemenin ve ortadan kaldırmanın tek yolu bu.’’

COMMENTS