Ecovadis Derecelendirmesinde Kelheim Elyaflarına Altın Statü

Alman özel viskon elyaf üreticisi Kelheim Fibers, EcoVadis tarafından Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) derecelendirmesinde altın statüye layık görüldü. Firma değerlendirilen tüm şirketlerin ilk %3'ü arasında yer aldı.

Ecovadis Derecelendirmesinde Kelheim Elyaflarına Altın Statü

Dört ayrı alanda (çevre, çalışma ve insan hakları, etik, sürdürülebilir tedarik) yapılan derecelendirme sonucunda firmanın aldığı puan ortalamanın oldukça üzerindeydi. Kelheim Fibers özellikle çevre alanında en yüksek puanları elde etti.

Kelheim Fibres CEO’su Craig Barker, “Bir yandan çevremizi gelecek nesiller için korumaya yardımcı olurken, diğer yandan sağlıklı yaşam tarzlarını mümkün kılan bitki bazlı özel lifler yaratıyoruz. Çevre dostu üretim ve genel çevresel, sosyal ve etik performansımız, kendi hedeflerimizi ne kadar ciddiye aldığımızın ölçüsüdür.” dedi.

Barker açıklamalarına şöyle devam etti: “Altın madalyamıza güvenmek istemiyoruz: Her zaman olduğu gibi, EcoVadis gibi bir değerlendirmeyle karşılaştığımızda, iyileştirme önerilerini memnuniyetle karşılıyoruz. Sürekli iyileştirme, geleceğe yönelik stratejimizin temel unsurudur.”

Mükemmel EcoVadis derecesine ek olarak, Kelheim Fibers aynı zamanda sertifikalı EMAS çevre yönetim sistemine sahip dünya çapında ilk viskon elyaf üreticisidir. Sürdürülebilir odun ve kağıt hamuru tedariki için Kanadalı STK Canopy’nin “Hot Button Report”unda üst sıralarda yer alıyor.

2007 yılındaki kuruluşundan bu yana EcoVadis, 75.000’den fazla derecelendirilmiş şirketten oluşan küresel bir ağ oluşturarak dünyanın en büyük ve en güvenilir iş sürdürülebilirlik derecelendirme sağlayıcısı haline geldi.

 

COMMENTS