Hugo Boss’tan Türkiye’ye 4 Milyon Euro’luk Yatırım

Salgını sürecinde özellikle Asya'daki tekstil ve hazır giyim üreticilerinin sıkıntı yaşaması sonrası avantajlı konuma geçen Türkiye, dünyaca ünlü giyim markası Hugo Boss'un spor giyimde yapacağı yeni yatırımların da adresi oldu.

Hugo Boss’tan Türkiye’ye 4 Milyon Euro’luk Yatırım

Hugo Boss Tekstil Sanayi Genel Müdürü Arif Kaya

Ege Serbest Bölgesi içinde faaliyet gösteren Hugo Boss Türkiye fabrikası, salgınla değişen giyim trendlerinin getirdiği yeni yatırımlara ev sahipliği yapacak. Firma, gelecek yıl devreye alacağı yeni yatırımlarla Türkiye’deki üretim kapasitesini ve istihdamını artıracak.

Covid-19 vakalarının Asya’daki şirketleri çok etkilemesinden dolayı siparişlerin Türkiye’ye kaydığını söyleyen Hugo Boss Tekstil Sanayi Genel Müdürü Arif Kaya, “Bu sipariş kaymasından şirketimiz de payını alıyor. Önümüzdeki yıl için şirketimizde çok ciddi bir büyüme beklentisi var. Spor ürünlerinde büyüyoruz. Bisiklet yaka ve polo yaka tişörtlerde bu yıl 500 bin, gelecek yıl yeni yatırımla 2 milyon, sonraki yıllarda 4-4,5 milyon adet üretim yapacağız. Çalışan sayımız 3 bin 300 civarında, gelecek yılın sonuna kadar 1000 kişiye daha istihdam sağlayacağız.” dedi.

Yeni Tişört Fabrikası Kuracak

Kaya, İzmir’deki tesislerinin Hugo Boss global yapılanması içinde tüm ürün gruplarında 3,5 milyon parça ürünle yüzde 35’lik paya sahip olduğuna dikkat çekti. Kaya, gelecek yıl spor giyimdeki yeni kapasiteyle 4,5 milyon, iki yıl içinde de 7 milyon parçaya çıkacaklarını, paylarının ise yüzde 40’ların üzerine yükseleceğini bildirdi.

Şirket olarak gelecek yıl için 4 milyon Euro’luk yatırım planları bulunduğunu açıklayan Kaya, bu kaynağın önemli bölümünün 5 bin metrekare alanda kurulacak yeni tişört fabrikasına ayrılacağını dile getirdi.

“Yeni istihdamın yarısını İŞKUR ile birlikte sağlıyoruz”

Yatırımların Türkiye’ye kaymasında, buradaki çalışanların işlerine sahip çıkmasının önemli bir etken olduğunu belirten Kaya, Türkiye’nin geleceğine güvendiklerini, yatırım için çok güzel bir ortamın olduğunu düşündüklerini söyledi.

 

COMMENTS