Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı’nda 5 Milyon Dolarlık İhracat

Bölgede ilk kez gerçekleştirilen Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı hem yurt içinden hem de yurt dışından büyük ilgi gördü. Türkiye’nin her noktasından sektör ilgililerini ağırlayan fuar, 34 ülkeden 250 kişilik ticari alım heyetini de sektörün dev üreticileri ile buluşturdu.

Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı’nda 5 Milyon Dolarlık İhracat

Bölgede ilk kez gerçekleştirilen Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı hem yurt içinden hem de yurt dışından büyük ilgi gördü. Türkiye’nin her noktasından sektör ilgililerini ağırlayan fuar, 34 ülkeden 250 kişilik ticari alım heyetini de sektörün dev üreticileri ile buluşturdu.

İlklerin Fuarı, TÜYAP Adana Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı büyük ilgi gördü. Kadın giyimden erkek giyime, çocuk giyimden kumaşa kadar her çeşitten ürüne tek seferde ulaşma imkânına sahip olan sektör profesyonelleri, fuarda önemli iş bağlantıları gerçekleştirdi. 5 günde 10 bin 456 sektör profesyonelini ağırlayan Fuara, Türkiye’nin her yerinden ziyaretçiler gelirken önemli markaların satın almacıları da katıldı. Fuarın ilk yıla göre oldukça etkili ve nitelikli olduğunu belirten sektör temsilcileri, yurt dışındaki fuarlarda bile bu niteliği bulamadıklarının altını çizdi.

Tüm katılımcı ve ziyaretçilerin memnuniyeti ile son bulan fuarda katılımcılar 5 milyon dolarlık iş hacmine ulaştı. 15-20 milyon dolarlık da bağlantı yapılan fuarda, sektöre ekonomik katkı sağlandı.

Bölgede ilk kez gerçekleştirilen Fuarın başarısının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten TÜYAP Adana Bölge Müdürü Salih Gökmen, “İlk kez gerçekleştirdiğimiz Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarımız, Van’dan Denizli’ye, Gaziantep’ten Samsun’a, İstanbul’dan İzmir’e kadar Türkiye’nin her bir noktasından sektör ilgilisini ağırladı. Yurt dışından da Amerikan Samoa Adası’ndan bile 2 misafirimizi fuarda ağırladık. Bu misafirlerimiz fuarı kendileri duyarak geldi. Biz tanıtım çalışmalarımızı Adana Hazır Giyim Platformu ile belirlediğimiz 22 ülkede gerçekleştirdik. Fakat fuarımız öylesine büyük bir ilgi gördü ki 34 ülkeden ziyaretçi geldi. Önümüzdeki yıl çok daha büyük alanda daha fazla katılımcı ile fuarımızı açacağız. Çukurova Tekstili sektördeki gücünü ve yerini bu fuar ile bir kez daha gözler önüne serdi” diye konuştu.

Katılımcıların Fuar’dan çok memnun ayrıldıklarını belirten Adana Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı ve Adana Hazır Giyim Platform Üyesi Birkan Işık, “Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü için bu fuar olmazsa olmazdı. 1 yıldır Fuar için TÜYAP ve Hazır Giyim Platformu olarak büyük emek verdik. Emeklerimizin karşılığını da tüm katılımcıların memnuniyetleri ile aldık. Önümüzdeki yılın çalışmaları içinde şimdiden başladık. Önümüzdeki yıl eksiklerimizi de artı yaparak fuarı bir adım daha ileriye taşıyarak açacağız.” dedi.

34 Ülkeden Profesyonel Ziyaretçi

5 gün boyunca Fuarı, Amerikan Samoa, İngiltere, Amerika, İtalya, Almanya, Fransa, İspanya, Yunanistan, Gürcistan, Azerbaycan, Hollanda, Hırvatistan, Kosova, Polonya, Irak, Filistin, Ürdün, Mısır, Libya, Sudan, Fas, İsrail, Tunus, Lübnan, Cezayir, Avusturya, Brezilya, KKTC, Moldova, Umman, Slovenya, Yemen, Suriye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden 250 kişilik ticari alım heyeti ağırlandı. Katılımcı firmalar talep ettikleri ziyaretçiler ile özel olarak hazırlanan görüşme alanlarında B2B görüşmeler yaparak önemli iş bağlantılarına imza attı.

COMMENTS