İplik Sektörü Yarn Expo’da Bir Araya Geldi

Yarn Expo, fantezi ipliklerden yüksek kaliteli yün ipliğine, pamuklu, kimyasal liflere kadar geniş bir iplik ve elyaf ürün yelpazesi ile ziyaretçilerine sürekli yeni seçenekler sunuyor. Bu yıl ki fuara; Çin, Fransa, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Kore, Pakistan, Singapur, Özbekistan, Vietnam ve Mısır da dâhil olmak üzere toplam 11 ülkeden ve bölgeden 460’dan fazla katılımcı geldi.

İplik Sektörü Yarn Expo’da Bir Araya Geldi

Fuar, 12 – 14 Mart tarihleri arasında Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi’nde (Şanghay), salon 8.2’de gerçekleştirildi. Yarn Expo tüm tekstil tedarik zincirini çekmek için Intertextile Shanghai Apparel Fabrics dâhil dört tanınmış fuarla eş zamanlı olarak yapıldı.

Kaynak bulma eğilimleri, bugünün tüketicilerini, kıyafetlerini oluşturan malzemeler konusunda daha bilinçli olduklarını gösteriyor. Böyle olunca, Yarn Expo, tüketici talebini karşılamak için iplik ve elyaf tedarikçileriyle ortaklık kurarak son edisyonunda Adidas, Ralph Lauren ve Zara gibi moda markalarıyla görücüye çıkmıştı. Yarn Expo, ister sürdürülebilir elyaflar ve yüksek kaliteli iplikler olsun, ister eşsiz fonksiyonel ürünler olsun, inovasyon arayan tekstil markaları için kaçınılmaz bir platform.

Fantezi iplik, öne çıkan moda trendleri için popüler bir seçenek olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. Yarn Expo katılımcılarının ürün uzmanlığı ile sürdürülebilir kıyafetler, bakımı kolay athleisure ve yüksek kalitede yün terziliği gibi diğer moda trendleri geliştirilebilir.

Çin pazar trendleri girişim programında araştırıldı

Katılımcıların küratörlüğünü üstlendiği Çin Elyafları Trend Forumu,  2019/2020 Çin Elyaf Trendlerini gösteren bir elyaf seleksiyonu üzerinde yoğunlaştı. Bu süre içinde, akademisyenler, şirket yöneticileri ve endüstri uzmanları Tekstil Malzemeleri İnovasyon Forumu’ndaki gündem konularını konuştu. “Elyafların Yeni Vizyonu” temasına dayanan tartışmalar, elyaf pazarının geleceğine odaklandı. Akıllı tekstilleri geliştirme gidişatı, yeşil tekstillere yönelik uygulama talepleri, tekstil ürün geliştirme alanındaki son trendler ve izleyicilerin iş bilgilerini ve kavrayışlarını artırmaya yarayan bir dizi görüşme forumda yer aldı.

COMMENTS