Pulcra Chemicals, Devan’ı Satın Aldı

Alman özel kimyasallar şirketi Pulcra Chemicals, 1977 yılında kurulan Belçika merkezli özel kimyasallar şirketi Devan'ı satın aldığını açıkladı.

Pulcra Chemicals, Devan’ı Satın Aldı

Genel merkezi Geretsried’de (Almanya) bulunan Pulcra Chemicals, sektör arkadaşı olan Devan’ı satın alarak tarihindeki ilk satın alımını duyurdu. Kökenleri 1977’den beri Belçika’da olan Devan, 2013’ten beri Pentahold’a (Belçikalı bir özel sermaye fonu) aitti.

Devan, antimikrobiyal gamı BI-OME, probiyotik çözümleriyle geniş sürdürülebilir sicili, yakın zamanda piyasaya sürülen geniş bir biyo-bazlı tekstil apreleri yelpazesi ve Termoregülasyon ve Alev Geciktiriciler alanındaki uzun geçmişiyle tanınıyor. Devan’ın İngiltere, Portekiz, ABD’de ofisleri ve Şanghay’da bir ekibi bulunuyor.

“Devan’ın satın alınması, sürdürülebilir kimya için önde gelen uluslararası ölçüt olma vizyonumuzu destekleyecektir.” diyen Pulcra Chemicals Group CEO’su Ümit Yaldız şunları söyledi: “Her iki kuruluşun da derin yaratıcılık, yenilikçilik mükemmelliği ve topluluklarımıza özen gösterme konusunda ortak bir taahhüdü var. Birleştirilmiş platformumuzla Pulcra, müşterilerimiz için daha güçlü bir ortak olacak ve müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için bizi benzersiz bir şekilde konumlandıracak. Bu nedenle, Devan’ın bize güvenmesi ve Pulcra’nın bu satın alma için ortak olarak seçilmesinden dolayı çok mutluyuz.”

Devan CEO’su Sven Ghyselinck, “Bizim için Pulcra Chemicals, Devan’ın gelişimindeki bir sonraki adımdır. Pentahold’un uzun ve başarılı bir sahipliğinden sonra, Pulcra Chemicals gibi daha büyük bir Tekstil kimyası oyuncusuna entegre olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni iş birliği, yenilikçi Devan aprelerinin küresel tekstil pazarına daha hızlı girmelerini sağlayacak ve tekstil endüstrisinin daha sürdürülebilir ürünlerden faydalanmasına yardımcı olacak” dedi.

COMMENTS