Birteks, 2018’i ‘İğne Yılı’ Olarak Adlandırıyor

Birteks İthalat ve Satış Müdürü Metin Çalışkan

Örme makineleri ve sarf malzemeleri alanında faaliyet gösteren Birteks, ITM 2018 Fuarı’nda; Shibata, Tolon, King Tanso ve Chuangda, Creora gibi uluslararası markaların son teknolojik ürünlerini sergiledi.

Firmalarının özellikle standart ürünlerin yetersiz kaldığı durumlarda prosese ve ürüne yönelik geliştirdiği çözümlerle ön plana çıktığını belirten Birteks İthalat ve Satış Müdürü Metin Çalışkan, “Yuvarlak örme makinelerinde King Tanso, örme makineleri için elektronik seçici sistemleri üreten Chuangda markasının jakar sistemleri, Tolon ve Shibata’nın iğne ve platinleri ile tekstil sektöründe önemli bir yere sahip bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.
2018’i ‘İğne Yılı’ olarak adlandırdıklarını belirten Çalışkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle triko kısmındaki iğne grubumuzda çok önemli adımlar attık. Bütün bu yeniliklerimizle ITM 2018 Fuarı’nda bulunduk. Fuarda iplik, elektronik transfer ve InterRip makinelerimiz ile şov yaptığımızı düşünüyorum. ITM Fuarı boyunca hem Avrupa hem Kuzey Afrika hem de Ortadoğu’dan gelen müşterilerle görüşerek onlara yuvarlak örme makinelerini ve iğne çeşitlerimizi tanıttık. Fuara, farklı ülkelerden yoğun bir katılım gerçekleşti. Dolayısıyla bu fuar, hem Avrupa hem Türkiye pazarına hitap edecek olan yuvarlak örgü makinemizi sergilemek için iyi bir fırsat oldu. Firmaların ve ziyaretçinin oldukça fazla olduğunu fuarın beklentilerimizi karşıladığını söyleyebilirim.”

COMMENTS