Fespa Awards 2019 İçin Başvurular Başladı

28. kez gerçekleştirilen FESPA Awards, baskıya dair öne çıkan uygulamalara dikkat çekmek isteyen baskı hizmeti sağlayıcıları ve endüstriyel reklam üreticilerinin başvurularına açıldı.

Fespa Awards 2019 İçin Başvurular Başladı

İlk kez 1991 yılında düzenlenen FESPA Awards’a, geçen yıl 30 ülkeden 200 başvuru yapıldı ve yarışmanın kazananları 300 kişinin ağırlandığı FESPA Gala Gecesi’nde açıklandı.

Harwood King Printmakers Direktörü Quentin King, FESPA Awards 2018’de “Serigraphies and Fine Art” ve “Best in Show” kategorilerinde Gold Award kazandı. King, FESPA Ödülü kazanmanın sağladığı faydaları şöyle açıkladı: “FESPA Ödülü kazandıktan sonra bir çok faydasını gördük. Çalışanlarımız işlerinde daha fazla gurur duyuyorlar ve problem çözerken daha titiz davranıyorlar. Bu da müşteri memnuniyetini arttırıyor, yeni müşterilere daha fazla güven yaratıyor. Ekip olarak müşterilerimiz için en güncel teknolojileri kullanarak en iyi ürünü üretmek için her zaman olduğundan daha kararlıyız.”

FESPA Awards, 14 kategoriden oluşan yarışmasıyla global baskı sektöründe faaliyet gösteren özel yetenekleri ödüllendiriyor.

Ayrıca, Young Star Award ’a 16–25 yaş aralığındaki junior çalışanlar, eğitim alanlar veya baskıyla ilgili bir bölümde okuyan öğrenciler katılabilir. Katılımcılar, baskıyla alakalı kategorilerden herhangi biri kapsamındaki işleriyle başvurabilir.

Young Star Award için bu yıl iki tane alt kategori oluşturuldu:

  • Dijital ve serigrafi baskıda mesleki eğitim – yöneticileri tarafından uygun bulunan, 12 aydan daha fazla süredir işe devam eden çırak ve stajyerler
  • Eğitim kurumu tarafından uygun bulunan dijital veya serigrafi baskıya yönelik tasarım öğrencisi

14 Kategoriye ek olarak katılımcılar 2 ödül için de otomatik olarak yarışabilecek:

People’s Choice Award, online olarak, tüm başvurular arasından seçiliyor. Oylama 4 Şubat – 4 Mart 2019 arasında gerçekleşecek.

Best in Show Award, FESPA Awards jürileri tarafından belirleniyor. Standard-(1)Erken başvuru fırsatları 2 Kasım 2018 tarihine kadar geçerli. Bu tarihten sonra başvurular, üyeler için 50 €, üye olmayanlar için 100 € ve kursiyer / öğrenciler için 15 € olacak. Elemeyi geçen tüm başvurular 14–17 Mayıs’ta Münih, Almanya’da düzenlenecek FESPA Global Print Expo 2019’da sergilenecek. 2019 ödüllerinin kazananları, 15 Mayıs’ta Münih’te gerçekleştirilecek Gala Yemeği’nde açıklanacak.

 

COMMENTS