Endüstri 4.0: Balyadan Kutuya

ACG Kinna Automatic, Frankfurt'taki son Hemitextil ev tekstili fuarındaki standında yoğun ilgi gördü.

Endüstri 4.0: Balyadan Kutuya

İsveç’nin Skene şehrinde bulunan şirket, sekiz saatlik vardiyada 3,840 yastık doldurma ve bitirme yeteneğine sahip yeni robotik yastık doldurma sistemini canlı gösterilerle tanıttı. Bu teknoloji, manuel veya yarı otomatik sistemlerde şu anda neyin mümkün olduğu konusunda dikkate değer bir gelişme olarak görülüyor. Ayrıca yoğun ev tekstili işletmeleri için hem işçilik hem de enerjide önemli tasarruflar sağlıyor.

Teknoloji, gelişmiş kavrama araçları, dikiş ve etiketleme cihazlarıyla ACG Kinna tarafından özel olarak değiştirilen, dünyanın en büyük robot markası olan Japonya’nın Fanuc adlı iki robot koluna dayanıyor.

Yastıklar tek veya çift singer dikişleri ile otomatik olarak kapatılıyor ve sistemin akışını kesmeden etiketler yapıştırılabiliyor.

ACG Kinna CEO’su Christian Moore, “Endüstri 4.0’ın gelişmiş yazılımlar tarafından sağlanan potansiyeli hakkında çok fazla konuştuk ve şimdi bu alanda öncü olduğumuza inanıyorum” dedi ve şunları ekledi: “Robotik kullanımı artık katı ürünlerle uğraşan birçok endüstride standart, ancak tekstil gibi yumuşak malzemelerin kullanımı biraz daha karmaşık. Bununla birlikte, bu sistem artık ticari gönderi için tam anlamıyla uygun ve Heimtextil’de gösterdiğimiz hattımız hızla satıldı. ”

ACG Kinna, İtalyan doldurma sistemleri uzmanı Vittorio Veneto ve Borsoi, ABD’den taraklama sistemi tedarik eden CCS şirketi ile ‘Balyadan Kutuya’ sloganıyla tamamen otomatik hatların sağlanması için iş birliği yaptı.  Bu üç şirket, 150 yılı aşkın süredir sahip olduğu tekstil makinesi bilgisini yastıklar, yorganlar ve şilte üretimi için tam olarak tasarlanmış otomatik çözümlerle birleştirdi.

1977’de kurulan ACG Kinna Automatic, yastık ve yorgan üretimi için kişiye özel ve uygun maliyetli çözümler konusunda uzmanlaştı. Tüm tasarım, üretim ve son testler İsveç’te yapılıyor. Makinelerinin güvenilirliği ile uzun ömürlülüğü, dünyanın en büyük mobilya ve ev dekorasyon perakendecisinin, Avrupa’nın en büyük yastık ve yorgan üreticisinin ayrıca birçok müşterinin güvenini kazandı.

İsveç’in tekstil makinaları birliği TMAS üyesi olan ACG Kinna Automatic, robotik yastık doldurma sistemi ve diğer otomasyon çözümlerini bu Haziran ayında Barselona’daki ITMA 2019’da sunacak.

TMAS Genel Sekreteri Therese Premler-Andersson, “İsveç’in uzun süredir devam eden geleneği ve tekstil üretim tarihi, inovasyon için iyi bir iklim ile birlikte, birçok fayda sağlıyor” dedi ve şöyle devam etti. “IKEA ve H&M gibi başarılı İsveç markaları, sürekli tetikte olmamızı sağlıyor ve ACG Kinna Automatic’den gelen bu son teknolojik atılım, Industry 4.0’ın şirketlerimizin ürünlerini daha da geliştirmelerine nasıl yardımcı olduğunu gösteren güzel bir örnek. ITMA 2019’da üyelerimiz daha birçok yenilik gösterecek.”

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT