Asteks, ITMA Asia+ Citme 2018’den Memnun Döndü

Gelişmiş apron & manşon ve rektefiye daire çözümleri ile ITMA Asia + Citme 2018 fuarına katılan Asteks, Türkiye ve Orta Asya pazarlarındaki başarısını Uzak Doğu’ya taşımak için önemli bir adım attı.

Asteks, ITMA Asia+ Citme 2018’den Memnun Döndü

İplikhaneler için manşon, apron ve rektefiye makineleri geliştiren ve üreten Asteks, Türkiye pazarındaki gücünü ihracat pazarlarına da taşıyor. Orta Asya pazarında oldukça güçlü pazar çalışmalarına imza atan Asteks Özbekistan’da katıldığı CAITME fuarından hemen sonra, 15-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Çin’in Şanghay kentinde gerçekleştirilen ITMA Asia + Citme 2018 fuarında yer aldı. Çin başta olmak üzere Uzak Doğu tekstil pazarından gelen profesyonelleri ağırlayan firma, zengin apron ve manşon çözümlerini birebir sergilerken, rektefiye dairesi için geliştirilen makineleri hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Çin pazarının hem küresel ekonominin hem de tekstil endüstrisinin dinamosu olduğunu söyleyen Asteks Yurtdışı Satış Sorumlusu Taner Engin, Çin’in coğrafi olarak Türkiye’ye uzak olduğunu, ancak bir pazar olarak o kadar uzak olmadığını belirtti. “Girdiğimiz her pazarda rekabet iddiamızla yer alıyoruz” diyen Engin sözlerini şöyle sürdürdü; “Asya kıtasının en büyük tekstil teknolojileri fuarı ITMA Asia + Citme 2018’e katılmak bizler için çok önemli. Çünkü sadece Çinli tekstilcilerle değil aynı zamanda bölge ülkelerinden de gelen ziyaretçilere kauçuk bazlı apron ve manşonlarımızı birebir sunduk. Yeni teknolojilerle donatılmış rektefiye makinelerimiz hakkında önemli paylaşımlarda bulunduk. Çözümlerimizin hem kendi hem de üretimdeki kaliteleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Bu alanda, güvenilir bir dünya oyuncusu olduğumuzu gösterdik. Özellikle büyümeyi hedefleyen ve ihracat için çalışan firmalardan yetkililer fuar boyunca bizleri ziyaret etti.”

Çin pazarının potansiyeli bizim için artıyor

Çin pazarındaki yoğun ve sert rekabetin farkında olduklarını ifade eden Taner Engin, bu pazardaki bir diğer gelişmeyi şöyle anlattı; “Çin’in üretim gücünün yüksek olmasına rağmen, artan alım gücü, yükselen yaşam standardı ve kaliteye dönük yoğun talep, fiyatları yükseltirken Çinli üreticilerin göreceli düşük maliyet avantajlarını törpülüyor. Bu da Çin’i bizler için potansiyel bir pazar haline getiriyor ve bu potansiyel artış gösteriyor.”

50 yıllık bir geçmişe sahip olan Asteks’in ana üretim alanı olan apron ve manşon çeşitlerine ait numunelerin fuar boyunca Asyalı tekstilcilere gösterildiğini yineleyen Engin, rektefiye dairesine ilişkin makinelerin ise posterler ve kataloglar yoluyla tanıtıldığını kaydetti.  Engin; “Hem manşon ve apronlarımıza hem de rektefiye dairesine dönük manşon taşlama ve UV manşon yüzey işleme makinelerimize yoğun bir ilgi elde ettik. Apron ve manşonlarımızın yanı sıra makinelerimizin yüksek teknolojisi, çalışma kapasitesi, proses kalitesi, çok fonksiyonel esnek çalışma gücü ve güvenilir yapıları Asyalı tekstilcilerden tam not aldı” şeklinde konuştu.

COMMENTS