David Nieper Firması, Brückner Textile Technologies ile Ortak Oldu

İngiltere’nin Derbyshire bölgesinde yaklaşık 60 yıldır lüks bayan giyim, triko ve gecelik tasarlayan ve üreten İngiliz moda evi David Nieper, Brückner’in en yeni terbiye teknolojisiyle modern bir boyahane kurdu.

David Nieper Firması, Brückner Textile Technologies ile Ortak Oldu

İngiltere’nin Derbyshire bölgesinde yaklaşık 60 yıldır lüks bayan giyim, triko ve gecelik tasarlayan ve üreten İngiliz moda evi David Nieper, Brückner’in en yeni terbiye teknolojisiyle modern bir boyahane kurdu.

1961 yılında bir aile işletmesi olarak kurulan moda evi David Nieper Ltd, örme ve dikiş faaliyetlerinin yanı sıra Avrupa’daki posta siparişi operasyonları için katalog baskısı da dâhil olmak üzere İngiltere / Derbyshire, Alfreton’daki tüm kadın moda koleksiyonlarını tasarlıyor ve üretiyor.

Üstün ürün kalitesi ve müşteri memnuniyetine verdiği önemle uzun süren başarılara imza atan ve kaliteyi daha da iyileştirmek ve zamanında üretim yapmak için en yeni teknolojileri tercih eden David Nieper, kumaşlar için boyama, terbiye ve baskı proseslerini uygulamaya karar verdi. Bu amaçla yola çıkan firma, tamamen yeni bir boyama ve terbiye ve aynı zamanda dijital baskıyı da içine alan bir tesisinin kurulması için yeni bir üretim sahası satın aldı.

Brückner Textile Technologies / Almanya bu yaklaşımı en başından beri destekledi. İlk adım olarak, David Nieper’in proje ekibi ile birlikte Almanya’nın Stuttgart bölgesi yakınlarındaki Leonberg’de Brückner’ın Genel Merkezi’ndeki showroom’da en uygun makine düzenini belirlemek için geliştirme denemeleri yapıldı. Olağanüstü bir kumaş tutacağı ile birlikte baskı prosesi için en uygun makine düzenine birlikte karar veren iki şirket, beraber olabilecek en avantajlı teknolojiyi kullanmayı amaçladılar. Hedeflerine ulaşmak isteyen iki şirketin öncelikleri sırasıyla ilk olarak üretim sırasında aşırı kumaş gerginliğini önlemek için çok yumuşak bir kumaş gerginlik sistemi ve ardından benzersiz bir kumaş tutacağını elde etmek için son adım olarak yumuşak ve verimli bir sıkıştırma işlemi oldu.

Takılı 3 bölmeli Brückner ram makinesi özellikle küçük üretim partilerini çalıştırmak için tasarlandı. Ancak her 1,5 metrede bir alternatif ısıtma kaynağı düzenlemesinin benzersiz Brückner özelliği nedeniyle, her bir kumaşın bireysel gereksinimlerine göre 6 bağımsız sıcaklık bölgesi ayarlanabiliyor. Ayrıca, 3 yuvalı Brückner ram makinesi yeni geliştirilen, tamamen yağlama gerektirmeyen dikey zincir ile donatıldı, bu da bakım çabalarını, maliyeti ve ürün israfını azaltıyor. Ram işleminden sonra, kumaşlar, parlak görüntüye sahip olabilmesi ve eşsiz renk derinliği için en yeni dijital yazıcıları içeren yepyeni bir mürekkep püskürtmeli baskı bölümüne getiriliyor. Baskı işleminden sonra, son adım olarak, kumaşlar bir Brückner kauçuk kayış / keçe kayış sıkıştırma aralığında sıkıştırılıyor.

Piyasada bulunan tek sistem olarak, bu makine istikrarlı dokuma kumaşların işlenebilmesini sağlarken aynı zamanda ince pamuk, viskon, Lyocell ve elastan ile harmanlanmış ipek gibi çok hassas elyaflar içeren örme kumaşlar da sunuyor. Kauçuk kayış sıkıştırma ünitesini takip eden keçe kayış takvimi, kumaşlara rakipsiz bir görünüm kazandırıyor ve kumaşın güzel bir şekilde örülmesine yardımcı oluyor ve David Nieper’in zorlu müşterilerinin taleplerini karşılamak için lüks bir his veriyor.

David Nieper Ltd., Genel Müdürü Christoper Nieper OBE şunları söylüyor: “Bu, işimiz için heyecan verici bir fırsat. Brückner ile ortak çalışmak demek, David Nieper’i pamuklu forma üzerine dijital baskı yapan İngiltere’de ilk moda üreticisi yapacak yeni teknolojiden yararlanabileceğimiz anlamına geliyor. Dijital baskı fabrikası, firmamızın sürdürülebilir üretime yaptığı en son ve en büyük yatırımdır. Brückner’e, sürdürülebilir tekstil üretimine olan bağlılığımızı korurken bize üstün kalite sunacak bir sistem sunması için meydan okuduk. ”

COMMENTS