Mahlo’dan Sağlık Hizmetinde Kalite Güvencesi

Alman şirketi Mahlo, onlarca yıllık deneyim, çok çeşitli ölçüm ve kontrol teknolojisi sayesinde, üretim sürecinde önemli parametreleri izleme ve kontrol etme konusunda üreticilere destek oluyor. Mahlo, beta sensörü Gravimat DFI ile ağırlığı ve malzeme kalınlığını kontrol ediyor.

Mahlo’dan Sağlık Hizmetinde Kalite Güvencesi

Alman şirketi Mahlo, onlarca yıllık deneyim, çok çeşitli ölçüm ve kontrol teknolojisi sayesinde, üretim sürecinde önemli parametreleri izleme ve kontrol etme konusunda üreticilere destek oluyor. Mahlo, beta sensörü Gravimat DFI ile ağırlığı ve malzeme kalınlığını kontrol ediyor.

Ağırlık ve kalınlık, nonwoven ürünlerin işlevselliği üzerinde büyük bir etkiye sahip. Özellikle dünya genelinde etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle maske veya koruyucu önlük gibi tıbbi ürünlerin kalitesine yüzde 100 güvenmek gerekiyor.

Gravimat DFI sensörü, modüler Qualiscan QMS kalite ölçüm sisteminin bir parçasıdır ve izotop radyasyonu kullanarak ağırlık ve malzeme kalınlığını ölçüyor. Ölçüm, ölçüm boşluğunda substrat tarafından radyoaktif radyasyonun zayıflamasına dayanıyor. Yoğunluğun bu şekilde inceltilmesi, malzemelerin temel ağırlığının bir ölçüsüdür. Mahlo, farklı malzeme özelliklerine hakkını verebilmek için farklı izotop varyantları ile çalışıyor. Kripton-85, ağırlığı 10 ila 1400 g / m² arasında olan ürünler için, stronsiyum-90 ise 100 ila 6000 g / m² için kullanılıyor.

Kanıtlanmış ve güvenilir fonksiyon

Çapraz sensördeki verici çalışan ağa ışınlanıyor. Kütlesi nedeniyle radyasyon alıcıya sönümlü bir şekilde ulaşıyor. İletilen ve alınan radyasyon değerleri birim alan başına ağırlık elde etmek için hesaplanıyor. Mahlo, gelen ölçüm radyasyonunun kumaş yüzeyinin farklı alanlarına dağıtıldığı çok kanallı bir alıcı kullanıyor. Bu şekilde, kumaşın hangi konumda olduğu önemli değil, kesin değerler elde ediliyor.

Sensör teknolojisi Gravimat DFI’yi ağırlık merkezindeki değişikliklere karşı bağışıklık haline getiriyor.  Bu cihaz kuruluk derecesi, yoğunluğu veya kalınlığındaki değişikliklerden tam olarak ve etkilenmeden ölçüm yapıyor.

Gravimat DFI güçlü emiciler veya yüksek oranda radyoaktif kaynaklar gerektirmiyor. Bununla birlikte, en yüksek hassasiyet, hız ve çözünürlüğü garanti ediyor.  Sensör, hemen hemen tüm nonwoven uygulamalar için kullanılabiliyor.

Yüz maskeleri için kullanılan nonwoven kumaşlar için hava geçirgenliği özellikle önemlidir. Sonuçta, kullanıcı kolayca nefes alabilmelidir. Bu durumda Mahlo, temel ağırlık ölçümünü, çalışan ağ üzerinde hafif bir dokunuşla da ölçebilen bir hava geçirgenliği sensörü ile birleştiriyor.

Tıbbi malzeme üreticileri şu anda ürünlerini mümkün olduğunca çabuk, ancak yine de yüksek kalitede teslim etme baskısı altında çalışıyor. Mahlo’nun proses kontrol sistemleri ile sadece bu dengeleme hareketine hakim olmakla kalınmıyor aynı zamanda üretim maliyetleri de azalıyor. Otomatik temel ağırlık kontrolü, temel ağırlığın yayılmasını önemli ölçüde sınırlıyor ve böylece daha muntazam bir son ürünü garanti ediyor. Ürün kalitesini sağlamanın yanı sıra, minimum tolerans aralıklarına sahip uygun ayar noktası ayarları, önemli miktarda malzeme ve enerji tasarrufu sağlıyor. Ek olarak, güvenlik marjı ortadan kaldırılıyor, aksi takdirde bu malzeme ve zaman kaybı anlamına gelir.

COMMENTS