Boyner 500 Bini Aşkın Ürünü Yeniledi, 6 Milyar Litre Su Tasarrufu Sağladı

Boyner, tekstil atığının oluşumunun önüne geçmek için Nivogo ile yaptığı iş birliğiyle satışa sunulamayan ürünleri yenileyerek raf ömrünü uzatıyor ve yeniden döngüsel ekonomiye kazandırılmasını sağlıyor.

Boyner 500 Bini Aşkın Ürünü Yeniledi, 6 Milyar Litre Su Tasarrufu Sağladı

Sürdürülebilir iş modellerini önemseyen ve öncelik veren Boyner, Türkiye’nin öncü döngüsel dönüşüm hareketi Nivogo ile iş birliği gerçekleştirdi. Bu ortaklıkla mağazalarda lekeli, kırışık veya teşhir ürünü olması gibi sebeplerle satışa sunulamayan kıyafetler yenileniyor, ömrü uzatılıyor ve yeniden ekonomiye kazandırılıyor.

Yenilenmiş ürünler, sürdürülebilir moda anlayışıyla Boyner Outlet mağazalarında, boyner.com.tr’deki outlet kategorisinde ve Nivogo’nun döngüsel alışveriş platformlarında bireysel kullanıcılarla buluşuyor. Satışa sunulan bu ürünlerde yer alan QR kodlar, ürünün geçtiği işlemleri, bu ürünü alarak kullanıcıların kurtardıkları karbon salınımını ve su miktarını görmeye yarayacak verileri de içeren bir altyapıdan oluşuyor.

9.5 Milyon kilogram karbon emisyonunun oluşmasının önüne geçildi

İş birliği sayesinde bugüne kadar 500 bini aşkın ürün yenilenerek döngüsel ekonomiye dahil edildi. Yenilenen ürünlerle; 6.1 milyar litre su kullanımının ve 9.5 milyon kilogram karbon emisyonunun oluşmasının önüne geçildi. Boyner Grup ve Boyner Büyük Mağazacılık Kurumsal İletişim Direktörü Oya Uzun, Boyner ve Nivogo iş birliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Kaynakların sınırsız olmadığı düşünüldüğünde geleceğimiz için bilinçli tüketimin altını çizmek, markalar için daha da önemli hale geldi. Tüm projelerimizde sürdürülebilir detayların olmasına son derece önem veriyoruz ve sürdürülebilir bir dünya için birçok kurum ve kuruluşun inisiyatifini destekliyoruz. Nivogo ile olan iş birliğimizle de lekeli, kırışık veya teşhir ürünü olması gibi sebeplerle satışa sunamadığımız, depolarımızda bekleyen ürünleri yenileyerek, döngüsel ekonomiye tekrar dahil olmalarının ve yeni kullanıcılarıyla buluşturmanın önünü açıyoruz. Böylece bilinçli bir moda akımı yaratarak geleceğimiz için anlamlı bir adım atmış oluyoruz.”

“Döngüsel modayla daha yaşanabilir bir dünya”

Nivogo CMO’su Tunahan Kafa ise; “Boyner, hikayemizin en başından bu yana birlikte yürüdüğümüz bir marka partnerimiz. İki yıla yaklaşan iş birliğimizle hızlı moda sektöründeki problemlere çözüm getirme hedefimiz için beraber hareket ettik. Döngüsel modayla daha yaşanabilir bir dünya yaratmanın mümkün olduğu konusundaki ortak inancımız, bugüne kadar yüzbinlerce ürünü döngüsel ekonomiye kazandırmamızı sağladı.

Türkiye’nin öncü döngüsel dönüşüm hareketi olarak ortak hedeflere sahip olduğumuz markalarla daha sürdürülebilir iyi bir dünya için çalışmaktan gurur duyuyoruz. En başından beri yanımızda olan çok kıymetli marka partnerimiz Boyner ile döngüsel dönüşüm hareketimizi güçlendirmeye ve daha iyi bir dünyayı mümkün kılmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

COMMENTS