BMSvision MES-suite Artık Hem Oracle ve hem de SQL Server İçin Kullanılıyor

BMSvision MES-suite gerçek zamanlı izleme, raporlama, programlama, önleyici bakım, kumaş denetimi ve izlenebilirlik için yazılım modüllerini içeriyor. BMSvision MES-suite'in tamamı artık veri tabanı motoru olarak hem Oracle hem de SQL Server için kullanılabiliyor.

BMSvision MES-suite Artık Hem Oracle ve hem de SQL Server İçin Kullanılıyor

Tesisteki tüm üretim ekipmanlarının akıllı kablosuz ağa bağlı olmaları sayesinde BMSvision MES çözümü, çeşitli üretim makineleri ve süreçlerinden elde edilen büyük miktardaki veriyi yöneticiler için anlamlı bilgilere dönüştürüyor. BMSvision MES-suite gerçek zamanlı izleme, raporlama, programlama, önleyici bakım, kumaş denetimi ve izlenebilirlik için yazılım modüllerini içeriyor. “Yönetim Panosu”, farklı yazılım modüllerinden gelen verilerin, önemli KPI’ları bir bakışta gösteren tek bir web tabanlı raporda birleştirilerek sunulmasını sağlıyor. Böylece yönetici, verimlilik, kalite ve enerji tüketimi ile ilgili tüm bilgileri gerçek zamanlı olarak PC, tablet veya cep telefonu üzerinden tek bir ekranda görüntüleyebiliyor.

En son gelişmeler şunlar:

– TEXconnect, tekstil değer zincirinde dijitalleşme sürecini mümkün kılan bir bulut platformudur. En ileri teknoloji ile donatılmış tamamen dijitalleştirilmiş en yeni Vandewiele tekstil makinelerinin yanı sıra eski nesil Vandewiele makinelerinin ve diğer tedarikçilerin makinelerinin bir BMSvision Veri Birimi ve bir BMSedge (bulut ağ geçidi) aracılığıyla bağlanmasına olanak tanır. TEXconnect ayrıca işleme, simülasyon ve iplik hesaplama gibi önemli tekstil tasarım özelliklerini de içerir.

– EnergyMaster, BMSvision’ın elektrik, gaz, basınçlı hava, su, buhar vb. gibi farklı enerji tüketicilerini haritalayan gerçek zamanlı enerji yönetim sistemidir. Enerji tüketimindeki anormallikler anında tespit edildiği için gereksiz maliyetlerden kaçınılabilir. Ayrıca, EnergyMaster BMSvision MES sistemi ile entegre edildiğinde, enerji tüketimi ve üretim arasında mükemmel bir içgörü oluşturulur.

Toplanan veriler büyük tasarruflara ve karbon ayak izinin azaltılmasına olanak sağlar. EnergyMaster, Alman hükümeti (BAFA) tarafından verilen sübvansiyonlara tabidir.

– MyMES, hem Android hem de iOS için kullanılabilen bir uygulamadır ve bir kokpit ile bir uyarı modülü içerir. Kokpit, tesisin KPI’larını ve en önemli üretim verilerini gösterirken, uyarı modülü acil dikkat gerektiren sorunlu alanları vurgular.

– Akıllı Bileklik: Bu düşük maliyetli giyilebilir cihaz, bir makineye müdahale edilmesi gerektiğinde operatörleri derhal bilgilendirir. MES-sisteminin “Olaylar ve Uyarılar” yazılımı belirli bir makinede bir uyarı veya alarm durumu tespit eder etmez, makineden sorumlu operatör bilekliği titreşirken bilgilendirilir ve makine numarası ve alarm türü bilekliğin ekranında görüntülenir.

– BI Bağlantısı: BMSvision raporlama aracının bu isteğe bağlı uzantısı ile BMSvision veritabanındaki tüm veriler PowerBI gibi standart iş analizi araçlarında kullanılabilir. Bu tür araçlarla kullanıcı tüm veriler arasında özgürce arama ve keşif yapabilir, yeni fikirler ortaya çıktığında analizini anında değiştirebilir.

Yenilikçi görselleştirilmiş veriler, tüm verileri doğru bağlama yerleştirerek hızlı ve akıllı kararlar alınmasını sağlar.

– Argus: Cyclops sistemi ile BMSvision, dokuma fabrikaları için tezgâh üstü kalite kontrol alanında öncü olmuştur. Yeni ürünü Argus ile BMSvision, otomatik tezgâh üstü denetimin sınırlarını bir kez daha zorluyor. İlk kez, tek renkli Jakarlı kumaşları denetleyebilen bir sistem, OPW hava yastıkları ve yatak kumaşı gibi en kaliteli ürünlerin dokumacıları için artık kullanılabilir.

BMSvision, 8 – 14 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek ITMA 2023 fuarında 10. salon B210 numaralı stantta yer alacak.

COMMENTS