Oerlikon Suni Elyaflar Segmenti ADAMOS’un İş Ortağı Oldu

Oerlikon Suni Elyaflar segmenti, 2019’un başında makine ve sistem inşası sektörü şirketleri birliği olan ADAMOS’un üyesi oldu. Şirket yaptığı bu hamle ile hem kendi Endüstri 4.0 çözümlerini uygulamak için doğru çalışma alanı hem de dijital stratejisini geliştirme fırsatı elde etti.

Oerlikon Suni Elyaflar Segmenti ADAMOS’un İş Ortağı Oldu

ADAMOS iş ortağı ağına üyelik, Oerlikon’un dijital çözümler sağlayıcısı olma yolunda attığı önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. ADAMOS, makine ve sistem inşası sektöründeki pazar liderleri için ‘Endüstri 4.0’ ve ‘Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT)’nin gelecekteki sorunları için stratejik bir ittifak oluşturmak üzere kuruldu. ADAMOS IIoT platformunun desteğiyle, makine yapımı, üretimi ve bilgi teknolojilerinden gelen teknik bilgi birikimi, Oerlikon Manmade Fibers segmentinin dijital çözümler geliştirmesine, yeni iş modellerinin tanıtımına ve tekstil endüstrisi için özel bir standart oluşturmasına yardımcı olmak üzere tasarlandı.

Dijital iplik fabrikası olma yolunda

Geçen yılın sonbaharında gerçekleşen ITMA Asia’da bile, Oerlikon Barmag ve Oerlikon Neumag markalarıyla Oerlikon segmenti, müşterilerini dijital ürünleriyle ikna edebildi. Örneğin; AIM4DTY – DTY için Yapay Olarak Akıllı Üretim – yapay zekâ yoluyla eğitilen, böylece üretim sürecini sürekli olarak optimize eden dijital bir sistemdir. Arızaları ve sapmaları daha hızlı tanımlar ve operatörlerin hedeflenen sorun giderme önlemlerini başlatmalarını sağlıyor.

Bunun dışında geçen yıl Almanya’nın Berlin kentindeki OpenStack Zirvesi’nde CEO Georg Stausberg, dijital bir Oerlikon Suni Elyaflar yeniliğini sunmuştu. “Data Center in a Box” ile segment, müşterilerine yeni, yüksek performanslı, esnek ve hepsinden önemlisi güvenli BT altyapısı garantisini verdi. Kompakt bilgi işlem merkezi, güvenli bir özel cloud ortamında sanal bilgi işlem yapılmasını sağlayan OpenStack açık işletim sistemi temelinde çalışıyor. Georg Stausberg şu açıklamalarda bulundu: “Müşterilerimize son derece olumlu artı değer sağlayacak bir dizi dijital çözüm üzerinde çalışıyoruz.”

 

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT