LMW ve SP Apparels’dan Başarılı Birleşme

LMW, bugünün dijital çağında her iki şirket daha da ilerlerken, SP Apparels ile verimli ve zenginleştirici ortaklığını sürdürmeye çalışıyor.

LMW ve SP Apparels’dan Başarılı Birleşme

1989 yılında kurulan SP Apparels, Hindistan’ın yanı sıra küresel arenada da hazır giyim sektörünün lider üreticisi ve ihracatçısı konumunda yer alıyor. Şirket iki bölüm altında faaliyet gösteriyor: Hazır Giyim (çocuklar için) ve perakende. Hazır giyim bölümü altında, şirket son yirmi yıl boyunca Hindistan ve dış pazarlarda bebekler ve çocuklar için örgü giysi üretimi ve ihracatında öncü ve lider konumda bulunuyor.

Perakende segmentinde, şirket Hong Kong merkezli küresel Crocodile markalı ürün yelpazesinin 2015’ten beri Hindistan’da üretilmesi ve dağıtılması için lisans sahibidir. Ortaklık olarak başlayan grup, Tamil Nadu’nun Coimbatore bölgesine bağlı Neelambur’da kendi üretim tesisini kurmasıyla devam etti. Şirket ayrıca, 2003 yılında Thekkalur’da ilk nakış tesisini ve 2004’te Avinashi’de amiral gemisi olan komple hazır giyim proses tesisini kurdu.

Boyama tesisleri kuran firma, Hindistan’daki da Crocodile’ da dâhil olmak üzere birçok şirkete (İngiltere’de denizaşırı dâhil) stratejik yatırımlar yaptı. Ekibin lideri 2005 yılından beri Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür görevini üstlenen P. Sundararajan, şirketin Yönetici Müdürü S. Latha ve Tüm Zaman Direktörü olan S. Chenduran tarafından destekleniyor.

Geri entegrasyonunun bir parçası olarak SP Apparels, Vazhapadi’de (Salem, Tamil Nadu) mevcut bir birimi devralarak 2007 yılında iplikhane işine girdi. On yıl boyunca başarıyla çalıştıktan sonra, 2018-19 yıllarında, aynı tesiste üretimin 2160 tpa’dan 5400 tpa’ya yani iki katına çıkması için genişletme programı planlandı.

Sıkı değerlendirme sürecinde LMW, genişleme ihtiyacının % 100’ünü karşılayan bir kazanan oldu. Bu, LMW’nin en yeni ve en başarılı Kompakt Sistemlerini – Spinpact, Yüksek Hızlı Tarak Makinesi LK69’u ve en yeni Breaker ve Finisher Cer Makinesi LDB3 ve LDF3’ü içeriyor.

COMMENTS