Hazır Giyim Sektörü Intertextile Apparel’da Buluştu

Arka arkaya gelen % 15’lik ziyaretçi artışı Intertextile Apparel’in, global bir hazır giyim tekstil fuarı oluğunu kanıtladı. Fuara 110’dan fazla ülke ve bölgeden 94,661 ziyaretçi katıldı. 2018’de 82 bin 314 ziyaretçi ve 104 ülke ve bölgeden katılım olmuştu.

Hazır Giyim Sektörü Intertextile Apparel’da Buluştu

Altı sergi salonundaki koridorlar, sunulan tekstil seçeneklerinin kalitesi, çeşitliliği ve yenilikçiliği ile dünyanın dört bir yanından ticaret alıcılarını etkiledi. Güçlü saha içi sipariş seviyelerinin raporları, daha yavaş bir ekonomi ve ticari anlaşmazlıklardan dolayı oluşan endişeye rağmen Intertextile Shanghai Apparel Fabrics her zaman potansiyeli olduğunu gösterdi.

“Geçen yıl ki Bahar Edisyonu ziyaretçi sayısında önemli bir artış yaşamıştık. Ancak bu yıl ki ilkbahar / yaz takvimi başlarında endüstri sektöründe yaşanan bazı gelişmelere bağlı olarak gelen güvensiz raporlardan dolayı, bu fuarda böyle güçlü bir artış beklemiyorduk.” Diyen Messe Frankfurt (HK) Ltd Kıdemli Genel Müdürü Wendy Wen şunları söyledi. “Bununla birlikte, edindiğimiz geri dönüşler, ekonomik durum ne olursa olsun, Intertextile Apparel’in katılımcıların rakipsiz ölçeği haline geldiğini ve çeşitliliğin, dünya çapındaki ticari alıcıları her yıl ilkbahar / yaz kaynak platformu olan bu fuara yönlendirdiğini gösterdi.”

Fuarı bu yıl en çok ziyaret eden 10 ülke ve bölge sırayla şöyle; Hong Kong, Kore, Japonya, Hindistan, ABD, Tayvan, Rusya, İtalya, Vietnam ve İspanya. Özellikle Milano Unica Pavilyonu, 2018 Bahar Edisyonu’na kıyasla ziyaretçi sayısında %20 artış gördü. Pavilyonda, Çin Yeni Yılı tatili ile çakışması nedeniyle Şubat ayında Milano’yu ziyaret edemeyenler dâhil olmak üzere Çinli alıcıların tatmin edici bir şekilde arttığı gözlendi.

Ek olarak, Milano Unica standında, Asya’dan, özellikle Güney Kore, Japonya, ayrıca Hindistan, Rusya ve Suudi Arabistan’dan uluslararası alıcıların bulunduğuna dikkat çekildi. Fuar, küresel tekstil pazarına yakında erişim sağlamanın yanı sıra, üç panel tartışması ve 25 seminer içeren ek programlarıyla da büyük bir ilgi gördü.

 

COMMENTS