Handsaeme Kesim Makineleri ile Kaliteli ve Hızlı Kesim

Halı, tekstil endüstrisi ve ahşap sektörü de dâhil olmak üzere dünya çapında faaliyet gösteren Handsaeme Machinery; kesim, silindirleme, paketleme, taşıma, sabitleme, kontrol etme, ölçme gibi çeşitli otomasyon hizmetleri veriyor.

Handsaeme Kesim Makineleri ile Kaliteli ve Hızlı Kesim

Firmanın misyonları arasında; üretim iyileştirme, maliyet azaltma, kalite, daha güvenli çalışma ortamları oluşturmak yer alıyor.

Endüstriyel Halı Üretimine Yönelik Handsaeme Kesim Makineleri

Halıların istenilen boyutlarda kesilmesine olanak tanıyan Handsaeme kesim üniteleri; tufted, baskılı ve dokuma halılar, suni çimler ve döşemelik kumaşlar gibi çeşitli malzemelere karşı uygunluk sağlıyor. Böylece makineler; en iyi sonucun ve en yüksek geri dönüşün alınmasına yardımcı oluyor.

Handsaeme’in geliştirdiği ve uyguladığı başlıca kesim teknikleri arasında: Basınçlı kesim (zımbalama), tek kesim, makaslı kesim, ultrasonik kesim, lazer kesim veya döner bıçaklı CNC kesim, çeşitli halı türleri ve kaliteleri için yuvarlak kesme bıçakları, halı karoları, numuneler, deri için kalıp kesim işlemleri bulunuyor.

Ayrıca; baskılı halılarda, kesim hatlarının kamera ve lazerle tespit edilmesi, gelişmiş algılama sistemi sayesinde farklı malzemelerin doğru şekilde kesilmesi, tutarlı kalite ile hızlı kesim işlemi, verimli kesim otomasyonu sayesinde daha yüksek üretimin yapılması, Handsaeme kesim makinelerinin sağladığı avantajlar arasında yer alıyor.

Handsaeme’ e ait kesim makineleri, halı kesimlerini bitirmek için bir veya daha fazla işlemeyi kısmen veya tamamen otomatikleştirmek üzere geliştirildi. Çoğu otomatik işlemde, kesme, kenarları bitirme, silindirleme, paketleme, taşıma veya denetlemesi yapılıyor. Handsaeme Machinery ayrıca; çeşitli üretim hatları için etiketleme ve otomatik besleme ve çıkış sistemleri gibi özel işlemler için makineler geliştirmeye devam ediyor. Bunlar bağımsız makineler olarak üretilebildiği gibi mevcut veya yeni üretim hatlarına entegre de edilebiliyor.  Tufting makineleri için ağırlıklı olarak cağlıklar, çoklu sırt açıcılar, muayene stantları ve silindirler gibi ek ekipmanlar da temin ediliyor. Her bir makine, dokuma, püsküllü ve baskılı halılar, suni çim, iğneli keçe, paspaslar vb. gibi belirli halıları işlemek üzere tasarlandı.

Uzun Kesim

  • Halılar istenilen sayıda (genişlikte) şeritler halinde kesilebiliyor.
  • Minimum şerit genişliği ölçüsü 23 cm
  • Tahrikli kesme bıçakları veya ultrasonik kesme kafaları
  • Her kesme kafası kendi algılamasıyla çalışıyor veya programlanmış bir mesafede başka bir kesme kafasını takip edebiliyor

Çapraz Kesim

  • Halıları otomatik olarak istenilen boya göre kesme imkânı
  • Halının düz veya kavisli kenarlarını kolayca takip ederek kesim işleminin gerçekleşmesini sağlıyor.
  • Farklı malzeme kalitelerini tek bir makinede işleyebilme özelliği
  • Manuel veya yarı otomatik kesime kıyasla önemli bir kalite farkı meydana geliyor

‘HM EASYCUT E1’ ile Profesyonel Kupon Kesim

Perakende sektörü ve profesyonel kullanımını kolaylaştıran açma, kesme ve silindirleme ünitesi mevcut olan HM EASYCUT E1’ ile özellikle toptancılar veya düşük üretim kapasitelerine uygun suni çim ve tufted halının yarı otomatik işlenmesi mümkün hale geliyor.  Operatör tarafından çalıştırılabilme özelliğine sahip cihaz, tek bir makine ile birden fazla işlemin yapılabilmesini sağlıyor. Borulu ve borusuz mukavva ile silindirleme özelliği kesim işlemini kolaylaştırıyor.

Kesim Presi ile dakikada 10 delme döngüsü mümkün

Kesim presi ile halı karoları yüksek hassasiyetli kesme kalıbıyla kesim yapıyor ve yuvarlak köşeli veya PVC bordürsüz halıları kesmek için kullanılabiliyor. Giriş ve çıkış konveyör sistemi ile dizayn edilen cihaz, birden fazla katmanda aynı işlemi gerçekleştiriyor. Dakikada 10 delme döngü kapasitesinin mümkün olmasıyla kesim presi kolaylıkla yapılabiliyor.

 CNC Kesim Makinesi

Farklı ebatlardaki püsküllü ve baskılı halıları kesme esnekliği mevcut olan makine ayrıca biçimli kesme ve vakum tablalı konveyörlü kesim özelliğine de sahip. İçeri besleme ve dışarı besleme sistemi ile donatılmış olan makine, geliştirilmiş yeni teknolojileri bünyesinde barındırarak kesme işlemini en verimli şekilde sonlandırıyor.

 

 

COMMENTS