Benninger Tekstil Terbiye Makineleri ve Sistemleri ile Fark Yaratıyor

İsviçreli Benninger firması, tekstil terbiye ve kord bezi üretimi için makineler ve sistemler geliştiriyor, üretiyor ve bu makinelerin otomasyonunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip.

Benninger Tekstil Terbiye Makineleri ve Sistemleri ile Fark Yaratıyor

Benninger firması 2019 yılında 160. yıl dönümünü kutladı. Son 160 yıldır Benninger adı; sürekli yenilik, şirket ürünlerinin, süreçlerinin ve hizmetlerinin iyileştirilmesi ve daha da geliştirilmesi sayesinde özellikle kaynak verimli olan tekstil terbiye tesislerini temsil ediyor.

Giyim, ev tekstili, yatak çarşafları ve araba lastikleri gibi tipik tüketici ürünleri çoğunlukla Benninger teknolojisi ile üretiliyor. Benninger makineleri ve sistemleri; hava yastıkları, tıbbi tekstiller veya yelkenler için gerekli olanlar gibi tekstillerin en yüksek teknik talepleri karşılaması gerektiğinde de kullanılıyor.

Benninger, dokuma, örme ve teknik tekstillerin minimum kaynak tüketimi ile sürekli açık en işlenmesi alanında özel bir uzmanlıkla tüm önemli tekstil terbiye prosesleri için eksiksiz çözümler sunuyor. Ürün yelpazesi, ağartmadan yıkama, merserizasyon ve boyamaya kadar tüm tekstil terbiye süreçlerini kapsıyor.

Büyüyen pazarlarda genişletilmiş ürün portföyü

Benninger, Ocak 2020’de kesikli ıslak terbiye için dünya lideri teknolojik ürünlerden oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesi oluşturmayı başaran İsviçre şirketi LAB-PRO GmbH’yi devraldı. Böylelikle Benninger portföyü, Jet ve Jigger boyama makineleri gibi teknolojik olarak gelişmiş kesikli boyama makinelerinin yanı sıra Beam boyama ve laboratuvar boyama aparatları ile genişletildi.

En yüksek doğruluğu ve tekrarlanabilirliği sağlayan tam otomatik kimyasal, tuz, soda veya boya dozaj sistemleri portföyü tamamlıyor. Her iki şirketin bilgi birikimi ve deneyimini birleştiren Benninger, sürekli ve şimdi de kesikli boyama ve terbiye teknolojisi alanında lider sistem tedarikçileri arasında yer alıyor.

Firmanın ürün yelpazesi sürekli olarak optimize ediliyor ve genişletiliyor. Firma, muazzam yenilikçi gücünden, kapsamlı teknik ve süreç uzmanlığından ayrıca çok sayıda projeden edindiği bilgilerden yararlanıyor.

Benninger tarafından sunulan tekstil terbiye süreci çözümleri son derece yenilikçidir ve müşterilere artan verimlilik, optimize edilmiş kalite, en düşük su ve enerji tüketimi ile en yüksek tekrarlanabilirlik gibi önemli rekabet avantajları sağlıyor.

Yenilikçi Otomasyon Çözümleri

Tüm Benninger tesisleri, yenilikçi otomasyon çözümleriyle donatıldı. Benninger sistemlerinin önemli çalışma parametreleri; “Güven iyidir, kontrol daha iyidir” ilkesine sadık kalarak kapalı bir kontrol devresinde sürekli olarak izleniyor. Özellikle kalite açısından kritik parametreler, modern IoT teknolojileri aracılığıyla sorumlulara iletiliyor ve limit değer ihlalleri durumunda alarm veriliyor.

Yeni revize edilmiş bir bakım yöneticisi, herhangi bir zamanda sistemin bakım durumu hakkında bilgi alıyor ve bir sonraki bakım döngüsü için bir öneri ve bir program oluşturuyor. İyi kurulmuş yönetim bilgi sistemi BEN-iDATA, müşterinin tüm önemli makine verilerini, bakım durumunu ve mevcut üretim partisinin ekolojik ayak izini herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerden sorgulamasına olanak tanıyor.

Son olarak, yıkama suyunun kirlilik derecesinin yeni geliştirdiği çevrimiçi ölçümü, müşterilere su tüketimini optimize etme konusunda yardımcı oluyor.

 

 

 

COMMENTS