Itema, Türkiye’de Yeni Bir Şirket Kurdu

Dokuma makineleri, yedek parçalar ve entegre hizmetler de dâhil olmak üzere gelişmiş dokuma çözümlerinin lider tedarikçisi Itema, Türkiye'de yeni bir şirket kurduğunu duyurdu.

Itema, Türkiye’de Yeni Bir Şirket Kurdu

Itema Tekstil Makineleri Servis Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adı altında faaliyet gösteren Türk iştiraki, 13 Nisan’da İstanbul’daki genel merkezi ve Bursa’daki şubesiyle çalışmalarına başladı.

Itema bu operasyonla, küresel cirosunun önemli bir bölümünü temsil eden ve büyümesini sürdüren Türk müşteri tabanına hizmet ederken, yerel varlığını güçlendirmeyi ve verimliliğini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca bu girişim, şirketin büyük dokuma pazarlarında daha güçlü bir şekilde yer alma stratejisi ile uyumludur.

Itema Group CEO’su Ugo Ghilardi; “Türkiye’deki güçlü Itema mümessillik ağlarının mevcut yakın ortaklıklarından ve sahadaki özel kaynaklarımızdan yararlanarak, şimdi Türk müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına yönelik daha da iyi hizmet verebiliriz. Müşteri memnuniyeti, Itema’da yaptığımız her şeyin arkasındaki ana öncelikli ve itici güçtür. Değerli müşteri tabanımıza olan yakınlığımız, müşteri odaklılığımızı ve onların başarısına olan adanmışlığımızı teyit ediyor.” dedi.

Türkiye’deki yeni organizasyon, Itema’nın ülkedeki önemli partneri Bilol Tekstil’in bilgi birikimine ve deneyimine ve Itema’nın piyasada uzun süreli bir ortaklık yürüttüğü A. Modiano ile olan iş birliğine dayanıyor. Itema Türkiye Genel Müdürü Pamir Özaltan; “Itema Türkiye’nin yeriniden yönetilen yapısı, Itema’nın Türk müşterilerine, yerel bir eylem gücü avantajıyla Itema merkez organizasyonunun iyi bilinen faydalarını sağlayacak” yorumunu yaptı. Özaltan; “Her zaman Itema’nın bir parçası gibi hissettik ve şimdi her bakımdan Itema ekibinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

“Her şeyin daha iyi olması dışında hiçbir değişiklik olmayacak” açıklamasında bulunan A. Modiano Ortakları Vedat Anjel ve Mehmet Öz, “Itema için pazarımızın önemini gösteren bu stratejik girişimin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz.” yorumunu yaptı.

İtalya, Çin ve İsviçre’de üretim tesisleri bulunan Itema, ABD, Japonya, Dubai ve Hong Kong’daki mevcut ticari ve servis iştirakleri arasına Türkiye’deki yeni şubesini de ekliyor.

COMMENTS