Memnun Makine, Hizmette Süreklilik İlkesini Korumaya Devam Ediyor

Kemal Memnun, Memnun Makine Genel Müdürü

ITM Fuarlarının en önemli katılımcıları arasında yer alan Memnun Makine, ITM 2018’de Şardon, Fırça Zımpara ve HT Jigger Boyama makinelerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Tekstil boya ve terbiye makineleriyle Türkiye’nin küresel çapta önde gelen sektör temsilcilerinden biri olan firma 1979’dan beri dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapıyor.

Memnun Makine Genel Müdürü Kemal Memnun, ITM 2018’de özellikle ürettikleri şardon makinesinde çok iddialı olduklarını söyledi. Fuar öncesi makinelerini satın alan müşterilerden iyi geri dönüşler olduğunu dile getiren Memnun, ‘’Müşteriler gayet memnun. Yavaş yavaş yurt dışına da açılıyoruz. Şardon dışında çok ilgi gören zımpara makinesini de ürettik. Bazı sıkıntılı örme kumaşlar var. Onları zımparalamakta insanlar büyük sıkıntı çekiyor. Yeni makinemizle bunları aştığımıza inanıyoruz. Çok güzel efektler yakaladık. Fuardan sonra daha yoğun bir üretime girdik.’’ diyor.  

Türkiye pazarının yavaşlamayıp aksine sürekli iyiye gittiğini belirten Kemal Memnun, “Satışlarımızın yarısından fazlası yurtdışına yapan bir firmayız. Türkiye dışında yoğun olarak İran, Mısır, Bangladeş, Özbekistan ve Pakistan’a ürünlerimizden satıyoruz.’’ şeklinde konuştu.  

Şirket felsefesinin temeline ‘hizmette süreklilik’ ilkesini oturtan ve bu doğrultuda satış sonrası desteğe en az satış süreci kadar önem veren Memnun, ITM 2018’den de genel anlamda memnun olduklarını ifade etti.

COMMENTS