Cematex’in Yeni Başkanı: Ernesto Maurer

Ernesto Maurer, Avrupa Tekstil Makineleri Üreticileri Komitesi Cematex'in yeni Başkanı olarak atandı. Maurer, dört yıllık görev süresi boyunca Avrupa ve Asya için planlanan önemli ITMA serisi tekstil teknolojisi fuarlarını organize edecek.

Cematex’in Yeni Başkanı: Ernesto Maurer

Ernesto Maurer, Avrupa Tekstil Makineleri Üreticileri Komitesi Cematex’in yeni Başkanı olarak atandı. Maurer, dört yıllık görev süresi boyunca Avrupa ve Asya için planlanan önemli ITMA serisi tekstil teknolojisi fuarlarını organize edecek.

Maurer, 12 Haziran’da düzenlenen Cematex Genel Kurulu’nda başkanlığa seçildi. 2015 yılından bu yana İsviçre Tekstil Makineleri Birliği Başkanlığı görevini sürdüren Maurer, aynı dönemde Cematex Yönetim Kurulu Üyesi ve son dört yıldır 1. Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Genel Kurul’da ayrıca 1. Başkan Yardımcısı Mikael Äremann (TMAS, İsveç) ve 2. Başkan Yardımcısı Charles Bauduin (Symatex, Belçika) seçildi.

Avrupa ulusal tekstil makine derneklerinin resmi temsilci organı olan Cematex, 1951 yılında gerçekleştirilen açılış organizasyonundan bu yana hem Avrupa hem Asya hem de Çin’deki ITMA fuarlarını düzenlemekten sorumlu.

Önümüzdeki dört yıl boyunca Ernesto Maurer, Cematex’i zorlu bir dönemde yönetecek ve üç büyük etkinlik gerçekleştirecek. ITMA Asia + CITME, 12-16 Haziran 2021 tarihleri arasında Şangay’da gerçekleşecek. (Covid-19 nedeniyle Ekim 2020’deki fuar ertelenmişti.) Bunu 2022’de aynı şehirdeki bir sonraki ITMA Asia + CITME ve ardından Milano’da ITMA 2023 (8-14 Haziran) takip edecek.

Maurer: “Covid-19 sonrası dönem bugünün ve yarının tekstil endüstrisi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak. Cematex, ITMA markasını giderek dijitalleşen fırsatlara odaklanmak da dâhil olmak üzere bugün ve gelecekte dünya genelindeki ortaklara taşıyan fuarlar için liderlik rolünü sürdürmeye kararlı.” dedi.

COMMENTS