Denim ve Dokuma Kumaşlar İçin Yeni Patentli LYCRA® FREEF! T® Teknolojisi

LYCRA® markası ve ürün portföyünün sahibi olan Invista, Kingpins NYC fuarında Kuzey Amerika'daki yeni patentli LYCRA® FREEF! T® teknolojisinin lansmanını yaptı.

Denim ve Dokuma Kumaşlar İçin Yeni Patentli LYCRA® FREEF! T® Teknolojisi

LYCRA® FREEF!T® teknolojisi ile; yumuşak, kolay gerilir ve mükemmel bir şekilde dönüştürülen denim ve dokuma kumaşları elde ediliyor.

LYCRA® FREEF! T® teknolojisi; beş ülke genelinde kadın katılımcıların % 65’inden fazlasının giymesi kolay jeans isterken, yanıt verenlerin sadece %25’inin satın aldıkları son jeans’lerin rahat hareket etmelerine olanak sağladığını gösteren tüketici araştırmaları* ile ortaya çıktı. Ayrıca, ankete katılanların sadece % 22’si, satın aldıkları son jeans’in şeklini koruduğunu belirtti, yanıt verenlerin % 56’sı jeans’lerde böyle bir özellik istediğini söyledi.

Invista’nın Denim ve Dokuma Küresel Direktörü Jean Hegedus’a göre, sonuçlar, Invista ekibinin LYCRA® teknolojileri ile çözüleceğine inandığı gerçek bir tüketici ihtiyacını temsil ediyordu. Hegedus, bu durumu şu şekilde ifade etti: “Bu, doğa yasalarını yenmeye çalışmaya benziyor. Tipik olarak, yumuşak ve kolay gerilme, kumaşın geri dönüşümünü engeller. Bu teknolojiyi benzersiz kılan şey, iki karşıt kavramı birleştirebilmesi, yani yumuşak gerginlik ve mükemmel şekil alma özellikleri.”

LYCRA® FREEF!T® kumaşları; iplik, tekstil işleme ve kumaş yapısına sahip malzemelerle Invista’nın patentli ve patent bekleyen teknolojileri kullanılarak üretildi. Kumaşlarda, özel olarak işlenen ve ardından yumuşak gerilme özelliği sağlamak için spesifik yapılarda dokunan LYCRA® dualFX® iplikler kullanıldı.

Kolay gerilmeye ek olarak, bu kumaşlar ayrıca daha esnek bir yapıya sahip, çünkü tipik streç kumaşlardan daha az sıkıştırma özelliği mevcut. Invista standına giden ziyaretçiler LYCRA® FREEF!T® teknolojisi sunumu ve yeni COOLMAX® – COOLMAX® Natural Touch™ Teknolojisinin demo gösterisini izleyebildiler. Bu teknoloji, yumuşak ve doğal bir dokunuş ve özgün estetikle, iki eşsiz COOLMAX® pamuklu elyafı ve serin konfor sağlayan LYCRA® elyafını bir araya getiriyor.

COMMENTS