İteks-İntertekstil Atık Su Geri Kullanma Sistemleri İçin Unitop ile İş Birliği Yaptı

Kostik geri kazanma ve atık su geri kullanma sistemlerinde etkin bir firma olan Unitop, İteks- İntertekstil ile çalışmaya başladı.

İteks-İntertekstil Atık Su Geri Kullanma Sistemleri İçin Unitop ile İş Birliği Yaptı

Kostik geri kazanma ve atık su geri kullanma sistemleri dizayn, imalat ve kurulum alanında uzun yıllara dayanan birikimi ile Dünya genelinde 15 ülkede 300’ den fazla tekstil fabrikasında kurulumlar gerçekleştiren Unitop; Öztek, Kipaş, Palmiye gibi kendi alanında Türkiye lideri fabrikalara bu sistemleri kurdu ve başarı ile çalıştırıyor.

Kostik geri kazanım sistemi

Unitop kostik geri kazanım sistemleri ile kullanılan kostik %90 oranında geri kazanılıyor.

Firmanın bu alanda uzun yıllara dayanan tecrübesi beraberinde çok önemli avantajlar getiriyor;

  • İşletme şartlarına göre dizayn edilebilen özel tasarımlar
  • Mükemmel kondens kalitesi
  • Düşük buhar tüketimi
  • Kompakt sistemler
  • Düşük bakım maliyeti
  • 6 ay gibi çok kısa amortisman süresi

Atık su geri kazanım ve kullanım sistemi

Doğal süreçler ve bilinçsiz su kullanımı nedeni ile su fakiri konumuna gelen ülkemizde ve özellikle de  çevresel faktörlerin her geçen gün daha da önemli hale geldiği global tekstil endüstrisinde su kullanımının azaltılması bir insanlık görevi haline geldi. Türkiye tekstil endüstrisi son yıllarda bu bilinçle çözüm arayışları içinde ve uygun projeler gerçekleştirmeye devam ediyor.

İteks – İntertekstil firması, uzun yıllardır üzerinde çalıştığı bu konuda bilincin ve arayışın artması için Unitop firmasının tecrübe ve uygulamalarına başvurdu. Farklı aşamaları içeren projeler kapsamında, işletmede kullanılan atık suyun %90’a kadar varan bir kısmının temizlenmesi ve yeniden kullanılması olanaklı hale geldi.

COMMENTS