3 Ana Konsept İle Fuara Katılan Durak Tekstil’in Ürünleri Yoğun İlgi Gördü

Konfeksiyon makineleri sektörü ile hazır giyim üreticilerini ve yatırımcılarını bir araya getiren IGM 2022’nin katılımcılarından olan endüstriyel dikiş ve nakış iplikleri üreticisi Durak Tekstil, geniş ürün portföyü ile IGM 2022 ‘de yerini aldı.

3 Ana Konsept İle Fuara Katılan Durak Tekstil’in Ürünleri Yoğun İlgi Gördü

50 yıllık sektör tecrübesine sahip Durak Tekstil’in ürün portföyünde 54 ana grupta 350 çeşitten fazla endüstriyel dikiş ve nakış ipliği bulunuyor. 75’ten fazla ülkeye ihracat yapan Durak Tekstil, Bursa’da ve Çin’in Changxing şehrinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Durak Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Müdürü Yiğit Durak, 27.’si düzenlenen IGM 2022 Fuarı’nın pandemi dolayısıyla oluşan fuar eksikliğini giderdiğini belirterek fuarın beklentilerini fazlasıyla karşıladığını söyledi.

Pandemi sürecinin ardından gerçekleşen IGM 2022’de insanlarda büyük bir heyecan gözlemlediklerini söyleyen Yiğit Durak, “Sektörümüzde pandemi sürecinde işler aksadı belki ama teknolojik gelişmeler durmadı. Bu fuarın yeni ürünleri paylaşmak adına faydalı olduğunu söyleyebilirim. Hem pandemi dolayısıyla özlediğimiz mevcut müşterilerimizle kucaklaştık hem de yeni firmalarla tanıştık. En önemlisi bu fuar sayesinde firmamızla ilgili yenilikleri müşterilerimize ve kamuoyuna iletme fırsatı bulduk.” şeklinde konuştu.

“Türkiye, Konfeksiyon ve Hazır Giyim Sektöründe Marka Potansiyelini İleri Taşıyacak”

Fuara, ‘doğal’ ‘teknoloji’ ve ‘sanat’ olarak üç ana konseptle katılan Durak Tekstil, standın ‘doğal’ bölümünde geri dönüştürülmüş liflerden ve doğal liflerden oluşturulmuş iplik ürünleri sergiledi.  ‘Teknoloji’ bölümünde ise teknik iplik ürünleriyle müşterileri karşılayan firmanın iletken iplik, denge iyileştirici iplik kesilmeye dirençli, ısıya dirençli iplik ürünleri oldukça yoğun ilgi gördü. Yiğit Durak ‘sanat’ köşesinde ise sanata yönelik ürünleri yani daha çok nakış ürünleri ile müşterilerini ağırladıklarını ifade etti.

Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe Türkiye’nin mevcut konumunun çok önemli olduğunun altını çizen Yiğit Durak, tekstil sektörüne yönelik görüşlerini şöyle dile getirdi: “Öncelikle, konfeksiyon ve hazır giyimde Türkiye bir markadır. Firma olarak bu marka gücümüzü kullanmak için avantajlı bir dönemde olduğumuzu düşünüyoruz. Çevremizde ve tüm dünyada global anlamda iki üç yıldır  pandemi süreci, Rusya-Ukrayna krizi gibi sorunlar yaşanıyor. İleride başka durumlarda karşımıza çıkabilir. Ancak, bilindiği üzere her kriz aynı zamanda fırsatları da beraberinde getirir. Biz bu krizler sonucunda Türkiye’nin hazır giyimdeki marka potansiyelini daha ileriye taşıma fırsatı doğacağını düşünüyoruz. Bunun beklentisi içindeyiz.”

COMMENTS