Shima Seiki 60.Yılını Sürdürülebilir Ürünleriyle Kutluyor

Bilgisayarlı örgü makinesi sektörünün lider üreticileri arasında yer alan Shima Seiki, Japonya / Wakayama'daki merkezinde 60. yıldönümü dolayısıyla kutlama etkinliği düzenliyor. 60. yıldönümü etkinliğinde, bu yıl piyasaya sürülen SWG-XR yeni nesil Wholegarment örgü makinesinin yanı sıra prototip havlı eldiven makinesi gibi en yeni teknolojiler sergileniyor.

Shima Seiki 60.Yılını Sürdürülebilir Ürünleriyle Kutluyor

2022 Eylül’de başlayıp Kasım’a kadar sürecek olan üç aylık açık hava etkinliğinde; sanal defile, DX’teki en son tekliflerin sunumu hem moda hem de moda dışı pazarlar için makine ve örnek sergiler yer alıyor.

Etkinliğe fiziksel olarak katılamayanlar için online seminer ajandasına göz atılmasına olanak sağlayan özel 60. yıldönümü web sitesi de hizmete açıldı. Online etkinlik; ‘yarnbank’ dijital iplik tedarik web hizmetine kayıtlı iplik üreticilerinin, en son iplik koleksiyonları hakkında tanıtımları, çeşitli Shima Seiki ürünleri için faydalı ipuçları ve çözümleri kapsıyor. Etkinlikte ayrıca;  MIT Medya Laboratuvarı Direktörü ve eski NASA Yönetici Yardımcısı Profesör Dava Newman’ın konuşmalarından oluşan bir dizi web semineri de yer alıyor.

60. yıldönümü etkinliği, bu yıl piyasaya sürülen SWG-XR yeni nesil Wholegarment örgü makinesinin yanı sıra bir prototip havlı eldiven makinesi gibi en son makine teknolojilerini içeriyor.  Örme örnekleri, hassas zımbalı dantel desenleri, 3D dokulu kumaşlar, asimetrik tasarımlar ve yüksek verimli kakma desenleri gibi makineye özgü desenlere sahip SWG-XR örneklerini kapsıyor. İletken iplik kullanan akıllı kumaşlar, ısıl işlem görmüş sert kumaşlar, origami ve tatami örgüler, optik lifler ve çok kalın dolgu yastıklar gibi örme öğeler ve kumaşlardaki deneysel çalışmaları içeren moda dışı uygulamalara da önem veriliyor. Karbon fiber kompozitler üzerine özel bir sergi kullanılarak şekillendirilmiş 3D kompozit preformları içeriyor.

Yeni çift eksenli atkı örme makinesi de bu yıl düzenlenen Techtextil Frankfurt Fuarı’nda görücüye çıktı. P-CAM serisi kesme makinesinin özel bir karbon fiber versiyonu kullanılarak üretilen otomotiv aerodinamiği ve pervane kanatları gibi gerçek dünya uygulamaları da sergileniyor.

Hi-Vision Hall tiyatrosunda sunulan tamamen dijital bir sanal moda şovu, 3D sanal modeller tarafından giyilen Shima Seiki 60. Yıldönümü Koleksiyonunu içeriyor. Ayrıca zaman, yer, hava gibi geleneksel moda şovlarıyla ilişkili fiziksel kısıtlamalar olmaksızın moda öğelerini sunmanın yeni yollarını gösteriyor. Sanal defileler dünyanın herhangi bir yerindeki herkes tarafından her zaman ve aynı kalitede izlenebilme özelliğine sahip şekilde hazırlandı.  Ayrıca, mevcut numunelere ihtiyaç duymadan sunuluyor. Renk ve tasarım varyasyonlarının herhangi birini üretmeye gerek kalmadan görüntülenmesi sağlanıyor. Koleksiyonda, Wholegarment örneklerinin fiziksel versiyonları da sergileniyor.

COMMENTS