Sensient Dijital Mürekkep İşletmesini Satıyor

Sensient Technologies Corporation, Sensient Imaging Technologies hisselerinin % 100'ünü ve mürekkep üretimi ile ilgili diğer bazı varlıkları satmak için Sun Chemical ve ana şirketi DIC Corporation ile kesin bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Sensient Dijital Mürekkep İşletmesini Satıyor

Sensient Technologies Corporation, Sensient Imaging Technologies hisselerinin yüzde 100’ünü ve mürekkep üretimi ile ilgili diğer bazı varlıkları satmak için Sun Chemical ve ana şirketi DIC Corporation ile kesin bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

İşlemin 2020 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Sensient Imaging Technologies S.A., dijital inkjet (mürekkep püskürtmeli) baskı standardını belirleyen ve müşterilerine yenilikçi dijital teknoloji sunan güvenilir bir marka olarak biliniyor. Dijital mürekkep tedarikçisi olan Sensient, dünya çapındaki müşterilerine değer katan yüksek kaliteli çözümlerle tanınıyor. Sensient’in su bazlı çözümlerde edindiği deneyim, endüstriyel pazar için bir dizi yeniliklerle sonuçlandı ve bu gelişmelerin Sun Chemical firmasıyla uyuşma ihtimali bu öneriyi daha da güçlendirecek.

Sensient Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Paul Manning, “Geçen yıl açıklandığı gibi, inkjet mürekkep işinin satışı ana faaliyetlerimize odaklanmamızı güçlendirecek. İşletmeyi sektöre bağlı bir alıcıya geçirebilmekten memnunuz. Müşterilerimize verdiğimiz hizmet ve kalite taahhütlerimiz sürecek ve kesintisiz bir geçiş sağlamak için çalışacağız. ” dedi.

Dijital mürekkep tedarikçisi Sensient Imaging Technologies’e yapılan stratejik yatırım, Sun Chemical ve DIC’in müşterilerine ve distribütör ortaklarına en yüksek hizmet standartlarını ve çözümleri daha da güçlendirecek tamamlayıcı teknolojileri kullanarak inkjet mürekkep kapasitesini ve uzmanlığını genişletmelerine olanak tanıyacak. Sun Chemical ve DIC için inkjet stratejik bir segmenti oluşturuyor ve Sensient Imaging Technologies’e yapılan bu yatırım dijital segmente bağlılığı gösteriyor.

Sun Chemical Gelişmiş Malzemeler Başkanı Mehran Yazdani; “Bu satın almanın yalnızca Sun Chemical için değil, dijital mürekkeplerin geleceği için sunduğu fırsatlardan dolayı heyecanlıyız. Sensient Imaging Technologies’in sektördeki uzmanlığı ve endüstriyel inkjet mürekkep çözümlerindeki kapsamlı geçmişimizle birleşince, müşteri desteğimizi artıracağız. Müşterilerimiz dijital baskının çevik tedarik zincirine ve üretim esnekliğine güveniyor. Bu nedenle gelecekteki yenilikleri ve genişlemeyi yönlendireceği için bu satın almaya değer vereceklerdir.” diye konuştu.

Sun Chemical, dijital alanda Sensient Imaging Technologies’in itibarını güçlendirmeye ve müşteri odaklı bir geçiş yapmaya odaklandı.

COMMENTS