Avrasya’nın En Büyük İplik Fuarına Yoğun İlgi

İstanbul’da 28 Şubat- 2 Mart 2019 tarihleri arasında kapılarını açan İstanbul İplik Fuarı, tüm dünyadan gelen ziyaretçi ve katılımcılarının ticari bağlantı kurmasına olanak sağladı.

Avrasya’nın En Büyük İplik Fuarına Yoğun İlgi

İplik Fuarı, bu yıl 16. kez sektör devlerini bir araya getirerek 3 salon 15.250 m2 sergi alanı ile sektöründe 2019’un en büyük fuarı olarak açılış yaptı.

TÜYAP 22 ÜLKEDEN GELEN ALIM HEYETLERİNİ AĞIRLADI

Dünya çapında yapılan tanıtımlar neticesinde tüm masrafları Tüyap tarafından karşılanan Almanya, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kırgısiztan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Rusya, Sırbistan,

Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Venezuella’dan gelen alım heyetleri fuarın ilk günü önemli miktarda alımlar yaptı. Satın alım heyetleri global iplik ticaretinin merkezinin İstanbul İplik Fuarı olduğunu dile getirdi.

FUAR KATILIMCISI FİRMALAR ÖNEMLİ İŞ BAĞLANTILARI GERÇEKLEŞTİRDİ

İplik fuarı, 22 ülkeden 302 katılımcı firma ve firma temsilciliğini, yerli ve yabancı satın alım yetkilileri ile aynı platformda buluşturdu. T.C. Ekonomi Bakanlığı ve İTKİB (İstanbul Tekstil ve Hammaddecileri İhracatçıları Birliği) heyet organizasyonları kapsamında sektörün ihracatta hedef coğrafyaları olan toplam 7 ülkeden (Çek Cumhuriyeti, Kırgızistan, Tunus, Venezuella, Moldova, Sırbistan, Özbekistan, Rusya ve Ürdün) gelen heyetler katılımcı firmalar ile yoğun ticari görüşmeler gerçekleştirdi. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de düzenlenen 16. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 2 Mart 2019 saat 17:00’a kadar sektör profesyonellerini ağırlamaya devam edecek.

 

COMMENTS