Colorjet, DTG’de Pro-Green Baskı Çözümünü Tanıttı

ITME 2022 Fuarı’nda alınan olumlu geri dönüşlerden yararlanan ColorJet Group, Bangladeş Pazarı için DTG Dhaka'da sürdürülebilir Pigment baskı çözümü olan Earth Serisini tanıttı.

Colorjet, DTG’de Pro-Green Baskı Çözümünü Tanıttı

Dijital tekstil baskısında gelişmiş bir sürdürülebilir pigment baskı çözümü olan Earth Serisi, su ve enerji tüketimini en aza indirerek dünya için olumlu bir çevresel etki sağlıyor. Colorjet Earth Pigment Mürekkepleri, yalnızca reaktif, asit veya doğrudan dispers dijital baskı için daha karmaşık işlemlerle karşılaştırıldığında ısı sabitleme yoluyla mükemmel haslık özellikleri ve yüksek basılabilirlik keskinliği sunuyor. Bu yüksek performanslı dijital pigment mürekkepleri, neredeyse her tür kumaş üzerine hızlı, sürdürülebilir ve uygun maliyetli endüstriyel tekstil baskısı için yenilikçi bir bağlayıcı teknolojisi üzerinde çalışıyor.

ColorJet Earth dijital baskı makinelerinin piyasada kanıtlanmış endüstriyel performans yeteneklerinden yararlanmak için tasarlanan bu çevre dostu su bazlı mürekkepler, olağanüstü baskı dayanıklılığı sağlıyor. Ayrıca düşük bakım maliyetleriyle daha uzun baskı kafası ömrü sunuyor. ColorJet’e özel hazırlıklar da üstün baskı tanımı, renk yoğunluğu ve emsalsiz ıslak ve kuru haslık sağlıyor.

Earth serisi, ColorJet’in 3 yeni teknolojisi olan Kiloton, Purge Plus ve Osci Plus’ın birleşimiyle Konica Minolta baskı kafalarıyla çalışan 32, 16 ve 8 inkjet olmak üzere 3 modelle birlikte satılıyor.

ColorJet Textile İş Birimi Başkanı Arun Varshney; “Birçok konfeksiyon atölyesi, işletmeye daha fazla değer katmak için geriye dönük entegrasyona geçiyor ve Bangladeş’te AOP/Dijital tekstil baskısını kuruyor. Ayrıca, AB’ye yönelik muazzam ihracat potansiyeliyle, daha sürdürülebilir ve çevre dostu bir baskı çözümü sunabilme ihtiyacı, Bangladeş’teki birçok kaliteli giysi üreticisinin işine yarayabiliyor. ColorJet’in sunduğu ürün ve hizmetlerle tekstil endüstrisini sürdürülebilir eko sistemi kurmaya ve dünyayı değiştirmeye teşvik ediyoruz.”

Ziyaretçiler ColorJet Stall’da sergilenen Denim, Ceket, Kaftan ve daha birçok giysi için çeşitli kumaş örneklerine tanık oldu.

COMMENTS