Domotex Hannover’a Türk Firmalar Damga Vurdu

Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen Domotex Hannover 2019 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplama Fuarı’na Türk firmalar damgasını vurdu. Fuara, Türkiye genelinden 170, Gaziantep’ten de 92 firma katıldı.

Domotex Hannover’a Türk Firmalar Damga Vurdu

60’dan fazla ülkeden bin 400’ün üzerinde firmanın katıldığı Domotex Hannover 2019 Fuarı 11-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirildi. Katılımcıların %90’ına yakınının karar verme yetkisine sahip olmaları sayesinde ziyaretçilerin kalitesi de yükseldi. Fuarda yapılan anket sonuçlarına göre; katılımcıların sipariş durumu sabit kaldı, ziyaretçi başına alım hacmi yükseldi. Tüm Domotex katılımcılarının yaklaşık yüzde 70’i yurt dışından geldi.

Fuarla ilgili bir değerlendirme de bulunan Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan, fuar süresince gördükleri ilgiden memnun olduklarını ifade etti. Kaplan, “Türk halı sektörü için büyük önem taşıyan bu fuarda firmalarımızın açtığı stantlar ülkemiz adına gurur verici. Fuar süresince firmalarımıza yoğun ilgi oldu. Firmalarımız 2019 yılı koleksiyonlarını alıcılarla buluşturdu. Yeni tasarımlarımız da beklenenin üzerinde ilgi gördü. ” dedi. Türk halı firmaları toplam 23 bin 538 metrekare alana yerleşti ve fuarın en büyük katılımcı ülke unvanını Türkiye aldı. Türkiye’den fuara katılan toplam 170 firmanın 92’si yani yüzde 54’ü Gaziantep’ten oldu.

 

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT